Някой излизал ли е от този кръг?
На 22 години съм и вече започнах да се отчайвам. Тийнейджърските ми години бяха най-хубавите в живота ми - момичета, приятели, бегрижие, купони. След като завърших гимназия обаче нещо се случи... записах университет и очаквах там животът да ми хареса още повече. Но така и не се случва нищо вълнуващо откакто съм там. Отговорностите са много повече, времето много по-малко. Откакто съм там не ми върви и с момичетата, а очаквах че ще има много по-голям избор в големия град. Намерих си компания в университета, но въпреки това се чувствам самотен и също че не се възползвам на макс от студентските години, коита се считат за най-хубавите. Не искам да е така - искам да се възползвам максимално от малкото време, което ми остава там и как да го направя по най-добрия начин. Ще се радвам да чуя вашите съвети! :)

Коментари

1.   Искаш да се възползваш максимално от студентските години и питаш как? Веднага отговарям: в библиотеката, приятелю, в библиотеката ще се възползваш най-добре!

2.   Така е, порастваш и нещата стават сериозни. Като се ожениш, започнеш работа-още повече. Това е да се възрастен.

3.   А може би именно тази промяна случваща се в живота ти цели да ти покаже как да излезнеш от този кръг който смяташ за добър. Да ти покаже(може би), че приоритетите ти до момента не биха те извели на нужното място в перспектива/бъдеще. Може това което е било най-важно за теб до сега да трябва да се промени и понятието за забава което имаш да трябва да се смени. Само предполагам и казвам нещо индиректно понеже знам колко не съвсем типично старомоден съм...

4.   Кой ти каза, че животът е купон и безкраен празник? Хайде, добре дошъл в реалността. Нататък ще става и по-зле.

5.   Мъж на 30 от София

Виж аз имах същият проблем.Това което го обесняваш се случва като нямаш финанси. Проблема даже не се решава с времето а зависи само от това дали ще направиш повече пари или не. Един приятел от гимназията е все така даже 1-2 години от преди завършването до ден днешен.

Аз не съм така. Разликата е просто във финансите. Примерно аз последните години съм само по живот. Барове, басейни, нариглета екскурзии и тн. Ако не съм аз да го изкарам с мен малко да поживее нищо не му се случва.

Просто като хората знаят че имаш финанси и ти предлагат някакви неща за правене. Вярно че много пъти те и използват за нещо. Примерно едни приятели тук наскоро ми викат да ходим на планина, обаче с моята кола да ходим. Други пък ми викат на дискотека и е с идеята да си разделим бутилката, понеже те не могат да вземат цяла сами.

Давам ти го това като пример понеже ако те знаят че не мога да извадя 200 лв за бар без да ми е проблем, просто няма да ме викнат. Тъпо е че хората толкова гледат ползата в днешно време, но какво да се прави...

Аз наскоро си взех голямо жилище и преди няколко месеца дадох близо 10 000 за билярдна маса. Едни приятели наскоро ми викат може ли да се съберем във вас да пием че живееш сам. Викам им няма проблем ,но се сетих какво имат в предвид. Идват ми 3 човека с една бутилка за 30 лв уиски и после 5-6 часа играем билярд и пием... Сещаш се че само билярда ще им е 50-60 лв ако го плащат на заведение. Така че пак използват за нещо, но за жалост никой не те вика защото са ти хубави очите.