По-умело ли боравят жените със социалните медии?
Много ми харесват двойките с общи акаунти във Фейсбук.
В повечето случай съм забелязал, че обикновено жената пише и казва снимки и постове, а мъжа рядко се занимава. Дори знам за момиче, които поддържа профилите на свой просто приятел в Инстаграм. Подозирам, че тя го харесва, но той не отбира. Той дори не знае паролата "си", всичко тя качва и поддържа.

Та се сетих, че май повечето от жените по-добре усещат кое ще се хареса в социалните медии като пост и по могат да си контролират времето, не се пристрастяват чак толкова като повечето от нас мъжете - аз ако ползвам такива мрежи вися почти постоянно вътре и реалния ми живот страда, докато жените много лесно затварят телефона или компютъра и не им влияе разсейващо. Повечето оплакващи се от пристрастяване към Интернет в Редит подфорума NoSurf например са мъже. Жените по-добре се контролират, те май и по хазарта по-рядко залитат.

Та мисълта ми е, че аз съм толкова пристрастен, че си изтрих всички социални медии освен Linkedin, но дори и той ми краде много то времето. В същото време в днешно време без виртуално присъствие е трудно. Но рядко получавам лайкове, явно не знам как да ангажирам вниманието и реших да напусна всякакви такива мрежи.

Мечтая си за приятелка, която да умее да не пилее времето си онлайн и да използа Интернет и социалните мрежи както трябва. Жена да използва от времето си за да ти поддържа акаунта за някой може да е прекалено отдаване, но за мен е знак на любов, защото в замяна пък мъжът може да прави други неща за нея като да чисти вместо нея. Аз например обичам да пазарувам хранителни продукти. Та според вас по-умели ли са жените със социалните медии и по-трудно ли се пристрастяват?

Коментари

1.   Ами те със всичко боравят по-добре-с мъжа,с оная му работа,с любовника,с шефа,само с тенджерата и калашника не могат все още,но да се надяваме че при феминизма и това ще стане.

2.   Просто мъжете ги мързи к както винаги не могат да се оправят сами :)

3.   Не, не са по-добри в използването им, просто постигат по-добри резултати, по-лесно, защото имат вагини.
Тя може да си постне снимка в някаква префърцунена поза, и да обере лайковете, ти не можеш. Ти, понеже си мъж, трябва реално да правиш нещо впечатляващо (освен ако не си просто тип Брад Пит), за да ти направят евала хората. Тя само да покаже, че е млада и недебела, и всичко отгоре й. Тва пък ако е някакво "умение".....

4.   Общите профили, имейли и т.н винаги са ми били безкрайно смешни. Даже леко инфантилни. Плод са на ревниви до лудост жени, които искат да контролират мъжа си, с кого си пише и прочие безумия. Общите профили са бъкани със сладникави снимки на двойката , разнежени статуси и пъчене, че този мъж е неин. Примерно ти си мъж и искаш да пишеш на приятел или колега на месинджър ,а трябва да внимаваш какво пишеш, че жената чете или тя трябва да му каже да ти се обади.Все едно сте малки деца и искаш разрешение от майката на този мъж да слезе да си играе. Пълно обезличаване.
Това ,от което се впечатляваш, е суетата на жената и пъчене, че мъжа е неин. Жените са зависими от селфита, лайкове, статуси просто, защото не се харесват и ги дразни да нямат лайкове. Изобщо не си мечтай жена да има достъп до профила ти и да ти го моделира. Не е нито любовно, нито нормално. Просто ревнива жена. Всеки трябва да има лично пространство и всеки може да решава какво да качва и кога.Защото днес си с дадената жена , утре не си примерно. Ама тя ще ти знае пароли, чатове , всичко и може да ти сътвори страшни поразии от злоба.
Качвай си каквото искаш , и така. Само си мислиш, че ти ще ти хареса да имаш общ профил , или някоя мадама да ти рови из него. Явно искаш да зависиш от някого, а това не е любов.

5.   Ти май сериозно, а? Искаш жена която да ти доказва любовта си каъо ти поддържа и се гфижи за твой профил в соц.мрежа?
Извинявайте, бългати в България- какво ядете, с какво ви пръскат, какво пиете?

6.   хехе "боравели по добре" :)
а като си "развали компчето и тука разни неща изскачат по сайтовете" или като дойде време за преинсталация, дали сама се оправя, а? :) или го дава на мъжа си да го оправи? а ако и той не може, си имат един дежурен "компютърджия" дето вече наистина "борави по добре" :)

Едиственото в което жените "боравят" по добре, е да се "промотират". гледай на това като на виртуално показване на деколте или други атрибути. Което си е в генетиката им. Същността на социалните медии е изградена на тази женска най вече психология, и работи много добре. Някъде бех чел изследване, че над 90 процента от снимките в фейса, са селфита. А пък вече из нета има предостатъчно съвсем сериозни и акуратни анализи на този "селфи" манталитет.

А аз си мисля, че автора всъщност е жена :) "Жените не се вманиачавали по фейса толкова колкото мъжете" - тва направо ме разби на малки и болезнени парченца :) Сигурен съм, че всеки от вас познава поне десетина мъже които по цял ден киснат във фейса да гледат кой приятел къде бил, кво парче е забърсал, къв парцал си купил, докато сериозните им жени бачкат по цял ден, изкарват парите на семейството и немат време да киснат във фейса :)

мхм, точно така е :) почти успя да ни убедиш, скъпа :)