Френдзоната
С него си пишем от месеци, не сме се виждали на живо, само на снимки.
Започна се от общи интереси, разбирания за живота, буквално превзе мислите ми и всеки ден си пишем романи, говорим си за какво ли не.
Разведена на години, с пораснали деца, той малко по-млад, разведен без деца.
На мен ми се иска най-накрая да помисля за себе си, той копнее за семейство, деца, къща с двор и т.н.
Несъвместимо ми е и ми е гадно, че няма как да се случи.
Не искам семейство, деца, къща с двор, куче и т.н.
Искам го него, само него и само за мен.
Влюбих се в душевността му, какво повече да добавя?
Аз така с мъж досега не съм си допадала.
Сякаш се познаваме. От години.
Трябваше да се срещнем поне преди 15г, за да се случи.
Искам го с всичките му страхове, неувереност и какви ли не комплекси, появили се след развода му...
Мисля, че той ме вижда като добра приятелка-довереница. Точно по-голяма от него няма как да му даде всичко, за което копнее.
Като взе да ми споделя за друга, въртиопашка и нестабилна негова наборка, която само го върти и той буквално си страда и се разкъсва между желания и реалност, аз буквално умирам от тиха ревност.
Боли. Много гадно се натресох във френдзоната и няма покой за мен!
Някакви съвети?!

Коментари

1.   Егоистично е да го искаш за себе си без да можеш да му предложиш мечтаното семейство. А в истинската любов няма място за егоизъм. Остави го да си търси щастието, а то не се изразява само в страстна любов, а и в семейство и деца. А ти се насочи към някой, който вече има деца или пък не иска такива.

2.   "Въртиопашка" била другата, а ти каква си?
Сама казваш че, не можеш и не искаш нищо което той, тогава?!
Само да си потвърдиш че, още те бива да объркаш малко време на някой мъж? Разсъждаваш като бавноразвиващи се тийнейджърка.

3.   Нямаш никакво бъдеще с този мъж. Просто вие искате различни неща в живота, имате различни цели. Ти не си му нищо повече от един душеприказчик от нета, а човекът иска жена, семейство и дете. Неща, които ще му даде друга, по-млада жена, не ти. И аз се присъединявам към предните коментирали - най-добре се отдръпни тактично и не си причинявай излишни болки. Сега ревнуваш и страдаш, помисли си как ще се чувстваш когато създаде семейство и дете? Потърси си по-подходящ мъж, с когото да имаш неангажиращи отношения.

4.   Баш за френдзоната си, най-много, но до време- докато си намери жена, с която искат едни и същи неща от живота. Лека полека почвай да се оттегляш, той трябва сам да се пребори за щастието си.

5.   Това в чата не е онова на живо. Всеки може да си пише всякакви работи.

6.   Продължавам да си го харесвам и тези емоции скоро няма да изчезнат! Той заряза въртиопашката, която буквално го обиждаше и сравняваше със земята...? !? Аз деликатно му намекнах, че тя не е за него и не бива да се заблуждава, че биха се напаснали... Впоследствие се отдръпнах, защото не исках да се натрапвам, но той ме търси, има нужда да споделя, чувства се сам... Негови бяха думите, че е трябвало да се срещнем преди 15 години... Но всъщност, какво от това? ! Скоро ни предстои да се видим на живо. Трепетно ми е, да. Не бих искала да е само приятелство, но... Каквото сабя покаже.