Съученичка
Здравейте,

Моля да ме посъветвате как да процедирам. 12ти клас съм. Една съученичка започна наскоро да ме разпитва имам ли си приятелка.
Аз не проявявам директен интерес все още, защото не знам какви са й намеренията, а и слабо се познаваме. Чувал съм я да разговаря с други съученици и да казва "май не ме иска", гледайки ме.

Аз съм като гръмнат, в момента ми се въртят в главата следните мисли:
1. Слабо се познаваме - как така рязко прояви интерес, "ей така от нищото", а не преди 1-2г да речем? Как така харесваш човек който едвам познаваш?

2. Аз не съм особено комуникативен, и не съм първа хубост. От своя страна тя пък е една от красавиците на училището. Социалните ни среди са тотално различни. И със сигурност има и богат избор от мъже къде по привлекателни и заможни. Какво ще търси такава с мен, за бога?!

3. Виждал съм я че си е имала взимане-даване с различни момчета от даскалото. Веднъж преди година я видях как се целуваше с един от "пичагите" в даскалото. Била е май и с други - желана е доста. Преди време се шепнеше с една своя приятелка как за малко щяла да прави секс с един. Което от една страна ме кара да й нямам доверие и да си мисля че в цялата работа има нещо гнило. Защо съм й аз на привлекателна млада жена с потенциално съмнителни (не 100%, просто предполагам) ценности ?!

Моля за съвет. Има нещо съмнително в цялата работа.

Коментари

1.   Момче. Виж сега. Имаш два варианта. Или ставаш най-доброто, което можеш да бъдеш, приемаш се и почваш да си активен, дори да те късат, това е урок, опит. И си търсиш момиче, ако не стане с тази пробваш с друга, която харесваш обаче - не става с такива дето не ти допадат. И се учиш. Учиш се от другите, няма оправдания.

Иначе ще си останеш сам. Аз съжалявам, ако имаше кои да ми даде този съвет когато бях на твоите години... Сега съм на 25 и съм сам.... Не ставай като мен.

2.   До №1: ти като си на 25, да не искаш да кажеш, че си свършил за любовта?

3.   Страшно ниско самочувствие лъха от цялата тема. Какво щяла да прави с тебе, защо ти обръща внимание, защо ти и други такива самосъжалителни и направо трагични мисли. Ами може просто да си и симпатичен с нещо, толкова ли е трудно да повярваш?!
Да, може да не е най-моралната, но нищо не ти пречи да пробваш.

4.   бягай с 300, тая я е минал сигурно половината град и сега си търси балък да й угажда, така мой приятел се хвана с една от курвите на града, добре че го подигравахме достатъчно и я остави, духала и давала във всички дупки на някакви само, защото се водят за готини, а от теб очаква да й сваляш звезди, не мерси

на който моят съвет му се струва твърде краен или е балък или жена, а ти авторе последвай интуицията си, като гледам си на прав път,