депресия след комуникация с хора
Здравейте!
Мъж на 35 съм и честно казано вече не знам какво ми има...
Преди 2 години се появиха пэрвите ПА и беше проведено лечение с АД. Окей, мислите, че ще умра отшумяха, постепенно спрях лекарствата. Стана ми все тая ще умра или няма..
Спрях и алкохола тотално...

Ноо депресията, депресията продължава да ме мори.
Засилва се след зле свършени отношения с някоя Жена!!
Старая се да съм адски добър с хората и жените, малки жестове, красиви неща. Но все нещо се чупи.
Я някоя шега написана в чат и неразбрана. Блокиране...
В рамките на часове всичко се обръща срещу мен и то от малко нещо.
Последен пример: тренировки танци. Чудесна жена. Допаднахме си. Жестове. Букети. Бонбони с пандели.. Комуникация.....
Една непомислена шега в чата и бам блокиране. С целия си акъл отивам на другия ден да и се извинявам кйдето живее. Още по-зле. Заплахи че ще разпечата чатове, полиции да вика.
Срина ме, направи ме на нищо...
И какво стана- тя си продължава да си ходи на танци а мен ме е срам да отида там....
Питаш се как е възможно- уж си добър човек, всичко ти е наред, а все едно целия свят е срещу теб и те чака да сгрешиш и да ти сипе?!
Приемам ги твърде навътре нещата.
Обвинявам се по най-лошия за мен начин.
Не би трябвало да ми пука, но истината е че ми пука болезнено.

Коментари

1.   Кажи каква е била тази шега , все пак ?
Научи се да губиш , без да го приемаш много навътре . Някой не те е харесал , разминали сте се някак , ами , не е края на света .И ти не харесваш всички , нали ?Шегата може да е била само повод тя да прекъсне отношения . И защо ходиш да я излагаш пред всички и да правиш панаири ? Извиняваш се , предлагаш среща , ако не иска ,значи точка . Да , може да ти е гадно , но чак да се сриваш ? Хората не харесват нестабилни образи , с ниско самочувствие .залепващи се отчаяно за всеки .

2.   Явно си от по-чувствителните хора, което не е нещо лошо. Трябва да се научиш да приемаш откази. Иначе ще се превърнеш в някой злобен женомразец.
Приеми също, че не всички хора ще разбират хумора ти. Търси някоя, с подобен на твоя темперамент.

4.   Ще съжалявам жестоко след време.
И пари и имоти имам, а сам се вкарвам в ужасни депресии.
Имам прекалено много свободно време!!! И мисля за стари неща постоянно.
Ту излезна от една депресия, и някоя жена ме вкарва в друга.
Дълга връзка не съм имал от години.
Все нещо не става, все нещо прецаквам от бързане.
Имам чувството, че имам черна магия.

Да, проблема е че.съм от по-чувствителните, а никой не харесва такива. Факт!

5.   Струва ми се, че си приличаме, макар, че съм жена. И аз имам такава психика и ако харесвам някого, на чието мнение държа, бих направила всичко възможно да се извиня. Нейната реакция ми изглежда абсолютно неадекватна и налудничава, освен ако не те е помислила за някой маниак. С какво се пошегува за да се обърнат така нещата? Иначе характерно за зодия стрелец е, че са нетактични и спонтанни и първо стрелят, после слагат мишената. Не си слагай болест на душата заради някой, който не те разбира. Иначе и на мен от най-малкото ми се скапва настроението, например че цветето, за което толкова съм се грижила и чакала да цъфне, е било покосено от паразити или изгоряло от февруарското слънце. За конфликти в работата да не говорим. Добре, че поне от мъже не се интересувам ( защото на тази възраст е много трудно, а и изглеждаме вече твърде непривлекателно). Не се отчайвай, не се депресирай, хората през живота се сблъскват с много проблеми. Добре е ако имаш подкрепа от близки хора, но понякога се налага да се справяш сам. Най- важно е да си здрав и да намериш повод за радост дори в малките неща от сивото ежедневие.