Приятелят ми ме излъга
Здравейте! Аз съм момиче на 18 години. Имам си приятел от няколко месеца и всичко вървеше окей. Докато не го хванах в лъжа. Знъннах му към 00:00 да му кажа, че си лягам. Той говореше по телефона и аз го попитах с кого говори и той ми каза, че е с негов приятел. Усетих, че ме лъже и на следващият ден му проверих телефона и там пишеше женско име. Побеснях, скарахме се и аз си тръгнах. После той ми каза, че искал време и не знаел дали иска да е с мен още... Плаках доста, не очаквах такава реакция от него. Излъга ме кое е момичето дори, после си призна, че просто си е писал с нея. Той ме отблъсна от себе си, защото съм било прекалено ревнива и съм му пречела. Сега иска отново да сме заедно.. Какво да правя? Дали да му простя?

Коментари

1.   Лъже те, зарежи го.

3.   А ти можеш ли да простиш? Ама наистина да простиш. Съмнявам се. Намери си някой, който ще има интерес само от теб. Съвет- ако се случи отново някой да те лъже, просто не прави сцени, вземаш си шапката и си тръгваш без обяснения. Насила хубост не става. Успех!

4.   Не му се е получило с онази и сега пак иска да е с теб. Аз не бих била отново с такъв човек.

5.   Аз лично не бих се събрала с човек, който наскоро ми е казал, че не е сигурен дали иска да сме заедно. Но ти си решаваш...
Възможно е да те е излъгал в опит да избегне скандал, понеже си ревнива. И все пак това не е оправдание да лъжеш, особено ако не правиш нищо нередно. Съмнявам се, че ако се съберете ще можеш да му вярваш, както си му вярвала преди тази случка. Ако съм права, това ще е една дълга и измъчена история, която ще носи повече напрежение, отколкото щастие.

6.   Поредната му лъжа. Съжалявам да ти го кажа, но навярно иска да е с теб, защото го обичаш, което дефакто значи, че си му в кърпа вързана при всички положения и може да си прави каквото си иска, а ти, влюбената, ще му угаждаш на всяка прищявка и прощаваш всичко само за да си с него. Е, направи така, че сметката да му излезе крива и си тръгни, без да поглеждаш никога назад. Заслужаваш човек, който да те обича истински, а не мъж с леко поведение. След време ще си благодариш. Повярвай ми, човек, който обича, без значение дали жена, или мъж, просто няма очи за други, да не говорим за повече...

Ж, 23

7.   А той обясни ли ти защо иска отново заедно?
А ти защо му повярва? Лъжец и ревнивка! Помисли как ще я карате занапред!

9.   Не,не му се връзвай!

10.   Той те е излъгал, защото не е знаел как ще реагираш на това. Постъпката му не е морална, но от друга страна той казва, че просто си пише с нея. Ако познавах характера му, щях да напиша всичко в прав текст. Сега имам неопределен отговор. Може да спи с нея, но има вероятност тази жена да му е просто много добра приятелка и да се страхува от твоята реакция. Моят съвет е да поговорите.

11.   Той те е излъгал, защото не е знаел как ще реагираш на това. Постъпката му не е морална, но от друга страна той казва, че просто си пише с нея. Ако познавах характера му, щях да напиша всичко в прав текст. Сега имам неопределен отговор. Може да спи с нея, но има вероятност тази жена да му е просто много добра приятелка и той да се страхува от твоята реакция. Моят съвет е да поговорите.

12.   Остави го, а и освен това, ако някой ти каже "Да си дадем малко време", "Имам нужда от време" - няма да стане. Поне такъв ми е опита. Ясно е, че се е занимавал и с друго момиче, а и те е лъгал неведнъж. Помисли си - лъже те, че е приятел, после лъже кое е момичето, а сигурно лъже и че само са си писали.

А, и друго да ти кажа. Ти си на 18, предполагам и той е на толкова или малко повече. Не очаквай нищо сериозно на тази възраст. За доста момичета се сещам, които си въртяха гаджета в училище и все бяха много влюбени, после се разделяха и си намериха добри мъже, с които си създадоха семейства.

Този не е твоят човек, не се привързвай много, защото само ще страдаш. Успех и умната!