Приятелят ми живее в безделие
Здравейте. Аз съм момиче и имам връзка от близо 3 години. Приятелят ми е на 22 и скоро ще направи 23.

Помагали сме си, семейството му е добро и се разбираме, но те, както и аз, виждаме, че той вече не прави нищо с живота си.

Откакто завърши преди две години университета, той се заряза отвсякъде. Направи два опита да си намери работа и до там беше.
Започна от началото на 2019, по цял ден само да играе игри , да не се интересува от нищо, не поддържа достатъчно добра хигиена, за секс да не говорим.
Два месеца нямаше компютър и всичко беше супер, но откакто получи друг, отново се залепи за компютъра, ляга си в 7- 8 часа * сутринта *. Не можем да се разберем за важни неща, само и само, защото денем трябва да спи.
Не съм го зарязала, защото преди е правил много неща за мен, спасявал ме е, глезил ме е и му се възхищавам като човек, били сме си верни, но откакто започна само да играе, много се караме. Играта го прави нервен и отдръпнат.
* Опитах се да карам с добрата и започнахме да играем двамата. И аз обичам игрите, но имам нужда и да пътуваме, да гледаме филми, да ходим на вечеря, но той дойде веднъж, и после пак се лепва на компа. Нито се храни добре, нито спи навреме, нито работи. Притеснявам се за него и дори здравето му не е напълно добре. * Семейството му също се ядосва за това понякога.
Днес го попитах какво ще прави, той ми отговори "Имам много свободно време и ще играя игри, знаеш, че има вирус и нищо не мога да направя, за да имам работа".

Имате ли някакъв съвет? Държа на него и много ми е помагал, замислям се да си тръгна, но не ми се иска все още.

Коментари

2.   Спират парата техните, който не работи не трябва да яде. След завършване да почва нещо. Работа нямало.

3.   Тръгни си. Раздялата може да му подейства като шамар и да се свести.

4.   Пращаш го да се ваксинира и да почва работа .
Макар , че аз не бих си правила труда . Казвам му , че го зарязвам , да се взима в ръце и ако нещо се промени при него , да ми се обади .Ако , все още , съм свободна , бих могла да обмисля ситуацията .
Интересно , за майка му и баща му , няма ли вирус ?

5.   Може да си потърси някаква работа свързана с игри.

6.   Или го напускаш или оставаш с него и го търпиш такъв, какъвто е. Разберете най-после, всеки е свободен да си живее така, както го разбира и както намери за добре (в рамките на разрешеното от законите). Крив-прав, лош-добър, негов си е животът. Като не ти харесва, зарязваш го, търсиш друг и толкова.

7.   Тука ще ти обяснят как да го зарежеш и всичко останало, но по-скоро се опитай да го стреснеш, да му помогнеш да излезе от тази зависимост. Това е зависимост, както всяка една друга.

8.   Ти не си човекът, който да го възпитава. Родителите му трябва да са го научили, че след една възраст човек трябва сам да се издържа финансово. На 23 години е не на 13. Разбирам, че го обичаш и аз мисля, че нещата могат да се оправят, просто топката е в ръцете на родителите му, всеки има такива моменти на нежелание за нищо. И аз съм изпаднала в такива, но винаги съм гледала да имам пари и съм работила. Мен ме беше срам да искам от наще като навърших 18, че дори и преди това. Ме можеш цял живот да разчиташ на родителите си, той да се радва че на неговите им е мило и го гледат. Хората какви родители имат... Да пази господ.

9.   Само на мен ли ми прави впечатление, че е на 22, а се е дипломирал от университета преди 2 години? ! То дори и да взема две години за една - няма как тъй експресно да завърши.
Иначе - мамини синчета под път и над път - има ги на по петдесет години.

10.   Грехота е при здрава жена, мъж да работи.
Да трябва да го напуснеш, за да му направиш услуга в живота. Аз бях абсолютно същия на 20 години.

Жената, за която щях да се оженя ме напусна за буквално първия срещнат, а уж беше голямата любов. Впоследствие разбрах, че ми е направила огромна услуга - ако й бях играл на 100% по свирката щях да мизерувам като хотелиер за мижави 500лв на месец, с непочтена жена и деца от нещастлив брак.

Напускайки ме, ми даде възможността да се стегна, да възмъжея и да се боря за мечтите си. Сега работя на свободна практика и 1500лв ги изкарвам за 4дни. Не всеки месец ми е толкова силен, но не мога да се оплача. Имам и жена до себе си, която ме подкрепя във всяко едно отношение, не се опитва да ме промени и ме цени за всичко, което съм. От една страна тя дойде, защото първата ме напусна. Приемам го, че така трябваше да се случи.

На кратко: Зарежи го тоя! Само така ще направи нещо от себе си.
П.П: Хората не се променят.
П.П.П: Женския отказ е най-големия мотиватор на света за мъжете! Пример за това е Наполеон.

11.   Номер 9: bachelor трае 3 години: 18-21 и готово

Мацка, на мен някак си ми прилича на депресия като се свърже с другите детайли, който си дала. Говорили ли сте с психолог?

Лола

12.   Малък е оше, остави го да се наиграе, че животът е тежък. :D След 10-20 години, като огладнее, ше започне да излиза от игралната зависимост.

13.   Аз ли не съм добре с математиката или...??? На 22години е, а преди 2 години е завършил университет??? То в днешно време всичко е възможно, ама да завършиш средно образование на 19, а на 20 университет ми се струва нелогично!!!

14.   Напусни го. Не е твоя работа да го възпитаваш и да го отърваваш от зависимостта. Пълнолетен е. Да тръгне на психолог. А ти си поемай по твоя път и си търси друг.

15.   Дори и тригодишен бакалавър да има, пак не виждам как преди две години е завършил, а е на 22. Както и да е, все там.

Въпрос на избор. Не ти харесва, режеш. Харесва ти, не режеш. Като човек, прекарал такива моменти мога да кажа, че не траят вечно. Колко вече е друг въпрос, може да е години. Аз поне не виждам бъдеще за момента, защото вирусът тук е оправдание за мързел. Свикнал е при мама и тати, толкова му трябва. Или е в депресия, но не го показва изцяло. По-скоро първото.

Като цяло, можеш да чакаш, но не виждам причина. Партньорът не е бавачка и не е заместител на мама. Тук това е случаят. Да спи нормално не можеш да го накараш, едно CV не ще да пусне... смятай за какво иде реч.

16.   Номер 15 е много прав за жалост, както се казва истината не ни изнася. До авторката- аз съм в същата ситуация и те разбирам напълно, не знам какво би помогнало, и какво не. Факт обаче,че повечето младежи много ги мързи и оправдания ще намерят винаги за всичко. Според мен ако не се промени до лятото, няма смисъл да чакаш още време. Сто шанса никому не трябва да се дават, това вече си е подигравка със самите нас даже!
Това важи и за мен, както ти казах съм в същата ситуация. На човек му писва в един момент, всичко си има граници на търпимост. А да си млад и нехранимайко и да не ти пука за утрешния ден, то това си е чисто духовно самоубийство.
А пък ако ти имаш образование и работиш, или правиш и двете и той не изпитва грам неудобство- проблемът си е негов. Каквото можахме направихме, както се казва

17.   Не знам дали си наясно, ама това не е връзка. Да умреш от скука с него ли искаш. Очевадно е женен за компа, а не за теб. Остави го сам да се оправя с манията си, зарибен е, спасявай се поединично.