проблем със съседите!
Здравейте ще бъда кратък. Момче на 23г съм и живея в къщата ми на майками и баща ми с тях но сме на различни етажи. С тях се разбирам много добре не бих казал че не се разбираме или караме. Преди 3г се заселиха до нас ново семейство което купи место и си вдигна сглобяема къща и понеже къщата им е на един етаж и не е голямо местото и така всички техни ненужни уреди, мебели, колела колички или части от колите им като гуми и джанти например и още куп неща са в нашия гараж!!! Понеже в техния си го ползват за гараж за личния им автомобил защото струва близо 12хиляди и да нему се случи нещо а наще са за по 5/6хиляди може да са паркирани навънка на улицата. Стана всичко лесно и набързо от както се запознаха с Майками и Бащами и наще започнаха да ги съжеляват понеже са нови в града който не е никак голям и да не се излагаме, но хем и за временно бяха а те си останаха вкъщи вече 4 години. А вече ми омръзва и незнам как да и го кажа на тях директно та хем да не чуят хем да неми се заядът и да се скараме, а с наше съм говорил по този въпрос но те нямало какво да направят и щяло да стане грозно после и да нямало как да се погледнат.

Коментари

1.   Е, щом вашите са им разрешили, а и най-вероятно съседите плащат някакъв, макар и минимален наем, единственият начин е да си купиш скъпа или да намериш друго приемливо обяснение защо гаражът ти трябва. Имай предвид обаче, че освен устни договорки, е възможно да има и договор, трябва да питаш вашите. Ако има, прочети го внимателно и виж какво е записано в честа за прекратяването му.
А и, много моля, поработи върху правописа. Измъчух се докато го прочета. Всеки понякога допуска грешки, но...

2.   №1-" записано в честа за прекратяването му. " - Присмял се хърбел на щърбел!? А ти грамотно ли пишеш, правиш ли разлика между честа и частта? То си е за срам на 23 години да пишеш грешно, а и в мисленето има пропуски, разсъждава като дете.

3.   Щом родителите ти нямат проблем, ти нямаш думата. И двора им и гаража им са си техни и са в правото си да дават на когото искат да ги ползва. Имаш право на мнение, само ако си собственик на гаража, а сега просто бъди благодарен, че са ти дали да ползваш цял етаж и че са срамежливи, заради което и теб няма да изхвърлят дори да ги ядосаш.