Повръщане преди среща
Здравейте, моля за помощ!
Момиче съм на 20г вече студентка, от малко селце, винаги съм била тиха и скромна.
Историята е малко дълга, но ще я разкажа на кратко!
Края на 2017 се запознах с едно момче, което ми беше допаднало, пишехме си редовно и решихме да излезем, но от тогава ми се случи нещо, което и до ден днешен продължава. Преди да изляза влязох в паника и ми се гадеше, мислех си, че ще отмине, но уви повърнах, излизанията ни започнаха да става по-често, но аз при всяко излизане повръщах дори и при него, не можех да се отпусна, ръцете ми се схващаха чак. Бяхме заедно тогава 2 месеца и се разделихме. След като се разделихме, той веднага се събра с бившата си, на мен ми стана малко гадно. Бяхме година разделени, след това, той скъса с нея и се върна пак при мен, но аз при мисълта, че ще излизам с него или като ми званеше, веднага затварях телефона и тръгвам да повръщам, при всяко излизане с него излизах с пласичка, не се отпусках при него и при мисълта, че ще ме целуне или ще иска нещо, което не съм го правила се страхувах и повръщах. Нашите знаеха за моя проблем и решиха да ме водят на психолог, а аз категорично отказах. Връзката ни тогава продължи 5 месеца, оставих го, защото разбрах, че е ходил и с мен и с друга. Мина пак една година и прави опити пак да се съберем, и аз последния път като излязох с него пак повръщах.
Не знам какво да правя вече искам го, но му нямам доверие и се притеснявам и всичко се почва, не искам да ходя на психолог, искам сама да си помогна!
Моля Ви за съвети! Извинявам се, ако съм допуснала някъде грешки!

Коментари

1.   Здравей, мило момиче! Това е нормално. Показателно е, че не си безсърдечна като повечето хора и най-вече женската част от обществото. При момчетата е по-често, но не си споделят такива работи. Пробвай да пиеш по една глътка био оцет или водка Аляска. Сериозен съм. Друго не ми помага, а вече съм на 32! Също така за водката не и правя реклама, а просто в този ценови клас е най-добрата. Отпуска стомаха и малко емоцията се нормализира. За толкова години все съм емоционален и явно така ще е до края. :))
А за момчето... щом веднъж си го хванала, че се среща с друга паралелно... по-добре го забрави. Слушай разума не сърцето. Трудно е, но наистина трябва да слушаме разсъдъка си, а не сърцето! Казват, че сърцето не лъже, но... напротив! То ни лъже и ние му вярваме! Поздрави!
М 32

2.   Защо отказваш помощ от психолог?! Не е нещо срамно, не означава автоматично, че нещо не е наред с теб - той е просто човек, който реално може да ти даде адекватен съвет, да те опознае... а не да разчиташ на повърхностни мнения по форумите, базирани на 10 реда текст.

3.   Само с него ли се случва? Случвало ли ти се е да излизаш с друго момче, към което имаш чувства и да изпиташ същото?
Ако отговорът е да, то е желателно да отидеш на психолог. Това не те прави луда, психологът не е страшилище. Мисълта ми е, че тази ситуация показва, че имаш потиснат страх или притеснение. Не е хубаво да живееш така.
Ако с други не ти се е случвало, веднага мога да ти помогна като човек, който е минал през нещо подобно. Не съм повръщала, но като ученичка излизах с момче и винаги преди среща ми се свиваше стомаха, гадеше ми се и положението беше толкова зле, че нормален човек би се определил за болен и би си останал у дома. Леката нервност е нормална и дори симпатична, но паниката е лош индикатор. Анализирах ситуацията и стигнах до извода, че мислите и чувствата ми спрямо него са коренно различни. Да, харесвах го, влюбвах се дори, но не го намирах за достатъчно разбран, свестен и имах резерви към него. В общи линии- с него не бях спокойна, очаквах да ме нарани, не му имах доверие. Послушах тялото си и спрях да се занимавам. В последствие се оказа, че той реално не е бил добър избор и е разигравал доста момичета.
Тялото ти е част от теб, когато то реагира по даден начин, си има причина. Всяко нещо, което ти се случва, се случва с причина! Колкото по-бързо разбереш причината, толкова по-безболезнено ще се измъкнеш от неприятна за теб ситуация. Иначе е най-лесно преди среща да пиеш Мента, валериана и глог или да смучеш Валидол. Проблемът ти със сигурност е на нервна почва. Според мен не е лоша идея да поговориш със специалист, който ще те насочи бързо към правилните въпроси и ще ти помогне, но не мога да те накарам насила.

5.   Това е от притеснения. И на мен ми се е случвало веднъж като малък преди да изляза на презентация пред много хора.

6.   Аз пък често повръщам след първа среща.Или пък на сутринта като констатирам автентичността на крокодила до мен,който на всичкото отгоре и говори.Плаша мивката,та пушек се вдига.