Какво означава някой да е лош за теб?
Какво означава някой да е лош за теб? Ако ти е интересно с този човек, явно има какво да научиш от връзката с него. Ако ти е хубаво, също. Прави ли са родителите, роднините и хората около теб, ако ти казват, че този човек не е за теб? Те по-добре ли виждат отстрани неща, които ние не виждаме, по-добре ли знаят? Можем ли да вярваме на сърцето си? Какво означава "добър за теб" и хубава връзка с някого? Различно ли е в тийнейджърските години, през 20тте и нататък? Знам, че за всеки може би е различно, но споделете своето мнение :) .
Ж22

Коментари

1.   Лош за теб значи, че ще те нарани, излъже, няма да е почтен с теб, ще ти губи времето и емоциите - и пр. Понякога отстрани се вижда по-добре, защото когато човек е влюбен е като заслепен. Но пък човек трябва да си направи своите грешки, за да помъдрее.

2.   В повечето случаи околните са прави, винаги обаче има изключения. За да се вслушаш в околните, първо те трябва да познават добре теб, втори да са достатъчно информирани какъв точно е този някой.
По принцип когато родители ти кажат "този човек не е за теб", това може да означава няколко неща:
1 той няма да може да ти осигурява живота, както сме те свикнали да го живееш, няма да забогатее колкото нас, а не сме те свикнали да живееш бедно.
2 той те мами и ще те ползва докато си му удобна
3 той иска да те завлече далеч, а ние искаме да си близо за да ни помагаш.
4 Този никога няма да стане грижлив баща и съпруг.
и така нататък

По принцип младите са слепи, когато са влюбени, но в днешно време много по често се случва родителите да не познават децата си и поради този факт да им дават грешни съвети.
Има два варианта като жена да сгрешиш, първо да те ползва докато си му удобна, което ще разбереш лесно с една две проби дали е така. По трудно е да родиш дете на човек за който не си разбрала че няма голямо желание да става баща. Тогава от този саит ще те посъветват да идеш при родителите си с бебето.
Съветът ми е да послушаш себе си но обмисляйки всички варианти за бъдещето.

3.   Може да значи, че нещо не му е наред или няма какво да ти предложи. Аз на 22 се запознах с мъжа ми, сега на 30, ако ги срещна не знам дали ще избера него от гледна точка на някои неща.

4.   Ако съдя по моя опит, околните са били прави.

5.   Някои неща се виждат по-добре от страни, но други остават завинаги скрити от хорските погледи и само ти си ги знаеш.
Няма точна формула в любовта. Изслушвай близките си, бъди внимателна за нещата, които са ти посочили, но не взимай решения на база чужда преценка. Животът си е твой, в много отношения е по-добре да си счупиш главата лично, отколкото да не го направиш и да живееш в съмнения дълго. Естествено, тук не говорим за големи крайности. Ако те наранява и не си щастлива, късаш и толкова, не е нужно да го чакаш да си изнесе цялата програма и да те смачка напълно.

"Лош е за теб" означава, че близките ти са забелязали нещо, което на тях не им харесва и ТЕ мислят, че ще ти повлияе зле... но винаги е възможно ти да нямаш против същото нещо и да се чувстваш добре във връзката си. Да кажем, че всичко е относително и всеки си гледа през неговата призма.

6.   Не всичко което усещаме като приятно е добро. Алкохолът е приятен за алкохолиците, хазартът за комарджиите и т. н.

Така че вземи помисли дали всъщност тези 'хубави' неща не ти вредят по-скоро. И имай предвид че липсата на отговорности и лекия живот са 'хубави' до един момент, но реалността все някога си казва думата.

Ако дадеш повече детайли какво точно не му харесват, може и да ти дадем по-конкретно мнение.