Не съм сигурна и това ме притеснява
Здравейте. С приятеля ми сме заедно от година и 2 месеца. Вече отношенията ни са преминали към "семеен етап" . Имам предвид - всяка вечер спя при него , той идва вкъщи след работа и от там тръгваме към тях. Познавам родителите му , той моите. Грижа се за дома му , разпределихме си домакинските задължения. Аз пера,простирам и подреждам дрехите . Той хвърля боклука , мие банята , пали камината , пазарува повечето неща. Има известна хармония , аз чувствам ,че сме се напаснали откъм тези битовизми. Относно неговите родители - живеят в отделна постройка, но в същия двор , в който е и неговата къща. Те са широкоскроени хора , с чувство за хумор , работливи са , като цяло нямам никакви негативни впечатления от тях. За приятелят ми мога да кажа ,че не е от най -работливите. Работи от пон. до петък ( в строителството ) , но се случи един два пъти да го викнат и в събота. Млади сме , работи на надница , което е още по - мотивиращо , а направо изпитва ужас , като го повикат и в събота. Дори миналата седмица петък си изключи телефона само и само да не получи покана за работа в събота.. Баща ми на няколко пъти е изказвал своето мнение за приятеля ми , пред мен. Когато съм била с наще насаме , са ми намеквали да си опичам акъла ,че не бил човека ,който ще ме направи щастлива. Не виждали у него борбеност , нито някаква мотивация да постига нещо в живота . За жалост и аз не мога да видя това у него. И двамата сме на 23 г. Ежедневието ни е грабнало и няма развитие. Той има и една слабост-бирата. Имам чувството,че може да пие бира 24 часа в денонощието. Нашите забелязват това и виждам,че не им е окей , но и аз какво да направя. Говорила съм с него по темата , казвала съм му да намали тези бири.. На ден ако не изпие поне 10 бири не може . За мен това е жив алкохолизъм и не е нормално за човек на 23 години да пие толкова ЕЖЕДНЕВНО. Случвало се е , когато пие повече от 10 бири или смеси с друг алкохол, да стане супер заядлив , да удря по масата , да е нетърпим. Аз не му се давам и ако ще да бутнем къщата от крясъци , не се оставям. Другото ,което ще споделя е ,че той никога не е бил по ученето. В 12 клас не си е взел матурите. Аз това лято завърших бакалавър. Не казвам ,че образованието определя дали си ЧОВЕК , но ме е яд ,че от мързел дори не си е взел дипломата. Не знам какво би било един ден , ако заживеем напълно заедно. Не знам дали ще е сериозен , дали ще е мъж на място. Малко на моменти го виждам като страхлив , мързелив и глупав. Но аз не съм идеална и перфектна и ме боли ,че мисля такива неща ,като и той може да си мисли така за мен. Не си мисля за раздяла към този момент , но просто се чудя какъв живот ще имам с този човек - спокоен и нормален или напрегнат и тъжен. Не искам лукс, искам нормалност , искам просто човек , който да му светят очите от сила , от идеи от амбиции. Вярно е ,че има хора , които имат много амбиции , а всъщност са гола вода. Но аз не знам , понякога си мисля ,че изобщо не сме един за друг , а в другия момент, не мога да си представя да почвам нещо ново от начало. Не ми е дал пръстен,че да се чудя толкова, но и не искам да ми дава сега , защото не съм сигурна в себе си. Моля някой реално да ми отговори какво мисли най -вече за мен , защото имам чувството,че бих желала да поговоря и с психолог. Не искам един ден като умирам да си кажа , ех не го изживях този живот , както искам.

Коментари

1.   За себе си не си споделила нищо че, да се прецени по- добре.
В такъв случай бих направила сравнение с мен.
Алкохолик е, завършен при това, без съмнение. НЕ Е ИЗБОР ЗА МЕН! Ще залегне уикендите само да пие. Няма да има общи забавление, то вие и нямате доколкото разбирам, след работа те води у тях, чистиш, готвиш...
Вероятно ще започне и компания за пиене да си кани или ходи.
Отказва работа особено в тези несигурни времена когато може да скатае някой лев за "черни дни". Предпочита да си остане в къщи не за забавление с половинката, не за нещо приятно или други по- сериозни задължения, а за да пие...
Никакви амбиции, дори и да не преквалифицира и расте, поне да не отказва да увеличи дохода като отказва допълнителен ден и то от време на време, при все че, има възможност, а не използва свободното време за нещо градивно/позитивно.
Никак не го виждам нито като съпруг, още по- малко пък като баща.
Аз поне не бих се набутала с такъв човек. Удобно му е и вероятно чувства "сигирност" защото и родителите му са наблизо, тоест разчита на тях ако "увяхне" от към работа примерно.
Вече и теб те е нагоди към неговият си начин на живот, след работа у тях, чистене, готвене и яко бира.
Ти какви амбиции имаш, цели, мечти? Това ли е което искаш за себе си? Работиш ли? Развиваш ли се?
Искаш ли да пътуваш, да срещаш нови хора и култури, да опознаеш свят? Ако искаш просто семейство и домашен уют, с алкохолик ли?

2.   Наистина не ти трябва лентяй и човек, който се носи по течението. Както и такъв, който от мързел не се е изучил и се скатава да не го повикат. Вие сте млади хора, не бива да се оставяте по течението.
Колкото до пиенето-твърдо Не. Това са наченки на битов алкохолизъм и в никакъв случай не се примирявай с това. Иначе сама ще се насадиш с един мързелив, мърморещ и агресивен пияница заради една гола любов. И животът ти определено няма да е лесен.
Само като го чета, не ми изглежда на читав млад мъж, а на комплексиран човек, който обича да си сръбва. Та вие сте коренно различни- и като образование, начин на мислене, амбиция. Амбицията е страшно важно нещо, който ти каже обратното , те лъже . Все си е по-друго човека до теб да е деен, да има идеи, цели, а не да седи и пие и да се скатава. Родителите ти са страшно прави.

3.   "Не си мисля за раздяла към този момент, но просто се чудя какъв живот ще имам с този човек..." Напротив, трябва реално да мислиш за раздяла-човека е боклук и животът ти с него ще е мизерен.

4.   Поредната, която чака някой да я издържа е живота.
Не бил работлив, ама тя иначе простира и са се напаснали. А той след строителството трябва и банята да изчисти. Тц тц тц.
Мъже, вие си опичайте акъла, защото се напълни с осевдоценности и изисквания. Правитв всичко за някакви тъпи питки и накрая ви слагат един кур и на вас и вашите усилия.

5.   Същност ти вече си взела своето решение. Спряла си да го обичаш и е въпрос на време да си прекратите отношенията. Минала е първоначалната тръпка и си "прогледнала",че не сте един за друг. Не казваш нищо за себе си обаче. За него чухме лошото. Но то и няма смисъл, не си давай парите за психолог,щом имаш съмнения, просто не обичаш.

6.   Здравей като психолог мога да ти кажа за повечето такива истории до къде стигат.Но зада ти спестя времето ще ги го кажа по-просто.Бягай на далеч от такива мъже,и търси нещо по-добро,иначе ще си трошиш главата след като ти направи едно бебе без да разбереш.

7.   Няма да имаш нормалност и нормален живот с мъж на 23 г, който пие всеки ден по 10 бири. Това е началото на алкохолизъм, който ще ти съсипе живота и така наречената ви връзка. Разделяй се бързо с него.

9.   Едно време баба ми ми казваше "един мъж ако е лош, след децата става два пъти по-лош" и аз с времето се убедих, че е точно така. Вече и аз съм семейна и моите приятели повечето и виждам това. Тези, които са разчитали на промяна към по-добро относно пороци, отношение, изневери и подобни... Защо да се променя един мъж към добро, когато може да се налива, да играе комар или да ходи по жени и пак да получи "семейство", или жена в случая? Ние жените много често живеем в илюзията, че като за живеем с един мъж ще го променим, или като сключи брак ще стане по-отговорен човек, или че бащинството и децата ще го променят. Истината, е че нищо не може да промени човек, освен ако той сам не достигне до някакъв личен катарзис, не го пожелае с цялата си решителност и не вложи всички сили в промяната. Но хората, които могат да се наливат и да имат връзка или семейство едновременно не достигат до такива катарзиси, не им се налага.
Няма как да знаем бъдещето, но аз ти предлагам да си представиш, че този мъж не се променя, не спира бирата, не става по-работлив, нито по-амбициозен, защото това е най-реалистично. И да си отговориш честно на въпроса, дали се надяваш на промяна, или напълно разчиташ на нея. Защото, ако е второто със сигурност ще останеш много разочарована.

10.   За другото не знам, но човек, който ежедневно пие по 10 бири, а като прекали (сякаш това не е прекаляване? ! ) или смеси с друг алкохол даже удря по масата и вика, не ти трябва!
Ж32

12.   Съвсем прави са вашите да не го одобряват. Този човек само те влачи надолу. Прекрати тази връзка преди да си се нахендрила с бебе от този алкохолик.

13.   Най-вероятно си хвърлила око на някой друг, възможно е дори той да ти намига, и ти сега търсиш подкрепа и аргументи за вътрешното си желание за промяна. Да не съжаляваш след време.