Защо не ме харесват?
Пиша тук, защото единственото, което искам, е да споделя. Искам да споделя, че се чувствам изключително потисната напоследък. Аз съм на почти 20 години, малко интровертна личност, но няма нищо притеснително, или отблъскващо в характера ми. Не разбирам защо хората не искат да създадат по-силна връзка с мен. Имам приятели, имала съм и гаджета, но с всички връзката ни (независимо от какво естество) седи на едно изключително повърхностно ниво, въпреки че аз обичам да задълбочавам разговорите, да изслушвам и да помагам с каквото мога. В доста от случаите имам чувството, че на хората около мен им трябвам само за да споделят какво ги тревожи и да им олекне. А след това, вече спокойни, да отидат при хората, които ценят. Това е, не мисля, че някой от приятелите ми ме цени истински. Не мисля, че някой от другия пол ме цени истински. Не мисля и че някога ме е ценял.
Вие чувствали ли се се по подобен начин? Как успяхте да го превъзмогнете, да си станете самодостатъчни? Или успяхте да намерите някой, който да види във вас нещото, за което останалите са слепи?
Надявам се да няма твърде груби коментари. Благодаря предварително.

Коментари

1.   Нищо ти няма, просто живееш в кофти общество където цари егоизъм и личен интерес, повечето хора не ценят смислени връзки.
Млада си, не губи надежда, бъди добър човек, и бъди себе си.
Ако е писано ще се получи

2.   Не им изслушвай драмите и не им помагай. Така сама се поставяш в ролята на психотерапевт. И като се почустват по-добре си тръгват. Спри да се гъбата,която попива емоционалните проблеми на другите. Ако толкова ти харесва завърши психология и взимай пари за това.

3.   Здравей! :) Аз също съм на 20 и съм интроверт. Разбирам как се чувстваш, имал съм подобни моменти. Не мисля, че има точна рецепта как да го превъзмогнеш. Но можеш да опиташ да си намериш някаква работа(хоби) за да се разсейваш и да не потъваш в подобни мисли. Или пък да се запишеш на нещо, за да се буташ сред хората(колкото и изтъркано да звучи). Може да успееш да срещнеш някого.
П.П. Можем да си пишем, ако искаш. Може би ще успея да те разведря. :)

4.   И аз си задавах същите въпроси като теб. Хората са егоисти. Не всеки има сърце и душа да помогне на другия, да го изслуша. Всеки се интересува от собствените си проблеми. Не позволявай да те използват като кошче за душевни отпадъци. Усетиш ли такова нещо директно ги режи. Няма смисъл да стоиш и да гледаш как някой енергиен вампир ти взема от жизнената енергия. Ако усетиш главоболие покрай някой определен човек това е най-ясният знак, не го пренебрегвай.
Приятелства и връзки лесно се създават, но трудно се поддържат. Важно е да обичаш себе си, да се грижиш за себе си, да не позволяваш на другите да преминават границите ти.
Хората, които са за теб, които са "твоите хора" ще ги усетиш. Вярвай на интуицията си.
Ж 27

5.   Аз съм по същия начин. Хората постоянно идват при мен, да споделят, забавляваме се, имам много приятели, но същевременно всички си имат по-близки хора и никога не мога да усетя някого, който да ме цени истински, никого не смятам за наистина близък. Това, което на мен ми помага, е запознанство с нови хора, така разбрах, че голяма част от качествата и близостта, които съм търсил в някого просто не присъстват у него. Излез от зоната си на комфорт и съм сигурен, че ще попаднеш на правилните хора.

6.   От авторката:
Изумява ме колко коректни и точни хора изказаха гледна точка, а още повече, че тя е подобна на моята, което не очаквах, но ме стопли толкова много. Просто не мога да се примиря с мисълта, че понякога човек държи до себе си толкова токсични хора, неподозирайки, че дори в автобуса, човекът до теб може да ти предложи по-топли чувства. Страхотни сте, усмихва ме това, че има хора като вас

7.   Начинът да спреш желаещите да те отрупват и товарят психически с грижите, проблемите, недоволствата си е много прост- започваш да правиш същото като вземаш думата преди тях и първа след това им казваш довиждане. Изпитан лично от мен. На по-упоритите им казах, че имам прекалено мои грижи и не искам да знам за техните. Така разчистих пространството около себе си от всякакви оплаквачи.,

8.   Да, прави са коментиращите - не позволявай да те ползват като емоционален отдушник, или по-образно казано, като кошче за душевни отпадъци. Дръж се на положение. Създай си самочувствие и не бъди наивна в общуването и отношенията си. Ако другият не дава вид, че се интересува от това, какво ти му говориш, а гледа преди всичко той да се изприказва, дори и те прекъсва, работата е ясна - просто го отпращай, или бягай от него. Той ти пие енергията и ти краде от самочувствието, за да си кърпи своето...