Събрах се с бившата. Бъркам ли?
Здравейте!! Аз съм момче на 21г. от малък град. Преди около 10 месеца се разделихме с приятелката ми,(18г)с която имахме 2 годишна връзка. През този период сме имали хубави и лоши моменти, като всяка една връзка, но като цяло сме се разбирали добре.Март месец миналата година тя ми каза,че иска да се разделим като ясен одговор защо, така и не получих. Просто така била решила. Опитах се как ли не,да я накарам да промени решението си,но тя беше категорична. Разделихме се. Беше ми доста трудно да продължа напред. Мислих за нея постоянно. Около 10 дена след раздялата,разбрах че си има нов приятел. Били са 2 месеца заедно,след което той заминал за чужбина. След това имала друга връзка с момче,доста по голямо от нея (32г) която продължила 6 месеца. През този период, чат пат сме си писали, основно за празници, поздравявали сме се. Веднъж даже се видяхме. Поприказвахме си кой как е,какво прави и така. Преди месец,след като се раздели с по голямото момче, ми се обади. Видяхме се, като причината за срещата беше, че искала да ми каже,че все още имала чувства към мен, и че раздялата преди време ни била грешка. Попита ме дали искам отново да продължим. След известно мълчание от моя страна, реших да се съглася.(все пак това беше първото момиче с което съм имал толкова сериозна връзка) В момента сме заедно вече един месец. Нещата вървят добре. Всеки ден ми казва колко много ме обича, и как била сбъркала преди. Даже мислим да живеем заедно в София,(където работя в момента)след като завърши средното си образование тази година.Какво Ви е мнението?Мислите ли че след като веднъж си тръгна,ще го направи пак?Благодаря за вниманието!!

Коментари

1.   Смята те за глупак, и като се появи новият, пак ще ти бие шута!? Как може да сте толкова наивни, не че ще попаднеш на по свястна, но поне не с тази, която вече те е предавала веднъж!

2.   Ти си резервичка. Типичен ход на бивша половинка, независимо от пола-връщане като с други не стане. Тоест е трябвало да преспи с 3-4, че чак тогава да те оцени , или да разбере, че само ти ще я изтърпиш. Малко обидно е мисленето, но ти си едва ли не второ качество и трябва да обираш огризките от другите. Или просто не иска да е сама, а и щом ти си сам, защо да не ти обърка живота пак?
Вземи я попитай кое точно е грешката в раздялата и как е стигнало до това умозаключение. Като отношенията и с мъжете не вървят и ти си по-малкото зло ? Ами ако някой от тия след тебе, другите и бивши, вземат, че я потърсят, откъде си сигурен, че няма да го предпочете?
Огромна грешка е да събираш с бивши. След раздяла с някой- ни поздрави, ни писане, ни виждания. Щом някой е излязал от живота ти, така и трябва. Няма полза от носталгия и наново мъчене. В случаят ти си просто резерва.

3.   Пич, има две доказани народни мъдрости:
Където е текло, пак ще тече.
и
Ръжда и жена тръгнат ли - спиране няма.

Не само заради тях, а и от собствен опит - не разчитай на чудеса.

4.   Като завърши ще има и осигурена квартира в София с човек който да я издържа докато се поогледа и закачи някъде...
Не вярвам да се е върнала при теб от любов, иначе най- малкото щеше да те потърси по- рано, а не след първия да пробва и с втори преди пак да опре до теб.
Съжалявам за теб, изглеждаш добро момче, но...имай едно наум ако все пак продължиш отношения. Не се предоверявай, имай в предвид че, почти сигурно няма да трае дълго вашето и ако така ти изнася да сте заедно докато тя пак скочи на друго място, поне да не влагаш твърде много емоции.

6.   Всеки заслужава втори шанс. Щом искаш да си с нея - бъди, но си имай едно наум. Възможно е да те използва като резерва, за да не е сама.
Виж как ще потръгнат нещата, ще си проличи. Може пък действително да се разкайва, човешко е да се греши.
Та.. всеки заслужава втори шанс, но не и трети. Ако повтори или започне да върти номера, зачерквай смело и завинаги.

7.   18 годишна пък вече с бая солиден километраж. Да го прави с толкова по- голям значи само едно- достатъчно й е да го харесва по външност, че да му пусне. Тоест все ще се намери някой " красавец" дето ще й замота главата и като нищо някоя изневяра. Щом един път те е зарязала, може да го направи и пак.

8.   Просто те използва, за да заживее в София. Като си стъпи на краката, ще ти каже чао.

9.   Не познавам твоята приятелка и не мога да тидам хубав съвет. Според мен е може наистина да е оценила, че си готин човек и да останете заедно, но го има варянта и пак да тръгне с някой, който смята за по-готин или може да и предложи повече.
Моят първи приятел ме заряза след година заедно, много трудно го изживях. Две години по-късно ме потърси и искаше да се съберен. Аз не се съгласих, но това е моят начин на мислене никога да не се връщам назад. И многохсе развам, защото в моминта имам страхотен мъж до себе си.

10.   Тя може и да не си тръгне, но ти винаги ще го очакваш от нея и тайно ще броиш грешките ѝ, защото доверието помежду ви е нарушено. Истината е, че никога няма да си сигурен, че през цялото време не си бил само идеална, сигурна резерва.
Щом сега имаш съмнения, а всичко е прекрасно, представи си след години какво ще е.

11.   Разкарай я незабавно! Боклук неземен който се опитва да те изгърби, при първия удобен момент ще те предаде. Казвам ти като на роден брат не се занимавай, сърбал съм ги тия попари. Имаи достойство еби я и я разкарай, отзад на ряз, яко и да бяга боклука. После ще почерпиш. Жив и здрав.

12.   Събирането с бивши е грешка. За нея ти си резерва, докато се докопа до някой по-готин и по-подходящ. Просто в момента е сама и затова напира да сте заедно. Използва те. Моят бивш, когато си намери нова мадама, да не ти казвам какви обиди и глупости изговори по мой адрес, колко съм била тъпа, проста, въобще обясни ми колко съм зле. После обаче, като се раздели с тая мадама, обърна плочата. Почна да ме кани на обяди, рожден ден и т.н. все едно не е той човекът, който сипеше обиди по мой адрес 2 години....Не съм приемала, естествено.Абе, я шута и толкова!!!!!!!!