Той иска да сме отново заедно (моля за съвет)
Бях обвързана година и половина с едно момче. Живях е заедно, но по време на извънредното положение, когато затвориха градовете, се наложи да се задържа в родния ми град, а той остана сам там, където живяхме. Поддържахме контакт само с видео разговори в рамките на месец и половина, но долавях промени в отношението му към мен още тогава. Когато се върнах първоначално всичко си беше окей. С времето започна да се държи зле с мен и да е ме обвинява постоянно за някакви неща и да ме разстройва. Поведението му ме накара да си събера нещата и да се махна от това място, където живях с него. Той дори и не опита да ме спре.
След около месец той започна да си качва снимки с друго момиче и бях в шок. Наистина си мислех, че това е моят човек и моята сродна душа, беше ми най-добър приятел и се почувствах много зле.
С времето започнах да излизам на срещи, но не се чувствах на място, не попаднах на хора, които да ме накарат да забравя случилото се. През цялото време се чувствах виновна, че съм си тръгнала от него, а той ме замени за нула време с друга.
В крайна сметка тази, с която е беше след мен, е искала да се разделят след около 5месеца. Тогава дойде момента в който той започна да ми се моли да се съберем и да ми обяснява колко се е променил и т. н. А дотогава изглеждаше като че да е забравил, че съществувам.
В последствие след дълго отричане и молене да му простя, си призна, че е бил с нея още по време на карантината, когато си бях в родния град. И в крайна сметка аз дори съм им освободила терена на хората... А сега ми се окайва.
Мисля, че този човек не заслужава да му обръщам повече внимание, след това, което ми причини. Но фактът, че още му се връзвам да му отговарям означава, че аз още изпитвам чувства към него, а си мислех, че съм го преодоляла. Точно когато реших да започна на чисто годината, той се появи отново и съм много объркана и наранена. Моля са съвет, как да постъпя и как да се справя?

Коментари

1.   Според мен не заслужава втори шанс. Някак много бързо те е заменил, даже още докато сте били заедно, а сега, понеже е останал сам, ти си му спасителният пояс. Да, знам, трудно е, когато са намесени чувства, но не се занимавай с него, това е моят съвет. Ще мине време и ще откриеш твоя човек, с когото да започнеш на чисто.

2.   Човекът е останал на сухо и драпа за теб, щото е изключително мързелив да сваля нови жени и да хаби време и приказки. Блокираш го и толкова. Иначе постоянно ще се навърта като скъса с някоя. Това са паразити и наглеци. Нахрани го смело едно хубаво и да пътува. Хич не му дреме какво ти причинява емоционално, гледа собствения си кеф и его.

3.   Пичове, отново, записвайте си бележки. Ей така трябва да се държите с жените. Изневерявайте им, изритвайте ги, и после те пак ще се чудят дали да се върнат.
Елементарна справка - жените, дето са ме зарязали, когато съм се държал добре с тях, НИКОГА не са искали да имат каквото и да е с мен отново. Но пък докато им правех мизерии и през седмица слушах от тях, че "не искат да ме виждат повече", все се връщаха.

Всеки да си прави изводите.

4.   Не се връщай при него!

5.   Душа наистина забрави за него, нещата ще се повтарят. При мене почна с една изневяра и края не му се видя.
Ж30

6.   Подкрепям 2. Практически, той ти е изневерил. Значи има вероятност да се случи и без пандемия.

7.   Ако те сърби, почеши го. А през това време си отваряй вратите за навън.