Защо има толкова много двойки българка-ром?
Първо да уточня - не съм против такава връзка ако циганинът в случая е добър, образован и възспитан човек.

Но наистина се забелязва, и то не само от мен напоследък, че навсякъде из България все по-често се среща такъв тип връзка. Хубави, млади българки с роми (които в голяма част от случаите се необразовани, с престъпно минало и с нисък морал и коефициент на интелигентност). Повечето от тях дори не са по-богати от обикновения българин, а точно обратното.

Въпросът ми е - какво харесва българката в тези индийски тигри и защо този феномен почти го нямаше до преди 10 години?

Коментари

51-57 от 57

55.   Мангала си мангал и точка! Набор 2000 са пълна деградация плюс тук там изключения !

56.   Майка ми живее в малък български град с население от около 12 хиляди жители, като около 50% са роми. Често явление са смесените двойки българка с ром и обратното.
В началото тези връзки се посрещаха с голямо неодобрение от българската общност, но сега не се обръща такова внимание.
Да отбележа, че голям процент от ромското население живее и работи в Западна Европа и като се приберат в Бг демонстрират доста добър жизнен стандарт. Много се радвам за това, защото в градчето няма битова престъпност - имигрантите изпращат прилични суми на роднините си, останали там. За голяма част от българските момичета това явно е начин да се измъкнат от безработицата и безперспективността в малкия град.
Има и немалка част българи, живеещи с ромки, поради същата причина - един бивш съученик с малък бизнес сподели, че съжителства с ромка, защото не е меркантилна като българките и няма големи претенции за собствено жилище, екскурзии в чужбина и т.н.
Изводите оставям на вас.

57.   Имам връзка с мъж от ромски произход. Щастлива съм и не мисля, че моят живот касае непознати, които смятат че етноса е по-важен от това как се чувства човек.

59.   Номер 3 съм. Че мъжът ми е циганин ние и двамата разбрахме чак след като се оженихме и аз имах притеснения да забременея, защото баща му е починал от автоимунно заболяване и се тревожех дали не е наследствено. Чак тогава свекърва ми си призна, че не е имала деца няколко години и са го осиновили, така че покойният ми свекър не му е биологичен баща и да нямам грижи.
И сега да се разведа ли?
Аз на всяка жена пожелавам такъв "циганин"! Скъсва се от работа, за да живее семейството ни добре. Говори свободно два чужди езика, гостоприемен човек, естест - обича красиви предмети, изкуство, любознателен, образован, галантен, страхотен любовник, един ден не се е прибрал без плодове или цветя за мен.
Съгласна съм, че във вида, в който познаваме този етнос, е странна връзката между българка и циганин, но с това отношение ние практически отрязваме всяка възможност за интеграция на тези хора. Естествено, че ще се озлобят, естествено, че ще ни приемат като врагове. Защото те за такива ни смятат.
Имаме вила край едно близко до София село. Там има едно единствено циганско семейство. Купиха си парцел, построиха си къща и си живеят. Жената е домакиня, мъжът е автомеханик, има сервиз. По-гостоприемни и отзивчиви, готови да помогнат за всичко, хора аз не познавам. Семейни приятели са ни. А и в по-стерилен като хигиена дом лично аз не съм влизала. Винаги преди те да дойдат, като ги поканим, почиствам специално, че да не бера срам пред Милен и Марчето.

60.   До 59
Няма смисъл да се правиш на антирасистка. Ако нямаше угризения, нямаше да задаваш въпрос като този: "Да се разведа ли?". Естествено, че не. Ти си се омъжила за човек, отраснал в културна среда, възпитан в културна среда и недей да си сигурна, че ако не беше такъв, щеше да го приемеш. Както вероятно ти е известно, средата формира личността, а не потеклото. Наследствени могат да бъдат (но могат и да не бъдат), темперамент, енергичност, способности на ума, на мускулатурата, цвета на кожата, на очите и др. белези, които НЕ ФОРМИРАТ ЛИЧНОСТТА. В този смисъл, не малка част от циганите съумяват да се социализират, дори когато произлизат от порочната си среда, което, съвсем честно, считам за голям плюс в тяхното обществено битие.
С две думи, ти не си се омъжила за циганин -поне не си знаела че е такъв, така че въпросът в темата не те засяга.
Въпросът "защо" поставен в заглавието, няма еднозначен отговор, валиден за всички случаи. Ще прозвуча доста повърхностно, но ще опитам да дам някои, напълно неизчерпателни и лишени от аналитика вероятности.
1. Финансов -циганинът демонстрира живот нашироко, отделя внимание на неопитната в жизнен план българка, недотам финансово обезпечената тийнка вижда в това шанс за по безгрижен живот и затъва в авансираните ласки и подаръци. Какво се случва после, си е за после.
2. Еротично -сексуален -тъй като не съм жена, а и няма как да имам лични впечатления, само гадая по слухове, че мъжете цигани са емоционално първични и директни, а физиологично са по надарени и енергични от масовия българин, ориентираните към тези "ценности" момичета и жени, се насочват именно към такива връзки. Още повече, че те се осъществяват с по малко усилия и средства.
3. Повлияни от либералните възгледи, натрапвани на съвременното общество. Вниманието на циганин към "лесна" бяла жена не е никак трудно да бъде привлечено, за разлика от това на мъж с цели и амбиции за себе си.
До тук описвам само жени с ниско самочувствие или недостаттъчен потенциал, но има и такива, преследващи свои цели по този начин -политически, обществени и др.
4. Преследване на политическа кариера и просперитет в насока на либерални идеи. Например -феминистични, неолиберални, в различни НПО активности, MeToo и други подобни. Тук става дума за жени с наднормено самочувствие, държащи на всяка цена да се докажат като алтернативни на общите норми.
Разбира се, има и напълно нормални връзки, подплатени с взаимно уважение, взаимна подкрепа и липса на каквато и да било вътрешна борба за надмощие в семейството. За съжаление -твърде малко, макар да познавам лично такива и хармонията в тях предизвиква благородна завист у мен. Предполагам, авторката на поста се възприема като именно такава. Но не е. Такива са двойките от предварително ясен произход и именно тях сме призвани да коментираме в тази тема.

61.   №1 прекрасно демонстрира как се заражда сегрегацията, базирана на расизъм. Адмирации към момичетата, които имат смелостта да излизат с циганин в България и да не се крият.

62.   № 61 да не е ХК? Сегрегацията не се ражда от предупреждения да не се сдружаваме с престъпници. Сегрегацията е самоизолиране в престъпна среда и се подклажда от самите сегрегирани. При толкова средства изсипани за "ромско включване" и още безброй подобни политики, днес трябваше да няма цигани, а ромите щяха да са също толкова бедни, колкото и българите по селата. А не да живеят в палати, спестени от дарения и грантове, както и от кражби, взломяване и насилване на хора. Щом така им харесва, от какво се оплакват?
Проблемът се нарича обратна дискриминация. Вие дискриминирате не само нормалните българи, но и онези нормални цигани, които живеят между нас. Те също са лишени от достъп до вашите "благинки", но имат достойнство и не искат да изнудват нормалния свят.

51-57 от 57