Тромпетче!
Ето една интересна история за мен.
Преди свирих на тромпет. Имах проблем със солфежа и бях под напрежение, с което не можех да се преборя.
И в крайна сметка сега се занимавам с друго. Не с музика.
Спрях да свиря преди около година и съм на 17.

Но на скоро се замислих.... Какво мога да постигна само с добро свирене. Дали ще мога да стана уличен музикант?
Реших че бих могъл. Но дали... Не ли може да имам друго приложение с тормпета, макар че солфежът ми куца.
Не желая конкурси, понеже там нещата не са много честни.
Имам добра стойка и не показвам напрежение, щом съм на сцена.
Не знам колко от вас, четящи приятели, разбирате от музика, но бих се зарадвал на всеки коментар! :)

Коментари

1.   Здрасти!

Имам един много близък приятел, който свири на гайда. Самоук е, научил се от инат и от мнението, че стига човек да има желанието и мотивацията, то тогава може да постигне всичко.

Свирил е на улицата - преди. Не особено качествено, но... минавали са хора, пускали са му в шапката пари. И сега го прави, но когато му скимне. Уменията доста са му се подобрили, може би точно защото е свирил на улицата и това е махнало напрежението, както пишеш... или защото е свирил, както ми казва самия той, не заради парите, а заради КЕФА. Заради самата музика.

Не виждам какво ти пречи да излезеш навън и просто да... посвириш. Каквото ти душа иска. Без значение дали някой ще те оцени (с пари или комплименти). Свири, пък като ти писне си отиди вкъщи. Туй то...

Важното е да ти идва отвътре.

3.   Не мога да разбера точно какъв ти е въпроса. Не е нужно да имаш топ солфеж, за да свириш добре на каквото и да е, но определено помага.

Аз свиря на китара и кларинет, но имам друга професия. Свиря за кефа, работя за парите. Чета ноти доста бавно, определено ми трябва дълго време за разучаване на нещо по ноти и много по-лесно ми е да го чуя някъде или някой поне да ми го изтананика.

Тропметът иначе е супер инструмент, особено ако можеш да свириш на по-високите регистри. Супер е за народна музика, балканска музика, джаз, латино, фюжън и др.