Как да продължа?
Здравейте! Пиша Ви, защото много бих искала да получа съвет. Преживях, както повечето от вас, една много бурна и хубава любов. Изпълнена с много подкрепа, любов, разбирателство и прочие. Години наред аз живях в един по-добър свят. Имах всичко, когато бяхме заедно. Не ми трябваше друг, не исках друг. Той беше центърът на света ми. А знаех, че и аз бях неговия, поне до преди няколко месеца преди да се разделим. Казват, че всичко хубаво си има своя край.. честно казано не вярвах, но уви-стана. Един ден той реши, че иска да се разделим.. Не бил готов за сериозните отношения, които аз му предлагам, а именно да заживеем заедно и да имаме свое семейство. Аз бях готова да загрбя всичко, заради него, но той явно не беше.. Вече няколко месеца сме разделени, но сме в добри приятелски взаимоотношения. Такива не съм срещала(поне аз) Продължава да ми харесва нещата във фейсбук, пишем си за рождени дни, след това ТОЙ ме пита как съм и какво правя. Интересното от всичко е, че когато аз го питам как е.. той никога не ми е казал "Добре съм" винаги отговаря с "бива" "горе-долу".. не ми се прави на щастлив,както повечето хора правят.. докато аз винаги му казвам, че съм добре.. пък аз си знам колко съм добре. След раздялата ни се промених много.. паднах от доста високо, както се казва и сега единствената компания, която искам е своята собствена. Не понасям претъпканите с хора места, не ходя по дискотеки, дори музика не слушам, защото песните ми напомнят на него.. Видяхме се веднъж случайно.. аз го поздравих, а той веднага дойде при мен и почна да ме разпитва как съм и какво правя. Беше много приятна среща.. много мила среща. Не мога да го забравя, признавам си.. наскоро от обща позната разбрах, че веднъж докато пили, той казал, че иска деца. Страна ми чудно, че дори обидно.. защото при мен не говореше за тези неща дори заради това нещо се разделихме, а сега.. дори иска деца... но повече от ясно е, че не от мен. Не знам какво да направя.. иска ми се да му пиша, иска ми се отново всичко да е като преди.. Ходих няколко пъти на врачки, различни.. които различно ми казват" едната че той не е за мен и няма да бъдем заедно", а другата "че щял да ме потърси и ние ще бъдем отново заедно" факт е, че не мога да вярвам на такива хора, но така ми се иска да казва тази последната истината...

Коментари

1.   Мда, не е лесно, но това не е лошо. Ще напиша само, че вероятно много ще научиш в близко бъдеще. Той те е скъсал и се съмнявам да се получи нещо ако му пишеш, но предполагам все пак, че имаш право на някакви отговори заради сериозните ви отношения в миналото.

2.   Заеб* врачките и си търси нов!

3.   За съжаление нямаш бъдеще с този мъж, а едва ли някога си имала. Постоянно се интересува от теб защото няма друга с която да се занимава в момента. А това е причината да иска да се разделите - ще му се да топне чушката другаде. Затова и разправя че иска деца наляво надясно, защото мисли че ще мине като сериозен пред други жени. Понеже не му се получава продължава да те държи на въдицата като резерва. Съответно от твоя гледна точка той е прекрасен алабала, но всъщност те използва. Прави си сметка и прекъсни всякакъв контакт. Иначе няма да те остави намира никога.

4.   Я го попитай в прав текст ,сега след като сте се разделили променил ли си е отношението относно темата деца и ако да,дли иска ваши .Хората си дават уроци един такъв е имал с теб

5.   Може да е преосмислил позицията си. Щом е говорил на ваша обща позната, че иска деца, едва ли не знае, че ти ще узнаеш, а след като е имал време да пие с нея, значи няма друга любов в живота, най-вероятно за теб е ставало дума, но да не стане, че давам някакви напразни надежди... Врачки не питай, само ще те объркват. Питай го дали има някакви планове за нова година, защото ти се ходи еди-къде си - някой хотел (ако има отворени) с басейн, нещо... някъде да отидете заедно, даже на разходка в планината, на пикник, нещо от вашите си неща и очаквай там да си те хване пак за ръка. Така мисля аз.