Недоверие във връзката
Здравейте, с приятеля ми се от 1 година и нещо заедно, всичко вървеше много добре до преди няколко месеца, живеем и работим в Германия. Миналото лято си бяхме отпуска в България , от различни градове сме в Бг, и първата седмица всеки си беше вкъщи, да се види с близки и т. н. Съответно си комуникирахме онлайн, и една вечер си писахме, но аз съм заспала и по някое време се събудих и видях , че ми е писал, но ми се изключи тела и го пуснах да се зарежда и пак заспах, той се разсърди тогава, че съм била правила нещо и тем подобни, после заминахме на море и там явно съм забременяла, като се върнахме в Германия решихме да направя аборт, двамата го искахме, но той се съмнява , че може би съм била забременяла от друг, както и да е и това преглътнах. След това ноември си бяхме пак отпуска в Бг, и първата седмица пак същото, и една вечер се бяхме скарали по течефона, и не ми беше спокойно и се будих цяла нощ да пуша цигари и да си ровя в телефона, и той е видял , че съм на линия и от там отново какво съм била правила в 5 сутринта, и така заради тези неща не ми вярва, съмнява се в мен, че може би съм правила нещо и живеем в ад, дори иска да се разделим, а аз нищо не съм направила , и това ме измъчва ужасно много, че си проваляме връзката, моля ви посъветвайте ме какво да правя, мн ме боли.

Коментари

1.   Ами няма ти никакво доверие. Цялата секция коментари ще наскача срещу него, но може и да си му дала основание да ти няма доверие, което много ясно няма да напишеш. Ако просто е ревнив, няма много за правене, перспективата да те загуби, ако го уплаши да се промени само може да е от помощ, но едва ли - той иска да късате. Ако си му дала основание да се съмнява в теб с грешка в миналото, трябва да поговорите и да му спечелиш пак доверието. Като цяло седнете да говорите, че не може вечно да сте гръб до гръб и когато не сте трябва да си имате определено доверие. Ако го нямате обсъдете защо го нямате, питай "Защо не ми вярваш? Какво направих и как да започнеш да ми вярваш?" Кажете си на глас дали наистина искате да сте заедно и какво бихте направили, за да останете заедно. Трябват жертви.

2.   Поведението ти лъха на незаинтересованост. Заспала си, окей... после си видяла, че ти е писал, сложила си телефона да се зарежда, ама си си легнала. Ако той ти няма доверие, това е просто катализатор.

От друга страна, неговото поведение хич не е окей. Да се държи такава сметка не е здравословно. Ама в днешно време с стова постоянно комуникиране, статуси и прочие... е много трудно.

Ако държиш на него се постарай да възвърнеш доверието. Всичко става с думи, подплатени с постъпки. Но ако доверието му е все така разклатено без да има основание... това е патологично и трябва да се замислиш искаш ли наистина такива отношения.

Братан.

3.   Скъпа моя, не ти, а той прави глупостите. Трудно е да го кажа, но ето - изневерява ти! За това се държи така с теб и се опитва да ти вкара вина, която ти нямаш, за да си успокои егото и неговите си мръсни действия. От опит го знам. Зарязвай го и хващай друг.
-Барби

4.   Разкарай го тоя боклук, не те заслужава. Да те кара да правиш аборт заради глезената си ревност - тоя Господ ще го съди.

5.   Не ти трябва с такъв да градиш семейство