Безперспективна връзка
Здравейте!

В началото на май месец миналата година, възобнових отношенията с бившия ми приятел. Мисля, че това беше огромна грешка, защото тъкмо бях започнала да се възстановявам от раздялата ни, от която беше изминала, горе - долу 1 година.

Всичко беше добре в самото начало, казах му какво ме е наранявало, той ми сподели, че не съм имала поводи за ревност и съмнения, че съм се филмирала излишно и т.н. НО....
Чувствам се тъжна, наранена и необичана във връзката си.
Чувствам несигурност с този мъж. Сякаш съм единствената, която се бори за нас. Любовта ми се превръща в сълзи, ревност безсилие и силен страх. Чувствам се недостатъчно красива и добра за него. Той не иска да живеем заедно, не иска да бъдем семейство, не иска деца. По принцип иска да е сам в живота и причината не съм аз или друга, казва че си е такъв. Флиртува и често си пише с други жени в мрежите. Доскоро имаше профил в сайт за запознанства. С доста усилия, го махна, най- накрая. Поддържа приятелство с бившата си. Това предизвиква силни чувства на ревност у мен и не ми е приятно, но се опитах да го разбера. Много пъти сме говорили по темата, казва ми, че се филмирам излишно и всичко е само в моята глава. На няколко пъти вече намирам скрити подаръци за негови приятелки - кълне се, че са само негови приятелки и крие, защото съм прекалено ревнива. Дори, така да е, за мен това е вид емоционална изневяра и желание да ги впечатли, въпреки, че доколкото ми е казвал са с хомосексуални наклонности. Имам чувството, че съм в някакъв филм на ужасите. Когато плача и се почувствам наранена, започвам да му вдигам скандали и казвам, че няма да търпя неговото неуважително отношение към мен. Но нямам смелост да си тръгна. Страхувам, се че ще остана сама и никой няма да ме обича. Колкото и тъпо да ви прозвучи, единственото което ме държи все още при него, са чувствата ми. Мисля, че го обичам и чакам нещо да се промени, но знам, че е загуба на време. Безкрайно се изморих, често плача и не знам какво да правя. Като му кажа, че си тръгвам, започва да се ядосва, чудя се защо, като и двамата знаем, че връзката е загубена. Трябва да предприема нещо веднага, защото само се измъчвам и тормозя. Той ми каза, че съм писала във форумите, за да се изкарвам жертва, което не ми стана особено приятно. Пиша, защото се чувствам объркана, адски ревнива и мисля ,че проблемът е в мен, а не мога да го осъзная добре. Това е. Той ми казва: "Такъв съм, никой не те кара да ме търпиш, решението е твое"

Ж 38

Коментари

1.   Мила, никой, наистина никой не заслужава да бъде там, където не е оценен. Независимо дали е в работата, в приятелство или във връзка. Особено последното. Ако не е грешка и наистина си на 38 години и искаш да станеш майка, имаш нужда да взимаш категорични решения. Хората не се променят кардинално, особено на тези години и без силен катаклизъм като болест, голяма загуба и т. н. Ако не ти е добре с него, просто се махни. Но преди да скочиш в следваща връзка, поработи над себе си: и най-вече върху самоуважението ти и способността да си дадеш правото да бъдеш ценена и обичана.

Карина

2.   Съжалявам, че преживяваш всичко това. Но имам една добра новина - не си длъжна!!! Искам да помислиш рационално - какво получаваш самата ти от тази връзка? Не получаваш подкрепа, не се чувстваш оценена, чувстваш СТРАХ и несигурност. Вече си опитала да се разделиш с него. Да, направила си грешката да се съберете, но никога не е късно да я поправиш. Сама осъзнаваш, че тази връзка няма бъдеще. Съжалявам, че съм толкова директна, но той те държи като резерва и когато намери друга, готова да го търпи, ще те остави. Няма смисъл да се мъчиш. Има невероятни мъже. Не си губи времето. Успех!

3.   Ако този човек не те цени, не ти дава нужното уважение и те разиграва, няма какво да го мислиш. По-добре ще е за теб да го оставиш и да започнеш да се цениш. Тежко е да останеш сам, но понякога е по-добре, отколкото да си с някой, който ти набива чувство за малоценност. Може би не го обичаш чак толкова много и импулса, който те е задвижил да се върнеш при него е страха ти от самотата. Обмисли го много добре, обърни се навътре към себе си и разбери какво ти давва и какво ти взима тази връзка. Ако ти самата не се чувстваш добре, по-добре да ви се разделят пътищата. Бъди смела и знай, че можеш да си даваш любов и сама.

4.   Колкото и брутално да ти звучи, приятелят ти е прав. Какъвто и да е, той е ТВОЯТ избор. Веднъж си прекратила отношенията с него, после си повторила грешката си. И то след като се предполага, че вече го познаваш и си се "опарила" веднъж. Какво очакваше, някакво чудо, катарзис, съдбоносна промяна? Както е казал Айнщайн идиотско е да правиш едно и също нещо и да очакваш различен резултат.
Човекът донякъде е искрен с теб, не ти обещава семейство, деца, вечна любов и пр. Много по- тежко щеше да ти е, ако те беше лъгал и зарязал с дете, например. Колкото и да е ужасен филмът, ти сама си се вкарала в него. Щом една връзка не те прави щастлива, прекратяваш я. Насила хубост не става. Напълно безсмислено е да си причиняваш толкова болка, ревност, това сама го осъзнаваш.
Проблемът вярно е в теб и не е толкова сложно да го осъзнаеш- ниско самочувствие и самоуважение, липса на воля. Щом и друг път си писала по сайтовете, предполагам, че вероятно са ти казали същите неща. Ползата, от което е била нулева, съдейки по написаното от теб сега.
В крайна сметка решението е твое - или прекратяваш отношенията с него или продължаваш безперспективната връзка. В първия случай поне имаш шанса да го "преболедуваш" и да срещнеш по-стойностен човек.

5.   Автора: Всичките ми познати и приятели, казват едно и също нещо... Даже ми се чудят, защо стоя с него все още и си губя времето. Пиша, тук защото адски ми тежи вече.... Случва се, когато съм при него, докато е в другата стая или е заспал да плача и да искам да си тръгна, да избягам. Просто много ясно виждам, че не сме един за друг, но стоя и не знам точно какво чакам. Най- правилното решение е, да си тръгна веднъж завинаги. И знам това много добре. Просто ми е трудно.

6.   Той има профили по сайтове за запознанства, купува подаръци за други жени, среща се с бившата си зад гърба ти, не иска да се обвързва сериозно и ти стоиш и твърдиш, че го обичаш? !!! Какво чакаш и защо търпиш!!!? Да станеш на петдесет и да осъзнаеш накрая, че си си загубила времето. Той сам ти е казал, че не става за връзка. Не желае да се обвързва сериозно и иска да бъде сам. Това е достатъчна причина да приключиш тези отношения. Проблемът, който не осъзнаваш обаче е това, че нямаш никакво самоуважение към себе си, не обичаш и не цениш себе си и търпиш всичко това.

7.   един въпрос. докато сте били разделени тази 1 година, ти била ли си в някаква връзка, а той?

8.   Още първото изречение ми каза основния проблем-БИВШ. Та това е бивш, какво се мъчиш с него още? ! Това е висша форма на мазохизъм и тъпчене на едно място. Толкова ли няма мъже в този град, област, държава, ами само тоя Ромео? ! Сериозно ли?
Та само по описаното по-надолу звучи като ужасен, направо страшно противен човек, който не си заслужава и час внимание. Ще пише на други, ще си къта подаръчета, ще ти вдига редовно нервите, няма да иска да живее с теб и дете а имате, и ти с кеф си седиш с него от чувства? ! Страшни чувства няма що. Да не е двойник на някой холивудски актьор или певец, да не е фрашкан с пари, да не е супер умен, супер надарен, супер забавен? Просто типичния бг комплексар, а на теб ти харесва да си жертва и да те унижава. Да си героиня в смесица от латино, турски и индийски сериал.
За Бога, на 38 си уж, крайно време е да пораснеш! Ако не ти е добре с някого-бягаш и толкова. Хората не се променят и грам. Няма уникални, нито незаменими хора.

9.   Страх те е да се разделите (отново), заради самотата и болката, която ще изпиташ от това. Запитай се обаче, оставайки в тази връзка, чувстваш ли се щастлива? Какво ще бъде различното тогава? Единствено това, че ще получиш шанса да попаднеш на друг по-подходящ човек, който шанс сега сама си го блокираш, и си страдаш.

10.   Съжалявам, че ще го кажа, но този човек не те обича, не те и уважава - с теб е, защото си му удобна на този етап, но е очевидно, че си търси друга и когато някоя му се върже, ще те зареже и окото му няма да мигне. Не се унижавай повече, ами се съвземи и си тръгни от него, колкото се може по-скоро! Ще те боли известно време, но ще е за добро и рано или късно ще се появи човек, който ще те обича истински и ще бъдеш щастлива!

11.   Понеже минах по същия път и направих същата грешка да се върна, те съветвам:бягай. Няма да се променят особено нещата, само ще си изгубиш времето. На 38 си, докато се осъзнаеш и съвземеш ще станеш на 45-46 като мен. И шанса ти дс имаш собствено дете ще бъде почти нулев.

12.   Понеже минах по същия път и направих същата грешка да се върна, те съветвам:бягай. Няма да се променят особено нещата, само ще си изгубиш времето. На 38 си, докато се осъзнаеш и съвземеш ще станеш на 45-46 като мен. И шанса ти дс имаш собствено дете ще бъде почти нулев.

13.   Никога не се връщай към минала връзка-най- глупавото нещо, което човек може да направи. Наистина си губиш времето. И аз съм го правила, и не те упреквам, просто те съветвам. Разочарованието е много по-голямо. Да, имаш чувства, да боли наистина, но разбери-по-добре ужасен край, отколкото ужас безкрай.

14.   Автора отговор към 7: Той не е имал връзка, нито аз. Не че не е търсил, но явно не е имал особен успех. При мен причината е, че ми трябва повече време да преоболедувам някой. Върнах се, защото прецених, че съм сгрешила, но се оказа че всъщност раздялата е била най - правилното ми решение.

15.   Той те лъже и ако един мъж обича една жена, не прави подаръци на други! Ти не вярваш на номера с хомосексуалните му приятелки! Това е лъжа! Махай се от него докато си още млада. Можеш да създадеш семейство с някой, който те обича! Имай вяра и търси друг мъж. Веднага ще го забравиш! Желая ти истинска любов! Ж32

16.   Инвестирах цели 10 години в такъв простак. Уж приятелки ама ги е минавал наред

17.   Авторката: Връзката е приключена вече. Разделихме се с добро, доколкото ни е възможно това. Ще посетя терапевт, за да мога да отработя и изчистя негатвините емоции, които насъбрах в себе си. Буквално ревността в тази връзка беше кошмарна за мен. Чувството мога да опиша като силен страх от загуба и изоставяне, яд, болка тъга, дори депресия. Непрекъснато отварях шкафовете да търся, скрити подаръци. Като не ги намирах се успокоявах. Направо не мога да се позная. Не помня да ми се е случвало в други връзки. Това е травма, която трябва да лекувам дълго време. Съветвам, тези които четат, ако имат подбни проблеми, да не се оставят на течението и да слушат вътрешния си глас. П. П. Може и да ме е обичал по неговия си начин, само, дето нещо не можах нито да го разбера, нито да го почувствам.