Нормално ли е това в една връзка...
Здравейте! Момиче на 20 съм, приятеля ми също е на 20 и сме във връзка от разстояние вече почти 2 години. Та... Тази вечер той случайно ми каза как като излиза с приятелите си си говорят кое момиче биха изчукали, с коя биха... Та аз реших да го бъзикна и го попитах: "И ти ли говориш така, коя би изчукал, сега като си във връзка?" И той просто ми отвърна с-"Ами да и аз, нормално е". Шокирах се. Стана ми неприятно и му казах и той почна да ми казва, че съм преувеличавала и било нормално да си говорят такива неща, дори и да е във връзка, това нищо не било, разсърди ми се... Каза ми:"Ами те като говорят, аз да мълча ли" .Не мислех, че има сексуални мисли към други, че и да говори с приятелите си коя би опънал, а уж ми казва как само аз съм го привличала.. Почувствах се смачкана :(
Моля ви кажете ми нормално ли е това, наистина ли преувеличавам...? Как бихте реагирали вие? Иначе, пише ми цял ден, снима ми навсякъде къде ходи и т.н. (без да му искам), така че не ми изневерява..

Коментари

1.   Mind games, това е нещото, което правят голяма част от мъжете тук, а след това се чудят защо са сами. Манипулация, с цел да се почувстваш зле и да го ревнуваш, а той да си повдига самочувствието. Разбира се, че не е нормално да говори така на приятелката си, никой нормален и зрял човек няма да се държи така, но повечето са незрели, дори и по-старите. Иначе е нормално да се заглежда по жени или да си води някакви разговори с приятели. Твоите приятелки ако започнат да обсъждат как искат да спят с Брад Пит или някоя друга звезда там, ти няма ли да се включиш в разговора? Общо взето като ситуация е безобидно, но самият факт, че те провокита и ти споделя, ме навежда на мисълта, че е някакъв социопат с нулева емоционлна интелигентност и склонност към изневяра. Ако беше адекватен човек, щеше да говори с приятелите си, колкото да става разговора и нямаше да те занимава теб с подобни глупости. Думите които използват ме навеждат на мисълта, че той и приятелите му не са от най-интелигентните, има и по-малко просташки начини да се обсъжда това. Общо взето, приятелят ти е утрепка, а ти си още малка и се връзваш на манипулации. Съветвам те да го зарежеш веднага, защото с времето ще стане по-зле. Прочети малко за нарцисите и за емоционалната зависимост, иначе за в бъдеще ще страдаш само с такива. Още не си се научила да разпознаваш свестните мъже, а те не са много тук, така че е лесно да попаднеш отново на такъв. Всеки път, когато адресираш неадекватното му поведение, ще обвинява теб. Ако те обича и уважава, ще се поправи, ако това не се случва, ами не му пука за теб, не знам как да го обясня по-просто.

2.   Абсолютно нормално да хора, които на 20 години се представят като "момичета" и "момчета". Синът ми е на осем и май ще трябва да го представям като пеленаче, за да не се объркват хората.

3.   Момиче, вероятността да се задържите занапред като двойка е малка. Той рано или късно ще те смени с друга или пък ти него с друг. Не му мисли много и се радвай на времето прекарано заедно. Не го ревнувай много и не го притискай. Хубаво е, че ти споделя разни лични неща. По-добре отколкото да те лъже. Но си имай винаги 1 наум, че може да ти кръшне. Важното е да си сигурна, че не е ебал без кондом, че да не ти лепне нещо. Млади сте имате тепърва да се наживеетена връзки.
Късмет и здраве ти желая!
Мъж на 42г.

4.   Не разбирам, до кога ще обикаляш форумите, дадоха ти се достатъчно съвети за този човек. И тук няма да ти кажат нещо по-различно и никой няма да може да свърши твоята работа. А, именно, да се отлепиш от македонеца. Не заслужаваш ли нещо по-добро?

5.   Почни и ти да се бъзикаш с приятелки с кого бихте се из*укали, но така че да го види/чуе. После кажи, че било бъзик и сте си говорили по женски. Да видим как ще реагира.

6.   Какво значение има как ще реагираме ние? Важното е как реагираш ти. За мен приятелят ти е глуповато, недорасло и несериозно момче, твърде ниска топка. Помисли си виждаш ли се след 5-10 години или поне след още 2 с него? Ако имаш повече самоуважение и по-високи изисквания, мисля, че връзката ви няма да я бъде.

7.   За български мъж е напълно нормално. Не за всеки, но за повечето. Да те държи в напрежение, да знаеш, че е страшно желан и може да има всяка. Да трепериш да не изпуснеш скъпоценният мъж.
Изходът е да му кажеш чао и дотам .

8.   Сигурно аз съм си виновна, но голяма част от гаджетата ми са били същите и то вече в по-сериозна възраст. Гледаш ги хубави мъже, интелигентни, но при първа възможност, ще тръгнат да ти обясняват с коя какво биха правили, какви пичета имало и т.н. Всеки в различна степен, разбира се, при някои беше доста зле положението.

Номер 1 го е обяснил/а много добре - чешат си егото, унижавайки човека до тях. Има го и това обществено приемливо поведение, което силно се толерира и нормализира - мъжът нали е устроен да си пуска семето на възможно най-много места, та му е простено и е "мъжкото" нещо да ги приказва тия работи пред кого ли не. То е ясно, че всеки се заглежда и фантазира, ама трябва да се прави разлика между коч компанията и гаджето ти. Или е много прост и не се усеща, или нарочно гледа да ти подрива самочувствието, защото самият той е комплексар. Нормалните хора нямат нужда да унижават другите, за да се чувстват по-добре от себе си. Всички имаме комплекси, ама възпитанието и здравият разум, не ни позволяват да ги избиваме чак толкова жалкарски. От друга страна научваш ценен урок - дори и да не ти казва коя би опънал, всеки мъж си го мисли. Недей да живееш с идеята, че някой би те имал за единствена и най-прекрасна... вероятността да попаднеш на такъв е близко до нулата. Остава въпросът с културата и уважението - има начини да изразиш, че намираш някого за привлекателен, без да обиждаш човека до себе си. Изобщо не му се връзвай, това поведение е масово и говори за тежка простотия и нравствени дефицити, уви. Важи и за жените, макар че ние сме малко по-дискретни в това отношение поне.

9.   До 7

"В учтивостта има и чар, и изгода." , Еврипид

Толкова за небългарските мъже.

10.   Стига бе хора нормално е мъж на 20 да има мераци на много жени, напълно нормално е на тази възраст и да си говорят с момчетата така. Ако той в такъв разговор между момчета си мълчи, ще излезе гей, ако каже че иска само приятелката си, ще излезе че е смотльо, ако пък излъже приятелката си и й каже че е мълчал си е чист лъжец.
Затова авторке радвай се че имаш момче в добро сексуално здраве и не те лъже.

11.   Не е нормално, но на 20 години толкова им е акъла. Като стане на 30 пак ще го прави, но вече няма да си признава.
А ти можеш да му отговориш, че би се изчукала с еди кой си, да видим дали ще му стане приятно.
И за финал, според мене тоя не те обича.

12.   На 20 г е нормално - някои само да говорят, а други и да го правят /да са с различни жени имам предвид/.
Ж

13.   Не е нормално,
сякаш само пред теб сте заедно, а в неговия реален живот те няма. Фактът, че ти е казал за какво си е говорил с приятелите му, говори много- колко не те мисли за нищо, колко не те уважава, не виждам обич. 20 годишен пикльо.
ОСТАВИ ГО

14.   Нормално е. Това са типични мъжки приказки. Почти всички мъже обсъждат жените с приятели.
Не се шашкай излишно

15.   Имам един комшия който е женен, но въпреки това нон стоп с приятелите му обсъждат всички жени, които минат и за които се сетят. Един път обсъждаха и своите си съпруги, чак срам ме хвана да ги слушам.

16.   Номер 3, нито си мъж, нито си на 42! Ти си една самотна лелка и много ти личи по начина на мислене!

До авторката:

Да, за съжаление е нормално от негова страна. На нас жените ни е трудно да го проумеем, защото ние обикновено не мислим, не говорим такива неща, когато обичаме. То ние и да не обичаме, отново зад тия думи и мисли има някакви чувства.

Мъжете не влагат никаква емоция в тия приказки. И в никакъв случай не означава, че ще те зареже, заради друга или, че ще ти изневери. Цял живот живея в мъжка среда - такива са си... "Мачовци" хахха, но си ги обичаме де.