Връзка с катарец
Здравейте!

На 26 съм, близо година и половина бях сама след много тежка раздяла с предишния ми приятел. Преместих се в Ню Йорк, където живея от около година. Запознах се с мъж от Катар, първоначално ми беше странно, но така се случи, че започнахме да се виждаме и се влюбих. Връзката ни не беше точно връзка - поне в началото. Той ми беше интересен, аз на него също и като цяло нито един от двама ни нямаше някакви очаквания за развитието на взаимоотношенията ни. Така докато се появиха чувствата и всъщност в момента сме официално заедно от близо половин година. Проблемът е, че имаме много големи културни, финансови и lifestyle-различия, които на моменти ме карат да се чувствам неудобно.
Когато сме двамата и например сме в апартамента ми или се разхождаме, или ходим в по-непретенциозни места, се чувствам много щастлива, но в момента, в който отидем у тях - живее в много по-скъп апартамент от моя, или сме с приятелите му се чувствам съвсем не на място, не знам как да се държа и буквално се притеснявам от самата себе си, не ми е комфортно, че стандратите ни на живот се различават толкова много. Споделяла съм, че не ми в удобно, че не искам да ми прави подаръци, но въпреки това неглижира факта, че всичкият този лукс и блясък в начина му на живот ме карат да се чувствам много некомфортно.

Споделяла съм с близки и приятели и всички ми казват, че преигравам, че късметът ми е почукал на вратата, но е факт, че когато съм в “неговия” свят се чувствам изключително безполезна и незначима, а не знам докъде ще доведе това при по-сериозно обвързване. За тези, които питат - имам образование, работа, градя кариерата си с малки крачки и за моите представи аз съм успяла за годините си, но заставайки до него сякаш изведнъж се губя и изглеждам като “жената до М. ”.

Коментари

1.   Парите не определят човека. Не се комплексирай заради глупости. Важното е да си интелигентна и възпитана. Почти винаги единият във връзката превъзхожда финансово другия. Ти си имаш свои качества, не всичко е пари. Щом такъв успял човек е избрал да бъде с теб, явно е оценил нещо в теб. Радвай се на любовта и не се притеснявай, че не си богата, защото има по-важни неща, които не се купуват с пари.