Мъчителна и продължителна раздяла
Предисторията е кратка - влюбих се до полуда в човек, напълно неподходящ за мен. Голяма възрастова разлика, различия в интересите и светоусещането, гледаме в различни посоки, поели сме по различни пътища.. пълна несъвместимост.

Въпеки това, Този мъж ми даде всичко по силите си и наистина го обичам, но не мога да измъчвам себе си и него в поддържането на тази "връзка".

Когато бяхме заедно, всичко беше повече от прекрасно. Има някаква хармония помежду ни, която и сама не си обяснявам, имайки предвид различните характери и разбирания. Не съм била по-щастлива в никоя друга връзка.

Моята работа, обаче е обвързана с пътувания. Всеки път щом не съм до него, той се напива и го обзема една болезнена ревност. Започва се с обаждания и обиди - с кого съм, какво правя, защо му изневерявам.. и скандали, тежки думи.

При всяко прибиране, аз съм твърдо решена да прекратим отношенията си, но наистина много го обичам и изпитвам абсолютна невъзможност да се откъсна от него. Той много добре знае това и не врваше, че мога да сложа край.
Не искам да страдам и да се измъчвам повече, не искам и да мъча него. Сигурна съм, че ще срещне жена, с която да се чувства по-добре, надявам се да се случи !

Как да прекратя тази агония? Не знам дали ще ми стигнат силите или като всеки път, ще останем заадно. Имам склонност към мазохизъм или съм влюбена?

Коментари

1.   Решението е твое, но според мен си "вдигнала ръце" без да се бориш. Една връзка е напасване на характери, привикване един с друг. По добре опитайте да се приспособите заедно. ГОВОРЕТЕ! Но не скандали. Явно неговите разбирания са такива. Жената трябва да е до него, трудно му е да свикне с тези твои чести пътувания и отсъствия. И трябва може би да се радваш, че е така защото обратното би означавало, че не гледа толкова сериозно на теб, на вас.
Раздялата не е решение.

2.   С тези чести пътувания винаги ще береш ядове дори и да не си с него Хектор

3.   И двете:влюбена си безкрайно и проявяваш мазохизъм, типично характерно за нас жените... нима очакваш, че някой ще ти даде правилния отговор как да продължиш.... както сама четеш всички истории тук са едни и същи, съветите също.... каквото и да предприемеш за жалост ще бъде съпътствано с терзания... дори не пиша ""бъди силна".... струва ми се прекалено употребявано, силен или не човек просто преминава през тези неща от живота.... всъщност важното е да премине... Зара 36

4.   По-добре не си геби времето по такива сайтове, с нищо не помагат.

5.   Съгласна съм, че идните няколко години, няма да са подходящи за създаване на връзка, с когото и да е. Не съм търсила тази любов, просто се случи.
Пред мен изобщо не стои изборът семейство или работа. За момента трябва да помисля за финансовата си независимост. Да не говорим, че моят любим, не би могъл да се грижи за мен и децата ни.
Знам, че няма да издържим в няколко години скандали, поради моето отсъствие. Не знам само, дали ще имам сили да сложа край и да се държа достойно.

6.   Влюбена си. Моят беше също много ревнив, с времето се научи да ми вярва. Какво да го правя, обичам го. И за нас важи същото като в твоята връзка - възрастова разлика, различни интереси, дори националност, религиозни възгледи (той е атейст, аз православна)... мога да изреждам до утре. И пак сме много щастливи.