Хомосексуална- самота, съпруг насила, или е възможно да намеря любов?
Здравейте! Жена на 24г. съм и живея в България. Никога не съм имала връзка. Завърших успешно средно и висше образование и сега работя, живея на квартира, независима съм и от скоро имам по-доходоносна и специализирана работа, започнах и магистратура. Имам приятели, имам близки, пътувам, удовлетворена съм от себе си и вътрешно и външно, с изключение на едно нещо, което ми тежи. Как да се накарам насила да бъда с мъж само от страх от самота? Хомосексуална съм и забелязвам само жени, още от най-ранен пубертет и винаги съм се влюбвала несподелено. Никога не съм парадирала с това и не съм подкрепяла пошлите паради и 100-те новоизвъдени полови идентичности, малко по-консервативна съм относно тях, харесвам моногамията и големите любови и не се вписвам в някакво отделно общество, не искам да ме възприемат като нещо различно и т. н. Нямам такива познати. Дори семейството ми не знае, защото се страхувам, че ще останат наранени, а аз неразбрана от тях. Знаят само най-близките ми приятели. Но съм го приела. Също така изглеждам доста женствено и атрактивно, обичам да ходя с токчета, с грим, с дантелени рокли, с къси поли, имам дълга коса и голям бюст, поведението ми е малко лигаво ( по нищо не ми личи и постоянно ми се лепят мъже, на които се чудя как да обясня и да ги задържа само като приятели). Проблемът ми е, че напоследък това много ми тежи, толкова приятелки и съученички се омъжиха и забременяха, повечето вече имат свой живот, нови, семейни компании, купуват и изплащат апартаменти с половинките си, канят ме по сватби и кръщенета, а аз ги гледам отстрани и ми е толкова мъчно, че никога няма да го преживея, още по-унизително се чувствам от това, че завиждам на мъжете, на всеки с красива жена до себе си, казвам си гледай го този какъв късметлия е, де да бях на негово място, де да можех да бъда с жена... Изпитвам нужда да имам деца, да ги възпитавам, да им угаждам, да се грижа за някоя жена и да споделяме всеки миг и приключение, да ходим по почивки и т. н., да й правя изненади, да я водя насам натам. А аз самата пък се превръщам в една мъжемразка от тази завист, в една феминистка и кариеристка, съответно и все по-самотна и скучаеща извън работата си. Родителите ми постоянно ме питат за приятел и внучета. Вече не издържам, болката е неописуема, самотата и неудовлетвореността, невъзможността да имам семейството такова, каквото е в моята представа и психика, аз като съпруг, а не съпруга, като баща, а не майка... Питам се какво ще стане с мен, сама ли ще остана? Въобще в България ще е възможно ли да ми се случи споделена любов с жена, да живеем заедно или да осиновим някакво детенце? Или просто като гаджета, без да се натрапваме на никого.. Защото аз харесвам все хетеросексуални секси жени, с които явно няма никакъв шанс, тъпото е и, че съм много капризна и повърхностна при критерии и винаги слагам идеалния външен вид на пиедестал, водя се от красота и сексапил първично и надали бих намерила дори и жена половинка. Възможно ли е насила да бъда с мъж, след като изпитвам неговите потребности? Възможно ли е да съм щастлива като 'стара мома' или да гледам осиновено детенце сама? Възможно ли е да намеря споделена любов с друга жена? Или трябва да бягам в чужбина? Каква алтернатива виждате? Чудно ми е как по филмите като ел връзки, двама мъже и половина и т. н. все дават едни красиви женствени лесбийки като мен и как им се получава с всяка една жена, която си харесат и как го изкарват, че масово всяка трета, четвърта жена е такава, или всички жени обичали и двата пола, а какво излиза всъщност наяве... Страх ме е и ако се разкрия пред колеги и въобще пред хората как биха реагирали като дори аз самата изпитвам някакво неудобство и неудовлетвореност и страх.

Коментари

1.   Намери си някой женствен мъш - с обезкосмени гърди и хипстърска брада. Обичат да ги доминират, но пък може да ти направи дете.

2.   И къде сте,а? Всяка втора жена лесбийка - да, ама не! Всичките накрая свършват с мъж. Дори и да се хванат с жена, то е кратко като за експеримент. И точно когато вложиш най-силните си чувства и те захвърлят като мръсен парцал на улицата да се оправяш ... Малко агресивно подходих, почвам отначало: Жена съм на 23г. още от пубертета или май преди това знам че харесвам жени, винаги съм се рпедставяла в ролята на мъжа, как аз каня, свалям, обгрижвам, предлагам. Никой не знае и аз съм женствена, уж обличам се по-скоро като томбой, но имам дълга коса и средно женствени маниери. Влюбвах се , о да, за моя жалост хлътвах цели 3 пъти и всичките те завършваха зле. Писна ми от това все да крия чувствата си и да ме е страх от отхвърляне, омръзна ми поредното привличане да бъде само в моята глава. Наранена съм дълбоко и в момента съм в една дупка, изпълнена с апатия. Ангажирам се и върша машинално нещата, а в душата си изпитвам такава празнина, че никоя жена няма да ме заобича така както аз нея че направо ме поглъща. Прокълната ли съм, сбъркана ли съм или просто не съм родена в правилната държава, не зная. Отстрани всички уж такива, но наживо там на вън нещата не стоят така. Сложни са, или не те забелязват или си играят с теб, забравят че имаш чувства. Падам и ставам, упорита съм, но вече се уморих. Уморих се да бъда на 23 години и досега да не съм имала нито една истинска връзка. Нито една! Срам ме! Срам ме е от мен самата, не съм лош човек, поне не мисля че съм. Имам приятели, но се са с връзки, някои от тях вече женени, с красиви дами до себе си. А аз? Пътувам си сама в очакване някоя да ме забележи, да ме заобича ден след ден, месец, година ... омръзнало ми е! Сори, ако ти скапах настроението, просто историята ти наподобява и моята, ако щеш вярвай.

3.   Гледах подобна история на Ани Влодимирова, номери я в югюб. Само че, момичето ще оказа, че въобще не е хомосексуална, беше отгледана от майка си и лила си,. без мъж и имаше изкривена представа за мъжете. След сеанси с Ани Влодимирова си подреди пъзела в главата и си намери приятел дори.

4.   Има си приложения за запознанства подобни на тиндър, но за хора с "различна" сексуална ориентация. Не се отчайвай, гледай от положителната страна- може би нямаше да постигнеш това, което имаш сега, ако се занимаваше с връзки. Свали приложението и изобщо не се тревожи .

5.   Здравей, авторке и номер 2! Жена съм и съм била във вашето положение. Разбирам ви, момичета. Не съм сигурна какво да ви посъветвам. Само ще ви кажа да не правите моята грешка. Аз реших, че след като не мога да бъда, с който искам (с жената, която обичах тогава) все едно с кой ще съм. Омъжих се рано, за да стана като другите и за да избягам от собственото си семейство. Не съм щастлива с мъжа си. Свикнала съм с него, той знае, че не го обичам, а го уважавам, но за него е нормално единият да обича по-малко. Казах му за моите наклонности още в началото. Не му е приятно, но той смята, че е нещо като любопитство от моя страна и не се притеснява стига да не разбира, ако имам нещо с жена. Имаме си негласно споразумение от типа никой да не следи никой. Само, че досега не съм имала нищо с жена. Съсипах не едно приятелство, заради моите чувства. И аз все обичам жени със стабилни хетеровръзки. Загубих хора, с които можехме още да имаме страхотни отношения. Много ме боли, защото за някои от тях съм сигурна, че при други обстоятелства щяхме да бъдем заедно, но никой не изпуска питомното, за да гони дивото. НО не се отчайвайте, освен ако не сте на село. Познавам омъжена жена, която остави мъжа си, заради друга жена след около 13-14 г. брак. Не се е осъзнавала като такава, но явно приятелката й е дала нещо повече от мъжа й. Казва, че е щастлива. Авторке, не губи надежда. Само, че външният вид за мен никога не е бил на първо място по принцип в отношенията ми с хората. Разбира се, ако човек е чист и поддържан, няма как да не изглежда добре. Гледай първо да си имате доверие и по възможност да е свободна. Да можеш да бъдеш себе си пред нея. Бъди по-смела. В чужбина е друго, но пък там може на теб да не ти харесат. Опитай да отидеш на добър психолог, там човек сам стига до много отговори. Успех!

6.   Има си местаа и начини да покажеш, какво харесваш пред подходяща аудитория. Преди да си опитала не можеш да си сигурна дали си или не гей. Опитай, пък тогава говпри. Прави секс поне, нищо че нямаш сееиозна връзка, защото той ще ти даде зрялост, самочувствие и самоувереност по пътя напред! Успвх!

7.   2 Млада си, ще дойде и твоя принц и ще ти се иска за малко да си сама.. М

8.   Аз съм гей.

Нямам си идея за какво товориш. Избягах от България заради хората. То не бе мутри, ланци за показност в стил заможност без покритие поради комплекси, олигофрения. Иначе LGBT-тата виновни че искат просто за са себе си. Оправдания и обвинения от религиозна гледна точка, все едно те са светци и все едно всеки ден не са грешници. Кой по дяволите ако е избор да си LGBT доброволно ще се подлага на това да излиза като LGBT за да живее живот на дискриминация, ако беше доброволно човек да е LGBT. Цял живот ми се натякваше че не съм това което съм. Всичсо и цялото съзнание във България е че 'всички са и трябва да са еднакви и че никой не е различен'. Разнообразието всячески се задушава и не е само за сексуалната ориентация ами и за креативност и иновативност. Комунизма и Религията от Османоско време за да се запази идентичността на Българите е оставила травма във населението от която се чувствам че не искам да съм част. Плюс културата ти може и да не е ромска / турска със чалга и кючеци. Маниерите и те ако на са ти на простачка, не знам какво те прави българка. Хич не искам да съм българин. Яд ме е че понякога поради това че съм израстнал в тази страна, пиша във такива форуми. Може би психологически съм настроен да изпитвам вид носталгия. Избягвам да се връщам, избягвам и българи в чужбина. Изграждам се сам. Това което ти трябва е свобода. Натяквано ти е 'как трябва' да бъдат нещата от консерватори които си гледат от тяхното си канче защото не живеят живота Ти. Те искат импатия и проявяват такава само ако е нещо което засяга тях. Тогава стават либерални. Лицемерие.

Не ти е нежно да си със мъж, не ти е нужно да си майка ако не го искаш. Ако искаш да си себе си опитай зад граница. На чисто, никой не ти познава дето се вика. И да срещнеш българи - не си длъжна да се сближаваш с тях.

Ако искаш да си във България пък - давай опита ти и там ще си е уникален. Не си длъжна да се омъжваш. Не само това, мъжа ти може да е нещастен и той ако нещо сгафи връзката без любов. Може пък и да изневерява. Нищо - никога не се знае.

Ако искаш деца пък - имаш тялото. Майка също можеш да станеш. Било секс със мъж, било в клиника да те оплодят инвитро. Осиновяване също е опция.

Разочарован съм от България. Разочарован съм от българите. Не ме приеха 'моите си хора'. Изгониха ме с деградацията си. За това е и бедна страната. Сега опитвам друга икономика да спомагам и друго общество. Сами си се изгонват едни други българите.

11.   Не знам. Тъжно е. Любов ще намериш, когото най не очакваш. Аз я срещнах, но се уплаших от чувствата си и се покрих. После се появих и имах чувството, че не съм я виждала от предишния ден. Има някаква химия, но дотам. Не смея да се надявам на повече. Чакам да стане чудо... Ако не бях в бг, щеше да е много по-лесно.

12.   Абе номер 8, какво мен ме интересува, че си педал, че даже и парадираш с това? Какво целите с цялата тази показност?

13.   Никога, ама никога не прави неща които не искаш! Защото в крайна сметка, наранената ще бъдеш само ти, а и може и мъжът с когото си опитала.. Ти знаеш себе си, знаеш каква си, и знаеш какво искаш! Не се наказвай и не губи вяра, всичко ще се оправи! Наистина се регистрирай в някакви сайтове и може и да намериш някого.. А хората какво ще кажат, няма значение! Пътят на различните е много труден! Бъди смела, и честна и пред себе си и пред другите, и всичко ще е натед!

Усмихни се!

17.   От 8 до 12

Целим права..!

Целим права Както жените искат равенство а не сексизъм. Целим права, както тъмнокож иска да не бива дискриминиран със лошо отношение заради това че е с тъмна кожа без да го е избрал, от някакъв друг човек - бял, който също не е избрал какъв да бъде роден. Целим права за да няма стигма за това кой със кого какво прави, дали се жени, омъжва, дали осиновява деца или си прави свои. Целим права да няма лошо третиране заради това че човек е различен по какъвто й да е било начин. Не че хетеро браковете или това да имат деца излиза по-добро нещо. Познавам разведени, маса отгледали детето си сами, както и осиновени.

Ей такива като теб не внасят хармония в този живот. Те промотират омраза и гледат егоистично само своите си изживявания и изразяват емпатия само ако е нещо което ги касае тях. Такива десни крила като теб искат либералност от останалите и разбиране само ако тях ги афектира нещо. Лицемерие.

Все едно да идеш в някоя държава било по работа, бизнес, туризъм и дори и да си хетеро, да те дискриминират на база етнос, цвят на кожата, недъг, на националността ти, на база какви имена имаш, на база пол, на база че имаш акцент ако говориш даден език или На База че не го товориш, да те дискриминират на база култура, на база религия че си православен а не католик ако ще.

Ей за това говоря. Лицемерие от такива като теб. На всичко отгоре много от тези характеристики можеш да изпиташ и на куп, ако попадаш на такива като теб самия със същото мислене. Хич надали ще ти е приятно. Само омраза и войни докарвате на света

18.   Номер 12, какво ни интересува, че си хомофоб? Живей си твоя живот и не се бърквй в живота на другите.

19.   Не си хомосексуална. Просто не си попаднала на истински мъж.

Казвам ти го от личен опит - пробвай с чернокож! После му роди 3-4 деца минимум. Няма да съжаляваш.

Ж, 32

20.   Събери се с някое младо семейство или по-отворена двойка. При нас се получи. Жена ми е би а аз съм полигамен. Знаем го от ученици. Тя е била привличана и от двата пола, а пък аз се влюбвах в повече от едно момиче ( не съм изневерявал ). Единствено с нея съм споделял. Още в началото се разбрахме в нашата връзка да има етична полигамия ( неетичната полигамия се нарича още изневяра и е извън обсъждане ) тоест хвана ли аз гадже е за двама ни ( казвам го като пример ). И жена ми е ок и аз. Дълги години имахме връзка с пет жени ( не наведнъж ) с някои от които и живеехме заедно. От скоро сме родители и възобновихме отношенията с приятелките ни и сега плана е те да се преместят при нас и евентуално да разширим семейството. Засега нещата се бавят най-вече заради липсата на работа в нашия град ( малък град в северизападна българия ), но иначе е въпрос на време ( пространството го имаме, дома ни е голям и просторен с огромен двор ). Пробвай така, защото според мен полигамна връзка с мъж и жена ще ти е повече от полза в дългосрочен план отколкото да кажем моногамна връзка с жена. Но ти си знаеш. Иначе късмет и успех :)