Редно ли е мъжа да помага на жената?
Здравейте, пиша Ви тъй като нямам с кого да споделя и от кого да получа съвет относно това което ме тормози от доста време.
От около 4 години се виждам с мъж с 10 години по голям от мен. От както се познаваме той не се задържа на постоянна работа, постоянно е в търсене на работа, винаги за него не се намира подходящото. Няма сигурни доходи , а преди няколко дни изтегли кредит от 15000 лв, и на въпроса за какво са му ми отговаря че можело да му потрябват. Днес дойде с въпроса дали нямам ЗАДЕЛЕНИ 1000 лв да му ослужа тъй като искал да си купи нова кола..... при положение че съм му споделяла че този месен незнам даже как ще изкарам с парите които имам. Миналия месец ходихме на море, както винаги той нямаше възможност... аз дадох по голяма част от парите...аз му заредих горивото...преди това дори и ремонт на колата му правих, което не е и за първи път. Аз съм разведена с дете, и чесно казано много често изпитвам затруднения със сметките и разходите които имам въпреки че работя на добра работа. Нормално ли е за тези години в които сме заедно той да не се сети веднъж поне да ме попита дали имам нужда от нещо , дали се нуждая от помощ. За времето в което сме заедно виждането ни беше навън или в моя дом, тъй като той до преди 4 месеца живееше с родителите си . От 4 месеца той се премести на квартира и от този момент приключи и желанието му за близост към мен. Секс правим 2 пъти месечно, а до преди това почти през ден. На какво според вас се дължи това?
При всяка удобна възможност той ходи при майка си, винаги мисли как да занесе на тях, как да се грижи.
Не казвам че е длъжен да се грижи за мен, но според вас не е ли нормално грижи да полага дори минимални при положение , че постоянно ми говори и че иска да сме заедно и дори и за деца.
Помогнете ми, имам ли бъдеще с такъв човек? В мен ли е вината ?

Коментари

1.   Да, в теб е вината. Мъжът трябва да помага на жената, а не обратното, така като гледам - ти си му удобната кравичка, която си дои.

2.   Не знам как ги търпите такива, честно. Първо си си изпатила с бащата на детето, щом сте разделени то е ясно, а сега дундуркаш втори, който само те изсмуква емоционално и финансово и дори и в леглото не се старае. Махай го, ще намериш по-добър!

3.   Мамино синче. Говори с него, кажи му какво искаш - да си делите домакинската работа, да внасяте поравно в семейния бюджет, да правите редовно секс. Мама и тате са приоритет до време. После партньора и собствените ти деца стават приоритет. Крайно време е да го осъзнае и да се отдели от родителите си. Няма ли финансова и емоционална стабилност, няма и условия за брак (това важи и за двете страни). Ако той не мисли така и не исла да работи в тази насока, намазваш му ските и да си се връща при мама и тате. На теб още едно детенце да издържаш и да се грижиш за него трябва ли ти?

4.   Аз имам само един въпрос към теб, твоите мисля, че са риторични.

Ти като адекватен възрастен човек и майка нормална ли си да се хванеш с пропадняк пиявица, която да дондуркаш 4г.?

5.   Редно е, да, и не е помощ, а подялба на задължения. Или и двамата работите, внасяте в семейния бюджет наравно и делите домакинските задължения и грижите към децата, или единият работи, а другият се грижи за домакинството. Всичко извън това и двамата да дават е инфантилно и егоистично.

6.   Не, не трябва да помага. (Помагат само гостите.) Всичката работа е ОБЩА и трябва да се дели на 2 - сметки, грижи по деца, чистене, готвене, пране, близане на къщата и т.н. Все пак не е на гости. Всеки е длъжен да си чисти у тях.

7.   Станала си му майка. Това си е чист използвач и пиявица.

8.   Да, редно е. Има неща, с които една жена не може да се справи, за съжаление има мъже, които с нищо не помагат, а чакат всичко наготово...

М21

9.   Скъпа ти сама си си виновна. Само се чудя не се ли замисляш,че парите които даваш за да му ремонтираш колата и т.н би могла да ги вложиш, за да зарадваш детето си например? Ти реално лишаваш него за сметка на някакъв търтей. Писала си,че секса ви бил рядко. Честно..това ли ти е най - големия проблем?

10.   Зарязвай го. Само те използва за пари.

11.   Той знае,че си в неудобната позиция ,защото си с дете и ако останеш сама трудно ще намериш подходящ човек и много добре те манипулира буквално ,а още по-лошото е ,че ти му се връзваш на манипулациите и въртележката няма да спре ,докато ти самата не кажеш стоп .
Ако имаш достойнство сложи край,определено нямате бъдеще
М35

12.   Харчи пари, дето ги няма. Мъжете не се сещат дали на теб ти трябва нещо, а може би мисли, че имаш, щом не се оплакваш или не искаш. Помисли дали го искаш?

13.   Но2, не, няма да намери по-добър. Някои хора са обречени да харесват само идиоти които ги дърпат назад. И за мъже и за жени се отнася. Визирам и себе си. Аз пък се хващам само и единствено с пропаднали, безмозъчни кифли, с психични проблемни и небалансирано емоционално състояние.
Пак казвам, такава й е орисията, на дълбоко психологическо ниво е.

14.   ДА, ама НЕ! Днес жените са еманципирани, както и мъжете, а половете са равноправни. Някога при патриархата мъжете хранеха жените и им угаждаха, сега е обратното, като компенсация. Ще го храниш, ще му угаждаш и хоро ще играеш, а за помощ въобще не ги го и помисляй. Ще те дои докато може, ще те чаластри, когато му е кеф, може и още едно дете да ти направи и да си вдигне чукалата, а ти да отглеждаш още едно дете сама, за да сенаучиш, че жената трябва да се съобразява с мъжкото превъзходство и да не предизвиква съдбата си! Къде е бащата на детето ти? Коя си ти, че да лишаваш детето от биологичния му баща? Днешните жени заслужават това, което им се случва и виновен е феминизмът!

15.   Авторке, ти питаш нас тук "Нормално ли е за тези години в които сме заедно той да не се сети веднъж поне да ме попита дали имам нужда от нещо , дали се нуждая от помощ." Задай го на него този въпрос.
Хайде аз да те попитам - нормално ли е 4 години майка с дете да отделя от дохода си за да поддържа любовника си с пари, които може да използва за да създаде по-добър живот за детето си и за себе си? Плащаш си за сексуалните му услуги ли?
Чудиш се и дали било редно той да ти помага? Че той не само че не ти помага, ами явно няма и намерение да го прави, доколкото разбирам от написаното? И да, мисля, че вината е в теб. Ти си избрала да бъдеш с този използвач, че си го завела и на почивка.
Разредил е сеансите с теб, защото най-вероятно е намерил друга балама.
Сама си отговори имаш ли бъдеще с този индивид.

16.   По-възрастен не значи по-зрял. Разберете го това най-после.

17.   Не е редно "мъжът" да помага. Трябва когато двама човека се обичат, истински, да поставят другия пред себе си, тогава се получава баланс. Когато е едностранно натежава и се стига до неизбежни проблеми.

Хората често са заедно, ей така, защото трябва да са с някой, не искат да са сами или пък се самозаблуждават, че "обичат" отсрещния, без реално да е така.

Ако мъж не изрива света за жената до себе си и жената не поставя мъжа си на първо място... винаги следва някакъв вид крах.

Братан.

18.   Съгласен съм с номер 14. Авторке защо не си с мъжа си - биологичния баща на детето си? Честно казано, като си сама с дете, трудно ще намериш мъж, които да се грижи за вас.Такива майки се ползват предимно за секс, съжителство...Ако не вярваш, пробвай и с други как ще бъде! Моите наблюдения са такива, а и не само моите...

19.   Един път Братан да уцели 100% в десятката без капка сарказъм. Чисто и просто това е реалността.

Авторке въпроса който трябва да си задаваш е защо си с тоя човек изобщо ? Така както го описваш не ти носи особено позитивни емоции, единствено може би ти убива самотата временно. Това ли искаш от живота ?

20.   Братан винаги е бил прав и аз споделям възгледите му. Авторке, не заслужаваш никаква помощ и съжаление. От къде на къде ще искаш да ти помага? Детето да не е негово? Ще сърбаш това, което си си надробила, и ще плащаш за наглостта с която си отнела детето от биологичния му баща. Не само 1 000, и 2 000 ще намериш и ще му ги дадеш за колата, ако ти ги поиска. А може и шамари да ядеш, ако нещо много започнеш да възразяваш. Така ви трябва на вас жените, с големите ви уста и претенции. Равноправни били??? Като сте равноправни, ще опъваш каиша и ще храниш тъпкача, за да се научиш, че мъжът винаги има право, а жена да предизвика развод със съпруга си е престъпление, от където и да го погледнеш! Виновна си и толкоз!