Да се молиш за любов...
Здравейте, аз съм момиче на 20 години, което сигурно плопилява най-хубавите си години с чакане за малко капчица любов..
Имам връзка с едно момче, обичам го , влюбена съм до полуда в него, но той не изпитва същото като мен....
Постоянно ми повтаря, че ще ме остави, че не е влюбен в чен и че не ме обича, не бил готов да дава и да получава любов , трябвало му време за да ме заобича...
Но имам един въпрос , който си задавам често: Кога ще се случи това нещо,има ли смисъл да се надявам ,че ще ме обича или само живея в надежди ...
Хората казват, че щом до сега не са се появили чувства, а ние сме заедно от 9 месеца, надали някога ще бъдат такива каквито имам аз....
Моля Ви за помощ, какво да правя, да се надявам ли или просто да свикна с мисълта, че това е невъзможно...
Умира ми се, отвътре всичко плаче в мен, плаче и се надява... аз не съм същия човек, който бях, не мога да се позная, обичам го много...
Какво да правя, дайте ми съвет, някой бил ли е в ситуация ,като моята. Да даваш всичко и да не получаваш нищо... как сте се справили с болката и мисълта ,че този човек не е за вас, въпреки че го обичате толкова много...
За мен е невъзможно да го разбера..моля Ви за съвет... отчаяна съм много!
Благодаря превдарително!

Коментари

1.   Здравей!По-този начин обиждаш и унижаваш себе!Не се моли за любовта му разбирам,че много го обичаш но той просто те използва за секс...Не му бъди безплатна секс играчка имай уважение и просто излез от тази връзка...Блокирай го навсякъде и го забрави!Ще срещнеш много по-добро момче което ще те обича и ще има чувства към теб!

2.   Насила хубост не става. Не можеш да накараш някого да те обича. Както ще има мъже, които ще обичат теб, а ти няма да им отвръщаш с взаимност. Такъв е животът. Това момче ясно ти казва, че не те обича, нито е влюбен в теб. Раздели се с него веднага, вдигни гордо глава и продължи напред. Работата е безнадеждна и няма смисъл да си губиш времето и емоциите за нищо. Продължи напред и ще срещнеш мъж, с когото взаимно ще имате чувства.

3.   Откъде ги намирате тези боклуци? Вече се убедих, че и Анибал Лектър да живееше между нас, щеше да се намери някоя мазохистка и него да го обича и да реве, че любовта ѝ е несподелена! Сами си причинявате страданията и болките! Трябва да си абсолютно лишена от обич и уважение към себе си, за да позволиш някой си да се гаври с чувствата ти и да те използва. Този ти казва в очите, че не те обича и т.н. ти си взела да питаш дали ще те заобича някога? Не, няма, само ще те използва да си четка егото и да си прави кефа. "Отвътре всичко плаче в мен, плаче и се надява", "влюбена съм до полуда". И за какво точно го обичаш? Защото девет месеца се държи с теб като с парцал ли? Толкова ли ти харесва да те мачка и подритва? Удари си един шамар, колкото силно можеш , събуди се ,погледни реалността и прецени трезво ситуацията, в която си се вкарала! Зарежи го, блокирай го отвсякъде- телефон, социални мрежи и т.н.. Без прощални срещи и обяснения, защото щом усети, че те изтървава, ще ти наприказва един куп лъжи и ти пак ще се поддадеш. Не му дължиш абсолютно нищо, дори едно "сбогом", не заслужава вниманието, чувствата и времето, които си му дала, щом не е оценил каквото има, напълно нормално е да остане без него! Ако се опита да ти пише, среща и т.н. - пълен игнор! Може да те боли, но помисли - колко болки ти е причинил той и сега му отмъсти, като му покажеш, че вече е никой и няма власт над теб! Ще ти отнеме време да се успокоиш, но чувството, че си свободна не може да се сравнява с нищо! Един ден ще се чудиш на себе си какво си намерила в този льольо и как си могла да страдаш заради него?! Казвам ти го от собствен опит. Щом една връзка те прави нещастна, прекрати я! Така даваш шанс на себе си да намериш своя човек и да бъдеш щастлива.
Такива са житейските уроци, струват скъпо и се учат трудно. Но пък научиш ли ги, ще живееш много по-леко. Ще уважаваш и цениш себе си и тогава ще те уважават и другите.
Вярвай в себе си, обичай себе си и бъди силна! Успех!

4.   Няма как някой да те заобича с времето. Това или го има от начало, или го няма. Тръгни си и намери човек, който ще те обича по начин, който заслужаваш.

5.   Здравей мило момиче и аз съм била в твоята ситуация. Бях лудо влюбена в едно момче, давах всичко от себе си и той така и не ме заобича, изгубих една година в чакане. НЕ прави тази грешка да си губиш времето с човек, който не те обича. Колкото и да ми беше трудно се отказах от него и реших, че повече обичам себе си. Полових година след това се запознах с приятеля ми и съм в щастлива сериозна връзка. Знам че звучи страшно и трудно, но трябва да избереш себе си. Правилният човек ще те обича и ще иска да е с теб без да се молиш и всичко ще се случва от самосебе си и естествено. Съветвам те да потърсиш и литература за личностно развитие и себепознание, и да започнеш да се оценяваш и обичаш повече, защото след като изпадаме в ситуация да се молим за любов, нещо не е наред и има детска травма, която трябва да се преработи. Такива мъже се появяват в живота ни, за да ни научат, че няма по важен човек от самият себе си и фокуса винаги трябва да е в нас и не трябва да очакваме друг човек да ни направи щастливи. Заслужаваш истински мъж, който да цени всяка секунда прекарана с теб, да те обича, да те уважава и да се държи с теб като с кралица. Просто трябва да го осъзнаеш. Заслужаваш само най-доброто!

8.   Бил съм в същата ситуация много пъти. Мъж съм. Научих се да обичам себе си и да си тръгвам, когато не ме искат. Никой не е длъжен да обича друг. Каквото и решение да вземеш ще ти е гадно после, но по-добре да знаеш, че си взела правилното. Никой не заслужава да бъде пренебрегнат. Не пренебрегвай и сама, себе си. И аз съм в същата ситуация с едно момиче и просто се оттеглих. Гадно ми е, но знам че е правилното решение и мисля че ще го преживея. Излизам навън, опитвам да се забавлявам. Работя много, грижа се за себе си, за външният си вид и така.. Продължавам напред

9.   Ти осъзнаваш ли, че този ти се подиграва? Не само не те обича, но не те и уважава, щом те заплашва, че щял да те остави. Най-добре ти го зарежи и дай шанс на някой, който заслужава.

10.   С болка на сърце ти казвам, че няма да стане! Бях в подобна ситуация, молих се, бях слаба, за да го оставя, но доиде момента и той ме остави, като взех да приемам, че не изпитва нищо към мен. Ти си решаваш, но според мен си губиш времето, както и аз тогава. Знам, че е като наркотик за теб, но ако вече не се познаваш, ако всички ти казват, че не си същата и не сте един за друг, послушай ги. Отстрани си личи!

12.   Все едно си женена от 20 години с 3 деца и се молиш за малко любов... да не си луда? Махай се от този и си намери приятел, който да те харесва и уважава.
Вие жените нормални ли сте? !? Каква е тази мания да имате връзка, та било то с хора, които ви обиждат в очите, джъст лол...
Няма да умреш, ако си сама за известно време, напротив-може да срещнеш човек, който би подминала понеже си във връзка.

13.   Ще ти кажа нещо, което е хубаво да запомниш, защото ще те улесни максимално в любовта.
Ако един човек въобще ще се влюбва в теб, той ще го направи за има-няма седмица. Много е лесно да се привлечеш от някого, достатъчна е дори само една среща, за да ти завъртят главата. И щом веднъж си се закачил и си получил зелена светлина, то до седмица ще си хлътнал до уши и всичките ти мозъчни клетки ще са като публика в театъра, само ще пляскат.
Естествено, ще отнеме повече време да те обикнат истински, но отрано ще усещат чувствата си като обич и вътрешно ще знаят, че просто са готови и ще те обичат дълго. Тоест, в началото в любовта може да има всякакви конфликти, но не и такива за чувства. Или веднага ще те поиска, или и след 9 години няма да те е обикнал.

Чувствата не идват насила, не става с чакане. Един мъж дори и много да иска да те обича, то или ще го изпита, или няма да го изпита, независимо от времето, намеренията и мислите му. Чувствата не се ръководят от разум или време. А когато един мъж наистина иска да бъдете заедно, повярвай ми, няма да изпитваш и грам съмнения в чувствата му, защото много си личи.

14.   Мило момиче! Не се унижавй! Веднага го зарежи този!
Ще срещнеш любовта, не се бой!
Всички сме така.... просим за малко любов... чакаме любовта... правим компромиси....
Аз самата чакам любовта и съм готова да направя всичко.... За мъничко любов моля... и Винаги ме отхвърлят! Защо? Писна ми да се моля за любов! Мъже, а после ревете, че сте сами, и никоя не ви поглежда! Появи ли се свястна, вие се държите като парцал с нея!
Някой по-горе писал за мазохистките.... Да, жените сме мазохистки... Търпим всичко, за да приемем илюзията, че сме обичани... Кой не го прави? Кой не иска да си въобрази, че е обичан? А вие мъже се държите ужасно с нас... Думи нямам...

15.   докато не спреш да общуваш с него няма да ти мине

но пък ако прекъснеш отношения, съм почти сигурен, че ще обърне плочата и ще те "заобича"

принципно еднаквото се привлича и като приключиш с тази връзка поработи върху себе си, но това са токсични отношения, а в тях и двамата партньори не са ок, но по различен начин

16.   Като мъж ще ти кажа веднага да го оставиш и да не си съсипваш психическото здраве. Опитва се и мисли как да те махне от живота си деликатно. Колкото и да не ми се иска да ти го кажа...нямай НИКАКВИ надежди. Спри да го търсиш, блокирай го, спри да го гледаш въобще. Ние мъжете сме стриктни - не харесваме ли една жена, ние не и оставяме шанс или ако спрем да я харесваме...спираме да влагаме и просто нещата не се случват. Знам, че звучи коравосърдечно, но това си е самата истина а всички знаем, че от нея боли. Съветвам те да излизаш навън с приятелки, да се отдадеш изцяло на себе си...ходи на разходки, иди в планината, пътувай...любовта те чака зад ъгъла.
Дано да съм ти бил полезен.

М 22

17.   Я стига сте нападали момичето. Вие па се едно не сте се влачили по някой, който много харесвате. На всеки се е случвало да е влюбен и да не са му споделени чувствата. Много лесно раздавате съвети, щото не сте на нейното място. Аз те разбирам много добре. Преживяла съм много пъти нещо подобно и накрая тръгнах с чужденец. Естествено отношението му няма нищо общо с това на българите. Българинът ще те мачка, мачка, докато можеш да търпиш. Не бих казала, че те използва за секс. Това е консервативно. Щом и ти си искала секс с него, значи не е използване. И като цяло в кой век живеят тея хора от сайта..... Проблемът е, че той не ти отвръща на чувствата и според мене не трябва да демонстрираш своите, защото ще изглеждаш жалка и отчаяна. Дръж се на ниво. Бъди уверена и със самочувствие. Не се оставяй да те мисли за смотана. Трябва да имаш свой живот и развлечения и да не си зависима от него. За да те пожелае, не трябва да тичаш след него. Дръж се като кучка. Междувременно си търси друг мъж!! След като не предлага нещо сериозно, тва значи, че ти можеш да бъдеш с който си искаш. Дава ти зелена светлина. Вместо да ревеш по него, върти ги по двама, трима. Гарантирам ти, че ще срещнеш мъж, който не само ще е по як от този, но ще иска да е само с тебе и то нон стоп. Тогава ще избереш правилния.

18.   От опит знам, че когато си супер, крайно влюбена в някой, това значи, че те играе. Ако искаш ми вярвай, но е така. Точно в лъжите се влюбваш. Ако те харесваше супер истински, чак щеше да ти е леко досадно прекомерното му внимание. Това, което искам да ти кажа е, че истинската любов не е такава мазохистична. На 20 и аз мислех като тебе и сега след 10 години супер много ме е яд, че не съм го осъзнала по рано това. Трябва мъжът да тича по тебе. Иначе е използване.

19.   На мен ми се струва, че младежът никак не е читав. Хем сте заедно, хем той ти повтаря, че няма чувства. Тогава защо е с теб? Да си вдига самочувствието, че ти си влюбена в него?? Много грозно и комплексарско от негова страна. Не заслужава чувствата ти.
Ако беше мъж на място и няма чувства, просто би прекратил, вместо да те измъчва.
Аз те съветвам да събереш сили и да го зарежеш. Знам, че е трудно, вероятно няма да ме послушаш или поне ще те е нужно време, за да стигнеш до същия извод. По-добре да прекратиш, да изстрадаш и да продължиш напред вместо да чакаш, да се надяваш и да страдаш.
Аз преди жодини имах връзка (бях около твоята възраст), която протичаше по подобен начин. Уж все аз имах повече чувства, бях досадна и т. н. Накрая той ме заразя. Беше ми гадно около месец, после срещнах друг и видях, че една връзка може да е приятна и да не те напряга. Тогава бившият ми изведнъж реши, че аз съм голямата му любов и започна да се ме търси всячески да се съберем. Аз обаче бях осъзнала, че връзката ни е била токсична и въобще вече не исках да имаме нещо общо. В крайна сметка възникна друг проблем- как да се оттърва от него. :)
Всяка следваща връзка ми е била по-добра и съм се чувствала по-щастлива.
Разказах ти това, за да ти дам преспектива. :) Нещата не са така черни, както ти изглеждат в момента!