Един объркан мъж
Добър ден ! Искам да споделя неща с вас ,защото вече съм много объркан и не знам какво да мисля и правя . Мъж на 30 години съм , имам приятелка на 26 години от 2 години сме заедно ,като още от самото начало живеем заедно . В началото като при всяка връзка всичко беше перфектно , карахме се но бързо минаваше ,явно и тръпката е била много силна . Когато се запознахме тя беше излязла от 2 годишна връзка с мъж ,който и е изневерявал ,лъгал ,абе боклук с една дума ,целия град му носи славата на курвар . Като я питам защо е била с него,след като е имала основателни причини да го зареже ми отговаря че се привързала ,някой неща не ги знаела като изневери чак като се разделили разбрала . Той скъсал с нея ,не тя с него и тя му се е молила ,казвала му че го обича ,но той бил категоричен ,а причината май е пари . Тя не е от хората ,които изневеряват . От раздялата им мина 1 година преди да се запознаем с нея , като в началото доста ми говореше за него ,за негови негативни неща , оплюваше го ,но към 5-я месец от връзката ни спря да го обсъжда ,само аз ако питам нещо . Казва ми постоянно че ме обича ,че с мен е по-добра . Има нещо ,което обаче ме разочарова . На именният ми ден не ми подари абсолютно нищо . Оправда се че не е по тези неща ,че не сме добре финансово ....Не ме разбирайте грешно за мен беше важен жестът , дори една запалка да ми беше дала ,да видя че мисли за мен ,а тя нищо .....Аз винаги и правя някакви малки изненади без повод , подаръци символични , а тя дали и 2-3 пъти ми е направила нещо . Наскоро разбрах че говори с баща си , по конкретно за мен , баща и ме обсъжда ,да не кажа оплюва заобиколно мен и майка ми , а приятелката ми ,но не ме защитава ,само веднъж излъга баща си,за да защити майка ми . Грижи се за мен , мисли за мен като ми казва " обличай се , върви на лекар , бъди опорит" ,но по-горните неща ме карат да се съмнявам в любовта и . Когато е почивка и аз съм почивка по цял ден гледа филми ,все едно мен ме няма . Веднъж се бяхме скарали много ,не помня за какво ,но в нея беше причината ,че не съм я оставил да си почива ,а съм я карал да излезем,демек все едно съм егоист . Каза ми "ако те правя нещастен ,не бъди с мен " или нещо такова ми каза ,не помня ...аз я попитах толкова ли е лесно да ми го каже ,нали ме обича тя каза че не и е било лесно дори и да го помисли ,но за да не ме наранява . Казва че съм мъж за пример ,добър ......Но тези неща , които ми казва и е готова да ме остави да си тръгна ,не да опита да оправим нещата ме карат да мисля.че ме ме обича или не толкова колкото аз нея . На бившия и може да му се моли като скъсал с нея , дето е такъв боклук,а аз дето нося нея и семейството и да ръце нищо .......Прави ми си планове заедно ,но ...Казвала ми е преди че се е опитвала да не се влюби в мен,за да не бъде наранена отново,но явно е изпуснала тоя момент ,защото сънувала как и изневерявам и много я боляло в съня ....Ревнува ме ,но ...Карат ме тия неща да се замисля дали ме обича ,дали имаме бъдеще заедно ....Веднъж пак се скарахме ,бяхме на разходка . Тя ми каза нещо на шега,аз се обидих ,седнах на една пейка,докато вървяхме ,а тя си продължи по пътя като каза че съм правил детски чалъми и си продължи просто ей така ,без да дойде до мен ,аз ако бях нямаше така да направя ...Моля дайте ми съвети,как тълкувате всичко това ? Всеки ден говори с баща и ме обсъжда баща и , а приятелката ми му споделя и не ме защитава много ....
Благодаря предварително !

Коментари

1.   Не си ли разбрал, че един боклук както наричаш бившия и дава повече емоции, повече тръпка за живот, жените това искат -гадове, да бъдат тъпкани, унижавани, мъжа да е алфа мъжкаря, а не жената. Просто със скучен човек връзките им омръзват бързо, сивото ежедневие ги връхлита и когато няма как да и направиш деня"черен" си скучната касичка, малкия вибратор и т. н Жените са такива брадъре, поне в по-голямата си част

2.   Въпреки годините, и двамата се държите като тийнове, които се цупят и сърдят за глупости, както и слушат мнението на родителите си. Или пораснете и изградете една сериозна връзка, или се разделяйте и всеки по пътя си.

3.   Обидил си се на нещо казано от твоята приятелка ..... при това на ебавка.....Пич , ен искам да те натъжавам, обаче имаш дълбоки комплекси, относно връзките и взаимотношенията с отсрещния пол . Лек ден :)

4.   Защо все така става! Тя опарила се е взела си е урока, обаче проектира всичко негативно върху следващия партньор. Не ставай като нея, това ще ти кажа. Добро и чувствително момче, си не се разваля заради неумението на други да преодоляват наранявания. Урокът е такъв, не се превръщай в нефатива в който тя се опитва да те превърне

5.   Авторе това което казва №1 е вярно, някои жени живеят за драма и 'тръпки'. Тя винаги ще търси разни боклуци да я унижават, затова никога няма да изпитва силни чувства към теб. Молитбите да я прибере боклука са си огромен червен флаг. Спри да си губиш времето с нея и си намери нормално момиче.

6.   Все едно слушам хора на 18г. Според мен седни и поговори с нея, както каза тези неща на нас. Комуникацията е много важно нещо във всички отношения, точно заради неизказани неща, се развалят връзките. Все пак никой не може да чете мисли.
Номер 1 е много прав, ние жените търпим и ни кефи да се държат гадно с нас....не знам защо, сигурно си има психологическо обяснение. Но ако наистина е изстрадала много и е видяла ти какъв човек си, би трябвало да те оцени и да те пази, защото добри момчета, които те уважават и се държат мило, за жалост вече няма или много трудно се намират. А ако не те оценява, явно не си е научила уроците още и трябва още да страда от кофти типове, такъв е живота, и жените също. Говори с нея, поговори за тези неща, които искаш, чувстваш, мислиш и които те притесняват и ще стане ясно. Успех!