Университет срещу Любов
Здравейте! Момиче на 19 години съм.
Приета съм в Медицина в Тракийски Университет и Медицински университет Пловдив, но приятелят ми с който сме заедно от 5 години е приет само в Тракийския.
Много харесвам Пловдивския университет, защото всички получават много добро образование там, а Тракийски няма да коментирам, то е ясно с каква репутация се носи името му. Ако избера Пловдив това значи, че с приятелят ми трябва да се разделим, защото е ясно, че връзките от разстояние не издържат.
Какво да правя? Любовта ми или образованието?

Коментари

1.   Избери образованието. След месец може да се разделите с приятеля си по други причини и ти цял живот ще се ядосваш, че си изпуснала шанса за добро образование.

2.   Каква "връзка от разстояние" е Пловдив и Стара Загора, ве??? Имам познати, дето пътуват по над час до работата си всеки ден. Баси любовта.

3.   Избирай Пловдив, университета там е много добър. Разстоянието пловдив стара загора не е голямо може да се виждате. Дори ш да сте в един град няма да имате време много за себе с тази медицина и това учене. Ти си във възраст в която тряцва на първо място да поставиш ученето. За любов ще имаш време много време тепърва ще си запознаеш с много нови хора и ще почнеш да работиш. Това вашето е ученическа любов която в 90 процента приключва след училището.

4.   Ако се обичате това няма да ви спре. Имах съученичка, която в 9-ти клас си хвана гадже от 12-ти, а после той отиде да учи в София и още са заедно. Са тя е 3-ти курс в София, но си останаха и като ученици заедно, а вече си живеят в София на квартира.

5.   Хората заминат в чужбина и пак имат връзка в България. Ще сте заедно, колко път ви дели. Понякога си мисля, че младите хора в България са тотално неадекватни и тесногръди, не можещи да решат елементарни проблеми, на 19 г. 5 г. заедно. Връзка не значи нон стоп заедно.

6.   Е то ясно и колко ти е любовта:P Пловдив-Стара Загора 1 час с кола. Друго - приятелят ти може да се премести в Пловдивския след първа година, ама айде. Действай си там.

7.   Образованието, естествено. Защото, честно казано, не вярвам че връзки започали от детската градина, ще продължат вечно.
После да не стане -заради него отидох в глупавия университет, а той ме заряза.

8.   Моят съвет е да избереш образованието. Определено в Пловдив ще имаш повече възможности, откъм запознанства, обучение, работна среда и т. н. Любовта, която имате сега не се знае още колко време ще продължи, докато образованието, което ще го изкараш е завинаги! Не пропилявай бъдещето си заради момче, ще съжаляваш някой ден, ако предпочетеш него пред сегашната възможност, която имаш. Изборът е твой все пак. Успех, което и да избереш!

9.   Образованието е по-важно от връзката. А после ако си омръзнете и се разделите, какво ще правиш, тепърва ще се обучаваш? По-добре учи, пък после ако се налага, ще учиш допълнително, ако например ти трябва преквалификация. Така че категорично - избери ученето.

10.   Избери Пловдивския! Приятелят ти ще те разбере.

11.   Защо трябва да избираш едно от двете? Един час е разстоянието с кола, явно изобщо не го обичаш.

12.   Е, честито, че са те приели в избраната специалност. При всички положения ще станеш лекар, което е било и целта ти!
Имаш възможност да си избереш университет, което е страхотно. Вземи си решението без да се влияеш от външни фактори. Любов, желан град и така нататък- не го мисли. Избери този университет, който ти се струва по-надежден и го направи с идеята да получиш по-добро образование.
Според мен разстоянието Стара Загора-Пловдив е напълно преодолимо, все пак говорим за час- час и малко път с кола. В днешно време, дори и да нямаш книжка, има споделено пътуване, автобуси и влакове. Да не говорим, че всеки от вас двамата ще има възможността да се прехвърли в друг университет след първата година. Връзките от разстояние се получават от време на време, а при вас разстоянието изобщо не е толкова голямо. Не е като единия да е в Япония...

13.   Избери образованието, и още по - добре ще ти се получи ! Ако връзката ви не устои, там ще се срещнеш с млади и бъдещи докторчета, с които ще можете да си спретнете семеен бизнес с медицина, което ще бъде особено забавно, ако сте градили общи студентски спомени.
Но и много връзки устояват на времето и разтоянието, зависи от мерака на двойката.
Майка ми е завършила медицина извън родния си град, а татко не го е напускал никога , а връзката им е оцеляла 6 - 7 години. Аз съм резултат от нея. Преследвай си мечтите без да ги мислиш нещата, те сами ще се случат, както трябва!

14.   Аз съм учила в Пловдив, знам че в Стара Загора е по-лесно, а и няма да плащаш да се явиш на изпит, ако не го вземеш първите два пъти. Но гледай да учиш, разстоянията не са много.