Май нещо не е наред с мен..
Когато съм пиян се чувствам невероятно, сякаш света е в ръцете ми. А когато съм надрусан - да не говорим. Усещам абсолютно всичко, сякаш е мой плод. Сякаш аз съм родил света. Проблема е с жените - когато съм пиян, надрусан, ме привличат и искам да ги изчукам всички и си мисля всякакви извратености - да ги бия, да ме бият, да пикаят върху мен, да им се празня на косите, на очилата, в устата и какви ли не други по-брутални лудости. Когато съм трезвен, без абсолютно капка или линия, съм бруталния депресар - не знам какво да правя. Трябва да съм на нещо за да върви сексуалния и любовния ми живот. Само тогава съм себе си. Според вас така живее ли се?

Коментари

1.   нормално,опитай се да спреш всичко това и след седмица ще видиш промяна.

2.   Ами не, не се живее така, гръмни се.

3.   Автора до 1 - Спирал съм абсолютно всичко, нали ти казвам - много по-зле е тогава. Трябва да съм на ксанакс, на амфет/кока или пиян за да е добре. За да мога да работя и за да може маниакалната ми психоза да ме оставя намира поне за часове..

4.   Е, че ти си зависим, какво очакваш. Описваш т.н. наркотична абстиненция. Подобна е и при алкохола и алкохолната зависимост. Напиши в нета наркотична/ алкохолна абстиненция и чети. С две думи: прецакал си си организма и ти трябва лечение, че да може да функционираш отново нормално, вкл. и да се възстанови половата ти функиция и влечение.

5.   Една седмица не е достатъчна за да се изчисти организма и да саморегулира нивата на серотонин и т.н. Според мен спирането на наркотици е работа за психиатър, защото те могат да изследват нивата на хормони и да предпишат медикаменти, които не само постепенно да регулират депата, но и да премахнат или поне снижат чувството за отнемане след спирането. Не е вярно, че не си ти без нещо. Но не си и ти, и когато все още си емоционално зависим към субстанция, когато все още не си открил кой си, когато си независим човек.

6.   Според мен не е нъжно да спреш тотално,защото ако рязко спреш всичко няма да е за постоянно.Намали го постепенно,намери си хоби или нещо което да те занимава,за да не мислиш за жени,наркотици и пиене.Може да музика,филми,спорт.Намери просто нещо което да ти отнема вниманието.Постепенно ще намалиш субстанциите до нормално количество и ще бъде по-добре.Брат ми беше в подобна ситуация.Започна да тренира лека атлетика и след година беше трезвен и по-щастлив.

7.   Боя се, че не "май нещо не е наред", ами здраво си загазил. Имаш нужда от лечение, съдейки от тона и отношението ти към състоянието, до което си се докарал, едва ли ще се справиш сам. Трябва да спреш дрогата и алкохола, според мен под медицински контрол, защото това доколкото ми е известно /слава богу не от личен опит/ е същински ад, поне през първия месец. Има достатъчно медикаменти, които да тушират доколкото е възможно абстиненцията от липсата на алкохол и дрога, но се иска и огромна воля и желание да се вземеш в ръце и да оправиш живота си. Защото ако продължаваш така, до няколко години ще си развалина, физически и психически. Обърни се към центъра по наркомании, ако наистина имаш желание да се промениш. Много е важно да има около теб хора, които да те подкрепят - семейство, приятели. И за сведение, с ксанакс само временно премахваш симптомите, но не лекуваш заболяването, а и с времето ще са ти нужни все по-високи дози, той създава зависимост също като дрогата и алкохола. От тона на темата ти ми се струва, че някак си не приемаш сериозно състоянието си, но ако това, което пишеш, е вярно, наистина се нуждаеш от спешна медицинска помощ. Любовният живот в момента ти е най-малкия проблем. Изборът е твой.

8.   Бесен наркоман си маняк, ходи в някоя комуна, то няма да те излекуват, но поне малко ще си починеш от пикото

9.   Много е точно мнението на номер 5. Нужно е да установиш психологическия си профил. Най-вероятно ще се окажеш крайно чувстителен човек със страхове от хората, от отхвърляне най-вече и от интимност (пак поради страх от отвхърляне, поради крайна подсъзнателна уязвимост). При подобни обстоятелства ти е нужен външен фактор, който да ти подхранва Его-то, за да функционираш "на висота". Когато его-то е вдигнато, се появяват сексуалните девиантни помисли. Когато его-то ти спадне, изпадаш в депресията; всичко това е и хормонално обусловено.
Като разбереш на съзнателно ниво, че няма смисъл да вдигаш его-то, защото няма страшно дори да те отхвърлят, нито пък да показваш уязвимост и чувствителност, ще се приемеш самия себе си, оттам ще изградиш самочувствие. когато самочувствието липсва, на помощ идва его-то. Тъй трябва да се стабилизираш, с опознаване и приемане. Няма смисъл да искаш да бъдеш перфектен, освен и че е недостижима цел.
Можеш да се тренираш по темата като излизаш и говориш с хората и с жени по улицата, в заведения, без да те притеснява колко си тъп, просто за да си свикнеш на тъпотата.

10.   Мале пич не знам въобще дали има смисъл да ти се говори, нищо лично, ама ако ти не искаш промяна няма как. Зле не зле тея неща трябва да се спрат известно време ще си доста зле психически ама ти трябва да намериш силата.Намери си хобита фитнес т.н . Разбери к'во те кефи да правиш (не да друсаш, щот т'ва е до време и един ден организма ти няма да издържи) и започни да изкарваш пари от т'ва.Смени си средата хората т.н. Но ако ти не го искаш няма как да стане;