Искам да се разделя с приятеля си
Искам да се разделя с приятеля си. Причините са много. Не е толкова дълга историята ми но все пак ще кажа някои от причините. В началото на връзката ни всичко беше добре защото все още се опознавахме. След време забелязах че той е много нервен, опита се да ми посегне веднъж и то за глупост. Аз съм млада но имам проблеми със сърцето и неговата негативност ме натоварва много. Уж ми казва че ме обича а за него по важно е книжката му за кола която не може да вземе и нервите които му докарва си ги изкарва на мен. Игрите са на първо място, компанията му а аз някъде из облаците на последно място. Когато му се разсърдя или стане нещо по сериозно с мен чак тогава се сеща за съществуването ми. Та това което искам да кажа е че искам да се разделя с него без да го нараня. Искам съвет.

Коментари

1.   Няма как да стане без да има драма казваш му го и това е! Просто имате несходство в характерите.

2.   Няма такъв вариант, и по-добре. Той заслужава да получи удар по егото, за да го смъкне някой на земята. Изобщо не се чуди за безпредметни неща като това. Сядате и в най-обикновен тон му обясняваш че нещата не вървят за теб и искаш да се разделите. Има няколко варианта - или ще изтрещи, или ще го приеме нормално, или ще започне да те увещава. Залагам на последното, но не му се връзвай според мен. Ако му дадеш още един шанс, пак ще се повтори същото, безсмислено упражнение, което вие жените обичате да правите.

3.   Зарязвай го, даже си закъсняла. Трябваше да го направиш още когато ти е посегнал. И не се вживявай толкова дали ще бъде наранен, щом на него не му пука за теб. Спри да го търсиш, не му пиши, изхвърли го от живота си. Не му дължиш нищо, не го мисли, няма да загине без теб, няма да му разбиеш сърцето, само ще му понастъпиш егото. Кажи му, че не желаеш да го виждаш повече и толкова. Без много приказки и бъди непреклонна. Кажеш ли веднъж край, толкова! Никакво връщане назад!

4.   Трудно ще ти е, знам. Аз минах по същото. Всеки е минавал и няма защо да се самообвиняваш. Ще видиш, че като се махнеш от този живота ти ще е много по-спокоен и все едно бреме се маха....опит. Колкото по-рано, толкова по-добре.

5.   Престани да го дразниш и момчето ще се успокои

6.   Номер 5 (от авторката) аз съм изключително спокойна и не го дразня по никакъв начин. Само мога прихически да го дразня защото аз съм с 1 година по-голяма от него и изключително лесно си взех книжката а той не може. Но не мисля че това е причината за поведението му. Когато му трябва превоз аз винаги го карам където и да е.

7.   Ами аз така като прочетох не мисля, че ще го нараниш. На човека така или иначе не му дреме особено за теб.

8.   Няма да го нараниш той ако толкова държи на теб няма да те кара да се чувстваш по-този начин!

9.   Просто имате твърде различни характери, сигурно и двамата провокирате лошото в другия. Разбирам желанието ти за раздяла, права си, агресивният мъж не трябва да получава десетки шансове.
Няма начин да го направиш напълно безболезнено, разделите никога не са приятни.
Просто излизате, сядаш и му обясняваш най-човешки, че според теб не си пасвате, че връзката ви води до неговата нервност и твоята тревожност, което ви разрушава. Може би ще се опита да те разубеди, но пак ти казвам, говори с него нормално и бъди уверена в решението ти. Той ще се справи, дори и да не приеме добре разговора и да му отнеме време да осъзнае доводите ти.