Проблеми във връзката
Здравейте. Момиче на 19г., имам приятел от 1г. За хората сме много сладка двойка, много ни харесват, винаги сме заедно навсякъде, пътуваме, ходим на почивки доста често, правим семейни сбирки и т.н.
Имаме обаче друг проблем, че много често с него се караме, основните причини са :
1. Аз поради 2 случки с негови лъжи, адски много загубих голяма част от доверието си, сега съм в страх че отново ще се случи да ме излъже, и започнах един вид да го,, задушавам" с това да му натяквам че ме е излъгал, следя му телефона, дразня се когато е в социални мрежи. Също така съм ревнив човек.

2. Втората причина за скандалите ни са от негова страна - той също е ревнив и когато не му е на кеф, нервите и тъпото държание са върху мен.
В момента сме скарани, може би почти разделени, опитваме да си дадем втори шанс но искаме да се променим и връзката ни да протече по нормален начин.
Чета навсякъде психологии, форуми за тъпата ревност и това как да спра да си мисля че не съм красива. Казват ми-спри да се ядосваш, той щом е с теб, значи за него ти си единствена, щом те е запознал с родителите си-има сериозни намерения към мен.
Хора, помогнете ми как да си въздигна самочувствието и да махна този страх от това да бъда изоставена...

Коментари

1.   News flash... на 19 почтни никога хората не са с "единствения".
На него му се ебе, а ти си заблудена от социалния натиск за това да си "във връзка" и, че това е "пътят".

Истината е, че си играете на любов, защото нито ти, нито той знаете какво e. Трябва да си строшите главите един, два, три пъти, за да се изградите и да разберете от какво имате нужда всъщност.

Който и каквото да ти говори... все едно е... ти нямаш нужда от съвети със справянето на ситуацията, а да си го изживееш и да си извадиш заключенията за себе си.

Братан.

2.   Знам, че не искаш да го чуеш, но надали ще останете заедно занапред. Имате още да се учите, да израствате и след това да намерите подходящ партньор според нивото си. Но това не значи да се разделяте сега! Изживейте си любовта, научете си уроците. Животът ви едва сега предстои!
Ж

4.   Глупости говорят хората. Има всякакви причини да е с теб, не само защото те обича, в наши дни всъщност това е рядкост. Така както описваш връзката ви, дори не знам защо искаш да си даваш шанс с такъв човек. Като цяло това са токсични отношения.

Единственото вярно в историята е че трябва да спреш да мислиш че не си красива. Дори да нямаш визията на топ-модел, за някого ще бъдеш най-красивата жена. Намери този който няма да ти дава причини за ревност, вместо да се чудиш как да не ревнуваш човек който не ти вдъхва доверие.