Колебая се,кое име според вас да избере за дъщеря си?
Колебая се между няколко имена Зендая, Мишел, Меган, Изабел или Алекс (Алекс е и унисекс име подходящо е).
Кое име да избера?

Ж27

Коментари

1-50 от 56

1.   От изброените - Изабел ми харесва най-много

2.   Ми от изброените Изабел е прилично. Тия изгъзици Зендая, Мишел и Меган не знам на колко години си, че въобще да ти минават през главата като вариант.

3.   Армания?

4.   Изабел Пенчева Каракостова звучи страхотно.

5.   Не разбирам, защо е на мода да кръщаваме децата си с глупави/модерни/'инфлуенсърски' имена. Има толкова красиви и хубави Български имена, а вие търсите последната дупка на Кавала.

Повечето от изброените имена, до преди 10 години не са се чували. Появиха се от простотията на някои хора които видиш ли, търсят как да направят децата си различни.

6.   Ефремилия. По-тъпо от твоите не можах да намеря в нета. Гледам, че те влекат тъпи имена и много държиш да се подиграват на детето и да ви мислят за цигани, но по-циганско от това и аз не можах да открия.

7.   "Има толкова красиви и хубави Български имена"

И се пише български. Нали защитаваш българското?

8.   Изабел е приятно име. Не си кръщавай детето с някое изветряло българско име като Цецка, Гинка, Пенка, Станка и имена, които са били на мода преди 70-80 години.

9.   Изабел или Алекс звучат прилично. Може би Александра е по-добър вариант. Определяйки името на детето, определяш съдбата му. Нека то не бъде причината да бъде подигравано в уилище.

10.   Сийка или Минка

11.   Според мен я кръсти Унисекс и всички ще са доволни. И само за сведение - свършиха ли се хубавите български имена?!

12.   Аз бих избрал Изабел. Останалите имена ми идват твърде превзети и неподходящи за българка.

П.П Защо точно Алекс? Алекса не е ли по-хубаво име за момиченце?

13.   Предполагам, темата е шега. Или животът на авторката я е запратил в такива дебри, дето да се срамува от произхода си, и да търси ботоксово име на детето си. Латинско име, което направо да изстреля детето в чужбина, с препоръчана пратка...
За да не бъда само саркастичен - детето Ви ще носи името си цял живот, това ще му бъде орисията. Ако не сте разбрали кои ценности са вечни и оттам - кое ще бъде истинската подкрепа на дъщеря ви - кръстете я Есмералда ако щете, звучи по-екзотично, или Брунхилда, ако мислите да мигрира Германия, не в Америка за Меган. Но най-добре я кръстете Дзяо или Хонгвей - знаем че Китай ще бъде следващата суперсила. Само в никакъв случай не я кръщавайте със Православно име - да не би да вземе да се възхищава на предците си, на саможертвата си че да ви има вас на света. Най-добре, ако искате пък съвсем да е унисекс, уни-нация и уни-традиция, кръстете я с цифра - ГП-01 примерно, ако вие се казвате Павлина а пък мъжът ви Георги, и тя е първо дете. Подобно на Елон Мъск...

14.   Отново българските комплекси избиват,аман от българската злоба всички от изброените имена са популярни и приятни за момиче.
Стига с тази псевдо националност истината е, че традиционните български имена са ужасни знам, че са български,но това не може да отрече, че не стават за глобалното време в, което живеем ние с мъж ми сме интернационални личности.
Както и да е вече избрахме име това е Зендая,хем е американско хем фън.

15.   нито едно...

16.   До 8, кой решава кое е модерно и кое не? Колумбийските/турски сериали, с които те облъчват ли? Как американците могат да си кръщават децата John, Mark, Steven и т.н.? Сигурен съм, че според твоят критерии и те са "изветрели американски имена", ама си ги ползват хората и не ги .... за сериалите, които гледат и какви имена са "модерни" в тях...Направо се чудя как сме оцелели 500 години турско, а една демокрация 30 години ни *б* ма**та...

17.   Изаура или Есмералда.

18.   А защо трябва да е "унисекс"?! Аз още се чудя защо трябва да е "интернационално", а вече и унисекс...
Мишел и Изабел са френски имена - само там женските имена не завършват на А. Алекс е мъжко име и в България и навсякъде.
Зендая не ми харесва като звучене, но е рядко някакво. Има страхотни огигинални български имена. Зорница, Звезделина, Сияна, Магдалена, ИзабелА. Ако Александра ти е много обикновено може АлексА, Александрина.
Това е моето мнение.
Ако трябва да е от изброените - гласувам за Зендая.
Да е жива и здрава, както и да я кръстите и да си харесва името един ден :)

19.   Стига с това ограничение мислен всеки има вкус, вие с кръщавайте децата си с български имена!
Аз искам детето ми да има подходящо име за западните страни, където смятаме с мъж ми да имиграме, че в България с тази злоба не се трае, просто попитах един въпрос, а вие започнахте да пикаете газ,тц тц.

Авторката

21.   Гениален си Авторе/Авторке, ако наистина си жена. Майтап да става, нали ( : Пише ти 13. , но - много добре, разсмя ме с последния коментар. Да, в такъв случай и аз мисля, че Зендая ще бъде добре. Може да я кръстиш Астра-Меган направо, хем модерно, хем американско!

22.   отново от 13:
Пък, ако искаш хем да си модерна, хем да си традиционна, кръсти я със традиционно биме, но момчешко, примерно вместо Гергана - Георги.

Друго, зависи за кого искаш да бъде екзотично името й. Ако планираш да живее в България, ако я кръстиш Занзина, пардон Зендая, ще бъде напълно екзотично за нашите широни. но ако отидеш в Замбия, там няма и да я погледнат. Респективно, ако я кръстиш Мишел или Меган или Лола, ако живее на Запад ще им се струва съвсем казионна откъм име. Е, една Радостина например ще им бъде екзотична, но сакън, тя е българско име, а нали ние бягаме от рода си, да не вземе нещо да стане.

Избери й колкото се може по-екзотично име, за да й гарантираш, да не й трябват умения в живота! Нека само с едното име да цака всичките съседи и съседки, тъкмо така от малка ще й заложиш че няма нужда от трудолюбие, честност и другите ценности, които станаха толкова редки вече - те не важат пред една Фърфалона или Брундевелда, като блесне с едно такова име, никой няма да гледа какъв човек е - просто ще бъде ослепен от блясъка на лъщящото (на тенекия) име.

23.   Следващото ще го кръстят Версачи, а ако е момиче- Габаная.
Криворазбраната цивилизация по тези земи е вечна.

24.   Кръсти я Угазаки Курошава.

25.   Разбира се Зендая е много хубаво негърско име, подкрепям избора ти със Зендая да се доближиш до корените си в Зимбабве. Но ми се иска да попитам какво не му харесваш на прекрасното име Кимченун?

До 16 демокрацията е*а мамата на семействата, авторкката вместо да обсъди със семейството си името на бебето, го обсъжда с непознати в анонимен форум

26.   Потресена съм от Вас много ограничени хора!
Важно е, че вече сме си избрали име Зендая.

Авторката

27.   Млада жено! Заложи на българско име! Продължи вековната ни традиция! Знаеш ли в момента колко е актуално по другите държави особено в западна Европа да си кръщават децата с техните си традиционни имена, и като ги питат защо, ами защото така било от векове, да продължели рода си и традициите си и защото обичали родината си и били патриоти. Това едни французи го казаха. Другите държави са по големи националисти и от нас. А ние като най-старата държава в Европа с такава велика и славна история сме и да не си продължим българските традиции и обичаи е СРАМОТА! Нито Зендая е българско, нито Мишел, нито Меган, нито Изабел. Пълни глупости! От тия само последното става - Алекс. Но има и толкова много други красиви и хубави Български имена. Но ако държиш да е някое от тия то само Алекс - Александра си е наше.

28.   Аз пък съм за Мишел. Първо, това си е българската Михаела. Второ, името е френско, но е достатъчно популярно в САЩ. Трето, разпознаваемо е, заради известните личности, които го носят. Актрисата Мишел Пфайпфър например.

29.   26, ти па баш най-грозното от предложените избра. Какво толкова ти е направило това дете, че зорлям искаш да го късат от подигравки бъдещите му съученици? Всички други предложения бих приел, не съм консервативен, но това Зендая просто счупи тъпомера. Много грозно и циганско.

30.   Авторе, хващат ти се, браво, дивя се. Пак е номер 13. После като гледам новите теми, май има цял отбор зевзеци. А модераторът сеир гледа, вероятно. Но това със сиренясалият член избива рибата, не знам дали същият автор е авторът на дилемата “Зендая”.

31.   Дано поне мъжа ти да е от Зимбаве, щом сте се спрели на типичното за зимбабве женско име Зендая.

32.   Вместо Изабел - Белла

34.   16 от 8
Предпочитам детето да има благозвучно име, а не някое , което е носила баба или прабаба му миналия век. Има такива уж български имена, които е срамно да наречеш съвременна млада жена-Гинка, Минка, Цецка, Станка, Стаматка и т.н, които звучат грозно.
Авторката е избрала Зендая, явно на певицата и актрисата. Тук я разпънаха на кръст от патриотизъм, ама сто процента пишещите не знаят кое име е чисто българско , какво значи и откъде идва.

35.   Направо Зендая-Куку-Орион.
О, иуроде, поради что се срамиш да се наречеш болгарин?! Авторке, ти си ограничена и злобна, защото вече си взеба откаченото си решение, но ни нападаш, а ние просто заслужено те иронизираме. И наистина, какво ти е направо това дете, за да го осакатиш с това чудно и грозно име Зендая?
"Джедая"

36.   Зендая ли?? Правя асоциация с някаква африканка, която върти чинии на главата си :D Ваша си работа, на мен тва име ми звучи нелепо и определено не бих го асоцирал с човек от български произход...

37.   Защо да залага на българско име и традиция, ако не иска? Вие си кръщавайте децата Иванка и Желязка и си трайте там, тия имена на английски като трябва да ги пишеш е плачевно. ЗаЛаГаЙтЕ нА бЪлГаРсКоТо

38.   На всичко отгоре Зендая е псевдоним, дори не е име :-)

39.   Авторке, децата по принцип си идват с името си... просто се вслушай, със сигурност ще знаеш кое е името.
Имам две деца и двете си дойдоха с имената си. Когато казвах още съвсем в първите дни от забременяването как се казва всяко, ме гледаха малко "тая май изкука" а като казвах и какъв е полът на детето съвсем го и вярваха. Докато се родиха :)
Вторият ми син е с име несъществуващо дотогава, но си е неговото си име така че, си е с него.
Интересното е че, в последствие това негово име беше ползвано от и към други като умолително, а наскоро и още и някой кръст и детето си със същото име.
Голямото ми дете беше беше още по- ясно и категорично за името си!
Ако смяташ че, е Зендая, само остава да бъде вписана така к8гато се роди и това е. Не се нервирай излишно да се обясняваш на хора на които изобщо в същност не им дреме как ще се казва твоето дете.

40.   Изглежда тук влизат само старчоци. Ако има още останали хора под 40- спасявайте се. С комунистически австралопитеци с комплески за малоценност няма как да се разберете.

41.   Дано да е пародия тази тема ;)

42.   Пълно е с теми провокатори, хората обичат да се забавляват, лошо няма. И все пак, абстрахирайки се от фарса тук, и ако се върнем към темата за имената, има имена, които са с международно звучене и навсякъде по света са разпознаваеми. Каквото и да направите името Мария го има от хиляди години и колкото и да е древно ще го има поне още толкова, поне докато има християни, същото е и с Петър или Георги и още немалко други имена. Между другото винаги е имало странни моди в имената, за сведение в началото на 20 век са регистрирани немалко момиченца с името Проститутка, просто самата дума е била непозната за хората, но им се е струвала модерна и без да знаят значението й, просто са кръщавали децата си... После какво е ставало с тези деца, не ми се мисли, подозирам, че при първа възможност са се преименували. Ами толкоз за модите:)
М, 42

43.   Тези отдавна са изтъркани. Пробвай с някое древно египетско например: Хатчепсут.

44.   Аз съм за "Зендая", просто щот е най-дебилното и най-много ще я ебават за него. xD

Ако искаш, обмислете и Епифани или Кристъл.....хахаххахах

Вие обаче от името още искате да ги обречете да са от най-големите кифли, а?

45.   Гвинея, Зандания, Кошмария ..

46.   Освен Минка, Гинка, Желязка и Пенка има десетки други български благозвучни имена. Не били международни, каква драма? Нима Свен, Йоран или Джереми или Хонза, Ярослав и Милан са международни, не са, но хората си ги тачат, защото се гордеят с принадлежността си към даден народ. Ние сме си чуждопоклонници...Пример - Криворазбраната цивилизация. Прочети я, авторке, тя е писана за такива като теб.

47.   Темата най-вероятно е фейк (съдя най-вече по коментарите на авторката под темата). Но защо смятате, че българско име непременно означава име, с което са кръщавали децата по селата преди 100 години. Тогава нарочно са давани имена, звучащи грубо / грозно. Но има и много красиви бг имена като Зорница, Ангелина, Анелия, Михаела, Милена, Ирина, Илина.
Няма такова нещо като интернационални, дори имената на светци са различни в различните държави. Мишел където и да живее - навсякъде ще я мислят за французойка или ще я свързват с френскоговоряща държава.

48.   Авторката към 34 и хората, които ме разбраха благодаря.
Да именно вдъхновено е от холивудската звезда Зендая.

49.   До 40, от 13 - умилително е, че мислиш патриотизма за занимание на стари хора, а пък не считаш сляпото подражание на модата да си “джиджан” за маймунщина. Всъщност, забелязано е при животните, че когато им липсва представа за това как да се справят с дадена ситуация, подражават на останалите. Никой не те спира да си кръстиш детето както решиш, слава Богу. Но и интелекта не се дава на всички. В случая, родителя иска да си избие някакъв комплекс, да изпъкне, да сложи на детето си най-лъскавата панделка - което си е точно маймунщина.

50.   С тези имена ми напомня на ромите дето си кръщават децата Версаче или Гучи. :))

51.   Зендая?!!!

Ако ходи в българско училище, ще бъде обект на подигравки.

Зоя, Зорница, Магдалена, Ива, Ивайла, Александра и мн. др пак със същите на твоите имена букви но много по-добре звучащи.

52.   Надявам се искрено темата да е майтап, защото иначе зле, много зле... Ние сме българи, имаме съответната култура и традиции. Нека да ги уважаваме, за да уважават и другите нас. И крайният национализъм е зле, и сляпото подражателство също. Вече ти дадоха нагоре пример как звучи, примерно, Зендая, с български презиме и фамилия. Смешно, как да звучи. Иначе нищо против имената сами по себе си.

Ако детето е от смесен брак, тогава е допустимо "екзотично" или по-интернационално име, защото колкото единият е родител, толкова и другия. Но при двама българи дете с име Патрик, Марая, Уилям, Вивиън, Ейми, Амая, Нео и прочие мен лично ме напушва на смях и си съставям веднага представа за интелекта им. На Пенка и прочие не бих се смяла, това ни е традицията, това сме ние. Та, едно име никога не е просто произволен сбор от букви, мода, красиво като звучене или търсено за "престиж".

1-50 от 56