Не искам детето му да участва в живота ни
Имам приятел от няколко години, от скоро живеем заедно. Докато бяхме гаджета той ми сподели,че имал дете от бившата си приятелка, но не общува и с двете. Уверяваше ме,че не обича това дете, не го усеща като свое и нито му липсва, нито иска да се грижи за него. Мен тази картинка ме устройваше, защото не искам да се занимавам с багажите му от предишни връзки и не искам детето да ми напомня за бившата му и тяхната връзка.
Но сега пее нова песен - искал да се реваншира на малкото, не искал да си цапа кармата, като остарее щял да се мрази и всичко това от манипулациите на майка му, но за нея трябва да напиша отделна тема.
Говорила съм си с няколко приятелки и всички казват,че не биха приели чуждо дете и въпреки това като му кажа,че не искам нито той, нито аз да имаме връзка с детето, той ме изкарва безсърдечна и лоша. Вече все по-често се караме като му напомня, че в началото на връзката ни казваше едно, а сега излиза,че ме е лъгал.
Права ли съм? Вие как бихте постъпили на мое място?
Не искам и да се отказвам от него, като изключим миналото му, е много добър с мен и много ме обича. Има ли как да надделея в тази ситуация?

Коментари

1-50 от 61

1.   Евала, дано ти напълни фурната на теб и да те остави сама да си гледаш детето, пък ти нали ще го разбереш.. трябва да угажда на новата...

Братан.

3.   Оставяш го и си търсиш друг мъж, който няма дете, но темата лъха на провокация от бивша женица с дете

4.   Аз не бих имала нищо общо с мъж не заинтересован от детето си.

5.   Не, няма как да надделеш. Вероятно ти е замазвал очите докато вържеш с идеята после да ти пробута реалността.
Щом си започнала отношения с баща на дете... това е положението.
Има издръжки, свиждания, отговорности ...
Майка му много ясно че, ще натиска да отговаря за детето си. То си им е кръвна връзка, за него дете, за нея внуче, в тази картинка ако има един излишен човек, си ти.

6.   Изобщо не съм изненада от неговото държание или приемаш за цял живот или просто се разделяте. То ако беше само детето не е толкова зле колкото и майка му и много други неща.
Ж30

7.   Хората се променят... по-странното е, че един родител, не би искал да има нищо общо с детето си. Това е трябвало да те притеснява, а не сегашната ситуация. Надявам се поне пари е пращал или и това не? Малкото не е виновно, че техните не се разбират. Детето е по-малкият проблем. Ако наистина е податлив на манипулации от бившата си жена, това е нещото, което трябва да те притеснява. Утре може да реши, че го иска обратно и да започне да го обработва.
Постъпваш наивно, мислейки, че няма да получиш багажа му от миналото. Дори и да нямаха дете, ВСЕКИ човек си идва с някакви проблеми, с лош опит, със съмнения и какво ли не още. Няма как да получиш духовно девствен и чист мъж без минимални обременености.
Моят съвет е да не си толкова рязка, ще изпаднеш бързо в немилост. Важно е да поговорите как вижда ролята си в живота на детето, как ще балансира и къде си ти в цялата работа. Нещата могат да се нагодят, за да са доволни всички страни. Все пак, ако толкова не искаш да виждаш това дете, изходът е един, но ако не изпадне в някаква маниакалност да компенсира загубеното време, няма от какво да се притесняваш. Повече трябва да помислиш за бившата му щом е в състояние, според теб, да го изманипулира до такава степен, че да се обърне на 180 градуса. Все пак аз намирам за нормално майка/баща да се интересува от детето си, колкото и да не се понасят с бившата си половинка. Ако така лесно се отказва от живота, който е създал по своя вина, какво му пречи някой ден да се откаже от вашето дете, ако има такова? А аз дори не харесвам и не искам да имам деца... смятай значи.

8.   Ти не ставаш за нищо, защото си една егоистична тъпа.... сещеш се какво!
Не искала да се занимава с багажа му... как може да кажеш на едно дете багаж МА?
Ако съм на негово място, и те чуя да кажеш на детето ми "багаж" такива шамари ще ядеш, че ще ги помниш три живота!!!!
Кой знае каква нахална пикла си... която мисли само за собствената си миризлива... сещаш се какво!!!

Дано те разкара колкото може по-бързо!

9.   Какво правиш още с този мъж? Остави го да си живее живота. Ти нямаш място в живота му, щом не приемаш детето му!

10.   Приятеля ми също има дете и точно това ми направи огромно впечатление как говори с любов за него ,колко го обича и т.н .
Ако беше ми казал това ,което твоя приятел ти е казал отдавна нямаше да сме заедно!
Сега след 3 м чакаме наше дете и знам ,че ще е добър и любящ баща ,защото съм видяла отношението към първото му дете
Ж24

11.   Първото, коя реално си ти ,че да му казваш дали ще си вижда детето и грижи за него?! Преди явно му е било все тая , ся му дошъл акъла в главата,което е страхотно. Радвай се, че се е осъзнал и иска да поеме отговорност. Второ, какъв ваш живот?! Та ти си знаела,че този мъж има дете и какво -цял живот да не го погледне заради всяка, дето му се търкаля из леглото ли?! Яд те е, че ще се харчи за дете , а не само за теб.Ами взела си човек с минало, сама си виновна. По-ужасно е, ако изобщо не искаше да си види детето, ама такива малки моми като теб това смятат за нормални човешки отношения и любов.

12.   И какво като има дете? Аз пък бих приел жена с дете.

13.   Жени много и взаимозаменяеми, детето му е само едно (засега). То носи неговите гени, за него е отговорен като родител, ако ще да е и само с плащане на издръжка. Няма да изчезне от живота му, а и винаги ще е живата връзка с бившата му. Като не можеш да приемеш това, намери си мъж без дете от предишна жена.
Дали ти харесва миналото на някого или не, си е твой проблем. То няма как да се промени, като задника е, където и да ходиш, винаги е зад теб.

14.   Заради някаква шафрантия, да си отхвърля родното дете? Егати утайките сте и двамата, не се размножавайте повече.

15.   И какво толкова ще ти пречи това дете?И ако наистина обичаш този човек ще го приемеш и със дете!Детето не е виновно за нищо!

16.   На твое място, ако обичам този мъж, не бих го спирала да има връзка с детето си.
Първо, защото е редно поне да познава това дете след като го е създал. И второ, този мъж един ден може да те намрази заради това, което правиш в момента.
Аз всъщност бих го зарязала, ако ми каже, че има дете, за което не му пука. Защо? Защото може да ме остави един ден с дете на ръце да се оправям сама с живота. Щом го е направил веднъж, много вероятно е да го стори пак.
Казваш, че не приемаш мъж с дете. Обаче в живота често има ирония. Представи си, ако по някаква причина останеш самотна майка. Срещаш мъж, който уж те обича, но те приема само без детето.. Как ще се почувстваш?
П.П. Въобще не е задължително ти да участваш в живота на това дете, нито да го познаваш. Не е редно обаче да възпираш мъжа си.
Ж32

17.   Ситуацията вече не е, дали детето ще участва във вашия живот, а дали ти в техния.

18.   Не си права. Нито за него, нито за себе си - В дългосрочен план дори за теб самата ще е по-лошият вариант да разделиш мъжа си от детето му.

19.   Отношението му към собственото му дете говори много. Аз лично не бих била с такъв мъж, независимо с деца или без. А твоите изказвания просто са под всякаква критика. Няма как просто да очакваш да си зареже детето заради теб, глупаво и незряло е! Детето не е виновно, че баща му е отвратителен човек както и приятелката му. Това с бившата просто го забравяш и приемаш, че този мъж докато е жив ще поддържа контакт С МАЙКАТА НА ДЕТЕТО СИ, ако не те устройва го оставяш и си търсиш друг балък :)

20.   Ами щом не може да приемеш ситуацията единствения ти вариант е да се разделиш с този човек и да си търсиш някой свободен без деца. Защото миличка, тръгнеш ли да правиш мръсотии срещу детето ще бъдеш изритана на секундата. Или приемаш нещата такива каквито са или всеки да си търси другаде щастието.

21.   Ако не искаш партньор с "багажи" от предишни връзки, просто си търсиш такъв без. Другото отношение говори зле за теб като човек. Детето с нищо не е виновно.

Някой ден, ако нещата с този мъж се задълбочат и решите да имате свое дете, ще му се довериш ли, след като с години не е бил добър баща? Защо мислиш, че с теб ще е по-различно?

22.   Жалка си...детето е негова плът и кръв,а ти коя си?Такива като тебе с лопата да ги ринеш.А между другото на твое място бих приключила с него още когато е заявил,че не обича детето си,че няма да се грижи за него-дори това да е лъжа.Защото веднага ще усетя,че пред мен стои тотален егоист и безотговорен човек.Моли се да не изпадаш в положението на бившата му жена.

23.   Да, зла и безсърдечна си, а и не особено интелегентна, щом си мислиш, че е нормално един баща да не участва в живота на детето си!

24.   Няма как да искаш него и да не приемаш детето му. Съжалявам, ако това, че има дете не те усторйва, по-добре направо си събрай нещата. Детето си е негово и един ден то ще бъде законен наследник, без значение какво искаш или не :)

25.   Ами според мен ти си много егоистична и въобще нямаш право да се месиш във връзката родител- дете ! Ако някой ,някога те зареже с детето ти , да се справяш сама друга песен ще пееш! И кармата няма да удари бащата а теб ...

26.   Ти не си много в ред ! Говориш за детето все едно е домашен любимец ???? Естественно , че бащата е дължен да участва в живота на детето си, както и детето в неговия ! Тебе баща ти ако те беше оставил като малка , как щеше да се чувстваш. Аман от безотговорни родители , правят деца при условие че не са ментално добре за да се грижат за тях .

27.   Не си права, безсърдечна и лоша си. Правилно ти го е казал. Проблемът е негов, че продължава да се занимава с теб. Намери си някой без "багаж"(колко е гнусно това казано за едно детенце) и си гледай кефа!

28.   Как може да мислиш така? Как можеш да обичаш мъж, който не е искал детето си и ти е говорел, че не го обича? Ти коя си, че да му забранил да го гледа? Извинявай, ама ти не си добър човек и до някаква степен мисля, че заслужаваш да се чувстваш подведена. Аз ти го казвам като жена, никой не обича бившите и аз не ги обичам. Тук говорим за дете, защо трябва само майка му да го гледа? Няма никво чувство на емпатия нямам думи. Да може майка му и бившата да го настройват, но и ти не си добър човек, така че не ти съчувствам

29.   Никой не те кара да обичаш това дете и да му переш гащите, но си длъжна са го уважаваш и да надделее балконската си тесногръдщина и, че няваш нито моралното право да отделяш едно дете от баща му. То не ти е конкуренция!! Нито заплаха за теб. Всяко дете има нужда от контакт с родителите си. Въобще не си права. Ти си егоист в най-лошата му форма. За съжаление зад милия и топъл българин се крие това, което описваш ти. Осакатяваш едно дете за да ти е добре на теб и скандали правиш. Излез от рамката, че е проблем ако някой има дете, има някакви проблеми и нещо различно от общоприетата рамка. ОТВОРИ СИ СЪРЦЕТО, това дете ще е полубрат или сестра и на твоите деца. Покани го вкъщи, какво ще ти стане. Ти дори не го познаваш и си толкова злобна. По света хората отдавна са ги надживяли тези неща и имат цивилизовани отношения.

30.   Като самотен родител аз никога не бих имала нищо общо с човек, които не би имал нищо общо с детето си! На негово място също не бих искала да бъда, защото човек Не приемащ детето ми няма място в живота ми!

31.   Детето е най-святото и не можеш да обичаш истински един човек, ако не обичаш и неговото продължение.
Бих предпочела да бъда със самотен баща, който се грижи за детето си адекватно и с любов, отколкото със средностатистически мъж, който не поглежда потомството си. Не се ли досещаш, че ако той е лош родител за това дете, ще бъде лош родител и за вашето общо?
Не го карай да избира между теб и детето. Вероятно ще изгубиш това състезание.

32.   Тая пък! Намери си мъж без деца и си гледай живота!

33.   Просто го остави и си намери някой,с когото да започнете заедно от нулата.Някой, който няма деца от предишни връзки.
И също така,това дете страда за баща си.Пак ти казвам,оставяш го и продължаваш напред!

34.   Ти си един отвратителен човек. Моли се животът да не те завърти така, че да станеш самотна майка и бившият ти да не иска да има нищо общо с детето.

35.   Мале, хуманистите, айде малко по полека. Вие колко чужди деца изтърпяхте? Ама честно? Да ви разхвърлят къщата? Да ви ровят в хладилника? Непрекъснато да искат пари и да ви ги натрапват?
Авторке, разкарай го на момента. И него и детето. Няма какво да се занимаваш с такива. Отначало е поставил едни условия, сега ги променя и ти натиква чуждото дете.
Всяка нормална жена се грижи за своите деца, а не за чужди. Това е инстинкт. Нормално е да имаш органическа непоносимост към чужди.
Няма какво да обясняваш повече, махни го от живота си и си намери мъж, който няма деца. Така ще си осигуриш спокойствие и сигурност.
На хуманистите им пожелавам да им дойдат на главите не едно ами по две чужди деца, че да видим дали няма друга песен да запеят.

36.   Тя и новата на моя бивш вече мъж я пя тази песен с детето. И знаеш ли сега си гледа нейното самичка, защото не виждаше по-далеч от носа си. Помисли се за много велика, че раздели баща от дете, радваше се и си плетеше кошничката че детето не го търсеха. И в мига в който той взе да го търси тя излетя от филма.
Ще ревеш мойто момиче ама ще е късно! Такива като тебе заслужават същото да им се сервира да видят как е от другата страна на монетата !

37.   Не те съветвам да се забъркваш с мъж с дете. Отделно утре няма да иска да има нищо общо с теб . Не знам дали ще имате дете заедно но това дете винаги ще е в живота му . Няма начин , отделно представям си що за мъж ще остави детето си ,айде с жената добре ама ... Заеби !

38.   35, детето е условие, така ли? Просто авторката иска мъжа да си пръска парите само и единствено за нея, това е. Чист егоизъм. Никоя не е да застава между баща и дете, даже е грозно да си го помисли. Тя е поредната, която се търкаля с бащата, ама не му искала детето. Такава млада жена е просто егоист.

39.   Моментално те зарязвам ако съм на негово място! Как изобщо може да наречеш детето му "багаж"?

40.   "Говорила съм си с няколко приятелки и всички казват,че не биха приели чуждо дете и въпреки това като му кажа,че не искам нито той, нито аз да имаме връзка с детето, той ме изкарва безсърдечна и лоша. " - Не, цялата добрина е събрана в тебе!? И това било жена, а оплювате мъжете които не искат да отглеждат чужди деца. Жените са по зли от мъжете, сами си го доказвате с примери!

41.   Към №35-я ти го дай по-полека.Аз не съм сигурна на 100% че ще изтърпя чуждо дете,та затова съм си взела мъж без деца.А ти вместо да се звериш на коментиралите,които са си съвсем прави,просто посъветвай авторката като не иска чуждо дете-да си търси мъж без дете.Просто и елементарно.Защото когато се свържеш с мъж с дете се налага да приемеш и детето му.Дали искам или не,дали ми е приятно или не,ако съдбата ме беше събрала с такъв мъж в едно съм сигурна-никога не бих се държала като авторката,никога не бих си сложила такъв грях на душата-да разделям дете от баща му.

42.   36, тя и вашата работа не е нормална. Развела си се, той си е намерил друга, има дете от нея, ама се прибрал при теб. Тази грозна интрига е в твоя живот.
После пак ще се върне при втората, ако нещо не е доволен от теб. А може и трета да си намери и да и направи и на нея дете. Тогава твоето и второто ще ходят при третата да въртят манипулации и да ги разделят.
Аз не мога да разбера, как допускате да сте толкова жалки? Как допусна да се стигне до такова унижение?
Че и го пишеш със задоволство.

43.   До 37
Е ,и?!?!Детето му като е в живота му ,
какво?
Много ясно ,че това е нормална връзка баща-дете, да се разбират и уважават взаимно ,само един егоист и самогъзец ,който не обича никой да му се навърта наоколо би му пречило детето на любимия човек

44.   Дано те напълни и теб и да те остави, да видиш как е и от другата страна ;)
Ж22

45.   Аз лично не бих била с мъж, който не се грижи за детето си. И не бих била с човек, който не желае децата ми да участват в живота ни. Подобни персони не струват!
Ж33

46.   "Вече все по-често се караме като му напомня, че в началото на връзката ни казваше едно, а сега излиза,че ме е лъгал. "
А той какво отговаря на това!???

47.   100% Чиста проба -провокация

48.   Чужди деца нямат място в ново семейство. Това е положението. Относно парите, разбира се че няма да иска да му дава, ти да не даваш пари на чужди деца? По-добре егоист, отколкото глупак.

49.   За протокола съм жена на 30
Ще бъда откровенна!
Аз такива жени като теб не разбирам. Моя приятел също има дете от предишна връзка(все още нямаме общо дете с него), но аз съм приела и него и малкия. В началото на връзката ни той не проявяваше интерес към детето всякъш на инат на бившата му. Налагало се е да го подтиквам да отиде да го види, да го заведе в детския кът или да му купи нещо. И не, не съм го правила от кортуазия!!! Правех го защото така съм го чувствала. До толкова съм приела малкия, че когато мина покрай детски магазин винаги помъквам торби :)! Та малко или много и аз имам отговорност към това дете? ! В последните години вече идва в къщи с преспиване, и преди няколко месеца го заведох да си избере някои неща за детската стая(само да вметна, че живеем в мое наследствено жилище)щестието което беше изписано на лицето му е незаменимо...
Та малко се поувлякох и отдалечих от първоначалната ми мисъл... и сега обратно към нея
- първо то е част от мъжа, който обичам/ш
- второ аз/ти как бихме се почувствали на мястото на това дете
-трето ти искаш ли да имаш дете и някаква девойка да го лиши тотално от баща
Иии не забравяй, че ако имате ощо дете те ще са братя/сестри. В този случай какъв пример ще дадете на дето си? !
Оххх много неща исках да напиша. Идва ми да загърбя добрия тон, но ще се сдържа.

PS може и да не се разбере какво искам да кажа, но толкова се изнервих от прочетеното, че мисълта ми е десетократно по-бърза от пръстите...

50.   Важен нюанс: ако не можем да понасяме децата на мъжа, едва ли го обичаме истински, дори да не си го признаваме, така, че намери си мъж, който ще обичаш, а не да си с някой заради страха от самотата или заради единия секс

51.   Потърсете си мъж без дете. Такива като него и жени включително в такова положение търсят балъци да им гледат децата. Да си намери жена със неговия статус. Разведена или самотна майка с дете. Да полага усилия и грижа за нейното дете и тя за неговото, тогава ще е на равно, а не да хитрее и да използва и да залъгва вас. От тази работа има полза той, но не и вие. Помислете за себе си и бъдещето ви, не бъдете глупава да плащате чужди грешки за чужди хора
Който си има деца, да си ги гледа не е ваш проблем, нито задължение.

1-50 от 61