Към момичетата от Tinder
Абе, момиченца, въпросът ми ще е кратък.
Защо си правите Tinder, при положение, че не знаете защо сте там.
Нито описание си слагате, че да може човека отсреща за нещо да се хване, че да започне разговор.
Нито се опитвате да завържете или поддържате някакъв разговор.
Никаква инициативност, държите се все едно сте на интервю или на тест със затворени въпроси.
Какво точно очаквате от мъжете?
Да ви зададат 30 въпроса един след друг - "Здрасти, как си, с какво се занимаваш, как ти се струва, къде живееш, кой номер гащи носиш, как се казва баба ти по майчина линия, какво закусва днес" и вие да отговаряте по най-лаконичния възможен начин с очакване за какво накрая?
Защо изобщо си правите тиндър при положение, че очевидно не ви се занимава със срещи?
За някакви трофеи ли се имате, че се държите толкова недостъпно?
Защо изобщо усложнявате живота на мъжете, които знаят защо са там и които щом са харесали даден профил, значи ОЧЕВИДНО биха имали интерес поне да се срещнат с този човек.
Една на 20 жени знае как да води разговор и знае защо е в Тиндър и в 90% от случаите е грозна.
Пикли такива, извинявам се за грубия език, ама сте направо за шамаросване.

Коментари

51-68 от 68

55.   Ще ти отговоря защо. Защото никоя жена не иска да бъде затрупвана с изтъркани въпроси като в лексикон. А ти продължавай да досаждаш и да се чудиш защо никоя не те отразява.

56.   Хей!
В повечето случаи ние жените можем да разтълкуваме какъв е един мъж по характер много бързо. С теб не срещнах затруднения, затова ето ти откровено женско мнение за това какъв си и защо точно те отбягват "красивите" жени.
Първото, което забелязах е факта че се злобиш на това че само "грозните" жени могат да водят разговор. Истината, обаче е следната - красивите жени също умеят да водят разговор, проблемът идва обаче от начина по който се изразяваш, и високите ти изисквания за външен вид за човека срещу теб - казвам го като млада жена, която се смята за традиционно красива от днешното общество.
Водим разговори и се интересуваме точно от мъже, които не само имат високи изисквания, но и сами по себе си са много привлекателни, интелигентни и уважителни не само към красивите, но и грозните жени. Тези мъже нямат проблем с намирането на приятелка.
Извод: търсиш не това, което предлагаш, имаш самочувствие без покритие и най-вероятно сам не можеш да запълниш собствените си високи изисквания.
Но хубавите ябълки да ги ядат прасетата, am I right??

57.   Авторе и други мъже, писали отговори по темата. Ще ви обясня като жена какво не харесваме във вас и защо не ви отговаряме на съобщенията.

1. Груби сте! Какви бяха всичките тези "грозни", "к... ви", "пикли" и прочие? Ти още не познаваш човека, даже не му четеш и профила, виждаш 2 снимки и правиш констатации? Сериозно? За да звучите толкова самодоволно, трябва да сте топ във всяко отношение, а си признавате, че сте сами с месеци и години и се чудите защо. Прочетете си пак мненията и си отговорете честно - вие дали бихте общували с такъв човек? Мен цял живот ме харесват все мъже, които аз не харесвам - НИКОГА не съм си позволила да обиждам, нито съм ги лъгала за намеренията си. Ето това е - подхождаш с уважение, защото никой не е длъжен да ти харесва на теб.

2. Както ти определяш като грозни много жени, така и за нас не всички мъже са физически привлекателни. Когато търсех онлайн и приятели, съм отговаряла на всеки, стига да подходи културно. Понякога само на чат сме оставали, друг път еднократни или повече срещи. Оставала е приятна емоция от общуване с интелигентен, възпитан мъж. Но когато мъжът не ми допада, не отговарям, защото може да създам грешни очаквания и после: "Жените са.. такива, такива и такива".. Със следващата може да провърви, защо да му губя времето?

Е, при такива като вас няма угодия - ако отговаряме сме грозни и отчаяни, ако не - за какви се мислим?

3. Консуматорското ви отношение. Не знам кой ви възпитава в днешно време и въобще прави ли си труда да ви предаде някои ценни уроци, но положението е много зле масово. Като пандемия, по-страшна от коронавируса. Та, вижте си сами изказа и търсенето - да я минете жената 1-2 пъти и следващата, търсела се парата, само красавиците заслужавали богати мъже и прочие. Нещо като интерес към тази жена, грижа, благодарност, че ви е избрала? Или виждате в жената едно тяло за използване и толкова?

4. Неумение да губиш. Като ви откажат любезно или мълчаливо, веднага си показвате истинското, вече наистина грозно лице. Започват се обиди, клетви, чак е страшно да се чете. Да не говорим, че в редица случаи е и подсъдно. На мен като ми откаже един джентълмен (т. е., не да ме използва и чак тогава да ме информира, че няма да се получи, а веднага да си каже, че по ред причини не ме вижда като гадже), си стискаме ръцете и оставаме приятели. Не го кълна, че е грозен, беден и ще си остане сам.

Е, след всичко кажете ми какво да намери една жена у вас, че да ви пише? Вие не можете дори да ни оцените като човешки същества, а искате връзки? Помислете за следното - ако след време имате дъщери, такива мъже ли искате да срещат?

58.   Жена, 28 от "красавиците":
И за двата пола в Тиндър е тегаво, независимо какво търси човек.
Аз лично никога не съм търсила бърз секс и да ти кажа честно, супер много си личи на мъжете, които търсят такъв. И профила ми беше без описание и подробности, с 1 снимка. Просто не обичам неща, които са лични, да са публично достояние.
Няма да влизам в прекалено подробности колко е зле положението с мъжете в Тиндър (то си е така навсякъде), но като се почне от снимки на коли, плочки, фитнеси, джуки, плейбои, лоши момчета...
Излязох на малко срещи, точно защото не усетих особен клик с хората, с които си писахме.
За мен добро впечатление прави когато мъжа иницира началото на разговора и когато има "смелостта" да покани жената на вечеря. А не седмици разговори, докато се натъкми за "каране на колело в парка", "разходка на Витоша" и тем подобни. Нищо против тези занимания, когато вече се е създала някаква връзка, но за мен лично мъж на място (дори да иска неангажираща връзка) трябва да знае как да прецени дали жената отсреща е това, което търси, и съответно да и даде възможност да го опознае в подходяща среда, която е едновременно безопасна и усамотена.
Също - прекалено многото писане (седмици примерно) има и обратен ефект, заради очакванията, които почват да се градят през това време (дори и за външния вид - колкото и снимки да си размените, не е като да се видите на живо).
Както и да е де, опита ми с Тиндър не беше цветущ, докато след най-краткия разговор излязох на среща с мъж, с който до ден днешен сме неразделни. И колкото и да ми беше досаден Тиндър преди това, сега съм благодарна. Въпрос на късмет.
Всякакви хора в Тиндър, има достатъчно свестни, особено сега, когато буквално няма къде да се срещнеш с нови и интересни хора.
По-спокойно, никоя жена не ти дължи нещо само защото сте се матчнали. За жените, които аз познавам, личността е по-важна от външността, така че не виждам защо очакваш щом жена те е "харесала" в тиндър да излиза с теб.
И сто жени да матчнеш, които искат "само" секс, ако се държиш все едно ти дължат нищо, така ще си останеш.
Жените сме малко по-различно устроени, и дори да търсим само секс, не значи че ще си легнем с всеки. Пак е въпрос на химия и отношение.
Успех.

60.   Авторе, бъмпвам старата тема, за да ти кажа следното:
1. Ти наред ли си?
2. Ти нормален ли си?
3. Ти имаш ли някакви отклонения?

Сега малко уточнения за горното:
1. Тиндър поначало си беше приложение за бърз секс, т. е. идваш, намираш загоряла и... пресъздавате опитността на птичките и пчеличките! Съответно какви точно профилни описания мислиш, че е имало по онова време? Сега се пробват да провличат и други групи, но повечето са от онова време, защото отдел "чук и чао" не се маха след като намери секс, а остава в търсене на още.

2. Имаш ли идея колко мързеливо е човечеството? До 5-тият ред на това съобщение ще съм загубил половината читатели, а останалите ще се спасят доста преди края, но това не е мой проблем - те да мислят ще могат ли да изчетат всичко! Аз отговарям за написването му! Та как си представяш такива хора да ти попълват детайлно профил? Дори аз съм имал профили в подобни сайтове и приложения, които дълго време не съм попълвал качествено или въобще не съм, а съм карал на санитарния миминум откъм информация. А не е като да ме мързи да пиша!

3. Пич, току-що си се запознал с някого и още се опознавате с помощта на въпроси! Какво очакваш - отсреща да се отпуснат, да ти споделят мечтите си, да раздават обяснения с шепи? Те тепърва проверяват дали си ненормален, сбъркан, извратен, неадекватен /стига толкова синоними, схвана идеята/. Не искаш да даваш много лична информация на някой ненормален, сбъркан и т. н.!

4. Частта с грозните направо ме разби! Нека ти го нарисувам: има х на брой жени и у на брой мъже. От тия х и у жените, които биха ти обърнали внимание, са х - n, а тези от тях, които смяташ за привлекателни, ще са x - z /няма да се лъжем - ясно е, че никой не харесва еднакво всяка жена, която е лайкнал, няма как да е така/. Само дето според поведението ти си мисля, че това x - z е доста малко число /както и заради факта, че дойде тук да ни се жалваш/. А когато става дума за толкова микроскопично, нищожно малко число, шансът някоя от тези жени да ти отговори е... сети се какъв! А пък шансът ти да одобриш начина на говорене на същата е дори по-малък!

Защо ти изприказвах това ли? Защото ти или търсиш секс, или връзка. Все едно кое от двете търсиш, драги - можеш да се вайкаш, че Кармен Електра и Джесика Алба не са ти обърнали внимание или просто да вземеш да се задоволиш с някоя като Анита Мейзер да речем. Каква е разликата ли? Едната от "двете ти версии" има жена, а другата седи и беснее, че жените са му казали "Кажи на мааааайка си" /или нещо от сорта - става дума за песен на Славчо/. Но нито първата ще намери по-добра, нито втората ще впечатли някоя жена, която ще дойде, ще се съблече гола, ще си посипе главата с пепел, докато реве така, че засенчва Ниагарския водопад, после ще си набие 50-на камшика, ще потича из града и тук някъде ти щедро ще ѝ простиш, слагайки край на ексхибизионизма, докато полицията не я е видяла и арестувала.

Това, което ти отговаря, е това, което имаш! Друго няма да имаш и точка! Ако не ти харесва това, което имаш, мога да ти препоръчам да отидеш до някой мост и... да правиш каквото щеш - кеф ти гледай пейзажа, за да се успокоиш, кеф ти се метни от моста! Това имаш, това ще имаш - ако не ти харесва, егаси услугата правиш на останалите, които не са толкова превзети, придирчиви и самозабравили се! Защото ти си такъв - мъката тук не е защо жените ти отговарят по даден начин или са попълнили профили си по определен начин, а защо дадени жени въобще не ти отговарят и те смятат за "невиииидим, за мене сякаш си невиииидим" /поздрави и от Графа, ден за музикални поздрави/. Това тук е с цел да ни убедиш, а и себе си, че тия, дето ти отговарят, не струват, а на теб ти се полага струваща. Не, мили - полага ти си това, което имаш - нито повече, нито по-малко! Честито и да ни поканиш на сватбата с оная грозница, която знае как да общува! А когато имате деца, за Бога, не казвай на децата си как да си търсят партньори в живота! Ти не си наясно, и тях ще объркаш! Даже можеш да си водиш записки от техния опит!

61.   А ти защо си там, авторе, за бърз и безплатен секс ли? Има проститутки, ескорт, VIP, компаньонки, еротични масажи и т. н

62.   Боже господи, кой по дяволите вдигна тоя пост от отвъдното, даже бях забравил, че съм го писал.
От тогава досега страшно много неща ми се изясниха и сега никога не бих написал такъв пост.
Нека отговоря на тогавашното си АЗ:
-Пичага, всички жени са в Тиндър, защото търсят нещо, причината, поради която не ти обръщат внимание е че не те намират за достатъчно привлекателен (не само външно, но предимно външно). Разполагат със стотици опции и прекалено малко време да обръщат внимание на всички.
Конкуренцията е жестока и само едни 20-ина процента от мъжете реално биват забелязани, постарай се да излъчваш привлекателност по колкото се може повече параметри и ще влезеш в 20-те процента.

П. С. Намерих си приятелка топ пиче преди 4 месеца от Тиндър и дори живеем заедно вече.

63.   Коментар 44 е чистото доказателство, че жените са в тиндър само за да си чешат егото... , , Ако пишеш банални, шаблонни съобщения от сорта на "Здравей, как си? ", шансовете ти намаляват значително. Тези ни ги праща почти всеки и вече толкова са ни омръзнали, чак до повръщане. Случвало ми се и красиви мъже да ми пишат подобни, но и те останаха без отговор. И не защото съм надута, а защото ми се иска да прочета нещо различно, нещо измислено от самия мъж, не шаблон, пратен на мен и още 100. Различното винаги ме привлича. ''... добре де, а защо примерно като ти харесаш някой визуално не му пишеш ти първа? Защо винаги мъжа да е длъжен да пише пръв? На теб не ти ли минава през ума, че може би и той има съвпадения и си пише с други? Ето това сте вие жените... едни високомерни, с его до небесата, създания... все вие чакате, а не давате. Съдейки един човек само по началното му съобщение към теб, говори, че си адски ограничен човек, че не осъзнаваш колко потенциал може да има в дадения мъж отсреща, абе с една дума нямаш комуникативни умения. Не си даваш шанс да опознаеш човека... просто си го превърнала в конкурс ''Най-оригинално съобщение''. Какво лошо има питам аз, пък жената да пише първа на мъжа?

64.   Н 62, авторе, като си намери приятелка вече се успокои и ще спреш да злобееш срещу всички жени, така ли? !
Дано не се отключи тази твоя злоба, която си имаш вътре в теб срещу момичето някой ден. Такива обикновено като успеете да завържете връзка, се изживявате като собственици на жената, а не равноправни, цивилизовани двама души, които са решили да споделят общ живот.
Та... умната! Да не стане после да ревнеш, че ти е намазана ските щот' си "мачо" пък тя не е съгласна с това и междувременно е потърсили друга опция за мъж.

65.   Да, не умеят да преценяват мъжете по снимки и текст. Било невъзможно да разбереш по снимката. Невъзможно е само за лишените от усет и природна интелигентност. Уж всеки от Тиндър бил загорел глупак, преструвал се на тарикат, а пускат на най-големите бавняри и преструвковци. Трябва да си без нищо в главата, за да пускаш на такива смешнюги. И като почнат да ти говорят за университети, кариери и други тъпизми. Всяка учи висше, а не можеш минута смислено да чуеш от нея. Мен са ме отсвирвали многократно в тиндър, а в компании ми се лепят и ми се кефят на вид и характер. Същото ще е и при среща, ама тъпата от другата страна си рита щастието с много празноглави напъни.

66.   62, авторе какво означава за теб топ пиче? Моето впечатление в България е, че масово жените имат огромно самочувствие, дори грозните. "Здравей, как си" било шаблонно за отговор... Не съм в Тиндър, защото имам връзка, но в Елмаз навремето отговарях на всички, вече някой ако е откровено груб от първата дума не му отговарях. За какво са там жените, ако не отговарят? Тоя не й харесал, оня не й харесал.... Ако наистина повечето не й харесват, да не седи в мрежата и да търси друга опция за намиране на гадже, секс или пари, или там за каквото са.

67.   Н 65, от толкова лепене на жени в компания по теб, пак у тиндъра търсиш. От тия, полепналите по теб, ни една ли не те пожела? Само се лепят и после бързо се отлепят ли?
Ей значи... хем са видели к'ъв си умничък 'убавец и пак си ритнали "щастието". Като те чета, си от онзи вид рядко щастие, дето пръска, цапа и умирисва всичко наоколо... като с•ане срещу вентилатор.
Умника ми той...

68.   Авторе, това е социална мрежа. Всякакви хора циркулират. Относно дамския състав- от тинейджъри до девойки от 3- 5та възраст, технически ограмотени. Като в лудницата. Едната се мисли за Клаудия Шифър, другата София Лорен и за която се сетиш друга дамска икона. Зад съответния профил могат да направят "див и щастлив" но на живо са като осветен заек в тъмна нощ. Още по- тъпо е ако попаднеш на дете което се учи на обноски и свалки в мрежата от батковци. Мрежата е някакъв варянт, но истината е на живо. Успех.

69.   В чат за запознанства питам жената/момичето: С каква цел си тук? И в повечето случай "НЕ ЗНАМ", "СКУЧНО МИ Е" И това са местата където чатите наживо! А тиндера и други там дори няма отговор, май са роботи!

Целта на програмите като тиндер е да ви зарибят да плащате пари, дори може да има фалшиви профили да ви поддържат интереса

Целта на свободните социални мрежи е да си чешат егото. Обичат лайк ама не им пука за теб!

70.   69, нормално ти отговарят ако ти не си казал какво търсиш, защо си там. Винаги в началото мъжете се нагаждате към жените за да си изкарате поне един секс, чак после си показвате истинското лице.
Пробвай първо ти да казваш защо си там. Която е със същата цел ако те и харесва, ще ти отговори по друг начин. На предварителен разпит без ти да си дал някакво инфо, няма какво друго да ти отговорят.
Ето, че и ти като много други мъже, дето мозъкът им не е на точното място, разсеждаваш вместо жената защо тя така ти отговорила. И съответно грешиш. Това са си твоите разсъждения, не техните.

71.   Aз съм мъж на 34 и имам тиндер от поне 4-5 години, не търся нещо конкретно, просто си гледам за кеф, понякога лайквам, понякога не.
Обаче има един хак как да имате повече лайкове, защото все пак това е софтуер и алгоритъма гледа какво се случва явно. За това платете си премиума и почнете да свайпвате в различни държави и градове, ама не всички, а подбирайте. При всеки матч, пишете на всяка и поддържайте разговора просто. Пускайте от безплатните буустове и суперлайкове. След първите 100 матча започва профила ви да се показва по-често на други жени и започвате за трупате много по-бързо лайкове, когато вече имате примерно 300-400 се върнете на града където сте и ще видите, че ще ви лайкват.
Аз не съм кой знае колко готин, даже средна работа, обаче имах по над 20 лайка на ден по тая схема, по едно време имах около 900 матча, което за някакъв супер обикновен пич е адски много.
Просто съм програмист, предположих, че така им работи AI-а, защото приложението е направено да печели пари - колкото повече хора се матчват или намираш хора, толкова повече хора ще си плащат за него, 99% от които са мъже. Ако не те лайква никой и не намираш нищо е много вероятно да го изтриеш, за това показва профили които са харесвани и с които се чати по-често все повече и повече - чист алгоритъм.

Аре, и да почерпите. А да, излизах на 2 срещи само, пълна трагедия, едната ми беше гадже 1 г и беше абсолютен боклук, но това е друга тема ;)

72.   Не е това причината, авторе. Има много привлекателни хубавци в tinder, но гъските гледат други неща, които не си успял да разбереш. Нямаш връзка, повярвай. Всички тия жени дето се хвалят, че бащата на децата им са го намерили в tinder, след няколко години се развеждат и са вече с друг. Идеята на това приложение е за неангажиращи връзки, а не за бракове.

73.   70 не знам защо човек да се занимава изобщо вече при условие, че българката е по-красива от англичанката, испанката, французойката, португалката, немкинята, сръбкинята, туркинята и гъркинята, но има народи с по-красиви жени от ганьовките.

51-68 от 68