Цял живот ме мъчи въпросът, защо всички толкова много ме мразят?
На 23 години съм, жена. Не мисля, че от завист, няма за какво да ми завиждат. Не съм от най-красивите, бих си дала 6-7 от 10. Нямам висше (все още), работя във фирма с малоумници и цигани. И тук е големият проблем: всички ме мразят. Не съм направила нищо лошо на никого, помагам, работя страшно много, любезна съм. И не защото се подмазвам, а защото ми идва отвътре. Работя, трудолюбива съм, правила съм тук-таме грешки, за които твърдят, че са много, но не е така. Бързо се разбира, когато стане нещо такова. Дори и наистина да има грешки, явно някой пипа след мен и после аз съм виновната. Нищо не давам вече, без да го проверя преди това.
Не съм и богата, нито щастлива. Целият ми живот досега е кошмар. Израснала съм в голяма мизерия с родители, които много, ама наистина много ме тормозиха. Бедността винаги ми е била голям комплекс. И ето пораснах, опитвам се да събера пари, за да се развивам, работя страшно много и все са неблагодарни, все не виждат, когато се трудиш и все за нещо си виновен.
Днес стана огромен скандал във фирмата. Направих съвсем човешка забележка на колежката ми, да си намали тона, защото чувам добре и по-тихото говорене. Тя изпадна в истерия-разпищя се, разтрепери се, почна да говори много глупости. Понеже съм сравнително нова още, 4 месеца съм във фирмата, тя ме изкара, че не искам да се уча, а тя много "знаела. Нейното "учене" се изразява в непрекъснато пищене, забележки за неща, които не са мое дело, пък и да са, нея не я касае по никакъв начин. Не и изнася, че не и позволявам да ме мачка и да ми се прави на шефка. Каза също, че нито съм и на годините, нито на акъла. Очевидно е, да. Радвам се, че не съм дърта и тъпа, но не можах да взема думата от нея и да и го кажа. На 40 години е, зодия скорпион. Нормално неадекватна реакция, която очаквах. После ходила при директора разплакана, казала, че иска да напуска. (Да, бе, ще напусне, ама друг път.) И за какво целият този цирк, заради "Имам една молба към теб, малко по-леко с тона, добре съм със слуха." Другата ми колежка е на 60 години, но тя повече говори зад гърба ми. Тя е още по-глупава, може би. Оплюва ме постоянно и е в коалиция с другата.
Така се случи, че 3 дни подред все някой се кара с мен и си го получава. Днес са се оплаквали от мен един брутално нагъл и прост циганин и жена му, която е от същата порода. Манго казал, че съм го обиждала и е вярно, но той започна с обидите, но естествено не го е казал. И двамата с жена му влизат и пипат където е забранено да се ходи, освен това не носят маски. Хем в цели две нарушения, хем се разправят, хем ходили да се оплакват от мен. Директорът, който уж е на моя страна, извикал началника ми за обяснения и после той ме направи на нищо. Крещеше ми с пълно гърло, заплаши ме, че ще ме сложи на по-ниска позиция, ако още веднъж го привика директорът. Каза ми много гадни неща, беше чудовище. Каза, че всички се оплакват от мен (общо 4-5 човека са тези всички - двама цигани, двете ми колежки и един неадекватен гей наркоман) никой нищо хубаво не казвал за мен и нямам право да се карам с хората. 3 пъти попитах: "А те имат право да се карат с мен, така ли?", но не получих отговор. Каза също, че явно много съм прекалила щом Емилия също се жалвала от мен (колежката бабичка), която е уравновесена жена, според него, ама не е. Накратко защитава тези, които направо са си за уволнение - нагли цигани с нарушения, дърти злобарки, на които им върша половината работа и даже си траех, а те пак недоволни. Парадоксалното на всичко е, че има много камери в цеха и поне 85% от правотата си мога да я докажа (без обидите и обвиненията) но никой не ги гледа тези камери. Винаги са виновни последно постъпилите и младите хора. Старите и злобните са царе.
Все пак продължавам да се чудя, защо така се получава винаги? На всяка работа е същата история. С какво привличам толкова много врагове? Имам се за добър и разбран човек и съм такъв, но не и когато си просят да съм гадна. Просто се защитавам и тази самозащита я изкараха атака. Цялата фирма ме гледа накриво, тази седмица почти всеки ден скандал с мое участие, но никога не започвам аз. Срам ме е чак като се разминавам с хората, гледат ме с вирнати носове, подигравателно, ехидно ми се усмихват някои. Кои знае какво си шушукат зад гърба ми. Дори земята отвръща на удара на тялото, което пада върху нея и после вещите се чупят. Аз съм на същия принцип. Да ми пищят на главата мангали и глупачки и да мълча, не ми влиза в трудовата характеристика, не ми го плащат. Пък и да го плащаха, пак нямаше да го търпя. В моя телевизор ли е грешката?

Коментари

2.   Не е в твоя тв-работиш с пълни простаци и некадърници. Не си за там просто.

3.   Аз съм мъж и при нас е същото,за съжаление.Така е навсякъде в България.Върши си съвестно работата,не влизай в клюки и интриги,никакви лични отношения,а само служебни и като няма за какво да се хванат ще млъкнат.Така стана при мен.

4.   По-добре си потърси друга работа, щом не можеш да работиш с "малоумници и цигани". След още няколко скандали и забележки е възможно да ти покажат вратата. Няма гаранция обаче, че и на следващата няма да се повтори същото. Най-добре да работиш нещо, където да не си в колектив - в малък магазин, например. Стига там пък да не започнеш да се караш с клиентите.

6.   Ми ако във всяка фирма е така, със сигурност има някакъв проблем с твоето поведение. Това, че някой те е обиждал, не значи че трябва да го обиждаш и ти. Изглежда ги провокираш с нещо, с нещо ги дразниш. Начина, по който си отговорила на колежката, също е заядлив. Може да е започнала първа, но трябва да опиташ да деескалираш ситуацията все пак. Липсват части от историята защо циганинът те е обиждал. Спестяваш нещо. Да приемем, че в тази компания са се наговорили срещу теб, не е възможно във всички останали да правят същото, имаш дефицити някакви в комуникацията, ако е така. Това също се учи. Иначе, ясно е, че от сегашната компания трябва да се махнеш. Няма значение кой е виновен, дори инда са всички останали. И следващия път, когато някой те дразни - не се заяждай с него. Мълчи си, повечето хора правят така и не се стига до скандали, иначе ства по-зле. И да, има компании, в които каквото и д направиш, колегите са селяндури и гадняри. Намери си друга работа.

7.   Търсенето на истината създава врагове, подмазването създава приятели. Да покриеш чужда грешка създава приятел, разкриването -враг.

9.   Не е задължително проблема да е в теб! Повярвай ми при мен на доста работни места все така е било. Целия проблем се състои в това, че навсякъде искат да те смажат ако им се получи супер.