Мъже около 35 г. без книжка, кола, и жилище, но аз имам
Здравейте, бих искала да чуя мненията на хора около 30-35 г. Може би тази тема е банална, но моля, който желае да сподели мнение, който е отегчен, нека да подмине.

Жена на 35 г. съм, самостоятелна, живея в собствено жилище. Това го пиша, за не ме обвините в меркантилност. След приключила връзка отново излизам на срещи с мъже с желанието за създаване на връзка. Какво прави впечетление - доста често срещано е мъже с добри доходи да нямат кола или книжка, защото било ненужно и създавяло излишни битовизми. Добре, това е въпрос на личен избор, но при условие, че аз имам книжка и кола, трябва ли да си променям стандарта, за да се нагодя, с идеята да опозная човека първо? Ами никак не е приятно, например, преди пътуване за море да трябва да проверя маслото, гумите, изправността на колата и после да ида и да взема господина от другия край на София. После шофиране 400 км, примерно. Уикенда пак същата работа, ако имам желание за разходка извън града, пак трябва да се погрижа. Това нормално ли е или аз съм старомодна? Как да приемеш сериозно такъв мъж, като излиза така, че аз го обгрижвам още от съвсем начален етап от отношенията? Лошото е, че не е само един такъв случай. Същата работа и с жилището - голяма глупост било да се тегли кредит, по-добре на квартира или с родителите. Меркантилност ли е това, че ми правят лошо впечатление тези неща? Говоря за хора с по-добри финансови възможности, който масово предпочитат лесен и неангажиращ живот. Вие как мислите? Споделете вашия опит, ако сте на сходна възраст и излизате по срещи.

.

Коментари

51-100 от 135

54.   От Авторката. Малко размисли, провокирани от коментарите ви:

- В много от коментарите има намек за липса на морални ценности и възпитание. Ние всъщност много си приличаме с тези, които не харесват златотърсачките и готованките. Забелязва се двоен стандарт, обаче. Нали любовта и семейните ценности са най-важни? Защо тогава не харесвате готованките и бягате от тях? Нали е човещинка и любовта и привързаността са най-важни? Колко от вас биха били с жена, която харесва лесния живот и да речем харчи заплатата си за моркови дрехи и процедури и оставя на вас да се оправяте с битовизмите? Такава жена би имала време да се грижи за вас, за дома и за семейството повече, от колкото една работеща жена. Е, защо ги плюете тогава?

- Германките след Втората световна война са съградили едно разрушено общество и т.н., но нашата реалност е друга. Нито мъжете, нито жените днес са като бабите и дядовците ни. Нито жените днес биха били стълба на семейството, нито мъжете се бият до смърт за родината. В този ред на мисли, колко от вас успяха да сътворят революция на протестите за сваляне на правителството? Колко от вас имат визия и смелост да управляват държавата? А дядовците ни са правили революции, дам.

- Икономическата реалност е същата за всички ни и живеем с това всеки ден. Но даваме лош пример на по-младите жени и мъже, които четат. Точно защото знам цената на труда и парите без роднини и връзки в София се чудя какво точно чакате от държавата. Щом четете тук, значи имате Интернет. Учете езици, повишавайте квалификацията си. Научете занят. Ако нямате образование, завършете вечерно или дистанционно. Има много безплатни обучения към бюрото по труда. Има стипендии, социални помощи. Тези, които са прогресирали, едва ли са чакали от държавата. Даже и за шашми и измами, на които не съм поддръжник, се изискват някакви знания, умения и комбинативност, които се развиват с годините. Житейски опит се придобива, като излезеш от комфорта на семейното гнездо и наследството от мама и тази и започнеш да падаш и ставаш. И това не става за ден и два, така че се чудя на мъжете, които чакат първо да срещнат жена и тогава да започнат да градят.

- Ако любовта, привързаността и семейните ценности са най-важни защо има раздели, разводи и изневери? Колко време трае любовта и защо отстъпва пред битовизмите, парите и отговорностите? Тръпката не стига, трябва и партньорство и съвместимост и в материалния свят. Има естествен отбор и във връзките, не само в природата и това е горчивата истина, за жалост или не.

- Да, прави сте, че трябва да се радвам, че изобщо има с кого да излизам по срещи. Но мъжете също ме преценят и претеглят даже по-жестоко, от колкото аз тях. Заради възраст, външен вид, професия и даже са ме подпитвали и за заплатата ми. В моя кръг от познати и роднини мъже никой не се е хванал в сериозна връзка само от гола любов, всеки търси сгоден партньор. С кифли също се занимават, но само за забавление. За сериозна връзка и мъжете правят сметки, не само жените. На 20 г никой не се е и сещал за това, но сега е друго.

55.   51,
Я кажи твоята роля каква е?
Да мърмориш за всичко, да обвиняваш мъжете за всичко, да сравняваш потенциалните ти гаджета с мутрите и техните финансови възможности!? А ти милата, какво правиш през това време?
Деца гледаш ли, за някой мъж полагаш ли някакви грижи, ИЗНЕВЕРЯВАШ ЛИ В "свободното си време"?

Още една принцеска се нароила....

56.   Ти не разбираш за какво става дума, номер 50 и затова ще си останеш винаги ерген. Мисленето ти е изкривено. Не става дума за това как е най-удобно и практично и добре за твойта майка, а за това как е най-правилно за един мъж да е самостоятелен. И да, като чуя, че мъж над 30-40-50 живее с маминка, само си представям как ще правим секс, а тя ще подслушва зад вратата/ стената, или пък ще трябва да минавам като крадец през коридора за кухнята и банята - и от това ми минава цялото желание изобщо да изляза с такъв мъж!!!

59.   Номер 48 е поредният нагледен пример защо някои хора си остават дълго време необвързани — с подобни разсъждения не се стига доникъде.

60.   До 44 от 35

Момиче, я кажи какво прави днешната БЪЛГАРКА, което води до добро в семеен план???? И ВИЕ, миличка, с какво сте по-големи жени спрямо немкините?

Ти с лумпени ли мислиш, че разговаряш, бе!?

Немкините не могли да си намерят мъже!??????

Вие затова ли се чифтосвате с отрепки, чернилки, цигани?
От София съм, в един от най-добрите квартали и в моя вход има две красиви на външен вид БЪЛГАРКИ, омънени за мангасарян, с по-две деца! Единия рипаше в балкона на съседката и обиждаше малкото й детенце и жената се принуди да го затвори с дограма. Откраде златото на бабата на жена си, за да си купи по-хубава кола. Другият се спомина.
Като слушам приятели в провинцията, тука като чета, българката е много за пример във всичко, само да погледнем с кого спи!
Преди време бях пуснал една темичка за наша "БРИГАДИРКА", пак красавица! Отива в щатите и това, с което ми се хвали, са два черни х*я!!!! Даже вика, че попаднала на единствените малки черни пениси! И съжалява милата, щото там вика мъжете друго ми показваха, разбирай мръвки по над 20!
Погледни й мисленето!

Немкините били БЕЗДЕТНИ, а вие какви сте? Раждате българчета на конвейер!?
Много малко от тях били склонни да проявят традиционната женска роля! МОЛЯ! ВИЕ МИЛИЧКА ЗНАЕТЕ ЛИ КАКВА Е ТРАДИЦИОННАТА ЖЕНСКА РОЛЯ и колко от българките въобще се доближават до нея!?

И не, въобще не съм с илюзията, че българките ще направят нещо за нацията си!
Вие я позорите с развратността си, продавате се като таблоид на тоя, който метне повече за вас.

Моля редакторите да одобрят коментара ми, без да проявяват пристрастие относно мъжкия ми пол! Благодаря!

61.   От 45 към 50
Когато някои няма достатъчно акъл да вникна в релната ситуация плямпа глупости като тебе.
Накратко да кажа:
Имам висше магистърска степен готина специалност- индустриален дизайн, която трябваше да релизирам преди години в чужбина и да се махна от тоя кенеф.
За тая работа се иска много акъл, но в първобитната държава в която живеем вече няма никъква индустрия а останалото, което се предлага е със смешно заплащане по ниско от на общак по стоеж а задълженията ужасно много.
Масово е така и с много други специалности, които хората са изразходили години.
Захващал съм се с различни неща.
Имам друга специализация, с която на дали ще изкарам тези големи пари, за които се говори тук.
Колко лишения и трудности съм имал, и с какви големи проблеми съм се сблъсквал само аз и знам.
Имам добър апартамент завещан и голяма кола, но нямам желание да се женя, за безмозъчни същества.
Някви свиркаджийки, яздили правилния кур за кариера -дето са ги лангъркали по квартири и таксита през студентските им години да не ми се правят на умни, защото една част от тях допускат по 3 правописни грешки в името си!
Кухи офисни кокошки взели да дават мнения какъв трябвало да бъде мъж на 35.
Сега аз ще кажа:
Мъж на 35 трябва да стои далеч от вредни плазмодий, които ще му отровят живота с простотия и алчност и измислени стандарти.
Мъж на 35 трябва да е достатъчно осъзнат, стъпил на земята и да не дава 5 пари за женското мнение, което така или иначе няма да му послужи за нищо.
Мъж на 35 трябва да е достатъчно силен психически за да смаже всеки нагъл женски боклук осмелил се му се присмее или подиграе.
Всичко друго е празно чесане на езици и фалш.
Папагали и имитации на всяка крачка.
Ако това дето го разправят тука беше истина, щяхме да сме 20 000 000, нямаше да сме в такъв демографски колапс.
Само Жилищата и колите и добрите заплати, няма да ви дадат бъдеще, но ще го разберете потрудния начин. Жалко за вас!

62.   До 46. Факт е, че много мъже живеят при родителите, но се хранят, перат и развиват БЕЗ тяхна помощ. Просто делят един покрив. Също е факт, че има и сериозни причини един мъж да бъде с родителите си, ако зацепваш.. болни, бедни, зависими и тн. Хаха, "Ще си взема апартамент, защото ще ми вържат жените" Олеле. Първо да отбележа, ако даваш 500лв за наем, когато има къде да живееш, но го правиш заради жени, ти си голям наивник. Ще си хванеш жена, която е при теб от интерес. Е, не е като да нямаме примери за подобни връзки, те са цирк и фарс. Мъжете, които жените не желаят, обикновено са точно тия уредените с всичко. В това съм хиляда процента убеден, имам изваждащи очите примери за нещастни мъже и жени, за токсични отношения. Първо търсиш и гледаш емоцията, после стабилност. И не очакваш да я има, а я градиш А, ако трябва да коментирам мненията, че на 30 един мъж трябва да има собствено жилище, мога само да пожелая меко кацане в реалността. :) Реално, никой мъж няма собствено жилище, ако не е наследник. Докато изплащаш жилище на банката, ти си никой. :) Това са елементарни неща, които трябва да ги знаете. Ако не се чувстваш сигурен на пътя, няма да караш кола :) Всъщност, болезнената истина е, че точно и това те прави отговорен, но кухото парче ще те обвинява, че си негативен, скучен, не искаш да се развиваш, отчайващ и пр. Има едно голямо НО. Какво правят мъжете, когато българките не ги чаткат тия неща. Ще ти кажа какво, правят по-добър избор. :) Не всички успяват, но има и постигнали успех. Ето, познавам мъже с щастливи бракове в Испания, Франция и Чехия. Нямаше изобщо да се оженят в България. Не ми се вярва, че ще ви светне лампичката. Тя или не е угасвала никога, или няма да стигне ток до нея. Вие сте нещастни в собствените си измислени светове, но са щастливи тези от вас, които наистина си вярват на фентъзито.. Живот ли е това, в чакане на богати и забавни красавци, които не съществуват? :)
О, същевтвуват, но примерно са богати и красиви, скучни и заядливи. Красиви и забавни, бедни и провалени. Озлобявайте се, но тук няма принцове на бели коне. Има много интересни и умни, весели и готини, но забележете ОБИКНОВЕНИ момчета. Е, тогава за какви свестни жени си говорим? Не гледали парите, не били важни. Аре стига, на един познат му сложи няколко пъти рога, защото е отчайващо скучен. Сто пъти му казах, че само с колата и квартирата няма да стане, че жените са емоционални същества. Това всички го разбрахме, само жените се правят, че не е така. А пък тия, които и това не овъзнават за себе си, направо не са и за майки, а да бягаш с 200 от тях. Глупавички сте, сорка. Това се вижда и след раждането на децата, когато ги извеждате в парка. Не всяка става за майка :)
Има мъже и мъже в България, едното е по-добре от другото. Важното да го нацелите на късмет, че от мислене няма да стане. Много свестни типове са самотни, но и много неадекватни са семейни. Даже познавам изтрещелняк, който не трябва да прави семейство и да се размножава, ама го направи. И той беше удобен, нищо повече. Жена му я пляскат най-различни хубавци, а той си живее в излюзията на щастлив семеен мъж. Това е тъжно, но още по-тъжното е, че с такива заблудени мъже е пълно. Имам такива яки примери за идиотски отношения, ама трябва да напиша най-малко 20 реда. И най-якото е, че напук на тъпото ви его, това са истински примери. Вие си вярвайте на глупостите. Самият аз съм обработвал мацка на стабилен мъж, какво повече да си говорим. Умните ще схванат всичко.

63.   55 от 51
Учила съм. Работила съм и по специалността и съм пробвала и други сфери. Не съм лежала на кълката, че работа няма и само да се вайкам. Нито да обвинявам страната, времето за несполуките си. И курсове за преквалификация съм карала, за да имам по-голяма възможност на пазара на труда.
Деца още нямам, но не смятам и, че трябва да обгрижвам един мъж изцяло, не съм му майка или баща. Имам приятел, но той не е легнал изцяло на моите грижи и ръце, като малко дете, помагаме си взаимно. Никоя жена няма да ви гледа като родител, приемете го. Жените искат зрял, стъпил на земята партньор, а не дете. Затова един мъж е добре до към 30 да осъзнае, че е голям човек, има грижи, отговорности и да си вземе живота в ръце.

64.   Номер 60, щом си толкова зает да мислиш с кой спи българката, вземи се запитай защо предпочита да спи с такива, вместо с теб.

Ще ти дам един жокер - жената взима най-доброто достъпно в обкръжението си.
Ако между циганин и теб избере циганин, то това говори много лошо за теб.

65.   Авторке, виж сега, за някои неща си права, но за други - не си. Ще пробвам да ти напиша моето виждане за нещата в реда, в който си ги описала.

- Мъжете не харесваме кифлите и златотърсачките или поне една част от нас не ги харесват, защото подобни жени изобщо не се грижат нито за съпруг, нито за деца или каквото и да било друго. Те са просто използвачки. Но има доста мъже, които са си взели такива точно по любов. Сега, като говорим за златотърсачки, не си представяй винаги напомпана със силикон и намазана с 2 тона грим кифла. Има много, които изобщо няма и през ум да ти мине, че са такива, но избират мъжете си само и единствено по парите или по-точно избират онзи, който има най-много. Може даже и да не е изобщо богат, но за момента са с него, защото няма нищо по-добро на хоризонта.

- Германците и българите няма да ги сравнявам. Факт е, че като цяло имаме доста какво да оправяме в манталитета си, но пък това не значи, че няма и свестни българи.

- Колкото до икономическата реалност, тя никъде не е еднаква за всички, но специално у нас нещата са тотално изкривени. Имам доста широк поглед върху много компании, повечето от тях международни и съвсем спокойно мога да кажа, че навсякъде е пълно с тотални парашутисти. Парашутисти от онези, които буквално нищо не знаят, нищо не могат и нямат дори нужното образование поне на хартия. И това е от най-ниските до най-високите нива. Мога да опиша десетки конкретни примери, но ще стане много дълго и не е това целта. Има и изключения разбира се, но специално у нас, това че си кадърен и умен абсолютно нищо не ти гарантира. Даже често и пречи. Да не забравяме, че средната нетна заплата е под 1 000 лева, което само по себе си показва, че мнозинството от населението едвам свързва двата края. Иначе, не си мисли, че схемите и машинациите се правят с много акъл. Има и такива, но родната действителност е съвсем друга. Всичко това е възможно заради опънати чадъри, гравитиране около "правилните" хора и отчитане на "правилните" хора. Никой дори и не си помисля да се крие. Затова и протестират хората, защото държавата се е превърнала в една мафиотска структура.

- Разводи и изневери е имало и ще има, но това не означава, че при всички е така, както хората сме свикнали да мислим в подобни ситуации. А битовизмите са се превърнали в някакво универсално оправдание за всичко. Не са проблема битовизмите, а това, че партньора е избран заради къщата, колата, парите и т. н. Съответно, след много кратко време този човек започва да те дразни просто, защото нямате нищо общо. Има много семейства, които едвам изкарват от заплата до заплата, но са щастливи и се обичат. Примерно, преди време почти всяка сутрин засичах на спирката жена с 3 малки деца. Най-голямото може би е било максимум 1-ви клас. Понякога беше с мъжа си, но повечето пъти беше сама с децата. Беше доста студена и снежна зима. Трябва да е било и много рано, може би около 7. 30. Тази жена всяка сутрин търчеше да хване автобуса, който винаги беше претъпкан до последно. Нито веднъж обаче не я видях поне малко намусена или изнервена. Абсолютно винаги беше весела и засмяна, както и децата й. Не знам в колко трябва да е ставала, за да оправи и трите деца, но предполагам е било най-късно в 6. И това всяка сутрин в студ и лед. От нея обаче просто сияеше щастие.

- Права си, че мъжете също преценяваме. Аз също го правя, но не преценявам парите, а жената, като човек. Не, че и между нас няма интересчии. Има много ясно и аз лично познавам такъв, на който много златотърсачки могат да завидят, а и не е само той. Мен обаче подобни хора ме натоварват и гледам да не контактувам особено с тях.

66.   Напълно я разбирам авторката. Имам регистрация в сайт за запознаства - до момента ми е писала една жена и ми е отговорила друга на моята покана. В замяна на това всеки ден получавам покани за запознаство от младежи на по 20-30 години. Някои източници твърдят, че да си обратен било заложено генетично, аз пък си мисля, че всичко идва от мамите, които не могат да си представят, че тяхното малко момче е порасло и е време да гушка някоя жена, а не да се гушка под крилото на мама.

67.   От 20 до авторката.
Ще ти дам откровена обратна връзка, надявам се да не те засегна. И дебело подчертавам, това е само мое мнение и съответно е възможно да не съм прав.
Най-общо можем да разделим избора на партньор в две категории - със сърцето (привличане, любов, секс, романтика) или с главата (пари, професия, стабилност) и разбира се всичките варианти между тях.
Теб защо би те избрал един мъж? Ако мъжът е романтик, като мен, трудно би се спрял на теб, просто защото ти си с различно мислене, трептиш на друга честота и докато си с това мислене, не си подходящ партньор за романтична връзка. Аз например не бих се захванал с жена с такова мислене.
Другият вариант, мъжът да е като теб и да избира сгодна женица с главата си. Пасва на твоя критерий - 35-36 годишен, с кола, с жилище, добре изглеждащ. Не че нещо, ама ти за какво си му тогава? Много по-логично е да си вземе жена на 25-30. По-лесно ще стане с деца, семейство. А за теб ще си мисли "изпуска последния влак, затова е с мен".
Явно не искаш да отвориш сърцето си и избираш с главата си. Това не е лошо само по себе си, даже си има доста плюсове. Но в такъв случай, като го обръщаме на сделка, замисли се какво даваш.
Аз лично нямам проблем да се обвържа с 35 годишна, ако се обичаме. Но не и ако ми гледа портфейла.

69.   61, затова този мъж и до 60 ще си седи сам. Така мислят старите ергени и озлобени мъже. Кой ви е крив, че не намирате жена? !

70.   Последното горе - 67 - е топ коментар!
Едно към едно като мислене с мен, и аз съм романтик и вярвам в любовта за разлика от авторката, и аз съм на мнение, че ако имам всичко и само ще давам и давам то по тази логика какво може да ми даде отсрещната страна?
Някоя беше написала, че нямало как на 30 човек да се промени и на 32 да е коренно различен - именно правилният човек може да ти изиграе голяма роля за промяна и да е катализатор за личен стимул и мотивация за прогрес...
И аз съм живият пример за това:
До 25 не се харесвах и нямах самочувствие!
До 26 ме беше страх от жените и си мислих, че едва ли не хапят и откъсват глави по подобие на паяците и богомолките! :D
До 27 нямах връзка и не знаех какво е то гадже, камо ли любов!
До 28 бях още девствен!
До 29 още ме издържаше майка ми, да баща ми ме беше изоставил на годинка и половина и бях мамино синче!
Нооо... сега, на 32 имам семейство, с деца и бизнес за няколко милиона...
Тъй чеее просто някои хора се развиваме по-бавно от други, но имаме ли си зароден потенциала за личностно развитие вътре в нас, рано или късно и с правилния партньор, който ще стимулира да излезе, то той ще си излезе, тъй чеее...
Може човекът да няма нищо, да е неосъзнат, да е мамино синче, но от вас, жени, зависи дали ще сте с него по любов и ще го стимулирате да даде най-доброто от себе си или ще сте с него щот има кола, къща, финанси и реално ще сте с него не по любов, а по интереси и облаги! ;)
Бъдете здрави, щастливи, удовлетворени от Вас и живота Ви и мн мн обичани от правилните за Вас хора! :)
И бъдете по-малко съдници, а повече правилните примери с добри постъпки и даряващи добро - в крайна сметка това е от значение! (: (;

71.   Напоследък са се навъдили едни мъже, които се надяват жената да ги осинови и да си ги гледка и хич и не полагат усилия в тоя живот.

72.   Като чета дебилните отговори, както и писането на авторката ми става лошо. Що за чалгаджийски мироглед? Има хора които не искат да шофират. Хубаво е да имаш книжка и да можеш да шофираш, но това да е някакъв deal-breaker...

Жени, научете се, че

1. Най-важното в една връзка е да се разбирате и да ви е добре заедно
2. Повечето от вас излизат/са излизали с всякакви бастуни с трошки за по 1700 лв които нямат пукната пара и половин мозъчна клетка, така че говорете на друг колко искате стабилен мъж да ви глези (и дали го заслужавате)
3. Не сте толкова ценни колкото си мислите. Ценна е жена която обича и подкрепя мъжа си. Която мисли, разсъждава, поддържа тялото и ума си. Мъжете които реално искате ще харесат такава жена. А не някоя селянка с фалшив тен, чалгаджийка и златотърсачка.

73.   Коментар 45:

Браво! Радвам се че има все още рассъдителни хора като теб които осъзнават собственото си битие и това на обществото.

74.   Последното горе - 67 - е топ коментар!
Едно към едно като мислене с мен, и аз съм романтик и вярвам в любовта за разлика от авторката, и аз съм на мнение, че ако имам всичко и само ще давам и давам то по тази логика какво може да ми даде отсрещната страна?

Някоя беше написала, че нямало как на 30 човек да се промени и на 32 да е коренно различен - именно правилният човек може да ти изиграе голяма роля за промяна и да е катализатор за личен стимул и мотивация за прогрес...
И аз съм живият пример за това:

До 25 не се харесвах и нямах самочувствие!
До 26 ме беше страх от жените и си мислих, че едва ли не хапят и откъсват глави по подобие на паяците и богомолките! :D
До 27 нямах връзка и не знаех какво е то гадже, камо ли любов!
До 28 бях още девствен!
До 29 още ме издържаше майка ми, да баща ми ме беше изоставил на годинка и половина и бях мамино синче!

Нооо... сега, на 32 имам семейство, с деца и бизнес за няколко милиона...
Тъй чеее просто някои хора се развиваме по-бавно от други, но имаме ли си зароден потенциала за личностно развитие вътре в нас, рано или късно и с правилния партньор, който ще го стимулира да излезе, то той ще си излезе, тъй чеее...

Може човека да няма нищо, да е неосъзнат, да е мамино синче, но от вас жени зависи дали ще сте с него по любов и ще го стимулирате да даде най-доброто от себе си или ще сте с него щот има кола, къща, финанси и реално ще сте с него не по любов, а по интереси и облаги! ;)

Бъдете здрави, щастливи, удовлетворени от Вас и живота Ви и мн мн обичани от правилните за Вас хора! :)
И бъдете по-малко съдници и повече правилни примери с добри постъпки и даряващи добро! (: (;

75.   Ами, да ти призная, това според мен не е нормално. Особено за сегашните времена. Непълнолетните с нетърпение чакат деня, в който ще навършат пълнолетие, че да вземат книжка, а някакъв си на 35г. няма да има нито книжка, нито кола, нито имот. А този човек досега всъщност какво е постигнал в живота си??? С такъв човек въобще не се захващай, защото най-малкото е, че само ще те използва за всякакви услуги, а и ти щом ще си вършиш всичко сама, то ти си си самодостатъчна, защо ти е да мъкнеш такъв мъж зад гърба си, който само ще ти се пречка в живота.

76.   Нищо лично мацка, но 67 е закрил темата. Ти си на 35 и не е нормално критериите ти за мъж да са петдесет точки дребен шрифт. Ако един мъж е богат, красив, кара кола и има жилище и все още свободен на 35 /това е ок. 5% вероятно/, то той все пак ще заложи на по-млада жена, на която може ДА ДАДЕ. На тебе какво да ти дава, ти си имаш. Тоест ти си тази, която трябва да е щастлива да намери някой, на когота ДА ДАДЕ. Всичко е вид търговия в този живот, включително любовта - грубо казано, но е точно така. Смени си фокуса към мъжете, иначе ти предстои дълго и направо безкрайно моминство.

77.   Ей като почнете с тая подкрепа, жената да била подкрепяла мъжа си.
Ами вие ако нямате подкрепа нищо ли не можете да направите сами?
Значи авторката без подкрепа може да има професия, финанси и жсобствено жилище.
А вие чакате да дойде някоя, да ви вземе и да ви бута нагоре, защото вас ви мързи сами да полагате усилия и да вървите нагоре.
Еми и дедо Господ да дойде да ви удари едно рамо пак няма да сте успешни, защото винаги чакате на някой друг!

78.   От 61 към 67 Така мислят най щастливите мъже - разведените мъже, които са потрошили младостта си в обречени отношения с такива като тебе и авторката!
В момента повечето стари ергени ходят по пътя с широка усмивка и шляпат насам натам разведени, женени и малки пички, а тези които са се преебали да подгъзуват на някоя съвременна фльорца са пълни смачканяци с закривени физиономии и нещастен поглед в очите.
Не познаваш добре хората. Поогледай се малко пък тогава пак пиши.

80.   Невъзможно е и 20 процента от мъжете до 30 да са самостоятелни с имот, не при тая икономическа система и държава. Просто искате да е откъснат от майка си, за да си въртите плитката по ваш вкус. Тук пишат жени тролове и жени с липса на сиво. Те са няколко в сайта и пишат по 15 мнения от "различни" жени. Не съм чувал такива теории на живо, цвърчат само тук.

81.   От 61към 69 Никой не ни е крив! Това не е оплакване а критична преценка на положението. Тук коментираме качества. Можем да си намерим всичко. Жени от път и над път. Нещастни и объркани женици колко щеш. Въпроса е дали си заслужава човек да си хаби здравето и нервите със първосигнално същество, което няма реална преценка за заобикалящия го свят, мисли само в една посока и най-вече недоумява тежката ситуация, в която се намираме!
Да ти кажа доста от старите ергени са едни от най-големите веселяци, добродушни и усмихнати хора и точно обратното съвременните семейни маже масово са намръщени и нещастни.
Но ти даже и това не си забелязала а типично по женски ръсиш някакви мъдрости прочетени вероятно от някое женско списание или сайт.

85.   С последните си изречения 48 е супер прав. То не е до изчезването, ами изборът им е тотална трагедия. Мъже мухляри :)

86.   81, просто това е злоба, защото не ги харесват жените.
80, все някога този мъж трябва да прекъсна пъпната връв към мама. Няма до пенсия да е залепен за нея.
Няма жена без изисквания. Един неуспял мъж се оправдава със страната, пандемията, зли сили,демони, караконджули, магии, но не и с липсата на желание за промяна. Искат жена, която да е като мама, да го осинови, гледка , и да не иска нищичко. Ако поиска нещо , веднага става лоша, ужасна. Да е доволна на някакъв секс там и това е.
Авторке, гледай внимателно човека. Не си снижавай критериите ,за да угодиш на мамините синчета. Мъжът е мъж и трябва да си личи като го видиш. Не тепърва ти да му уреждаш живота или да чакаш да се сети за нещо .

87.   Ами какво излиза в крайна сметка? Авторката не й трябва мъж. Защо да си взема едно такова щом като толкова много го мрази? Вземи си кученце! То много ще ти се радва и обича. Но да направиш грешката да се обвържеш с друг човек, там чувства, копнежи, мечти, пари, доверие и другите глупости - това не са за теб. Ти си до толкова самостоятелна и развита, че мъж изобщо няма да те хареса. А и мила, сори ама си и много стара.
Виж сега, събирането с друг човек, бракът, семейството не са нещо, което ги свършваш и после ги забравяш. Трябва да си отдадена на тези неща.
Мухльовците без коли и т.н. са също хора с чувства. Дет има израз и хуй душа носи. Защо ти като по-заможен човек, вече не ти говоря като на жена, а като на човек!, защо не хванеш един чистосърдечен, може и малко простоватичък друг човек, там било без кола или без особено самочувствие, сигурно дори смазан, заради хора, чиито животи са пълна бъркотия, но имат извратената нужда да нараняват другите. Пулирай го този мухал и може отдолу да се покаже злато. Но трябва и ти, и той да направите компромисите във вашите комфортни зони, да определите правилата на един общ живот и да създадете един нов такъв. Няма жена, която да не иска дете и да не иска детето й да бъде щастливо.
Стига си се разочаровала! Тук никой не дава пукната пара дали в момента си щастлива или тъжна. Но за да се бориш за щастието си, трябва да спреш с тази тема и просто да излезеш навън или просто да се огледаш, може вече да има човек с чувства към теб, а ти дори да не съзнаваш колко много го нараняваш.
А32

88.   81, да не би да четеш женски списания, за да знаеш какво пише там?

89.   Към 77:

Добре, една от вас не каза какво ни давате вие на нас мъжете?
Не давате подкрепа, не давате любов, какво точно давате? Защото ако е секс, знайте че сте доста заменими в това отношение през 21 век. Винаги мога да си викна компаньонка с или пък да си ударя една обикновена чикия.

Много от нас търсят партньорство естествено, но вие давате ли го? Повечето от вас - не. Само взимате - пари, време, достойнство, ентусиазъм...

И нека да ви напомня, мили жени - колкото по-стари сте от 25 толкова повече никой няма да иска да се занимава с простотиите ви, тъй като просто не привличате така силно и не си струва.

90.   От Авторката до 67. Благодаря за мнението, не съм се обидила. Не съм съгласна, че връзките са или по любов, или по разум. Често започват с голяма любов, която отстъпва място на това какъв живот имаш с този човек и какво бъдеще. Хващаш се за това какви са критериите ми, но не и защо са такива. Трудно е да съм романтична когато проверявам гуми и масло преди пътуване, вместо да си направя прическа. :) Трудно е да съм романтична когато работя по 10-12 часа на ден, изкарала съм пари за мечтани екскурзии в чужбина, преживявания и удобства, но не мога да ги осъществя, защото гаджето ми няма такава възможност да участва и ще се почувства непълноценен. А повярвай ми, често започват да се чувстват непълноценни и да се сравняват. Компромиси съм правила, подкрепяла съм, но няма смисъл, просто се губя като личност. Не мога да съм с мъж, които чака аз да го мотивирам и стимулирам да направи нещо в живота си. Това е като да прехвърля отговорността на някой друг за собствения му живот. Някои жени може да са окей да поддържат мъжа си постоянно, но аз бих имала майчински чувства само към дете. По тези причини преди време достигнах до извода, че за да спестя горчивина на мъжете, а и на себе си, просто трябва да си търся мъж, които е сходен на мен, като начин на мислене, финансови възможности и т.н. Да, нека това е меркантилност и пресметливост, но мъж на 30 тепърва да прохожда в живота....

Не знам дали ще си намеря мъж, но продължавам, и нито мразя мъжете, нито съм огорчена. Нямам връзка, която да е приключила грозно и бившите ми си ме спомнят с добро, така че вероятно имам какво да предложа в отношениято с хората.

Дано всеки е намерил по нещо полезно за себе си в тази тема.

92.   Авторке,
макар да съм от тези мъже, които те упрекват най-много, ще ти напиша с уважение следното:

На един приятел майка му почива, докато е още дете; в семейството са три деца. Бащата се грижи за тях, евентуално баби и дядовци. Израства в бедност. Сега е над 30, с хубава професия, щастливо оженен, с две деца. Съпругата му, на неговата възраст, наследява голям апартамент в София на топ място, отделно си има кола. Живеят в нейния апартамент!!!

За нея няма проблем, че мъжът ѝ на тази възраст няма собствена кола (поне не знам дали има в момента, отдавна не съм се виждал с него) и апартамент, но е щастлива майка на две деца и имат прекрасно семейство! Очевидно за всички се обичат много и градят своето общо бъдеще....

Ти на 35 години с лека кола и апартамент още се чудиш защо попадаш на мъже, които нямат твоите материални придобивки? Вече в един от коментарите ми написах нещо сходно, но пак ще го спомена:
Вероятно си 85 набор. Ти къде си живяла досега? Не си ли видяла какво се случва в България? В Швейцария ли си мислиш, че живееш?
На 35 години да седиш и да се чудиш на тези въпроси?...
Разбира се, че близо половината от мъжете ще са от бедните в страната. А тъй като ние сме принципно бедна страна от към доходи, то разпределението е още по-лошо - приблизително 75% ще са зле или горе-долу, т.е. нещо средно. Същото важи и за жените. Раждаемостта в България е почти равномерна за половете.
Има хора с най-различни съдби... Не знам защо въобще се налага да ти се пише толкова много от мъжете тук, за да се схванат неща, които са ясни и за малките! Много мъже могат да ти дадат такива примери за съдби (дали със себе си или познати), че ако ти трябваше да минеш по някой такъв житейски път, нямаше да помиришеш и половината на това, което имаш сега.
Никой не те е спрял да си търсиш материално уреден мъж. Но ми се вижда нелепо на твоята възраст да критикуваш мъжете защо нямали еди-какво си. Има най-различни хора - пияници, хаймани, бивши затворници и пр.
На 35 трябваше вече да си с мъж и деца! Според мен, по всяка вероятност си изпуснала добра/и възможност/и в своя живот! Ако искаш деца, не знам какво мислиш още?

И точно оттук цялата злоба на мъжете - вместо да си като жената, коята ти дадох за пример, ти седиш и се вайкаш, като че ли си на 20 години оти мъжете не са в моята позиция?
Постави се на мястото, на който и да е мъж и ще разбереш защо получаваш такива коментари.

За всички ни е изкючително противно това женско отношение към нас мъжете, че сме трябвали да подсигуриме семейството на 30-35 годишна възраст още преди дори да сме го създали!!! УДИВИТЕЛНА ПРОСТОТИЯ!!!

С МАНТАЛИТЕТ КАТО ТВОЯ И СВЕСТЕН ДА НАМЕРИШ, ЩЕ ИЗБЯГА

93.   88 да чел съм и знам.
Със сигурност не пише нещо, което ще ти повиши умствения капацитет, ами напротив.
Там само могат да втълпяват как да си намериш добър тъпкач според зодията. Или най-много да научиш някоя готварска рецепта, от която да пръцкаш по- малко, докато играеш йога и зумба.

94.   Темата стана много дълга. Но и аз да се включа, някой по горе може би коментар 76 беше писал че мъж около 35 с жилище, кола, богат търсел да дава. Написано с големи букви, мога само да се изсмея на това. Като ги четеш тук и от опит като ги знам колко дават мъжете, все гледат да минат по тънко, ако може всичко да им правиш от до като мама и после с едно кафе да минат. Толкова дават.В днешно време никой не дава само гледа да взима и богаташите са стиснати, много рядко някой нещо ще ти даде.
По темата на авторката,жената е абсолютно права да иска партньор до себе си, не детенце. Че за какво и е иначе този мъж и това не я прави неспособна да обича както беше казал някой по нагоре че връзките се определяли само с любов или интерес. В днешно време само с любов не се живее.
Ако за момент си представим че авторката нямаше нищо и е на 35. Едва ли някой мъж ще я посрещне с отворени обятия. Освен тези които нямат нищо и те,но сигурно дори и те щяха да предспочетатс да имат опора не само жена до себе си.
И в случая не визирам едната кола или притежание на жилище, авторката май конкретно за тях питаше, но има ситуации поради които човек не е успял да си позволи да притежава някое от тях, но е важно да личи че поне прави стъпки и опити към придобиването им. Тоест има или планира ипотека например.
Някои казаха че авторката е стара. Да в живота не всяка връзка е с хепи енд, утре и вашата може да свърши, но много от вас се намират във връзка колкото да не са сами и да не ги обявят за стари.
Колко известни жени са над 30 и нямат връзка и деца. И все успешни и красавици. София Буш, Ева Лонгория и много други, срещнаха любовта след 30 те.
Авторке според мен си позволи да гледаш мъже даже към 40те. Хем ще са по улегнали и конкуренцията ти за тях би следвало да е по малка, докато тези около 35 наистина търсят по млади, но отново не е изключено. Успех.

95.   "Трудно е да съм романтична когато проверявам гуми и масло преди пътуване, вместо да си направя прическа. :) Трудно е да съм романтична когато работя по 10-12 часа на ден, изкарала съм пари за мечтани екскурзии в чужбина, преживявания и удобства, но не мога да ги осъществя, защото гаджето ми няма такава възможност да участва и ще се почувства непълноценен. "

Тези думи излъчват някакъв безнадежден материализъм.
Проверяваш гуми и масло преди всяко пътуване!?
Каква гробница караш ако не е тайна?
Аз карам кола на 22г и помпя гуми 2пъти в годината маслото след8000км го гледам.
Ужас още една жена зад волана и то без прическа!!! Аууууу!
10-12ч ти ще се съсипеш и остарееш преждевременно ще получиш
бръчки- почини си. Кога ти остава време за прическа? Милата.
Като гаджето ти няма възможност да си стои у дома па ти ходи на екскурзия, после пак ще сте заедно. Какво толкова. За мен не би било проблем. Тея екскурзии бързо минават и без това.
Само не мога да разбера за апартамента.
Защо и той трябва да има след като и ти имаш!? .
Да си ходите на гости или ей така от солидарност или някакви мании за притежание.
Или по скоро твоето самочувствие да не бъде случайно накърнено.
Като излезеш с приятелки или пред роднините да кажеш Ето и моя има собствен апартамент. Сериозен и стабилен мъж е. Постигнал е нещо в живота.

Ето затова трябваше и трябва да има вероучение още в училищата.

96.   Добре, клкото и да са от значение финансовите възможности и успехите на един мъж, пак трябва да се гледа ценностната му система. Има много тегави и неприятни мъже, при които нещата вървят по план и си имат жена, деца, жилище, кола и това са си нормални неща, но жената до тях е в огромна заблуда. Удобствата може да са едно, но миналото и делата са друго! Добре, като се има предвид, че има супер негодниците, как да си обясня положението, че до такива има жена? Или масовата българка гони кинтите, или е глупава и не разбира. Това е обективно и тъжно. Наистина, не виждам трети вариант и това е притеснително. Имам познати, с които съм израснал и ги знам що за хора са до съвсем близкото минало, най-тегавите и пошли се задомиха, а сравнително читавите са ергени. Което означава, че българките търсят безскрупулни и липса на доблест мъже. Знаят толкова за мъжа, колкото той е позволил. Аз не бих се кефил на мъж, който е лъгал и топил приятели, нападал е в гръб и е бягал в ситуации, от които е можел да се измъкне с малко по-мъжко и достойно поведение. Другото е, че само разни измекяри си хващаха момиче през студентските години, помня. Не, определено не вярвам, че жената изобщо цени качества и морални стойности в един мъж. Единиците са толковя малко, че изобщо не ми дават надежда. Има сто пъти по-готини и съвестни мъжкари, по-готини от направеният избор. Замен само такива трябва да се размножават, защото ше са фобри бащи и ще имат честни деца. Сега повечето мъже са такивя, че като им сваляш жената пред тях не се перчят и не налитат, а са страхливи. И нормално, все пак повечеъо и по физическо не са се събличали. Говоря за семейните от 89 набор нататък, защото те изпуснаха и казармата, а сега са около 28-31 годишни и чеп за зеле не става от тях. От това поколение мъже, много рядко съм виждал качествен и стойностен мъж. През годините се запознах с няколко. Пропуснали са казармата, но се оказа че са живяли в много по-тежка ситуация от казарма, точно и затова са станали читави и точни. И познайте дали са обвързани? Не! Мисля, че товя дава ясни отговори. За мен само тъпите кухари и аутсайдери се размножават. Преди 15години, такива бяха лузъри и дори не си представяха целувка с момиче, днес даже и деца имат. Не върви на добре този свят.

97.   Авторке, понеже няколко пъти питаш, ще ти отговоря в прав текст - да, меркантилност е да преценяш хората по доходите, имотите и колите им. Още в първия си пост (темата, която си пуснала), нееднократно споменаваш за доходите на тези, с които излизаш по срещи, осъждаш ги, че не искали да си харчат парите за това, което ти намираш за смислено. Първо, от къде знаеш какви са им доходите, това ли е първият въпрос, който задаваш на човека отсреща? Второ, от къде знаеш имат ли жилище, нямат ли, имат ли кола, нямат ли - тук някой вече писа, че има и кола и жилище, но не го казва нарочно за да претегли човека. Мислиш ли, че теб също не те претеглят и просто не им се занимава с хора чиито очи са само в парите и имането?
Не съм пророк, не ти го и пожелавам, но ти никога няма да си щастлива с някого. Може и да срещнеш човек, с когото да си делите сметките, да си броите хапките, да трупате имане, всичко да е по план и по график, дори дете да си направите по часовник, но дали това е щастие? Доколкото те усещам ти вече не си способна да се влюбиш, на теб ти е непонятно "любовта е сляпа", а именно в слепотата е магията на влюбването. Вярно е, че тази слепота понякога ни излиза скъпо, но сивотата на сметките е размазваща и ти вече го усещаш на гърба си. Говориш апатично за скоро приключила връзка, говориш апатично и за предишните си връзки, така може да говори само човек лишен от емоции, а една жена лишена от емоции е половин жена.
Хубавото за сега е, че не те усещам като раздразнителна и озлобена дърта мома, но със сигурност и това ще стане с годините. Краткият ми съвет е да си намериш работливо момче, да не е играч или лентяй, накарай го да се влюби в теб - това обаче не става с натякване за доходи, жилище и коли. Последно, смени си колата, повечето съвременни коли сами си проверяват маслото в двигателя и налягането в гумите, имат такива екстри, които правят шофирането удоволствие, а не на първите 100 км. да си като размазан - тогава изобщо няма и да си помисляш някой друг да те вози.

98.   93, мъж да чете женски неща ми е малко странно и говори за друго.

101.   89, 77 - стига с тая подкрепа от тия жени бе, не разбрахте ли, те са като децата, каква подкрепа от тях чакате!
Всичкото им е с оная им работа свързано по един или друг начин. А ако не е, то значи с детството им е свързано - пак оная работа ама без толкоеа внимание да и се обръща, щото не се е обаждала за друго освен за пикане. Те затова и пикаят едни върху други - инфантили.

102.   92 и на нас ни е изключително противен тоя мъжки манталитет, че на 35 вече гледат на теб като на стока с изтекъл срок на годност, та не ми се правете на много ощетени.
И да, семейство трябва да можеш да подсигуриш преди да си го създал - иначе никоя жена няма да иска да създаде семейство с теб, защото ти ще си й в тежест, а не в помощ.

103.   102 Виж сега мацка, какво ще ти кажа!

Никой не ти е виновен, ако до 35 не може да си намериш мъж! Напротив! ТИ СИ ВИНОВНАТА, ЧЕ СИ ОСТАВИЛА НЯКОЙ МЪЖ БЕЗ ЖЕНА И СЕМЕЙСТВО!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Жената може да намери секс НАВСЯКЪДЕ, дори и в циганската махала

Тя може да съблазнява, да се предлага

За мъжът нещата не стоят така. Не сме 200 години назад във времето, където се е изисквало да имаш една брадва и да ходиш у гората за дърва, и да скроиш някаква къща на два ката от дърво и камък, плюс малко говеда в задния двор и още едно (най-голямото) да го залостиш дома! ЯСНО!

Точно заради такива като тебе има мъже по над 35 без семейства! Гадна до мозъка на костите си, пропита от меркантилност и тресяща се от мъжемразтво, лукава трътка, която колкото и да й говориш, тя пак не разбира!

До болка познато чувство на мнозинството мъже, уви...

От твоя възлюблен ;)

104.   98 прекаляваш
Това че съм разлистил няколко списания докато съм чакал някъде не значи, че ги чета редовно или че съм абониран. Няма нищо толкова странно.
Нито ме прави педал или джендър, както се опитваш да намекваш.
Исках да кажа че са вредни и объркват и без това лабилната ви женска психика.
Виж я женицата тука подсигурена отвсякъде, всичко има мъж не можела да намери. Че къде е казано че трябва да има задължително мъж. Па да си поживее сама малко кво се жалва само.
И аз съм на 35 и си живя сам да не ми е увяхнала оная работа.
Пак в тия списания дават някакви измислени стереотипи а реалността е друга.
Имате нужда от един студент дъжд че сте попрегрели малко.
Положението тук е пълна трагедия от година на година става по зле.
На хоризонта се задават даже нови неприятности и трудности.
Обаче вие тука продължавате да мелите на едно място като патки в калчища.
Авторката е идеален пример, че само с пари и имоти и сметки семейство и деца не се правят.
Я се огледайте малко и вижте бай манго кво прай в махалата.
Шава в колиба 3/3м а отвътре изскачат по 5 маймунки.
Ами на запад и в щатите дето все ни го дават за пример всичко живо живее под наем а се размножават. Да мислите че чакат мъж с кола и жилище да дойде да ги оправи и да си народят.
Странно било че съм прочел 5 глупави статии в 3 женски списания.
На мен ми е по-странно че се правите на модерни и космополитни а тука се вижда колко ви е закостеняло и старомодно мисленето. Айде малко по така...

106.   Ей, наскачаха старите ергени, живеещи с маминка! Жена на 35 с доходи, жилище и кола им е трън в гъза. Не на 35, на 55 никоя жена няма да ви иска, защото вие сте едни мързеливи пиявици. Не можете ли да схванете, че мъж над 20-25 залепен до полата на маминка е психически изкривен, облъчен и зомбиран. Да, неставащите мъже в БГ са такива поради лошото възпитание на майките, които им слугуват доживот, и после жената е виновна, че е копие на маминка да дундурка "чедото".

107.   №106, живея отделно кажи-речи от 14-годишен и не се разбирам с майка си. Но въпреки това манталитет като твоя ми е отвратителен и говори как проблема ти всъщност е че искаш ти да държиш юздите. Прозирате и ти и останалите дами които поради подобни причини са озлобени срещу хора които дори не познават.
И като си намерите някой синковец, на който техните са му купили апартамент и автомобил какъв е резултата ? Хората привличат личности с подобно мислене, така че не очаквайте да откриете толерантен и любящ мъж. И понеже нормален не би ви погледнал, но после излиза че всички мъже сме ви виновни.

108.   104, българският мъж не ще и едно дете да има, какво остава за две и повече. Бягат като опарени и при миниатюрен намек за бременност. И , да, странно е мъж да чете женски списания при толкова друга литература. Яростната ти защита го доказва.

109.   Значи, равенство между половете, ала-бала, ама после е кофти като ти караш 400 км, проверяваш гуми, масло и кво ли не още и плащаш за тая кола. Обясни го това на жена ми, като каже, че не помагам достатъчно вкъщи. Мога да ѝ дам да кара винаги тя, ако може и да смени нещо по колата, което аз правя(доколкото мога сам). Забавно е, е така...
Иначе, не, не е нормално, макар че има ново нормално вече. Тези госпожици един ден ще трябва деца да имат, да ги развозват по доктори, по градини, училища и къде ли не. Но, може те да си работят в офисчето и да си ходят с метрото, пък ти се гърби да караш детето навсякъде :)))

110.   Доста по-млада съм от средното за коментиращите според това, което прочетох. Виждам обаче, че липсва баланс — заетите позиции са крайни и реших да ви представя и своите преживявания, своята гледна точка по темата.

Студентка на 20 години съм, след около месец започвам втората година от своето висше образование. Израснах в средностатистическо българско семейство, което, за съжаление или не, не притежаваше кой знае какви финансови възможности, докато бях малка (до 14-15-годишна възраст поне) — родителите ми имаха пари за удовлетворяване на базови нужди: храна, покрив над главата, платени сметки. Всичко останало представляваше лукс. Тъй като финанси почти липсваха, не бяхме самостоятелни — деляхме 3-стаен апартамент с още трима души: дефакто бяхме аз, майка ми, баща ми, баба ми, дядо ми и леля ми. Никога не съм имала самостоятелна стая, не зная какво е. Нещо, от което ме е срам и до ден днешен; което отбягвам да коментирам. Не знаех що е това лично пространство, спала съм по дивани, нямала съм личен гардероб, местех се из вкъщи като багаж. Буквално. Не пожелавам това на никое дете. Скандалите вкъщи бяха изключително често срещано явление — разни мнения, разни спорове, чувствала съм се притисната и потисната. Отдушник винаги намирах в своето образование — пълна отличничка, множество награди от състезания и олимпиади, сертификати по чужди езици, стипендии, както в училище, така и в университета. Връстниците ми завиждаха за успехите ми и многократно изразяваха това и гласно, без да предполагат какво ми коства и каква битка съм водила със себе си и с обстоятелствата — нямах нито бюро, нито свободно местенце за спокойно учене. Свикнах да уча под звука на телевизор, на разговор, на всякакъв страничен шум. Борех се с надеждата, че това ще бъде моето спасение; живеех с вярата, че ще се откъсна от средата и си обещах, че ще продължа живота си по такъв начин, че на моето дете да не му се наложи в бъдеще да преминава през същото.

Искам да ви кажа, че в днешния свят това, което аз съм преживяла, го преживяват повече хора, но е тема табу, срамно, неудобно, неловко — именно и заради споменатото от мен всеки, който под една или друга форма е видял от малък по-добрата страна от живота, счита, че другите са също като него. Не е наясно какво е да живееш на кредит, на минимална заплата. Не знаят що е то да изнемогваш от работа за насъщния на масата. Не ги съдя — това е техен стандарт, но той не бива да се налага на другиго. Не бива да се натяква на по-малко облагодетелствания. Не всеки е тръгнал от семейство с високи възможности. Не на всеки родител би могъл да подари апартамент или лека кола. Но, както знаем, всичко тече и всичко се променя — ще продължа личния си разказ.

Финансовото състояние на родителите ми, за щастие, се подобри, когато навърших 14-15 години. Все още нямаше как да заживеем под наем или да се изнесем, при каквито и да е било условия, но съумявахме да бъдем малко по-спокойни, без да ни се налага да пресмятаме всеки разход, да броим всяка една стотинка. Когато навърших 19, всичко много рязко се промени — почина майката на баща ми, която сама обитаваше двустаен апартамент в обикновен столичен квартал. По този начин ние останахме с него и решихме той да бъде продаден. Веднага след успешната продажба се закупи друг — да, маломерен, в нова жилищна сграда, но за толкова стигнаха парите. Скоро се изнасям, това пожелаха родителите ми, а и аз самата подкрепих желанието им. Ако не се бе случило така, щях да съм под наем някъде, тъй като... не се издържаше вече. Благодарна съм изключително много, че животът ми се завъртя по този начин, но много хора нямат този късмет. Някои жени (главно) от темата трябва да се замислят за това.

Сега ще ви кажа какво мисля — до 25-26 години малцина могат да се похвалят със собствено жилище. Тези, които обаче го правят, са масово подсигурени от родител — да кажем, че едва 4-5% по някакъв изключителен късмет, крайна амбициозност и труд са се решили сами да си изтеглят кредит за апартамент, който да изплащат месец по месец вместо да дават по 500-600 лева за квартира. Всеки, който развива разни други теории, не се е срещнал с реалността и не е видял какво е средното ниво на българина.

Аз вече имам къде да бъда сама, но не се хваля с това, приятелят ми в момента даже си няма никаква представа какво е положението ми. Не желая да парадирам, нямам нужда и от хора, които да ми се лепват единствено и само заради някаква материална придобивка. Повярвайте ми, не само жените си търсят масово „спонсор“, съществуват и такива момчета и мъже. Главно от провинцията; хора, които искат да се измъкнат от общежитията и се оплакват от липсата на условия и лично пространство. Имала съм случаи, в които такива представители от противоположния пол, разбрали, че живея в тристаен (естествено без да са наясно с другите условия), са се хващали за мен като удавници за сламка. Напълно сериозна съм. Грозно е. От женска страна се наблюдава същото явление — пак е грозно.

Като момиче и жена аз не очаквам нищо особено от партньора си в момента — стига ми да зная, че приема образованието като ценност и носи със себе си амбицията да се развива и обогатява. Сегашният ми приятел ходи на работа и максимално се стреми да се отдалечи от родното гнездо. Няма как обаче аз да изисквам от някого да е постигнал нещо напълно сам, което аз не съм — не съм заработила сама апартамента, не съм си закупила кола, нямам и шофьорска книжка все още. Това е реалността, но не бих и поддържала взаимоотношения с личност, която се държи за полата на мама, не знае какво е усилие и що е то работа. Пари се изкарват, всичко е временно, а хъсът да постигаш нови върхове е ключов. Позволиш ли си да бъдеш пряко зависим от родителите си, когато си вече на 35-40, то това говори, че нагласата ти не е удачна. Навремето родителите ми също са разсъждавали, че ще мислят за друго жилище и самостоятелност само при евентуално дете, но... и сами разбирате какво се е случило. Баща ми и до днес се самообвинява, че не е направил достатъчно.

Тайната е в баланса, мислете навреме. Докато сте млади, докато можете... след това се изпускат шансове, изпускат се възможности и страдате не само вие, но и други скъпи за вас хора.

Ж20

111.   Авторке, не разбра ли, че според мъжете ако не си готова да го прибереш в твоето жилище, да го возиш в твоята кола, а той да не си дава зор за нищо, значи си супер меркантилна.
А на теб колко усилия са ти коствали и жилището и колата, които усилия мъжете отказват да положат, никой не го интересува.
Според тях ти си им длъжна, защото на 35 си второ качество човек, почти пред пенсия и трябва да си благодарна едва ли не, че някой господин никой е благоволил да бъде с теб.

112.   104-108
Българският мъж не ще да има и едно дете, защото икономическата обстановка не позволява да отгледаш нормално 1 дете камо ли 2 а и отделно българската жена вече в много отношения не е годна за майка.
Аз бягам дори от първа и втора среща, като виждам нулевото духовно ниво и умствения капацитет на болшинството от жените.
Да не говорим за тоталното падение и на младите момичета и подрастващите жени. Често срещана гледка "българка" с циганин или дори с няколко. После същата разнебитена пачавра обикаля улиците като бита мастия и се чуди защо не може да намери нормален мъж. Излишно е да казвам повече.
За списанията - Когато човек се случи да е сам с 5 жени в едно ателие обикновенно не се намира под ръка много литература за четене.
Чета само фантастика и научна фантастика и знаеш ли какво открих
Женските списания могат спокойно да влязат в категория твърда и чиста фантастика.
За теб е странно, защото самото ти мислене е типично за повечето средно-статистически жени праволинейно и монотонно.
Аз съм тотално обезверен относно бъдещето на нашата приличаща на разграден двор държавица, така че нямам какво какво да защитавам яростно. Погрешно си разбрала.
Нито изпитвам някаква омраза към жени а напротив дори ми е жал за доста от тях виждайки духовната нищета в която са изпаднали.
Писах тук, защото ми стана интересно, също съм на 35 като авторката, но моите изисквания са диаметрално противоположни на нейните.
Не е като да няма интерес от страна на жени от различна възраст към мен, но за да се събера да живея семейно тя трябва да е на поне 13 от моето духовно и ментално ниво иначе ще е просто една притурка а аз никога няма да тръгна да лъжа и да губя нейното време след като ми е пределно ясно, че не мога да отговоря на
изискванията и мечтите и.
Що се отнася до материалната част за мен няма никакво значение дали ще е милионерка или социално слаба.
Бих могъл да покрият голяма част от физческите и нужди пълна свобода, но компромис с умствения капацитет-не! Уви това се оказва, като да удариш голяма печалба от лотарията. Шансовете авторката да намери, това което търси са десетки пъти над моите. Годините се движат с бясна скорост за съжаление.
За щастие аз не изпитвам никакъв страх или депресия от самотата, чувствам се чудесно и се движа в правилната посока.

113.   107. Но си стар ерген, нали, хахаха. Повярвай ми, ще е завинаги. Женомразците сте обречени.

114.   111 , какви глупости говориш?

Нека авторката да каже в кой град живее и в колко голям апартамент, и дали той ѝ е оставен в наследство или роднини са ѝ помагали, пък тогава да мислим, колко много е постигнала!

На 35 си е само нейна вината, че няма мъж до себе си!

И кой нормален ще ѝ се навие тепърва да изгражда връзка с нея, че деца, че семейство....

Виждаш колко деца се раждат с проблеми, как докторите напрекъснато смъкват границата за първа бременност!
Вие какво искате - хем образование, хем професия, хем апартаменти, коли, екскурзии, хотелчета, дискотеки и заведения, дрешки и маркови чантички, хем деца!
Е, как да стане тая?

51-100 от 135