Искам помощ
Здравейте! С приятеля ми сме от 2г заедно, на 20 и нещо сме, все още не живеем заедно. Нещата, които ще ви споделя съм коментирала с него многократно!
Няма желание и мотивация за работа, винаги намира оправдания и все другите хора са виновни и го спирали да си следва мечтите, които той ясно каза, че няма такива. Не знам на какво се дължи това, другото нещо, което ми тежи много е че не споделя, не го разпитвам, не държа сметка и не правя проблем. Обаче не знам какво става с него реално, а може би нищо не става, понеже той нищо не прави? Напоследък все като излизаме, говори по телефона, пише си с някого, не казва с кого разбира се, аз и не питам. Всеки си излиза с приятелите, много рядко се събираме в компания, а ако се съберем пак си гледа телефона и явно му е скучно, освен когато сме с неговите приятели-тогава им обръща внимание. Във всеки разговор на тези теми, той обръща и изманипулира разговора по такъв начин, че аз излизам виновна. А аз вина за тези действия нямам, никога не съм се държала лошо и неуважително. Иначе ме търси много често, чак понякога е супер досадно и обсебващо. Не искам да се разделям с него, не съм човек, който обича да ходи по срещи, да се сваля и т. н
Знаете ли кое е най-жалкото в историята-Че съм на 24ч и съм толкова разочарована от хората, толкова тъжна и нямам сили за нови връзки, нови драми, проблеми и тем подобни. Изживявам нещата с години и винаги изпитвам огромна вина за всичко. Ако някой някога е бил в такава ситуация кажете какво да правя. Моля не ме съдете, тук сме за да си помогнем, дори и анонимно:)

Коментари

1.   След като не си щастлива във връзката си ,намери сили да я прекъснеш .Просто е .Това никой сайт не може да свърши вместо теб.

2.   Не го разбирам това- да се чувстваш некомфортно с някого, връзката с него да не ти носи радост, усещане, че си ценена и уважавана, да си неудовлетворена и недоволна, но в същото време да продължаваш да стоиш и да влачиш подобни отношения с години. Никой не може да ти помогне, освен ти самата. Ако искаш съвет- прекрати тази безперспективна връзка.

3.   Напълно те разбирам и ще ти кажа това, което не искаш да чуеш, но вече знаеш. Няма смисъл да си с някого, с когото не искаш. Много по- лесно е да стоиш във връзка без бъдеще, просто си свикнал, но не е това начина. С времето просто ще почнеш да намразваш човека до себе си все повече и повече, ще почнеш да се чудиш защо си загубила толкова много време с него, защо си загубила и неговото време.
Ако проявяваш респект към себе си, към него- направи това, което е най- добро и за двамата. Сега ти е момента, радвай се, че не живеете заедно, тогава нещата стават ужасни.
Също така- честно, такива хора трудно се оправят и не трябва това да тежи и върху теб. Наслушала съм се на тия истории и как ще се промени, но няма. Винаги ще има нещо, независимо колко ‘много иска’ да си намери работа и прочие. Не можеш да му помогнеш и не трябва да ти е гузно за това, колкото и да окуражаваш един мързел, той винаги ще си намери вратичка.
Такива мъже не си струват, не и след като виждаш, че действията му се повтарят отново и отново след толкова време. Едно е да попаднеш ръка на някой, който е склонен да се развива, друго е да виждаш как няма никакъв реален хъс да направи това, което говори.
Да си сам е по- добре от това да си в натоварваща връзка.

4.   Зарежи го. Понякога за да си направиш живота лесен, се изисква супер рационално решение. Ако не си щастлива с него, зарежи го. Ако го обичаш, но все още продължава да се държи по този начин, просто спри да го търсиш, не му отговаряй на съобщенията и ще видиш, че той ще почне да влага във връзката ви, ако ли не... знаеш. По този начин ще видиш дали имаш на среща си зрял МЪЖ, готов да се промени към по-добро, или неузрял малък ХЛАПАК, който само хленчи и се държи тъпо. *Ако бях на твое място, до сега да няма и спомен от него*

МЪЖ на 22 ;)