Каза ми че иска да сме просто приятели, но продължава да ме търси
Здравейте!
Имам следният проблем. С едно момиче се познаваме от година някъде, но бяхме само на "Здрасти" и "Чао", дори почти не се виждахме до около месец някъде. След това започнахме покрай общи задачи да се срещаме по - често и така аз започнах да я харесвам след като я поопознах. Започнах да свалям, но за жалост избързах и казах че я харесвам преди да сме се опознали достатъчно и след това тя ме отряза и ми каза че иска да сме просто приятели. След тази случка аз реших да се отдръпна от нея за да видя дали наистина го е мислила. Известно време и двамата много не си говорехме, само за служебни задачи ни се налагаше да се срещаме и да си говорим, но преди две седмици тя започна да ме търси и да ме заговаря, даже един път ми направи комплимент. Според мен надали съм и безразличен. Също когато сме на работа съм я забелязъл, че ме заглежда и когато аз я погледна, тя веднага започва да гледа в страни, също когато сме само ние двамата може да си говорим и с часове, но веднага щом неина колежка или мой колега влезнат в стаята, тя веднага спира да говори с мен и се държи студено.
Според мен май ме харесва, защото и друг път са ме рязали и всичко приключва. За момент си помислих че и тук ще стане така, но това за първи път ми се случва да ме отрежат и пак да ме търсят след това.
Аз съм на 22 години, а момичето е на 20 години.
Според вас харесва ли ме?
(Моля модераторите да побликуват историята ми, защото е важда за мен)

Коментари

1.   Не си направил грешка, когато си и казал, че я харесваш. Това не е срамно и не е признак на слабост. Точно обратното е. Замисли се при какви обстоятелства те е отрязана. Може да намериш грешка там. Ако видиш такава, поправяй.
Сега, щом си забелязал отново интерес, е напълно възможно тя да е премислила и да иска нищо повече. Но да и е неудобно, защото тя е прекъснала взаимоотношенията ви. Съвет - когато сте сами, директно я запитай - харесваш ли ме, искаш ли да ... Но се приготви да понесеш и негативен отговор.

3.   Според мен не е безразлична, но явно има нещо, което я спира. Споменаваш работа, явно или сте колеги, или нещо близко до колеги (примерно различни отдели в една фирма). Може и това да е факторът. При всички положения смятам, че трябва да поемеш инициативата по някое време отново. Тя те заговаря, заглежда и т.н., но едва ли ще признае толкова лесно, че си пада по теб. Само гледай да не избързаш пак, дръж я под напрежение известно време, закачай се и като назрее моментът - действаш. :) Ако те отблъсне втори път, просто спираш да се занимаваш, явно е от тези, които дават смесени сигнали и не знаят какво искат.

4.   Може би те е харесала в последствие,щом си се отдръпнал .Дръж се мило с нея.А може и това да е само в твоята представа .
Поддържайте връзка и дано нещата се случат възможно най - добре.
Успех.

5.   Пич, стига си се ослушвал, а директно я покани на среща. Ако си е променила решението ще приеме. Ако не - чисто и просто ѝ кажи че предпочиташ да поддържате колегиална дистанция. Тия работи 'искам да сме само приятели' жените умеят да ги въртят бая добре.
Иначе по описаното от теб - да, има вероятност да е развила някакви симпатии с времето.

6.   Да,имате шанс.

7.   Няма как да се разгадае схемата по написаното. Но масово жените не знаят какво искат. Понякога, когато останат самотни почва да им липсва вниманието към тях. Според мен е много вероятно да не те харесва, а само защото иска вниманието ти да те търси. После ще и обърнеш внимание и тя пак ще се помисли за голяма работа и ще те одреже. На всеки му харесва вниманието към него. Но това е моят тъжен опит с жените и не ангажирам никого.

8.   От автора:
Благодаря ви за отговорите. Ще започна бавно да скъсявам дистанцията между нас и ще и позволя да се опознаем по добре и се надявам да се получи.

9.   От автора до коментар №1
Когато и писах в messenger без да искам и пратих емотиконка с целувка и си бях помислил, че съм го изтрил, но не бях и тя тогава ми каза че няма интерес към мен. Може би ако и го кажа на живо че я харесвам, най вероятно ще е по различно, но за сега мисля малко да изчакам и да не избързвам пак.

10.   Иска те само за любовник, т.е. за тъпкач. Ако те устройва, действай.

11.   Не те харесва.

Теб приятелите ти не те ли търсят? Казала ти е, че иска да сте си приятели и явно... изненада - иска да сте си приятели. Затова те търси.

Не я възбуждаш, не иска да те целува, не може да си представи да прави секс с теб. В противен случай нямаше да те отреже.

Има малка вероятност да обмисля дали не е сбъркала, когато те е отрязала, но тя вероятно е породена от това, че няма други мъже около нея, че й е скучно или че просто се колебае да не сбърка (има много такива хора - като ония които взимат портокал в магазина, връщат го, после пак го взимат и така...). Но в такъв случай и да стане нещо между вас, ще се разочаровате и двамата и ще бъде някаква измъчена история. Търси жена, с която ще има страст. А не такава, с която се чудиш дали имаш шанс, ама пък ако не стане, голяма работа, ама пък ако стане - да видим какво ще стане... Все едно ще люпите семки заедно.

12.   Аз пък смятам, че тва дето ти е казала не важи според мен. Има интерес определено, скъси малко дистанцията, излезте навън и после ако си стане ще си стане.