Чувствам, че не съм обичана вече
Здравейте, на 20 години съм и имам приятел от около 2 години. В сериозни отношения сме, не общуваме вече с приятелите си, постоянно сме заедно, но за жалост се разделяме вечер, защото живея с нашите. Като не сме заедно постоянно контактуваме. В началото отваряше ми вратата, купуваше ми щяло и не щяло, за всеки месец си подарявахме подаръци. Не ме разбирайте погрешно, че съм с него за подаръците или глезенето. НЕ! Живея в доста заможно семейство и не съм лишена от нищо! Говорим си за бъдещето, имаме еднакви идеи за почти всичко. Но в последно време не се чувствам обичана, вманиачи се да събира пари за нова кола. Откакто навършихме година, нищичко не ми е подарил, никакъв комплимент не ми е направил, не ми отваря дори и вратата вече. Постоянно ми говори само за коли и нищо друго. Седим си като най-добри приятели, прекарваме си времето заедно, но се чувствам че не съм обичана, че не съм му вече любимата.... идеи, помощ, съвети?

Коментари

1.   "Не общуваме вече с приятелите си" и това защо?
Ако ти си наложила това "правило" изобщо няма да се учудя че, не те бил "обичал" вече...
А ти самата защо не общуваш с приятели?
Като спрете да общувате с други хора, често се обсебват от половинките...дано не е случаят.
Жена съм и не бих изтърпяла да ми е залепен за полата, да ми отваря нон- стоп врати и тем подобни. Баси задушаването...Личното пространство е важно за всеки.

2.   Те повечето в началото ти свалят звезди докато им вържеш, и после истинският им характер се разкрива.
От това което описваш изглежда че връзката ви се е изчерпала.
Млада си, ще имаш още много шансове да намериш щастие с друг

3.   А ти какво му подари????

Братан.

4.   Това е положението, свиквай всички мъже са такива.

5.   Ами какво да ти кажа.. Хората се събират за да правят и отглеждат деца заедно, а не да си правят "подаръци" и да се "обичат". Аз обичта я виждам в партньорството, в единомислието, в единодействието... Просто романтичният етап от връзката ви е приключил. Ако искаш постоянно да си в романтична връзка, това означава на всеки 2-3 години да сменяш мъжа... Сама си прецени кое е по-важно за тебе - да продължите напред заедно, или да си зациклиш върху романтиката самичка и с различни...

6.   В №3 е разковничето. Мъжът се държи по най-естествен начин: има си интереси, има си увлечения... А пък ти очакваш да си пъпа на вселената! Интересно, на какво почива тази твоя претенция? И защо само едностранно да ти прави подаръци? За да се самозабравиш окончателно и да си въобразиш че си по-ценната и по-важната от двама ви? Само че това ще е жестока заблуда, илюзия! Ти си се влюбила в собствените си илюзии за себе си. Вместо да очакваш от него да те носи цял живот на шията си, или да се впрегне и да те тегли, като принцеса, с рикша, я вземи че стани малко по-интересна по-съдържателна като личност, измисли си свои хобита и интереси, почни нещо да правиш, да създаваш, да твориш, направи на твоя човек някаква много приятна изненада, не чакай наготово, като мамина щерка глезена. И тогава такива празноглави претенции няма на се свъртат в главата ти. Защото ако той се превърне в това, което сега очакваш от него, тогава ти много бързо ще изгубиш всякакъв интерес и ще си потърсиш друг. Нормален мъж не може и не бива цял живот да угажда на гаджето си.

7.   Просто сте си омръзнали, на 20 години си, имаш много гаджета за сменяне още. Не се чувстваш обичана, защото не си. Естествено, че като мъжа е влюбен ще ти отваря врати и прави подаръци, ухажването на избраницата е вкоренето колкото и нагона за правене на деца. Задържи се при този, който любовта не си отива след 2 години, той те обича истински. Но не чакай да го срещнеш скоро, тези неща не стават без да сте целунали и двамата по няколко жаби. Аз чаках достатъчно и не се задържах при някой само защото "еми то всичко си има романтичен период, ти какво чакаш" и съм много щастлива сега. Вече години сме заедно с моя мъж и даже с времето става само още по-любвеобилен! Гледай си сега ученето, приятелките и сериозното момче ще си дойде от самосебе си, не се вкопчвай в никой.