Душевна Сатурация
Здравейте! Мъж на 20 години съм и искам да споделя какво мисля за света отправен към любовта и колаборацията с жена. Ще помоля тези господа и дами ,които са въздишали още от началото да не си правят труда изобщо да четат. Благодаря! Не знам от къде да започна. Външният вид ,разбира се че ще започнем от там. Външният вид драги читатели се оказва прекалено важен в днешни дни и по-конкретно ,питам се в какво се изразява външният вид в това дали имам голям нос или не? Съдейки по наблюденията си жените (момичетата на 19-20 г.) наблюдават какви атрибути притежаваш това е ясно и няма нищо ново в това. Веднага давам пример със себе си. Както казах на 20 години съм и в момента тече третата година от образованието ми. Сами се сещате ,че не съм финансово стабилен и това е така поради простата причина ,че съм решил да не завися от никого и да не затруднявам допълнително родителите си. (+ това за мен е срамно да съм на 20 години и да лежа на техните гърбове) ,и това което за мен е най-смислено в този живот е да имаш човек до себе си ,да създадете заедно една красива основа на доверие ,подкрепа ,уважение и лоялност ,и след това да създадете семейство. Проблема обаче е ,че връстниците и като цяло младежите имат различни цели от това и до някъде е разбираемо, не ме разбирайте погрешно. Жените стават все по-напористи в развитието и кариерите си и много пъти вече са доказали ,че за някой неща превъзхождат мъжете ,в което няма нищо лошо и необичайно. Питате се какъв ти е проблема тогава. Ами аз нямам проблем с външният вид не съм грозен ,мускулест съм ,висок съм 197 ,но това няма никакво значение както казах. Хората като цяло в подсъзнанието си имаме заложена преценка ,затова много лесно слагаме етикет на всичко. (Не съм тук за да хленча и да се оплаквам ,че не мога да си намеря приятелка, просто искам да разбера дали има хора и по-конкретно жени които мислят като мен.) Освен това не се обличам "марково" не защото не искам ,а защото на този етап не мога да си позволя ,но това отново няма никакво значение и вие сте напълно прави да го мислите! Не е нужно човек да е облечен марково за да изглежда добре и съм съгласен с това. Не карам скъпа кола ,но вие познахте и това отново няма никакво значение. Това което има обаче е онова което носим в себе си в душата и разума си. Аз винаги съм имал един шибан проблем когато става дума за връзки, така като четете до тук как си ме представяте момичета и момчета. Точно така не изглеждам. По нищо не приличам на това което всъщност съм. Питате се как така ,веднага отговарям. Например заговарям непознато момиче и тя в първия момент се сепва от тежкия ми глас ,после ме поглежда и още повече се сепва (и кой знае какво си помисля ,че е направила нещо ,че ще искам нещо) и чак когато поприказваме малко разбира ,че не е това което изглежда. А що се отнася до онлайн запознанства там всичко се преценява на момента ,жените си казват "тоя прилича на лош човек" няма да му отговарям. Писал съм на толкова момичета и почти нито една от тях не ми е отговаряла, и това ме притеснява до някъде понеже аз не съм лош човек. Притеснява ме защото те дори не ми дават шанс да им покажа ,че съм сериозен добър и мил човек. Преценяват ме набързо и приключва всичко преди да е започнало. Избрал съм това заглавие защото е много добро описание на моето положение. "Сатурация за тези от вас които не знаят означава сепариране или разделяне и е термин от биологията и не се срамувайте ако не знаете нещо мили хора всеки един от нас има цялото време на света за да стане по-добър! И да се върна на темата за финала. Притеснено ми е ,защото за мен това е смисълът в живота да имам човек до себе си да се грижа за нея да и помагам с каквото мога в житейски план в домакинството дори ,но това което "по моите наблюдения ме спира" изглежда е ,че не съм интересен ,не пуша не пия ,не ходя на дискотеки ,не ходя на казина и такива, обичам природата ,обичам да чета такива неща ,НО жените които привличам правят всичко това което изброих и това не го казвам като претенция ,че не искам такава жена напротив ,в алкохола ,цигарите и забавленията няма нищо необичайно. От най-голямо значение е лоялността когато има любов между двама души, защото когато сте си лоялни прекарвате много време заедно ,когато сте заедно се опознавате все по-добре ,когато се опознаете се доверявате защото чувствате сигурност, и когато се доверите ,не можете един без друг! Благодаря на тези ,които са стигнали до тук и поздрави на тези които ще ме нахейтят и ще кажат ,че съм 40 годишен чичак. Дано да не съм ви отегчил мили хора! Желая ви хубав ден/вечер!

Коментари

1.   Още си млад, имаш доста да осъзнаваш, предполагам ще си чупиш главата още доста пъти. Но аз ще ти дам все пак няколко съвета като отправна точка.
Виждам, че си интелигентен и сериозен човек, но с това не се излиза на среща с момиче. Говориш за онлайн запознанства, но там нямаш никакъв шанс по този начин. Единствения ти вариант е да промениш отношението си. Момичетата не обичат непознати да им се включват директно по някакви сериозни теми. Трябва да ги разсмееш, да ги разчупиш, да вкараш нещо уникално в разговора, защото ти може да си пишеш с една в момента, но тази една си пише едновременно с 50 момчета. Ако и ти си поредния, който и отговаря с "днес времето е гадно", сам се досещаш какво става. Пак си имай качествата, които си изброил: "не пуша не пия ,не ходя на дискотеки ,не ходя на казина и такива, обичам природата ,обичам да чета такива неща", но ти трябва и промяна в първоначания подход.

Най-важното е да не се отчайваш. Всеки един мъж, преди да излезе с дадена жена е бил отрязван 20 пъти преди това. Трябва да си окей с отрязванията, въобще да не си го слагаш. Единствено гледаш какво си правил, за да те отрежат. Ако всеки път действаш по един и същ начин, тогава познай какво - този начин не работи. Следващия път опитваш с друг подход и така.

Това е като игра, играеш, трупаш опит, развиваш умения, умираш доста пъти, но в крайна сметка се изправяш срещу боса и го убиваш.

Надявам се, 10-те минути, които съм отделил от деня си, наистина да са имали смисъл.

2.   Здравей, жена съм. Нормалните хора използват интернет само за развлечение и/или по-работа. Реалното общуване със срещуположния пол осъществяват само на живо. Просто престани да прекарваш толкова време в мрежата и започни да общуваш повече на живо.
Забрави за свалките през интернет - те са само за много изпечени курвари в по-напреднала възраст, но дори и на тях не им връзват готини и читави мацки, а само някакви много заблудени и курви, надяващи се да изкарат малко лев.

3.   Проблемът ти, момко, е начинът на комуникация. Напрегнах се вътрешно, докато четях текста ти, макар той да казва нещо, което съвсем спокойно можеше да предадеш с три изречения. Явно си от хората, които ако ги попиташ колко е часът, ще започнат от мезозойската ера, с препратка към новите теории в ядрената физика, ще минат през прогнозата за времето и накрая ще ти кажат, че нямат часовник, но това е относително. Научи се да се изразяваш ясно, за да те разбират. Това е препъникамъкът, който наичаш сепарация, в общуването ти с останалия свят.
Много хора погрешно смятат, че витиеватите изрази и чуждиците, които ръсят във всяка изречение, ги правят "интелигентни". Не. Интелигентният човек намира най-краткия път до целта да бъде разбран. Може би точно маниера ти да усложняваш очевидното отблъсква момичетата.

4.   А бе 1 ти какви съвети му даде, човек да се хване за главата! Говориш му все едно си му треньор и го готвиш да се състезава на олимпиада!
Тея жени, с които си пише, вижда и общува да не са нещо имагинерно божествено, към което винаги трябва да се стремиш, да се надграждаш и да гледаш как да се пласираш, все едно си маймуна на цирковата арена на британската кралица?

К'ви са тея глупости, където си ги надробил? Авторът е в пъти по-адекватен от 90% от потенциалните му партньорки, а ти го изкара, че е още "зелен"!

Проблемът не е в него, проблемът е в неадекватното и к*рвенко поведение на жените. Сам го каза:

"...но тази една си пише едновременно с 50 момчета."

ПОНЕ! Казвам аз.

5.   Подкрепям н 1. Ще включа и нещо от мен.
"Например заговарям непознато момиче и тя в първия момент се сепва от тежкия ми глас ,после ме поглежда и още повече се сепва (и кой знае какво си помисля ,че е направила нещо ,че ще искам нещо) и чак когато поприказваме малко разбира ,че не е това което изглежда."
Повечето жени харесваме високи и едри мъже. Това не значи че, не можем да се влюбил в нетолкова високи и едри, но си предпочитаме първите.
Обаче :) ако изведнъж се изпъне толкова висок мъж колкото си ти и с "тежък глас" ако към това включим и визия на "лошо момче" е малко стряскащо като не познаваш човека.
Първото инстинктивно усещане е да се предпазиш от такъв!
Заявявай присъствието си малко по- отдалеч и с усмивка.
Не заставай прекалено близо в началото докато визуално се възприеме габарита ти и се почувства "Няма опасност" след малко разговор, разменени усмивки.
Има и друго, на тази възраст повечето още търсят своето място, стил, хобита, пробват в повечето случаи на принципа проба- грешка.
А ти явно имаш вече някои потвърдени увлечения, характера ти е що- годе изграден/опознат от теб самият и приет. Други още не са стигнали до извода че, себе си трябва да опознаят първо, после да търсят сродни души.
Пробвай във форуми за хора с твоите интереси. Не бързай обаче да отвеждат разговори на "лични".
Коментирам, бъди активен, нека първо те опознаят малко като човек, пък и ти тях. Ще разменят инфо за вашите си интереси, така съвсем натурално ще говорите повече с хора с които имате подобен мироглед, а от там насетне е много по- лесно и по лично опознаване.
Успех, момче! Супер си си, ще имаш успех сред жените, но не губи тази твоя чистота!

6.   Мрън, мрън, започни с това да си доизясниш значението на сатурация.

7.   Сатурация значи насищане, например насищане на кръвта с кислород, или насищане на разтвор на сол във вода... от saturate... "колаборация с жена"... откъде ги раждаш тия?

Не се прави на умен, ами започни да чуваш лафовете... Жените обичат с ушите. Сигурен съм че им влизаш тежко и сериозно и бягат (не е от тембъра, с нисък тембър най се свалят жени). Говориш за връзките все едно са декор в театър, реалният живот е друг. Всъщност ако сте като дупе и гащи с една жена връзката изфирясва много бързо.

Според мене остави биологията и наблягай на баскетболволейбол...

8.   Благодаря за съветите и че сте си направили труда да прочетете написаното! Да и на мен ми се иска да се изразявам по-простичко понякога ,но сме такива каквито сме. А и не мисля ,че един адекватен и интелигентен човек би се затруднил с тълкуването на текста. Благодаря отново за съветите ,много обичам да казвам "аз обичам да греша повече от колкото да съм прав ,защото тогава ще мога да науча още нещо" Хубав ден/вечер мили хора!

9.   Авторе, къде ги търсиш тези жени, че всички те се интересуват само от пиене и пушене? До колкото разбирам от заобиколните ти обяснения, имаш някакъв проблем с разликата между външност и душевност. Високият ръст и плътния глас привличат жените, въпреки че може и да ги притеснят в първия момент, точно заради това. За щастие, живеем във време в което специфичността е толерирана и от теб зависи дали ще направиш особенностите на външността ти чар или дефект. Според мен подхождаш неправилно, като търсиш лоялност. Не пожелавам на никого да има интимна връзка, при която другия човек да остава в нея от лоялност. Хората са заедно защото им е хубаво с другия. Стигне ли се до дълг и лоялност, вече е въпрос на време. Може пък да си попаднал на грешния речник или автокоректора ти прави шеги, защото и сатурация не ми изглежда правилната дума. Замисли се какви са нещата, които наистина обичаш да правиш и ги прави с радост и удоволствие. А жената ще я срешнеш по пътя, забързана в същата посока. Аз също някак привличам грешните хора. Например наистина много обичам природата и да се движа, да вървя пеша, да тичам. Предпочитам речните вирове и пред най-луксозния басеин, бар или каквато и друга демонстрация на криворазбрана успешност. Но човека с когото съм се оказа пълната ми противоположност. Цели четири години се преструва на това което не е за да има жената която, иска обвързана за него. Сега водим постоянна борба с кола ли да ходим някъде или пеша. А сигурно има толкова много жени, които искат да си прекарват цялото свободно време седнали на маса, между четири стени. Така че, щастието не зависи само от това да имаш човек до себе си, а да е този с когото ти е хубаво да бъдеш. Понякога и любовта не е достатъчна, въпреки че помага.

10.   Само разбирачи в тоя сайт и то дребнави. Вие на 20 години мислихте ли така дето много държите всичко да се употребява с конкретното му значение?

11.   Хах 10-ката, брат като не знаеш смисъла на една дума не я ползваш и толкоз. Псевдо-интелектуалци бол.

Просто с жените трябва да говориш ведро, да се шегуваш, да ги закачаш, най-вече да ги прегръщаш и целуваш, а не да чакаш нещо да стане. Абсолютно сигурен съм, че авторът е чудесно момче, но влиза много сериозно. Сигурен съм, че не го имат за "лошо момче". "Лошо момче" и "добро момче" и двете значат педерас, лайно, човек на който не може да се разчита, а авторът не е такъв.

Също с такава физика е престъпление да не тренираш баскет или волей! Аз съм 1.85 и тренирах баскет, много скачах ама тия по 1.9 са си родени за това. Като развиваш даровете на природата и правиш това, в което си добър и успяваш, и жените го забелязват.

12.   Сатурацията уж я има, ама компресията на въздуха нещо не достига, но пък гравитацията с времето си казва думата.
Бай Нютон

13.   "Сатурация за тези от вас които не знаят означава сепариране или разделяне ", нищо подобно, означава НАСИЩАНЕ !

14.   Котенце, да не искал да кажеш сепарация?

15.   До 10.

Да.