Меркантилни жени?
Здравейте на 24 съм живея на квартира и работя.Чудя се защо жените в днешно време са станали толкова материални и меркантилни?Не мога са разбера защо имат такива огромни претенции и изисквания,интересуват се и гледат само колко струва колата на мъжа,колко пари получава на месец,каква работа работи.До преди 30 и повече години по времето на нашите родители и баби и дядовци не е било така.Вече започвам да се замислям дали да се оженя за чужденка с по-малко претенции и изисквания и която не е меркантилна.Благодаря за коментарите.

Коментари

1-50 от 54

1.   В такива времена живеем. Медии, реклами, филми, всико ни влияе подсъзнателно. Втълпяват ни как трябва да имаме всичко и веднага и без усилия. Секса продава, лъскавото съблазнява. Отделно и в България повечето сме расли в бедност и изпадаме в стрес при възможността пак да се сблъскаме с тая мизерия.

Още Лао Дзъ го е казал:

Петте цвята заслепяват окото.
Петте тона оглушават ухото.
Петте вкуса притъпяват вкуса.

Ето защо мъдрите управляват,
като изпразват (от емоции) сърцата си
и тъпчат (с Ки) корема си (хара),
като отслабват амбициите си,
и укрепват костите си.

Ако на хората липсва знание и желание,
тогава умните няма да се месят.

2.   Човече, ти си пълен с комплекси, каква чужденка.. Ти знаеш ли те колко избор имат там с много по-широкоскорени мъже. Първо работи над себе си, пък след това си вземи каквато жена искаш. Ако се огледаш, ще видиш, че повечето българки, ходят с обикновенни мъже, че даже някои жени и пари дават на мъжете си. Не че това е правилно, но има случаи. Така че проблемът е в теб, комплексиран си и във всяка жена виждаш златотърсачка, а дори не си богат. Разбирам да беше и да се притесняваш, че някоя ще е с теб, само заради парите. Но ти не си. Ако няко те хареса, ще е заради самия теб, но ти ще продължаваш да имаш противоречия. Посети психолог, иначе не виждам как ще имаш адекватна връзка. Ти въпреки, че нямаш пари, ще си мнителен към жената до теб, дали не е с теб, заради пари, които всъщност нямаш и дали случайно няма да те зареже, за някой с повече пари. Истината е, че ако те зареже, това ще е, заради отношението ти, тъй като тя, когато се е събрала с теб, ще е знаела, че не си богат. Не знам какво да ти кажа, не си в добра ситуация с този начин на мислене. Ако не го оправиш, ще страдаш много.

3.   Аз съм на 22 и отдавна съм разбрал това, за което говориш. Такива са жените в България, няма оправия. За другите мъже не знам, но аз сега уча чужд език и когато го усвоя поне на ниво Б1-Б2, ще си потърся чужденка, иначе тук нищо няма да намеря.

4.   Тя чужденката не е меркантилна,тва е като виц,бе бате.
Те наще гледат от другите страни,тва силикона и пластичните операции от къде дойдоха? Хах
Не е от чалгата,тя чалгата не е съществувала когато в другите държави се е снимало порно със силиконки.
Материалните претенции пак от "хубавата" чужбина дойдоха.
Обвинявай овцете,че гледат чуждите стереотипи и ги въвеждат до ден днешен в малка България.

5.   Тя чужденката не е меркантилна,тва е като виц,бе бате.
Те наще гледат от другите страни,тва силикона и пластичните операции от къде дойдоха? Хах
Не е от чалгата,тя чалгата не е съществувала когато в другите държави се е снимало порно със силиконки.
Материалните претенции пак от "хубавата" чужбина дойдоха.
Обвинявай овцете,че гледат чуждите стереотипи и ги въвеждат до ден днешен в малка България.

6.   Оооо те пък чужденките са цъфнали та са вързали, та нали цялата тая работа със меркантилните жени идва от вън..... Понеже те са със повече възможности и нашите се учат от тях.

7.   От номер 3:
Изобщо не е вярно, че чужденките са меркантилни! Има и нормални хора в другите страни, а българките копират поведението на американките. Вече няма никаква разлика между българка и американка и двете нямат морал. Дори от Западна Европа автора може да си намери приятелка, защото те имат достатъчно пари и търсят отношение и любов.

8.   Много ми се иска да видя коя ще е тази чужденка, която ще се съгласи да се ожени за мъж с минимална заплата! Трябва да е марсианка, защото за други не се сещам! Авторе, имаш някакви нереалистични представи, насадени вероятно от мама и баба, че си несрещан хубавец, и някоя жена трябва да те дундурка, а ти да не даваш нищо насреща!

9.   Много ми се иска да видя коя ще е тази чужденка, която ще се съгласи да се ожени за мъж с минимална заплата! Трябва да е марсианка, защото за други не се сещам! Авторе, имаш някакви нереалистични представи, насадени вероятно от мама и баба, че си несрещан хубавец, и някоя жена трябва да те дундурка, а ти да не даваш нищо насреща!

10.   Тя пък чужденката умряла да се занимава с наш ганьо. Той ще точи лиги по фолкпевици и каки във фейс и инстаграм, ще пие по кръчмите, ще си чати с всяка, ще живее 30 години с някоя без брак, но пък с деца. Ще лежи на дивана, няма да помага с нищо, нито децата и ще гледа. Разведе ли се, гледа да не плаща издръжка.
Това чужденката ще ти го търпи ли?

11.   "До преди 30 и повече години по времето на нашите родители и баби и дядовци не е било така" - който ти го разправя това много яко те лъже.

12.   Реалист си и това ме радва, но по-тъпото е, че доста хора се правят, че няма такова нещо, а иначе знаят колко е зле положението.

Шеф на кокошките

13.   Тези неща, като работата, заплата, образованието са важни, защото са свързани с личността ти и способностите. Жените не обичат глупави и мързеливи мъже без цели в живота, а и не забравяй ако мислиш за семейство. Децата искат да ядат все пак, и двамата родители трябва да са със стабилни доходи. Предполагам и ти, макар и мъж, мислиш така и за жените ? Представи си излизате на среща с жена и я питаш какво работи, заплата и т.н , все общи неща, а тя ти каже - Ами, не работя, по цял ден излизам с приятелки и т.н, или "ами, работя като чистачка и взимам ок. 650 "/ лева да речем.Ще ти стане ли приятно ? Със сигурност не. Ти се срамуваш от професията си и от заплатата ли ?
А за чужденки - не знам каква е тази мания сред българите да си търсят чужденци. С какво те са по-различни от нас, българите ? Времето, в което живеем е все едно и също....

14.   Пише ти човек на твоята възраст,меркантилни жени винаги е имало и винаги ще има,това трябва да ти е ясно като бял ден,факт е че в наши дни те са много повече като процент главно заради информационна ера в която живеем,когато всичко се разбира за секунди,кой къде е какво прави и т.н.хората живеят изкуствен живот в интернет и забравят за истинския,нормално по-слабохарактерните да се поддадат на желанието за лъскав и бърз живот,не обръщай внимание на такива жени,макар и да са много около теб,създай своя среда от познати и приятели които са ти приятни и общувай предимно с тях,така ще забравиш за неприятните за теб хора,пробвай и ще видиш че работи и за финал ще ти кажа една българска поговорка:за едни сватба,за други брадва-да разясня,за едни животът е приятен,за други ужасен,въпрос на лични усилия и до някъде късмет да си го направиш приятен ;)

16.   В България са най-малко меркантилните жени, които не знаят стойността си. Изключително стиснати мъже, които гледат как да не се минат, за жените и децата си са стиснати. Много жени да давали пари на мъжете си или не са им никакъв разход, защото мъжа си пести, а те да се оправят с къща, деца и всичко
Българката била меркантилна, че искала кола? Че всеки уважаващ себе си мъж с дете или деца има кола, това е наложително. Ако мислите цял живот да живеете при мама и да й давате парички, а едно кафе за любимата да ви е скъпо, по-добре си карайте самички.

17.   Българка съм, работя си , всичко си осигурявам сама и не гледам в паничката на мъжа до себе си. Каквото си има - има си го. Каквото аз си имам - имам си го. Нито му държа сметка каква кола кара, нито ме интересува дали ще идем на почивка в Дубай или просто ще отскочим за един уикенд на палатка някъде в планината. Важното е да се обичаме и да ни е приятно заедно.
Не всички сме меркантилни, просто ти по такива се заглеждаш явно, както 99% от българските мъже. И точно по такива чужденки ще се загледаш и в чужбина. Не географските ширини са проблем, а мисленето ти и като цяло настройката ти към жените.

18.   Чужденка вика, ако под чужденка имаш предвид тайландска проститутка, то тогава имаш шанс, но смятай ти българка не можеш да си намериш, къде си тръгнал да говориш за чужденки??

19.   Ще де интересуват ами! Ето ти, два свободни лева нямаш, ама си се запритеснил да не те налази меркантилна жена. Няма, спокойно!
"Меркантилните" гледат за способен да се грижи за семейство мъж, а не някой който ще им се вкопчи като паразитче на отглеждане.

20.   Автора:До номер 8 и 9.За каква минимална заплата ми говориш работя в ИТ сектора от 3 години.

21.   Приятно прекарване! Мъж без ресурси не става за семейство. Научете се вече, лигльовци. Жените станахме повече мъже от вас - с жилище, с кола, с работа. Кой ще се хване с пешеходец на квартира с 900 лева. Да те взимат “чужденките”.

22.   Приятелката ми 5 години е била с много богат мъж, който обаче не я е пускал да излиза никъде и дори да се вижда със семейството си. Явно затова си е променила мисленето, но се вижда че е навикнала да е аристократче де. Аз самият съм лежерен, в смисъл не обичам ревности и свади, но и амбициозен, работлив, не бягам от лева, защото ме е домързяло да работя в 11 вечерта например, и той левът си идва сам.

В крайна сметка аз печеля, понеже съм готин като човек и съм се постарал да работя върху себе си и да съм в постоянна интроспекция, за да коригирам лошите си поведения. Е, не винаги успявам, но се старая. А, да, и скромността краси човека :D

Според мен не меркантилните жени са глупави, а тези дето се хващат с безработен, дето им харчи заплатата на машинките, е тях не мога да ги разбера.

23.   Не те знам в коя държава си, но ако мислиш, че в Западна Европа ще намериш жена, която ще е готова да живее в лишения, просто защото си супер готин, ами в голяма грешка си.
И не, повечето българки не са меркантилни, изключвам разбира се определения процент кифли, а просто искат малко стабилност за децата си. Мислиш ли, че е нормално да работиш за 1000 лв, да нямаш пари за памперси и бебешко пюре и да обвиняваш жена си, че е меркантилна? Защото иска детето ви да се храни с качествена храна? А част от мъжете са така, печелят под 2000 лв, дават маса пари за цигари и алкохол и после жените това, жените онова...

24.   Намери си някоя възрастна немкиня. Хем ще се отебеш, хем ще те гледа като писано яйце, а пък ти си събирай пари и знания за после, за нещо младичко. Немкини на морето, на златните

25.   Меркантилни са жените, които са израснали в мизерия и не са имали и сапун да си подмият путката. После като видат малко хубав живот си отварят широко и трите дупки. Не само българките са меркантилни. Като цяло славянките, полякини, рускини, украинки, все бедни народи като цяло. Западнячките рядко са меркантилни, защото повечето са израстнали в имане, и парите не ги блазнят като цяло. А и са със съвсем коренно различна ценностна система от Ганьовица, където е израстнала с шоколадче Кума Лиса, и дъвки Идеал. Или в някое люлинско гето където и работещ асансьор са нямали никога във входа.

Чингис Хан

26.   До 21 Вие станахте същински джендърски изчадия.
Скапани офисни свиркаджийки возещи дебелиите и прехранени гъзове в раздрънкани кочини на 7-10г. и живеещи сами или с поредния тъпкач в панелка на изплащане хаха.
Знам че ти е трудно да повярваш, но пешеходец в добра физическа форма и по-мизерна заплата дори от споменатата е много по привлекателен за чужденки, от колкото сте вие за някого!
Просто ви е трудно да преглътнете фактите, че тънките ви сметчици не излизат и не може да ви се подреди жалкото животче, така както сте си го представяли и сте обречени да се лутате от пусто в празно!

27.   Номер 26 може би ще събира цял живот 12 000€, за да си купи само подземният ми гараж за “раздрънканата” кола. Мечтите са безплатни, драги. Продължавай да бълнуваш как си желан от чужденките.

28.   “Не си виновен ако си се родил беден, но си виновен ако умреш беден.”
“Парите не те правят мъж, а мъжът прави пари.”

Ако не си стабилен и уверен в себе си мъж с качества и амбиции няма как да имаш много пари и/или да работиш за нещо повече от близко до минималната работна заплата. Жените тези неща ги усещат доста добре. Затова голяма част от тях казват, че мъжът трябва да има самочувствие. Но неуверените и комплексирани подобия на мъже слагат каруцата пред коня и мислят, че парите са по-важни.
М28

29.   Прави са всички, които твърдят, че жените в България НЕ са меркантилни, а дори глупачки, които и последното си ще дадат за доброто на човека до себе си, без да чакат нищо в отплата. Ние много лошо сме възпитани. Вменявано ни е, че "добра съпруга" е да си извадиш червата, ако трябва, и да нахраниш с тях семейството, да работиш по строежите, ако трябва, но да покриваш сметките, да се чудиш с какво да платиш тока, да издирваш мъжа си по кръчмите, да умиряваш децата, да носиш на бой, да си робиня на свекървата и да си затваряш очите за мимолетните любовници на съпруга си. И тогава - така са ни учили - си съвършената жена.
"Меркантилна" в очите на хора като автора е всяка, която иска спокоен, уреден живот, бъдеще за децата си, отговорност от мъжа си, дом и елементарни удобства на цивилизацията като автомобил, пералня, съдомиялна, микровълнова печка и прилично облекло. Като, подчертавам, тя не очаква някой да й ги поднесе на тепсия, а да съдейства за осигуряването им, тъй като ще се ползват и от двамата.
От много теми, които текат в момента, става ясно, че българките масово издържат мъжете си. Един сладолед да пожелае за себе си, значи е "меркантилна".

30.   26, какви тънки сметчици? Имам две жилища, гараж, но мъж, който ще си пести от детето за да дава парички на мама и сестра си не ни трябва. Моята майка един лев не ми е взела и там е разликата между нашите майки и тези на мъжете. Майките на мъжа и парите ще му вземат, и времето, и срещу жената ще плюят ако ще да е с външност на красива славянка и добра душа. И жените си остават сами с децата и им е добре. А сина при мама, която се радва, че разкарала мъжа в семейството и го настроила срещу Вещицата жена му.

31.   От 26 към пачата 27
Имам 2 коли стара комби и нова за 45 хилки. 2мотора. Имоти за над150бона.и още да не казвам.
Ще те купя и продам на албанците за жълти стотинки смешнице.
И да има чужденки които мечтаят за мъж като мен.
А ти може само да сеънуваш сладки сънища с най добрия ти приятел-вибратора. Хахаха

34.   И аз се чудя защо съвременните мъже са станали толкова меркантилни и повърхностни. Все гледат външният вид в една жена, деколтето, задника, дрешката, грим слага ли, маникюр прави ли си... И аз все повече се замислям да се хвана с чужденец, за когото ще съм човешко създание, а не трофей.

35.   Н 31, ме разсмя, хаха!
Имал имоти в някое село за 150 бона, и е убеден, че е цар!
В София за тези пари вече можеш да купиш само една клета гарсониера, и то без паркомясто!

36.   Във фейса постоянно ми предлагат приятелство разни непознати мъже. И се чудя всички жени ли получават и има интерес към тях. Все някой се бори за нещо. Много свободни мъже има.

37.   Аз не гледам това, гледам дали имаш амбиции, да искаш да работиш, да се издържаш сам. Гледам дали си добър човек, дали имаме сходство в характерите, дали би се застъпил за мен при нужда, дали имаш душевност, сходна на моята. Не ме интересува каква кола караш и дали имаш пари. Пари се изкарват. Днес може да ги има, утре да ги няма. Познавам заможни мъже, които са повърхностни, с приятелки, но опитващи се да бъдат с мен. Подминавам. Имаш някаква много грешна представа за жените. Повечето жени имат много по-романитчна представа за мъжа, но разбира се че е важно да имаш работа и да се развиваш, показва зрялост. Няма значение дали имаш кола. Аз си търся човек, на който мога да разчитам, да сме приятели, да има добра връзка. За жалост не го намирам, освен един единствен път, нямам сходство с повечето мъже, но това си е мой проблем. Останалите жени не са така и им е по-лесно, като сходство на възприятията за света, но също търсят по сходни критерии. Огледай се и ще видиш, че голяма част от бг мъжете не са богати, а имат жени, нали така?

38.   35 Ти си за посмешище на потребителите тук!
София да не ти е център на света.
Само глупак би си хвърлил парите за скапано жилище в този кенеф в тези времена.
Предполагам си някоя погражданена селянка с овчи мозък, която живее с разбиранията, че всочко извън София е село и затова ще пусна още няколко реда за да ти запуша ушите устата окончателно, че много се разпени.
Имам апартаменти в селата: Стара Загора, Слънчев бряг и Сопот, които по всяко време мога да обърна в пари!!!
Водя приятен и спокоен живот и имам няколко приятелки чужденки.
Знам че те е яд че нямаш топки в гащите, но не унивай винаги може да си смениш пола хахаха.
Мисля даже че ти отговори на въпроса на автора, дали са меркантилни повечето българки. Не само че са меркантилни но и са кухи като лейки.
Сега вече може спокойно да се свиеш, като мишка каквато си и да се смушиш в жалката си панелена кутийка или да си пуснеш малко музика в измисленото си гаражче за 150000000 и там да си играеш зумба и да си пръцкаш до насита.

40.   До 38 от 35.
Мъж съм. И именно затова си ми смешен с напъните си да се изкараш селския богаташ. Истински меркантилните жени дори не биха те погледнали! Ниска топка си откъм финанси!

41.   38 към 40
Аз съм жена. Именно за това си мъжка путка с жалките си опити да заблудиш че си жена.
Жалки имитации като теб и бактериите не биха ги погледнали.
Кръгла нула си от към всичко!

42.   Нещо тея дни отхвърлените ганьовчета съвсем не си сдържат яда вече и плюят с тотални цинизми и още по-необосновано и яростно. Май ще да е, защото освен, че навсякъде всяка жена ги усеща какви противняци са, ами и тук взеха да се включват български мъже /не ганьовци/, които също си им казаха какви жалки утайки са. И пак не се усещат, че няма как да си купят робиня за плюене, експлоатиране и избиване на комплексите върху нея. Дори други мъже вече ви го казват, кога ще се осъзнаете, че сте само едни патологични комплексари и некадърници в живота и вашата няма да я бъде?! А още по-интересното, е че модераторчето също с женомразки наклонности, хич няма против да им одобрява хуленето без нито един агрумент, иначе се пенявчи на Нина. Дребни, жалки, злобни душици.

43.   Всичко, което мисля, вече е написано в коментари 2, 9, 10, 13, 16, 17, 18.
Авторе, имаш шанс само с някоя азиатка, за която ще си врата към Западна Европа. Със свястна чужденка нямаш шанс, казвам ти го като човек, живеещ там и свикнал на много култури, българките изобщо не са меркантилни, дори напротив. Масово мъжете в България са без никакви амбиции за развитие. Дори драстичната разлика в съотношението женени/омъжени българи/българки за чужденци го показват. Аз лично познавам само един българин женен за чужденка, а познавам много хора. Отдалече се надушват комплексите ти.
Знам, че истината боли, но колкото и да ме оплюят някои по-нататък в коментарите, истината ще си остане истина. :( Никъде не съм виждала толкова често жена да издържа мъжа си, колкото в България.
Ж22

44.   До 41
, виждам,че дъх не можеш да си поемеш от злоба! Хайде, сложи си очилата, и прочети, че още в началото на поста си пиша, че съм мъж! Къде видя да се опитвам да се представям за жена!?!

45.   44 не те знам какво си но си стой там и не се обаждай повече.
Мъж не и със сигурност, защото и топки нямаш, вероятно си от нулевия пол.
Няма как да изпитвам злоба към жалки същества като тебе.
Не смятам да си развалям кефа с вашата мини джендър организация тук!

47.   H 45, май че ти имаш проблем с пола. Под номер 31 се представяш за мъж, а под номер 41 за жена! Последно?

48.   Радващо е да се прочете, че има толкова много имотни и заможни българи и българки, пишещи в Сподели. Дай боже повече такива развити хора в милата ни родина!

Хареса ми съдържателното мнение на номер 37.

- Кифлоприземител

49.   47. Шегувах се. Тук все пак всеки може да се представя всякак и да лъже. Помислих че си някоя наглярка с измислен гараж за 1200000€. Ти се оказа най-обикновен домашен пудел. Хахаха.

50.   Намирайте си всичките по един милионер и да ви няма.Дано ви се получи хахаха

51.   Защото живеят в Инстаграм, а там се пропагандира за охолен начин на живот, жените са красиви (добре, че има филтри) и тънат в някакъв лукс, получават огромни букети рози от мъже, които никога ги няма по снимките. И глупавите жени се връзват на тоя морков, вживяват се в някакви красавици и че някой им е длъжен да плаща за това, че е с тях. Това е масово явление. От друга страна трябва да учат и да работят за да имат пари, което е по-трудното, за това лежат на кълката, че са хубави. Всяка гледа как най-добре са се продаде.

52.   Част от жените са прекрасни същества и умеят да обичат истински мъжа до себе си. Има и друг тип жени, които са същински героини, защото доказват, че за любовта граници като възрастта няма. Ето пример за истински обичаща се двойка, за която 40-те години разлика е просто капчица в морето от любов:
https://i.imgur.com/n9nKVm2.jpeg
https://i.imgur.com/cJVssfC.jpeg
Google е пълен с подобни като тях и са олицетворение на често споменаваните от мнозина думи, че всяко човешко същество има право на любов.

- Кифлоприземител

53.   51, за каква продажба може да се говори - пред очите ми няколко пъти различни бременни молят мъжа си за сладолед и той им отказва, тема имаше, че майката на приятеля на бременна я нарича курва пред него, а той хваща майка си под ръка вместо да й направи забележка - българките не са тъпи и не очакват букет с рози, тъй като дори да имате парите няма да се бръкнете да го купите, нито очаква продажба, това е нелепо, но бъдете малко човешки същества. Ето колко българки и дом ще ви осигурят, и дрешки с последните си пари ще ви купят и децата ще гледат: покажете малко уважение, ако не друго.

55.   Номер 53, аз само е цитирам две части от мнението ти, а изводите следва да си ги направят жените, които винаги търсят проблема за СОБСТВЕНИЯ СИ ИЗБОР НА МЪЖ другаде, но НИКОГА у тях самите:

"българките не са тъпи"

"бременни молят мъжа си за сладолед и той им отказва, тема имаше, че майката на приятеля на бременна я нарича курва пред него, а той хваща майка си под ръка вместо да й направи забележка"

Умна ли е една жена, която си е избрала такъв мъж? И колко такива умни жени има в България, след като на всеки три сватби се пада по един развод, а всяко четвърто дете живее без баща? Това са цели 400 000 деца, които биват възпитавани само от майките си, без семейна среда и без да виждат у дома ролята на бащината фигура. 80% от разводите се случват по желание на жената. Почти всичките самотни майки стават такива до 1 година от раждането на детето. Не казвам, че всичките разводи и раздели са поради вина на жената, но е много разпространено в България жените да си подбират такива мъже, на които от километри им личи, че не са кадърни за семеен живот, поемане на отговорности и вместо да са грижовни, те са себични нахалници и действат както са си наумили, без да цепят басма на никого. Но пък това поражда някакви пеперудки в гащите на много жени и точно поради тази необмислена преценка и заради обичайната за жените жажда за "тръпка" те правят своя избор на мъж такъв, какъвто го виждаме като резултат на всичко това. Затова и много от жените, стремящи се към тръпки, накрая доста здраво изтръпват и претръпват.

Освен това, стига сте сипали пепел и жупел обобщително по всичките мъже, защото според различни изследвания около 40-45% от мъжете дори и на 30-годишна възраст все още не са имали приятелка. Но, не защото са некадърни (факт е, че има и такива, но са много малко на фина на нормалните мъже), а защото не се вместват в някакви безумни рамки, налагани от музикални видеа, филми, подстрекаващи феминистични статии и манипулативни видеа на хора с обществено влияние. Живеем в общество, в което много от младите жени считат разбраните и кротки мъже за "мухльовци", а тези със средния за страната доход за "пълни некадърници" (нищо, че много от окачествяващите ги по този начин жени са или безработни, или получаващи мизерни заплати на незавидна длъжност и просто търсят кой да ги издърпа от тинята).
В последните години татковци стават под 30% от мъжете и този процент намалява стремглаво с всяка изминала година, но затова пък на всеки татко се падат по 2,5 родилки, т.е. голяма част от жените раждат деца от няколко мъже в различни години. И докато се случва един и същи мъж да осеменява няколко жени, то за почти всички други мъже това не важи. Най-голямата причина за това е, че повечето жени се стремят към една много малка част от мъжете, която напълно или частично отговаря на завишените женски изисквания за това какъв е "идеалният мъж". Рядко мъжете със средни или по-ниски доходи стават татковци, както и тези с ръст под 175-180 см. Почти всички мъже с ръст над 180-190 см лесно си намират желаещи да са с тях жени, дори и част от тези мъже да са грозни и/или да се държат арогантно. Много от жените си затварят очите са липсата на важни за една семейна двойка качества у мъжа, стига на първо място той да е физически (и материално) отговарящ на нейния завишен идеал.
Цялото това женско мрънкане "Не искаме мъже с мускули, с пари, с коли и т.н., а просто да е любящ, добър и романтичен!" е пълно лицемерие! Дават погрешни сигнали на мъжете, а после се чудят защо нямат свестен мъж до себе си и имат зад гърба си цял вагон от посредствени ебачи с поведение на помияри и мислещи единствено за себе си, които само са ги клатели през младите им години, приказвали са им сладки приказки за наивни женски уши и след това са си подвивали опашките. Рядко жени си признават какво наистина търсят у мъжа, а е направо чудо жена да каже откровено "Да, години наред пренебрегвах трезвата преценка при подбора ми на мъже и вместо това моя е вината за моя личен избор на некачествени такива!".

В последната седмица в различни дни двама мъже писаха в една тема в беге мама, че са високи по 180-190 см, спортуват, изглеждат добре и дори и те не могат да си намерят приятелки лесно, защото жените още от ден първи (когато са напълно непознати и никой не дължи на другия нищо) очакват от тях ресторанти, плащане на сметки, возения с колата насам-натам, подаръци и какво ли още не. Като единият изрично спомена, че не става въпрос за разглезени кифли, а за привидно съвсем нормални жени, дори не красиви, показващи в началото скромно поведение, докато обаче не дойде време да излизат по срещи след първоначалното добро впечатление, което жената се е стремяла да остави у мъжа. И двете мнения после бяха бързо изтривани, макар че бяха учтиво написани и напълно отговаряха на правилата на форума. Но там е истински змиярник и двадесетина настървени усойници с провален личен живот се подкрепят една-друга, а тайна подкрепа (с постоянно триене на неудобни мъжки мнения, казващи истината) им оказват и тези "отгоре", които са назначени да съблюдават за изпълнението на форумните правила уж безпристрастно. Но там безпристрастие няма. Затова и въпросните усойници още повече са си повярвали, че са винаги прави в изкривените си мнения за нещата и живеят в някакъв бутафорен свят. Част от тези жени пишат и в Сподели и това си личи по изразните им средства, които основно включват обиди към други участници в темите, липса на обосновка и търсене на вина за всичките им неудачи непременно у мъжа.

- Кифлоприземител

56.   На кифльока не му писна вечната мантра с жените са виновни.
Айде стига вече, на всяка манджа мерудия.
Не е че жените избират кофти мъже, а просто повечето български мъже са кофти и няма избор.

1-50 от 54