Защо мъж като него е с жена като мен?
Може да ви се стори глупава тази тема, но искам да споделя и дано ми олекне. Заедно съм с мъж от доста години, когато го видях за пръв път знаех, че ще сме заедно. Усетих го по някакъв начин, но не защото е красив. Аз като цяло не държа много на красотата, търся други качества у хората, но това е друга тема. Накратко за него, той е висок, стегнат, тъмна кожа, сини очи и тъмна коса. Наистина е хубавец, но като характер не чак толкова. Почти всяка жена го харесва, още на втората минута имам чувството че са готови да се омъжат за него. Има някакъв чар у него, някаква искра, която го прави неудържим и супер секси. Може би и аз паднах преди години в този капан, но се чудя защо той е с мен. Винаги съм си мислила, че като красота той ме превъзхожда. Аз не съм някоя грозница, но не съм и супер яката мацка. По принцип съм харесвана жена и получавам комплименти, но не се обръщат след мен или не са се редили на опашка никога. Не съм била обсипвана с внимание, не съм била тази която си избира от многото обожатели. Всеки път, когато седнем някъде или се събираме с други хора, се намира някоя, която да ми стъжни вечерта. Започва се едно старание да ги забележи, едни погледи, едно говорене. Едно общуване повече с мъжът ми отколкото с мен. Аз разбира се, се старая да се държа на ниво, раздавам изкуствени усмивки и се правя, че всичко е наред. Той от негова страна или не забелязва какво се случва, или се прави. Започва да му става хубаво, започва да ги гледа и той и така едно тайничко флиртуване пред очите ми. Аз започвам да се чудя толкова ли съм зле, че това се случва пред очите ми. Значи щом една жена си позволи да зяпа и да се мъчи да привлече обвързан мъж, значи не взима на сериозно половинката му. Той от своя страна като вижда, че аз видимо се сдухвам защо не ги реже и да си знаят мястото. Като характер аз съм свястна та за него и знам, че е с мен защото знае, че на мен може да разчита. Доказала съм му хиляди пъти, колко го обичам и съм жена която си гледа работата, гледа си дома и не курволясва. Искаше ми се да бях грешница, красивата за която всички умират, и да ме търпят въпреки че характера ми не струва. Понякога го гледам със завист и дори омраза. Той не ме заслужава, и двамата го знаем, но за мен е късно за нови авантюри. Както разбрахте не съм и най-желаната жена, а той поне може да избира. Може и много по-млада да си хване, тъкмо тя ще му върже. Ако някоя 30 годишна изпатила жена го усети навреме, че не става за сериозни работи, то 20 годишната ще му се довери. Защо не си тръгва от мен? Може би си храни егото, като ме вижда аз да страдам и да ми оронва самочувствието? Един път не ме е изревнувал като хората, той си мисли явно че никой не ме желае, мисли си го да, веднъж ми каза че само дъртаци ме харесвали уж беше на шега, но.. Както и да е това е накратко. Вие били ли сте с красавец или красавица, как сте се чувствали във връзката си с тях? Ревувахте ли ги? Споделете вашите опити, бих искала да знам, че не съм била само аз, която изпада в такива ситуации и разбира се дайте ми съвет или поука.

Коментари

1.   Не държа вика на красотата и второто изречение е:
Той е висок, стегнат...
Тц тц тц ще ме уморят от смях тея жени

2.   Преди няколко часа написах, че българката е много глупаво и ограничено същество. С темата, която така и не успях да я прочета цялата, ти го подвърди напълно. Благодаря!

3.   Аз съм била във връзка с красавец и чаровник. Всички жени го сваляха и той ми изневеряваше. Естествено, го разкарах.

4.   Ами, може би, защото те обича. О, чудо!!! Сигурно не те измерва по това колко си красива, колко не си красива. Не бил те ревнувал, ама бил флиртувал, ама иначе си гледал къщата и семейството. Само се моля и на човека да не му ги говориш тия тъпотии. Ако не ти изневерява, държи се нормално с теб, правите нормален секс и се разбирате, не знам къде е проблема, освен в твоята глава. Леле, как мразя такива драматизатори.....

6.   Да, била съм, в същност е единственият мъж за който бих казала че, е по- красив от мен. Почти отговаря на описанието на твоят само че, не с тъмна кожа.
Не съм имала подобни притеснения, пл принцип не съм ревнива. А и той винаги се е държал на ниво, не е допускал флиртове извън нормалното. Даже бих казала че, той понякога проявяваше леки пристъпи на ревност.
Причината да се разделим беше че, започна да ме притиска за съвместен живот, а аз не бях готова за такава стъпка. След отказ и разговор уж всичко беше ок, но запо0на да настоява да ме запознава с баба си (най- близкият му човек) роднини т.н. семейни вечери и въобще се опитваше да ме поставя в ситуации сред хора които вместо него да притискат да заживяваме заедно.
И така мисля че, при двамата еднакво започнаха да изстиват нещата, разделихме се с добро.

7.   Номер 1 -2 по-спокойно с тази злоба,че ще си докарате някоя язва. Номер 5 благодаря психологията ми е била винаги много интересна,но темата не е фейк

8.   5 - И аз си спомням ,такава тема имаше, въпросната се чудеше защо мъж красавец бил предпочел точно нея.

9.   Да бе, и аз това се чудя!

10.   Моят мъж е не само по-хубав от мен, но е и по-млад. И освен това е умен, забавен и много общителен човек. Абсолютно мога да разбера жените, които го харесват, него всички го харесват, собствените ми приятелки не спират да го хвалят. Цялата тази женска суетня на мен лично ми е много забавна просто защото си познавам човека. Да, малко суетен е като всеки хубав мъж, осъзнава привлекателността си, но я използва изключително добронамерено. Към жените се отнася мило, с внимание, галантно, но подчертано приятелски. Винаги е насреща, винаги ще услужи, ще се погрижи, ще изслуша, ще помогне, но дотук. Останалото е само за нас двамата.
Ако бях ревнива, авторке, в тези знаци на внимание към други жени сигурно щях да виждам това, което и ти. Но аз се гордея с мъжа си, с това, че толкова лесно печели внимание и приятели. Приятно ми е, че изглежда добре и се радвам за него. А това, че е избрал мен, означава, че моята любов е най-важна за него и че е открил в мое лице човек, чиито качества цени. Винаги в една двойка единият има едни преимущества, другият - други. Аз пък притежавам умения, които мъжът ми няма и така двамата се допълваме.
Винаги ще има по-хубави и по-млади жени, както и да изглеждаме. И винаги мъжът може да си тръгне, както и ние, никой никого не притежава. Парадоксът в твоята история, авторке, е, че готовата да си тръгне си ти, а не той. Вместо да се любуваш на красивия си съпруг, ти го мразиш и му завиждаш. Кой би искал да е обект на омраза и завист, а? На кой ще му е приятно жена му да съжалява, че не е по-хубава, че да го удари през просото, та той да я ревнува "в знак на обич"? Кой би приел да го обвиняват, че уронва нечие самочувствие само с това, че се е родил? Кому са нужни такива отровни емоции?
Искаш съвет? Ето ти: наслаждавай се на любовта на този чаровен мъж и не търси под вола теле. Приеми го като късмет, като шестица от тотото и се усмихни на щастието си. Защото, ако продължаваш с траурните физиономии и драмите, той наистина ще започне да се чуди какво прави не с "толкова грозна", а с "толкова проклета" жена.

12.   Аз съм с такъв мъж, много красив, но е скромен. Забелязала съм как го гледат на плажа жените и се гордея с него. Малко ме е страх да не ми го открадне някоя по-млада, че вече съм на 32. Мен също още ме заглеждат мъжете, а той казва, че това не е лошо. Не ми се е случвало да флиртувам с друг мъж откакто сме заедно. Един път една негова позната, семейна ми се стори подозрителна в намеренията си. Все ми праща по него подаръци(тя и нейният мъж са му клиенти). Един път ми беше пратила шампанско, а на опаковката пишеше нещо от сорта на Отпуснете се малко... и сърце! Аз го питах :, , това сърце за мен ли е или за теб? '' а той реагира много спокойно. От негова страна няма нищо, но тази жена не ми харесва и имам нещо наум... Такива работи като показни флиртове не е правил никога, така че не знам, аз не бих търпяла толкова унизително отношение, дори да е най-красивият мъж! Как ще ти казва, че само дъртаци те харесват? И какво тайничко флиртуване пред очите ти? Не му ли е неудобно пред теб? Защо не говориш с него открито. Ако те уважава не би флиртувал пред теб! Не разбирам и че казваш, че се държиш на ниво! Това не е на ниво! Аз бих почнала да се целувам и да флиртувам с моя, ако някоя му налети... Бързо ще разбере, че аз съм неговата кралица!

13.   За един красиво, за друг грозно. Всеки вижда различно. За мен моят мъж е най-красивият. За да седи има причини. Вдигни това самочувствие..

14.   Случвало се е да съм на гости с приятелката ми и след това да ми обяснява, че някаква на гостито постоянно ме е сваляла, вряла си е деколтето в лицето ми и тн. Същевременно аз съм си пиел бирата и въобще не съм разбрал за или забелязал такова нещо, дори и да го е имало.

Според мен не влизай в излишни филми по този повод. Налагаш собствените си несигурности върху ситуацията. Също така не виждам какво е хубавото да те "изревнуват като хората", изобщо, според мен ревнуват слабите хора.

Това, че те е обиждал, вече не е готино, ама хич.

15.   "знам, че е с мен защото знае, че на мен може да разчита. Доказала съм му хиляди пъти, колко го обичам и съм жена която си гледа работата, гледа си дома и не курволясва" - ето ти отговор защо е с теб.

16.   Бахти тъпите драми си измисляте от скука. Вместо да се радваш, че си с готин мъж, да си направите семейство, да си гледате деца, само драми измисляте.

17.   Направо по описанието ми звучи като негър или циганин.
Няма по просто и заблудено животно от БГ гъска хем заблудена хем па и се мъчи да ръси мозък. Смях

18.   Хех, момиченце невзрачно, макар и на години да си "голяма", много си мъничка още като душица... Избираш си стоката по опаковката, и не си даваш сметка, че отвъд хубавата опаковка вътре може да има л.. но. Мислиш си, че и мъжът ти е на твоето ниво и се чудиш защо не те сменя, след като (по твоите критерии, но по неговите! ) не си съответствате...
Знаеш ли какво ще ти кажа: Една връзка се гради С ГОДИНИ, не се намира на улицата. Въпросът не е ДА ИЗБЕРЕШ някого (най-хубавия, най-добрия, най-умния) и по този начин да спечелиш шестица от тотото, а въпросът е ДА ИЗГРАДИШ нещо ЗАЕДНО с някого, и от тази точка е почти все едно с кого ще го направиш(е, рабира се има по-подходящи и по-неподходящи хора за целта, но това не е най-важното, още по-маловажен е пък външният им вид... ).
Така че, ХВАЩАЙ МИСТРИЯТА И ГРАДИ ЗАЕДНО С НЕГО! Иначе връзката ви ще се разпадне! А причината за това ти така и няма да я разбереш (ще си мислиш просто, че е срещнал по-хубава от тебе).
Когато започнеш да ди осъзнаваш и усещаш тези неща, тогава ще имаш шанс да разбереш отговорите на въпросите си... или по-скоро ще апочне да ти просветва колко неуместни са те (впросите ти).

19.   "Усетих го по някакъв начин, но не защото е красив"

О божке... Верваме ти. Както ти да е...
За разлика от жените които все го "усещат" с високи, богати и красиви, при мъжете има един много по-важен показател - викат му вярност (и отдаденост). Ако един мъж търси сериозна връзка, то факторите да избере жена са съвсем различни от тези които жените си представят, или те самите гледат в един мъж. Красотата е от голямо значение само за тези които търсят секс, и съответно не се задържат. Една жена не може да задържи мъж просто с външен вид.

Но ти показваш как и да избереш по-неатркативна жена си има кусурите. Заради ниското ти самочувствие, явно в представите ти, всяка жена се опитва да ти омъкне мъжа. Вярвай ми, ако е такъв тип, нищо не можеш да направиш. Напротив - ревността само ще влоши положението. В крайна сметка и ти само можеш да очакваш вярност. А че жените се пускат на всеки по-красив и успял мъж... всички го знаем. Ако е "взет", даже още по-добре, такива ги харесват повече. Но не можеш да очакваш че мъжете трябва да се правят на темерути и като ощипани в такива ситуации. Той затова ти е направил впечатление с "чар", защото се държи отворено и привлекателно към останалите. Само заради твоето ниско самочувствие трябва да промениш това което те е привляко в него ли? Ей това са неща които отказват един мъж от жена. Не че не изглеждала толкова добре...

20.   Хората са казали
дупка ли е ,златна е

21.   Разбирам те, и аз съм го преживявал това. Със сигурност изглеждаш чудесно и няма от какво да се притесняваш. Дори да си красавица от кориците, пак ще се чувстваш така ако си с хубав мъж.

Сигурен съм, че мъжът ти наистина не забелязва настъпленията на другите жени, защото те обича. И мен ми е било странно като приятелката ми каже "оная си вреше деколтето в лицето ти", а аз нищо не съм забелязал. Влюбен човек няма очи за друг, гарантирам ти го.

Номер 16 е абсолютно прав, въпреки че се изрази грубо. Номер 18 също е прав. Не се филмирай. Обичайте се и градете бъдещето си. Казвам ти го от позицията на човек, който е като бабата-врачка от "Пътеводител на галактическия стопаджия" - пичът отива при нея, оная му принтира биографията си и казва "прави точно обратното и ще прокопсаш". Не бъди глупава, не си разваляй връзката.

Щом е с теб, значи иска да е с теб с цялото си сърце :)