Кара ме да й плащам бензин? Не е ли прекалено?
Само ще кажа, не е кифла и не ми харчи за глупости, обаче е много стисната и нейното си е нейно, а моето е общо и все едно не свършва. Приятели ми отвориха очите, защото ето как стоят нещата. Тя за дреха или глезотия абсурд да хвърли. Но навън като сме аз плащам всичко, скъпо място и така, а не съм да кажем богат, докато тя има, но се стиска. Естествено като кавалер аз ще платя. Но нямам книжка, не ми давайте акъл да изкарам (просто не мога), тя настоява да сме с колата и накрая все й плащам бензина. Винаги зареждаме, когато съм с нея и аз плащам целия, а после ходим някъде или вкъщи и пак аз черпя. Къде е честността? Нейната кола я взимат и майка й и приятелки, цял ден и тя джитка и после аз покривам всичко. То с такси да излизахме по-евтино щеше да е. Първия път аз платих бензин, предложих сам и от тогава редовно очаква аз да съм осигурителят. Аз ако бях нямаше да накарам гадже никога да ми плаща бензина, отчаяно е. А сме от 4 месеца заедно! Аз не съм стиснат, дашен съм, но това ми е обидно.

Коментари

1.   Нямаш намерение да изкараш книжка и броиш всеки разход на жената до теб. И тя не е стока, ама и ти имаш нужда от психолог. Успех!

2.   Наистина е тъпо все ти да плащаш бензина. Разбирам понякога, но всеки път е прекалено. Повечето време трябва тя да си го плаща щом тя и нейните приятелки джиткат по цял ден с колата. Ти така си я научил авторе. Трябва да поговориш с нея.

Освен това как така няма да имаш книжка? Всеки който познавам си изкара книжка, дори и най-схванатите. Записвай един курс и си взимай книжката. Кой каквото иска да ми приказва, един мъж книжка трябва да има. Няма не мога, няма не искам. Приятелката ти ли ще те кара навсякъде цял живот?

И това продължава 4 месеца? Не се чуди по форумите, а сядай да говориш с приятелката си.

М

3.   Ако пуска отзад, продължавай да плащаш. Ако и в секса е дърво - къш.

4.   Мале, какви жени има.... Ами не е честно, да. Една жена

5.   Съжалявам да ти го кажа, но в нейните очи си балък или просто иска връзка тип държанка (секс срещу бензин, почерпки и др.). Не, нямам нищо против като кавалер да платя сметката и така смятам за правилно, но всичко си има някакви граници.

6.   Хм, може да не е кифла, но се държи точно като такава...
Кажи й “Какво ще кажеш да се редуваме за бензина? Веднъж плащам аз, следващия път - ти!?”
Ако каже “Не, не става!”, тогава й кажи “И при мен не става...Ти какво предлагаш!?”
И тогава гледай сеир...:-)

Жена съм, била съм в същата ситуация...
Колата е моя и аз я карам - аз й плащам ремонти, консумативи, всичко...
Возила съм гадже, без книжка и кола, винаги се е държал като кавалер, плащал ми е заведения, билети за културни мероприятия, не системно, но често...Никога не съм му искала и стотинка по колата...
Имахме си майтап даже “Давай, по-късно като се усамотим, ще се изплатиш в натура...” Доста се смяхме като го изръсих 1я път..., но той е невероятен любовник и същата вечер много яко си го взех и тотално се изкефих!
Оттогава си ни остана майтап...

Ти на твоята обаче яко й дръпни юздите, какво е това нахалство??
Стиснатостта е грозен порок...
И при двата пола...
Успех!

7.   Еми, както я научиш. Всички жени са така. Или поне повечето. Свиквай!

8.   Кажи, че си забравил парите, нямаш, като има кола трябва да си покрива разходте, чудо че и теб те вози. Между другото има и мъже дето искат за гориво от приателки. Казваш, че ще излезете пеш примерно, просто не и предлагай, щом сметката е от теб, ще и останат за горивото.

9.   Това ли е най-важното-да изкара шофьорска книжка?И защо така го агитирате и подигравате за това,че не иска?Ами момчето може реално да е преценило,че от него не става шофьор и заради това да не иска.Малко ли са ни убийците по пътя?Аз също съм шофьор,и то от много години,но не шофирам.Просто не ми идва отвътре.А на твоя въпрос,авторе какво да кажа?Май нищо няма да кажа защото ненавиждам скръндзи,сметкажии и егоисти и току-виж съм изтърсила нещо грубо за приятелката ти.Ще кажа просто,че не одобрявам това,което тя прави.

10.   И ти си нея , защото?! Като не ти харесва, просто се разделяте и толкова.

11.   Еми кво да ти кажа, на една жена, както и покажеш първия път, то така и ще те третира в последствие. Ако в началото си я отвел в най-тузарския ресторант, а между другото никога не съм разбирал що за простотия е да нямаш свестни доходи и да отведеш момичето в най-тузарския ресторант, обаче през останалото време да ядете от кварталния магазин, та ако си я отвел там, то тя очаква да покриеш тези изисквания и после.
Ако си плащал нон стоп в началото, то тя очаква да плащаш и после.
Общо взето да, приела те е и те смята за пълен льольо, който само плаща.
Това е положението и ще става все по-зле. Не се чудете откъде яки мадами карат джипове и коли за по 200 бона. Карат ги от хора, като теб само че с много по-големи възможности. Ако ти имаш някой и друг милион няма да ти прави впечатление, че си и купил кола за 100 бона, но пък ти е пределно ясно, че тя е с теб заради парите. Затова и такива мъже очакват срещу колите и това, което купуват да получават еквивалентно отношение, като секс и държание срещу мъжа.
Ако ще плащаш искаш същото, ако не ти дава я разкарвай.
Абе общо взето брат ми връзките и браковете са пълна шитня. Илюзия, като всичко останало

12.   Какво си си посял това ще береш. И аз имах една такава дето все очакваше да и плащам сметките до момента в който ми падна пердето и и казах че трпбва да поговорим. Обесних и нещата и се осъзна и почна да плаща.

13.   Хаха, авторе, върна ме почти 12 години назад. Абсолютно същата история. Тя от заможно семейство, аз от бедно, без кола и книжка. Когато бяхме заедно задължително трябваше да е на заведение и то не какво да е, а на най-вървежните. Такива неща като разходки и други подобни не съществуваха. Задължително трябваше да се движим и с такси дори и на близки разстояния. Не съм стиснат и плащах всичко, но просто започнах да изнемогвам. Тогава работех от 2 години и въпреки, че не получавах много ниска заплата и си изкарвах и допълнително, излизанията с нея просто ме зануляваха. Още по-тъпото беше, че тя нито веднъж не каза "този път аз ще почерпя". А най-интересен от всичко беше краят. Идваше нова година и щяхме да празнуваме заедно с нейни познати на една хижа. Събирахме по 25 лева на човек и тогава за пръв път й поисках да си даде нейната част. Хаха, все едно изведнъж пред мен застана друг човек. Сякаш от този момент нататък бяхме непознати. След тази вечер, както се виждахме по няколко пъти в седмицата, започнахме по няколко в месеца и съвсем скоро след това всичко приключи. Моят съвет е изобщо да не се занимаваш. Нека сама си намери друг да й зарежда колата.

14.   Поговори с нея и се разберете да плащаш бензина един път седмично, примерно.

15.   Поговори с нея и да си смени колата с дизелова

16.   Аз имам друг въпрос авторе, твоята приятелка изобщо ли не пие алкохол като ходите по заведенията?
Съвсем сериозно питам. Наистина само в този вариант ще одобря да се кара кола.
Аз нямам книжка и кола, моят приятел също. Ние до заведение ходим пеша, с автобус или такси, вече зависи от разследването. На връщане той ме изпраща, ако е далече от нас с такси и го плаща. Намирам го за много мило. Винаги ме изпраща.
Мисля че ако някой от нас имаше кола пак щяхме да правим така.

18.   Докато има балъци ще има и тарикати. Сам си се насадил, сега ти идва нанагорно и мрънкаш. Искаш да ч-каш тази мадама, да се показваш колко си ларж и какъв си мъж? Ами плащаш, всичко има цена. Като ти е слаб вътъка, не се правиш на милионер. Грешката е в теб, правиш се на това, което не си. Можел си още от началото да ѝ кажеш, че нямаш средства да поддържаш стандарта, който иска. Да си решава, дали да е с теб или да търси някой паричко. Четири месеца и вече пискаш, че ти си провайдър, а как се виждаш след 4 години? Зарежи я и това е. Приеми го че си плащаш за един житейски урок. И следващия път, просто бъди себе си и казвай нещата такива каквито са и както ги мислиш.

19.   Приятелю, аз затова не се обвързвам и ходя по компаньонки. Всички жени са така и гледат парите. По-добре да ги дам тези пари на компаньонка веднъж месечно, отколкото да има жена до мен, която ежедневно да ми иска пари и да се караме. Избрах самотата, защото ще имам и повече свободно време за себе си. Тук в този сайт не си само ти единствен, и други двойки се карат. За какво са се събрали върви ги питай.

20.   С мъж като теб не бих била. Ти не си мъж, а подметка. И не, защото плащаш! Личи си от начина, по който обясняваш за ситуацията.

22.   Човече като си търсиш жена, гледай да е от твоята "Черга"! Бившата ми приятелка която съжалявам, че изгубих винаги искаше да ми помага. Казвала ми е искаш ли пари за това, че си ме водил еди къде си? Аз никога обаче не взех и стотинка! Отношението е важно! Има и доста човечни жени, просто трябва да гледаш внимателно. Аз изкарвах тогава около 1000 лева, тя около 800 и всичко беше прекрасно, но аз го посрах!

24.   Наистина случаите като при номер 13 са често срещани и фрапиращи. На мястото на автора щях да поговоря с жената, пък каквото стане. В един разговор много често хората се разбират.

25.   Ти като си я научил така, много трудно ще я отучиш. Да не кажа невъзможно. Веднъж като се е наложило като стандарт ти да плащаш бензина и изведнъж ако спреш, ще видиш как тя бързо ще охладнее. Независимо дали е кифла или е свястна, като спреш да даваш това, което си давал досега, не очаквай, че ще и дойде акъла и сама ще почне да си плаща. Колкото и да сте влюбени, взаимоотношенията между двама души винаги са малко или много на разменен принцип.
За мен като жена е абсурдно да искам да ми плаща бензина някой, с който излизам от няколко месеца, айде разбирам да сте женени, да има деца в картинката и т.н. Обаче момичето явно е на принципа като ти дават - взимай. И в това няма нищо нередно, нали знаеш, не е виновен този, който яде баницата, а този, който я дава.
В бъдеще просто не предлагай стандарт, който не можеш да си позволиш да поддържаш. Ти буквално и покриваш част от разходите, което е съвсем различно от това да я почерпиш, когато сте навън. За 4 месеца как успя тя да ти се докаже, че да и плащаш бензина? Тя утре ще поиска и наема да и платиш...

26.   Има три типа хора.

Такива, които ти помагат.
Такива, които са неотрални и не променят положението ти.
Такива, които ти пречат.

Последните, проот трябва да изчезнат от живота ти.

Прави си изводите.

До 1 - Еш па тоя ... голям психароаналитик стана. Всеееееки нещастни стана психолог, разбирач и прочие вече.

27.   Какво го карате да изкарва книжка сякаш е задължително?

28.   Е ти си мъжа, според мен като кавалер е редно да поемаш разходите...

29.   После се говори за равни права, ама иначе мъжа трябва да плаща всичко, да я издържа, да и купува дрешки, да и плаща бензина :) Къде е равноправието?

30.   Момичето е свикнало да си има кола и да не се вози с таксита и автобуси!!! За една жена е много рисковано това - не знаеш при какъв ще попаднеш. Ти от друга страна си пълен посерко и очакваш да ти развозват задника безплатно. За това никога не бих се хванала с такъв като теб. Утре ще имам семейство и дете и какво?! Става нещо и да чакам автобуса или такси? За море и почивка с автобус ли?! Много мразя да се разчита за ВСИЧКО на мен. И аз и приятелят ми си имаме коли и когато пътуваме с моята или се возим някъде зарежда той! Ти като нямаш и не можеш да я возиш какво очакваш? Много мразя такива мъже - като багаж в буквален и в преносен смисъл.

31.   Аз съм на 37, но дали съществува жена, която да ме придружава на безплатни концерти и церемонии, без да ходим в ресторанти, защото аз нямам пороци-не се напивам, не пуша, нямам и книжка! А и усетя ли, че ме използва, се разделяме! Това е положението!

32.   Авторът: Значи може да има много причини, поради които НЕ мога и НЕ искам да карам, това не ми е проблем казах. А това да си шофьор пък не е най-голямото постижение. И не следя всяка крачка и за какво харчи моята приятелка, а е точно обратното. Дразня се, че половин резервоар всеки ден зареждам, а не сме го изхабили с нашето излизане. Дори на нея да плащах, не съм длъжен на всички дето се возят да им покривам разходите. И как знаете, че аз избирам винаги заведенията? Имало е случаи - имал съм, искал съм да я заведа и съм предлагал. Яли сме и дюнери навън, и на скъпи места. Ама мисълта ми е заредя и бензин, после задължително сме с колата, тя таксита не иска, а пеша само на хубаво време. За градски транспорт дума да не става. Но някой път като каже, че иска дискотека. Там аз като кавалер плащам пак, срам ме е да кажа - "сама си плащай". Но за бензина ще повдигна темата, щото то пък е наглост. А тя не се ли усеща? Първия път, когато предложих пътувахме до Пловдив чак по моя инициатива, затова настоях да платя. От тогава всеки ден зарежда, когато съм с нея и чака мен да платя. И вкъщи съм готвил за нея, но тя иска навън все. О

33.   Какво да говори с нея, тя трябва да си има някакви граници.
Във връзка съм от доста години и не си позволявам да го задължавам, камо ли искам, дори спорим кой да плати. Всичко си е заложено в човека. От теб си зависи, авторе, дали ще търпиш или ще я оставиш да си те изпозлва, защото това си е чисто използване.
Или аз съм с грешните разбирания тук?

34.   Почти всички отношения са на принципа даване-получаване. В днешно време често момичетата са поразглезени в семейството си и са научени да получават и да взимат, затова и не обичат никак да дават.

35.   С таксита и проститутки ще ти излезе по-евтино. А и няма да се чувстваш като глупак, който го вземат само да плаща сметките.

Нали знаеш за какво водят магарето на свадба.... не да чука булката, а да го товарят и яздят!
Ти поне малко достойнство имаш ли?!

36.   Като искаш да ти излезе по-евтинко стой си сам. Та чак на приятелите си позволяваш да я одумват, детска работа.

37.   Гадно ми е да ти го кажа, но имам силни съмнения, че си попаднал на поредната използвачка. Аз лично, никога и за нищо на света не бих искала от приятеля си да ми плаща каквото и да било. Една вафла не бих взела на аванта, за повече и дума не може да става. Всякакви подаръци, дори и за рождени дни, съм забранила на всички мои близки да ми купуват. Винаги, когато са ми давали нещо, са ме карали да се чувствам отвратително, сякаш съм просякиня, която съжаляват.
Парадоксалното е, че във всичките ми връзки аз съм била тази, която плаща повечето неща. Щедра съм, всичко бих дала за хората, които обичам, а те явно ме преценяваха и не след дълго се почваше с паразитизмът... Уви, късно си отворих очите, пръснала съм хиляди левове по гнусни индивиди, които дори "здравей" не заслужават. (Не съм била богата, просто мизерувах, за да има за тях.)
Най-добронамерено те съветвам да оставиш тази и да си търсиш нова приятелка. Повярвай ми, жена която обича никога не би те използвала като банкомат, НИКОГА!

Ж,23

40.   Според мен не е много добре, тя ще си чака, не знам как и е удобно, а сметката понякога предлага ли да плати? Според мен дори не си длъжен да покриващ изцяло всичко, пробвай да кажеш, че си свършил парите, ако иска да излизате тя да плати. Като спреш да плащаш ще те остави бързо май...

42.   Авторът: Искам да изясня няколко неща, понеже тука някои хора ми се нахвърлиха, други ме разбраха. И двамата сме в София, като тя си е родом от тук, аз на квартира. Студенти сме, отделно си работим от вкъщи. Нито знам колко точно има, нито ме засяга. Тя сама се грижи за външния си вид примерно, всичко сама влага, но не дава много, забелязал съм, че и дреха просто така няма да си купи. Няма визия на кифла. Пресмята и анализира всичко, абе козирог (то и аз съм, ама не съм стиснат). Обаче си има неща, на които тя да държи - винаги да излизаме с колата Й (и да, тя НЕ пие никога, даже мрази алкохола), да ходим на заведения (мрязи да яде вкъщи, дори да поръчаме или аз да сготвя, винаги аз готвя, няма да я накарам на вечеря и да ми слугува), но тя иска НАВЪН, щели сме като остареем достатъчно да си седим дома казва. Въпросната кола я кара и майка й, а те се глезят и с приятелките й, затова се ядосах. В един момент ме взеха за банкомат. И тя мен не ме вози като куфар, ако става дума аз сам си ползвам метрото, такси, удобен транспорт, колело дори. Просто не умея да съм шофьор, достатъчно убийци има на пътя! Аз не я карам да ме вози, тя настоява. Оня ден си имахме сериозен разговор и казах за това с бензина, намръщи се, но го прие. А коментари на приятели бяха, защото те дългогодишни двойки всеки си плаща отделно и като сме излизали са видели и намекнали. Аз веднага ги поправих, но вие ме съдите.

44.   Бягай надалеч от нея. И на мен са ми се случвали подобни истории, това нещо няма оправия. Ще разкажа 2 от историите, първата беше преди 15 години, с едно гадже бяхме отскоро и през 2-3 дена нямам ваучер за телефона-не мога да ти се обаждам, взема и след 2 дена пак същата работа, а през това време не ми е звъннала и 1 път-да поясня и двамата бяхме ученици. Вторият случай аз работех, а гаджето беше студентка, всичко плащах, тя почна също работа, пак аз всичко плащах, накрая ноември месец поиска много скъпи ботуши за Коледен подарък, 1 седмица след като и ги взех ме заряза-оказа се, че има паралелна връзка от месец... какво да говоря повече.

45.   Авторе, съмнява ме от един разговор да го е приела...
Намръщила се, че тя много важна го раздава?!
Ядове ще береш с нея, помни ми думата!
Разглезените уж бохемки са най-големия таралеж в гащите, който можеш да си сложиш!

46.   Според мен си супер съперник, за един бензин ли си толкова? Много мъже купуват нови коли на жените си, само и само да ги задоволят, ти за един бензин правиш сметки. Чак не знам твоята как не те е зарязала вече.

47.   Просто сте с различен социален статус. Ти нямаш кола , нямаш и амбиции за шофьор. Тя пък има и си я ползва. Тя прави впечатление на бохемка , а ти на аскет. Ами такива двойки са нуспешни.

48.   Защо да не прави сметки момчето, всички си я правим, нали и момата си я неправилна, защо тогава тя не плати сметката на заведението, а той бензина следващият път, предложи и автор е? Не всички работим за високи заплати.. А тя явно може да си позволи да си го плаща, той не и е мъж и дори да беше не е длъжен... Ж 30

50.   Включвам се само за да добавя, че коментар много 1 е ограничен. Възможно е авторът да има заболяване на зрението (примерно) и да няма възможност да извади книжка. Това не е причина приятелката му да паразитира на гърба му.

51.   Всички звучат супер крайно. В една връзка най-важното нещо е комуникацията и то навреме. Нещо не ти харесва или те дразни, сядате и като зрели хора го обсъждате. Ти си казваш твоята гледна точка, тя нейната и се разбирате. Не чакаш да ти се насъбере и да стане скандал.
Седнете, поговорете си, с блага дума, вярвам, че ще се оправят нещата, все пак сте в самото начало. Ако не стане вече преценяваш кое за теб е важно. Да си с нея или да не се чувстваш използван. Също е много важно да не стоиш във връзка, в която само единия дава, защото колкото повече време минава, накрая повече прецакан ще се чувстваш. Така че действай и успех.

52.   Най-добре е човек да не хваща с някой/я, който е коренно различен от него и има различни ценности и виждане за живота.

53.   Стиснатите мъже са обречени на самота, защото душата им е скъперническа. От това бягаме, не толкова от липсата на пари, как пък не го разбрахте? И тоя с безплатните концерти на 37 години станал, няма 50 лева за ресторант, смешници сте...

54.   Момчета или мъже (според това по какъв начин се самоопределяте), бих искала да ви кажа и аз нещо.

Четейки коментарите, оставам с впечатлението, че твърдите, че едва ли не жените сме били „меркантилни“, търсели сме издръжка и т.н. Не отричам, че съществуват и такива, но нека да ви дам пример със себе си – най-омразно ми е, когато човек, с когото съм на среща, започне да претендира с пари и възможности, да нахалства да ми плаща сметката и т.н. – като достойна жена смятам, че един мъж няма работа да се занимава с това, което съм си поръчала в кафене/ресторант. Не разрешавам. Аз си ям и пия, аз си плащам. Той си яде и пие, той си плаща. Та, така биха стояли и нещата с автора – аз си карам колата, бензинът си е мой. Ако преценя, че мога да го метна донякъде – хубаво и страхотно, няма да го карам да ми плаща, не съм таксиметров шофьор. Ако обаче се случи така, че започне да нахалства и да се държи с мен именно като с таксиметров шофьор – тогава ще се наложи или да се разделим понеже е грозно, или наистина да ми плати бензина, тъй като не съм длъжна специално за някого да карам от Студентски до Мало Бучино например, когато това хич не ми влиза нито в маршрута, нито в плановете за деня (не говоря за единичен случай, а за тенденциозно поведение).

Но знаете ли кое всъщност мразя повече от претендирането чрез материални средства? Да се случи така, че да бъда с човек, който не е склонен да ми подари букет цветя или една кутия бонбони, когато съществува повод за това – мой рожден ден, годишнина, имен ден, завършване и т.н. И цялата тази работа да се дължи не на друго, а на скъперничество.

Жените уважаваме жестовете на внимание – дали ще си отделил едни 2 лева за шоколад, дали 5 лева за една роза, няма значение – една зряла и искрена жена ще се зарадва. Проблем е, когато ти се свидят и тези минимални разходи! Никой не може да ме накара да излизам с човек, който е не само сметкаджия за себе си, но и краен сметкаджия спрямо мен. Учете се, моля ви!

Ж20

55.   Ох много грозно е това. Аз и плащам бензина... и това, че си и го казал директно е много детско и обидно за нея, може просто да и кажеш, че си затруднен финансово, когато стане въпрос да плащаш, но така директно е много тъпо. Можеш да и кажеш не искам да излизаме с колата, защото съм затруднен ама да и го кажеш като условие едва ли не " ало, аз не съм длъжен да ти плащам бензина". Някак по-кавалерски трябва да звучат нещата. Ами защо изобщо си хванал приятелка като не ти се дават пари. Стой си сам и няма да имаш никакви разходи.

56.   И аз споделям мнението на 55. Жените не сме идиоти. Разбираме от намеци. Няма нищо страшно в това да предупредиш още в началото на срещата, че нямаш пари и според това да измислите къде ще отидете и какво ще правите. На бас се хващам, че момичето, ако е нормално, ще каже: няма проблем, аз ще платя. Но ако, авторе, си се заявил като властелина на планината, каквато грешка допускат много мъже с цел да ни впечатлят, то и очакванията към теб ще са такива.
Като бяхме още гаджета, съпругът ми винаги ме питаше: "Какво ще правим днес? Бюджетът ми е цифром и словом 5 лева". Ако аз имах повече, обединявахме капитала и отивахме на пица или кино. Но много често аз спретвах кошницата за пикник и толкова приказни моменти сме имали в планината, че продължаваме да ходим на такива импровизирани излети със сандвичи и термос с айрян и до ден днешен, въпреки че може да си позволим вечеря навсякъде.
Четири месеца връзка не е много време, авторе. Но е тъкмо времето, в което се задава общият тон на отношенията. От личен опит ти казвам, че разликите в стандарта се уеднаквяват с времето, но за това е необходимо взаимно желание, колкото и банално да звучи. Моят съвет към теб е просто да кажеш: "Днес нямам пари, не мога да си позволя това". А не да се правиш на герой и после момичето виновно. Това е съветът ми и към другите мъже: не се правете на нещо, което не сте, не задавайте стандарт, който не може да покриете и след което да се оплаквате от нереалистични очаквания към вас!