Влюбих се в колега, но не знам как да направя първата крачка
Влюбих се още щом го видях. Уникален принц - лице, тяло, осанка, походка... Просто откачих. Познаваме се бегло, говорили сме си чат пат, ама само общи приказки. Хващала съм го да ме заглежда с един мръснишки поглед, някои пъти даже е идвал сам при мен да си говорим, други пъти ме подминава като непозната и по цял ден нито дума. Харесвам го ужасно много, но не знам как да скъся дистанцията и да се сближа с него. Намерих го във Фейсбук, но ме е срам да му пратя покана. Очевидно ще е, че съм го търсила, нямаме и общи приятели. Струва ми се отчаян ход.
Ще ми се поне веднъж аз да го заговоря, но ме е срам, а и не знам с какво да започна. Въобще как да намеря път към него при толкова гадна ситуация. Всяка идея би могла да помогне. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Поредната, която я сърби.

Гаро

2.   Първа грешка-наричаш го принц, все едно си на 12-13 и вярваш в приказки и магии. Втора грешка-прекалено идеализираш напълно непознат , преценяваш го само и единствено по външен вид. Реално не му знаеш характера , какъв е извън работа, нищо не знаеш. Само , че е идеален.
Трето грешка-вманиачила си се в идеята да те забележи и го следиш. Никога не давай на някой мъж чак такава власт над тебе, особено ,ако даже нищо нямате.
Има вероятност да е много свалян на работа и извън нея.Може да е сериен флиртаджия на работното място.
Иначе просто бъди себе си и не издигай някой на пиедестал, защото никога не е това, което си представяш и ти се иска.

3.   Ако наистина е толкова готин, 100% не е сам. Ако иска да има нещо общо с теб, сам ще направи крачката. Мислиш ли. че ако те харесва, не може да те намери във Фб и да ти отправи покана?

4.   Щом има дни в които те подминава без нито една дума-това не е твоят човек, просто не те иска. Мъж, който е хвърлил око на някоя ще направи и невъзможното да се доближи до нея, сам ще те заговори и ще търси начини да се сближи. Ако те устройва мръснишкия поглед и секса за една вечер-давай, защо не. Но си мисли, че след това трябва да продължите да работите заедно, а това едва ли е най-приятното.

5.   Не се заблуждавай от мръснишкия поглед. Те така гледат всички. Иначе, аз не разбирам какво точо очакваш от себе си. Хората, които работят заедно, обикновено се поздравяват, обсъждат нещо, искат си съвети или услуги. Поне навсякъде, където съм работила, е било така. Разните там рождени дни, фирмени партита и прочее също са възможност да опознаеш някого и извън работата. С едни от най-близките ми приятели сме се запознали именно на работа и години след като сме сменили фирмата се срещаме и общуваме.
Вероятно си по-стеснителен и затворен човек, иначе нямам педстава защо се разминавате като непознати с човек, с когото раотите заедно.
Съвсем друг е въпросът, че от една такава офис-любов рядко излиза нещо перспективно. Била съм омъжена за човек, който ми беше на всичкото отгоре и шеф, и зная какво говоря. Така, както се разбирахме чудесно в работата, така не намерихме общ език като съпрузи и накрая се разведохме.

6.   Той е играч ! Игнорирай го тотално и ще пълзи в гюкраката ти ! Обаче не сваляй гарда, никога и за нищо на сврта !

7.   Намери начин да го заговориш приятелски на някаква тема, нещата стават с комуникация. Ако стоиш и го гледаш само отстрани, нищо няма да стане.

8.   Според мен най добре се напий на някой банкет и останете ли насаме направо му се метни на кура. Ако не стане после му се извини с предтекст че ти е било дошло повече пиенето ще поговорите и така пак ще скъсиш дистанцията. И той може да се навие.
Ето ти с един опит 2 възможности.