Как е хванала гъбички?
Здравейте, имам въпрос свързан с една приятелка. Тя е бременна и беше на гинеколог, след което, като си говорихме как е минал прегледа ми каза, че има гъбички. Стана ми интересно как ги е хванала, тъй като знам, че става през полов път, но ми беше неудобно да я питам, та някой знае ли?

Коментари

1.   Гъбички не се хващат единствено по полов път. Става също чрез продължителен прием на антибиотици, разни други лекарства, влизане в басейн, алергия към превръзки, тампони или материи бельо и т.н.

2.   Образовайте се малко! Гъбички се хващат от всичко - слаба имунна система, много захар, намалено PH, промяна в нивата на хормоните, прием на антибиотици, стрес, алергия към някоя от съставките на интимните гелове и много други.

3.   Става много при бременни, аз също имах с едното дете. По принцип имунитета на бременните е слаб, промяна в Пх баланса, всяка жена в даден период развива в живота си...

4.   Абе тебе какво те интересува от къде са нейните гъбички?

5.   При бременните заради бушуващите хормони могат да се получат гъбички. Могат и след антибиотик, стрес, прекалено често измиване с различни продукти. Като цяло се получават, когато се наруши нормалната флора на влагалището и често човек и не знае как ги е получил. Вследствие на необезопасен полов акт се предават бактерии. Гъбичките са нещо, което го има в организма, но при определени обстоятелства количеството му не може да се регулира и се получава дискомфорт и се налага лечение.

6.   Ако е пила силен антибиотик без пробиотик е нормално да има гъбички.

7.   Аз хващам от басейн всеки път,понякога и от антибиотици.

8.   Може да ги е хванала по полов път, но в повечето случаи гъбичките са в следствие на замърсяване от външния свят или може да са предизвикани от друг здравословен проблем.

9.   Могат да се получат и от сапуни, някои марки превръзки, т.н.

10.   Щом имаш бременна приятелка, значи си на 20 , срамно е на тези години да нямаш елементарна интимна култура... Вече са написали от какво се хващат гъбички.
Ж21