Чувство за вина
Здравейте. Това е моята история. Не спирам да се обвинявам и да страдам. Мъж на 28г. съм. Работя на речен кораб. Преди месец приключих връзка с 22 годишна жена. Бяхме заедно 1 година и 10 месеца като през последните 8 месеца живяхме напълно самостоятелно в един от апартаментите на майка ми. Преди това, още в самото начало я поканих да живее в баба ми и дядо ми докато аз пътувам на кораба, тъй като имаше проблеми с приятеля на майка и и не искаше да живее повече с тях под един покрив. Баба ми я гледаше като собствена внучка. Уредих я да работим заедно на кораба на който работя, но заради пандемията не се качихме. Но дори тогава изкарахме късмет, защото ни плащаха 8 месеца европейска заплата без да работим.

Месец преди да пратят въпросните късметлийски договори, тя замина на обучение във Виена. За съжаление там разбрах и то от майка ми, която водеше обучението,че приятелката ми се е целувала с някакъв албанец. Дори за малко не са правили секс, но тя твърди че го е блъснала и се е осъзнала. Някак си го приех и простих в името на връзката. Дадох и втори шанс. В апартамента на майка ми където живяхме не плащахме наем, а сметките ни бяха доста ниски. Общо взето с един общ бюджет от 400 лв изкарвахме месеца. Живота ни беше приказка, пасвахме си в много неща, бяхме на едно мнение за почти всичко. Правихме всичко заедно. По цял ден и нощ бяхме заедно. Нямахме нито един сериозен конфликт. В течение на връзката е имало неща, които са я дразнили в поведението ми но тя държеше всичко в себе си за да не се караме, докато аз и казвах какво ме дразни в нея. Така стигнахме до момента в който тя реши да си събере багажа и да си тръгне. Искаше една седмица в която да размисли, но аз на следващия ден и написах много тежко обвинително съобщение. Почувствах се използван и захвърлен. В последствие на другия ден и се извиних за слабото ми поведение като и обясних,че написаното е било заради това че съм бил афектиран и повлиян от хората на които споделих за раздялата. Тя каза че думите ми са я наранили много, била е на кръстопът, но е взела своето решение да се разделим окончателно. В последствие в яда си, настроих дядо и против нея,защото тя криеше от него с какви пари разполага, само и само да може да взима и от него. Никога не одобрявах постъпката и тъй като не е редно тя да има 30 000 лева немъчени пари а да иска от пенсионера. Той ми каза,че изобщо не е била при тях на село през тази седмица която ми поиска за да помисли какво да прави. Лъгала ме е най-нагло и кой знае къде е била... Седмица по-късно се опитах да поговорим и да я помоля да си останем приятели защото исках да имаме контакт, въпреки всичко, но тя отказа заради това че съм казал на дядо и и ме блокира навсякъде.

Вече месец се обвинявам и не мога да се съвзема. Факт е, че на моменти съм се държал лошо и съм и забранявал някои неща. Никога не се бяхме карали за нищо, винаги преглъщаше това което и тежи и никога не бяхме сядали да поговорим сериозно за нещата. И в един момент просто си тръгна и остави една огрома дупка в мен. Чудя се дали щеше да се върне, ако я бях оставил 1 седмица без да и пиша? Щяхме ли да си останем приятели, ако не бях казал на дядо и че има останали 20 000 лева в сметката?... прекалено добро ли направих на това момиче?

Всеки ми казва, че нямам вина за нищо и че един ден ще съжалява че си е тръгнала от мен. Моля вие като странични хора да кажете какво мислите. Благодаря!

Коментари

1.   Направил си добро на себе си, че си се отървал. Извади си поуките и умната следващия път.

2.   Тя нещо крие. Не съжалявай за нея, щом е лъгала дядото, то и с теб е правила така. Дори не знаеш за какво и колко те е лъгала. И щом не е споделяла значи крие нещо. Продължи напред и дано намериш по-честно момиче.

4.   Тази е била просто една долна използвачка, авторе! А ти си прави изводите с какви момичета се захващаш, не си 15-годишен, извинявай!!!

5.   Здравей,
Явно несподелянето, е пропукало връзката Ви.Тя също е водила паралелни връзки с други мъже освен с теб.Имал си и страхотно доверие и е злоупотребила с него.Попаднал си на малка лъжкиня, и е отседнала за 1 седмица при следващият кандидат.Бил си излъган и използван, на тази възраст малко жени знаят какво искат да правят в живота си.Важното е, че твоят живот продължава, не ближа рани, гледай уверено в бъдещето си.

6.   Смятай що за долно същество има 30 хилядарки обаче няма никакви скрупули да прибира пари от пенсионер. Никаква вина нямаш, тя винаги щеше да си намери оправдание да те блокира. Не го е направила защото я тормозиш, а защото разкриваш истината за нея пред другите.

7.   Държала се е лошо, не го мисли повече, . Един ден и тя ще съжелява за постъпката си. Успокой се и продължи напред.

8.   Братле така описани нещата от теб оставам с впечатление че те е използвала и си е примълчавала. Не се обвиняваи защото няма днимъл фругото е че явно си има резервен план който е станал водещия. Каъо цяло радвай се че си се откачил защото можеше да ти го направи след заем, дете или при нужда от помощ да не е насреща.
Искам да ти кажа че всеки мъж е имал по една такава заслепяваща връзка но накрая

9.   Това, което е правила с дядо си, е толкова отвратително, че чувството, което трябва да не ти дава мира, е не вина, а отвратеност, че си се докосвал до нея! Лъгала те е и теб! Ти самоуважение имаш ли? Дори да си представим, че тя ей сега реши, че пак иска да сте заедно, без дълбоко разкаяние от нейна страна и радикална промяна, би било адски нечистоплътно, низко и обидно за теб да се съгласиш да сте отново заедно.

Щом не сте говорили за важните неща, значи въобще не сте имали връзка. Много е лесно едни отношения да са розови, докато още могат да отбягват реалните търкания.

И последно: абе човек, на 28 години си. Какво е това живеене при майки, баби и дядовци? Направо facepalm-нах като прочетох „напълно самостоятелно в един от апартаментите на майка ми“. Така не си самостоятелен. Самостоятелен си, когато си независим и роднините ти нямат лостове да ти влияят.

10.   Тъгуваш по някакъв въображаем образ на връзка, която никога не е съществувала. Представяш си хубавите страни - единомислието за повърхностните неща и т. н. Напълно игнорираш бруталната реалност на лъжите, в които е оплитала кого ли не тя. И тъгуваш, че тази прелест в свършила. Не. Това, което е свършило е 10% прелест омазано в 90% катран.

11.   От автора: Благодаря на всички за отделеното време.
Забравих да вметна, че постоянно ми повтаряше "аз се събрах
С теб за да съм спокойна", в един момент спокойствието се разбута и тя си тръгна. Излиза, че през цялото време съм и бил удобен и любовта която ми показваше след случката във Виена е била фалшива и породена от чувство за вина и от страх да не я разкарам.