Как да отреже един мъж по деликатно?
Здравейте, момиче на 21г.съм искам да отрежа един колега, които очевидно много ме харесва,а аз не мога да го понасям вече всеки ден ме кани на среща и ми прави комплименти ухажване, много ме дразни това досадно ми е!
Кажете ми как да го отреже без да го нарена?
Обмислях да му кажа, че си падам по жени,но това отиде по дяволите, защото знае, че съм имала връзка с момче от социалните мрежи тя тази връзка беше по-скоро лятно преживяване началото на юни месец,но снимките са качени.
Не знам вече обмислях,ако не спре да се оплача на шефовете за сексуален тормоз на работното място,но това ще бъде крайна мярка, защото не искам да го уволнят,но ако се наложи ще стигнат до там.
Много е дебел сигурно надхвърля 100кг., как да му обясни, че аз не харесвам дебелаци, кюфтета и не обичам толкова лигави ухажвания била съм нежния пол това като го чуя ми кипва, толкова сексистко изказване просто няма как да мине през моите уши! А е и 1,80см е много нисък ужас просто нищо не ме привлича в него аз какво съм виновна, че той е грозен за мен?
Аз обичам висок мъже и да са слаби с нормална мускулетура на тялото и много е важно да са феминизирани мъже и да обичат равнопоставеност в отношенията ни,ако аз каня мъж на среща аз плащам, който кани той плаща,ако някой иска да ми плати сметката го режа и така имам критерии.
Може да ви се струват високи,но трябва да отсея гнилите ябълки от портокала.
Аз харесвам мъж тип испанският певец Алваро Солер!
Да знам, че той може да не е лош човек, но за мен не е моя тип мъж, помогнете ми как да му тегля майната както се казва по жаргон,да съм деликатна или направо да докладвам на шефовете?
Благодаря!

Коментари

1.   Заяви му, че си обратна! Това е доста деликатен начин да го откажеш.

2.   Няма приятен и по-леко поносим начин да те отхвърлят, вярвай ми. Както и да те отхвърлят, дори "имам си друг/а" все боли. Няма нужда да го обиждаш за външния му вид. Просто му кажи директно - "Не си мой тип, не изпитвам същите чувства" или "Харесвам друг", "Още изпитвам чувства към бившия си", щом досега от игнор и отклоняване не е разбрал намека. А това, което този твой колега ти прилага, между другото се нарича сексуален тормоз.

3.   Кажи му, че между вас няма да се получи. Освен това му кажи, че имаш принципи и работното място е за работа, а не за създаване на подобен род връзки. Имаш си и един вулгарен нашенски израз за това.
Ако живееш в София и наистина си падаш по Alvaro Soler, мога да ти кажа къде да намериш млад мъж, който е висок, строен, интелигентен и много прилича на него. Лекар- кинезитерапевт е.

4.   Ами има много начина,ама единия от тях е като му кажеш че си много заета и имаш големи цели да гониш и не ти е до връзки в момента,искаш време за себе и тем подобните им,как ти звучи

5.   1.80 било ниско!!???? А ти колко си висока - 1.90? Ако е така, те разбирам, иначе... ти се излагаш.
Май имаш проблем с комуникацията, щом досега не си използвала някой от примерите, които н.2 ти даде.
Бил дебел! Обичала няк`в си Солер. Ами че твоя солер, като стане на 50 и той ше опъне едно шкембе. Тогава какво правим?

Ти си типичният пример за жена, която ще си избере партньор не по любов, а по външни белези.

6.   "как да му обясни, че аз не харесвам дебелаци, кюфтета"

Ми как... Казваш му "свали поне 20 кила бе шишко гнусен" и ареееее. Кво толкова му мислиш, ма.

8.   Alvaro Soler, е много секси и на мен ми е идиал за мъж

9.   До номер 5- за българската женичка, ако не си поне 2.00 висок не ставаш за нищо:) Другите й критерии обаче са още по- малоумни. А пък щом има някъде българка, любов няма. Последното изречение е общо валидно.

10.   Кажи му, че си лудо влюбена в него, че искаш деца от него, брак, да му обзаведеш целия дом. Избрала си имена за децата ви и даже пола , който искаш да са. Ще си най-добра приятелка с майка му, даже искаш да се запознаеш с нея. Ще го запознаеш веднага с родителите си. Представяш как ти предлага брак , булчинската рокля си избрала, ресторанта и т.н. Нищо не плаши тия мъже повече от някаква луда, обсебена жена.
Но това е прекалено , най-добре му кажи явно, че не го щеш. Ако има две мозъчни клетки ще схване.

11.   1.80 си е висок мъж, ако е по-висок от мен, няма проблем.

Жена 164 см.

12.   Казваш ясно и категорично, че не го харесваш и няма да му се получи с теб. Това е. Няма какво да го усукваш.
За ръста и аз мисля, че не си права. Аз съм висока 1.70 и на мен мъж 1.80м не ми се струва нисък. Ако ти си 2 метра, наистина може да ти се стори нисък. Солер е 1,89.

13.   Ти толкова ли си неадекватна? Защо трябва да лъжеш и защо да се обясняваш. Ясно му кажи, остави ме намира, между нас не очаквай нищо да се случи. Поведението ти е несериозно. Никой не знае какво искаш. Просто ясно и директно му кажи Не.

14.   Неграмотна, злобна, груба... Типична българка е авторката, после да не се учудва, че никой не я харесва.

15.   За мен ти си много зле!!! Човекът може да изпитва чувства към теб, а ти ще се оплакваш на шефа за сексуален тормоз. Ти улава ли си? Просто му кажи, че не го харесваш, не е нужно да се оплакваш на полиция или на когото и да било. Такива като теб са ми ясни - търсите само парите и нищо друго! Нямате морал, скрупулии и акъл, вие сте отврат. Когато се срещна с такива като теб бързо, бързо ги поставям на мястото им!

16.   180 не е нисък по никой стандарт. Но след като не ти е приятен и нямаш сексуални намерения, директно му казваш, че те притеснява и да не те кани повече на срещи. Ако продължава да те притеснява, казваш на началството.

17.   Н 5, на 50 г с шкембе е много различно от млад мъж с шкембе!
А иначе без значение възрастта, физическото състояние е ясен индикатор и за менталното!
Никой не харесва плужеци!

Авторке, кратко, точно и ясно му казваш "не изпитвам подобно влечение към теб" ако продължи да настоява "не си мой тип" ако и така нахалства "като прибавиш поне 5 см нагоре и поне 20 кг надолу, може и дс си помисля"! Щом не стаеа с тактично отбиване, бъди директна.
Но след това задължително спомени и на шефове защото като е толкова нахален, еероятно ще е и злобен и предварително да му отрежеш възможност да ти прави сечено след това на работа.

18.   Звучи ми сякаш всъщност ти е донякъде приятно, че има кой да ти вдига акциите, а ти да го играеш "Аз съм повече от теб, как може да си помислиш, че ще ти обърна внимание". Все пак всеки носи душа, това че е дебел не го прави по-малко човек. На теб проблемът ти не е в това как да го отрежеш - начини има - а че се мислиш за повече от него. Пуснала си тема, в която да се изперчиш пред непознати в интернет как някакъв младеж под нивото ти те сваля. Не е хубаво да имаш толкова високо самоочувствие - аз също съм минала през това и повярвай ми, колкото и да си хубава, желана и т. н., всеки си намира майстора. Скромността и правилната самооценка ти липсват.

Как да го отрежеш? Следващият път, когато те покани на среща, му кажи в прав текст, че си имаш приятел. "Благодаря за поканата, но си имам приятел и той няма да одобри, ако изляза с друго момче". Да, ще му стане гадно - то няма как да отрежеш някого без да му нараниш чувствата, просто няма такъв филм. Но пък можеш да подходиш с уважение и да не му губиш времето. Не мисля, че трябва да го докладваш на мениджърите, просто защото е досаден. Ще му съсипеш работата и момчето ще се види в чудо. Сега, ако прекрачва границата и те тормози, е друго. Но ако просто не познава социалните норми и си мисли, че трябва да те ухажва и да ти прави комплименти, спести му срама пред колегите и се оправи сама със ситуацията.

19.   Режеш директно-така е най-чисто/честно. На жените които са ме рязали направо не се сърдя, тези които са ме разигравали ги ненавиждам.

20.   " А е и 1, 80см е много нисък "

А ти колко си? 1. 60? Интересно как не му е ясно каква ти е... "ценностната система". Просто си го кажи и ще приключи. Но виждаш ли жените как поставяте върпосът - деликатно да му го кажеш... все едно е заради него. Реално не ти пука изобщо за него, искаш да го кажеш по начин да не засегнеш себе си, и как хората те виждат. И мен са ме рязали непрекъснато само по външен вид, но и аз тогава бяха млад и си виках - не може жените да сте толкова повърхностни. Ама сте, и криенето, тоя фалшив образ който представяте, само увеличава напрежението и драмите.

Пичът за съжаление още си представя, че не всичко е външен вид, и иска да те покани на среща, да поговорите, да го опознаеш като човек... Защото така го е учила мама. Така са му казвали другите жени, че не всичко е до външен вид, и на жените не им трябват точно 2 секунди да оценят мъж... Кажи му истината в очите, ще му спестиш много следващи драми. Но знам че няма да го направиш. Това ви е природата - да лъжите и манипулирате - до последно...

21.   Послушай номер 10, ще изчезне на мига. Нищо не плаши повече мъжете от сериозен ангажимент и семейство.

22.   Авторке,
може би ти си слаба, ще изглеждате добре с колегата ти:)
1, 80 см е добър ръст за мъж.

23.   За пръв път чувам, че 180 см били ниски за мъж. Е, аз съм 174 см и се харесвам, като категорично смятам, че не спадам от високите, но не съм и от ниските. Ти ако си 200 см - си кобила, моето момиче, а най-вероятно в тяло и дъска... Аман от капацитети, поне запетаите са сложени, където трябва на повечето места, но до там.

24.   "А е и 1, 80см е много нисък ужас просто нищо не ме привлича в него аз какво съм виновна, че той е грозен за мен?
Аз обичам висок мъже и да са слаби с нормална мускулетура на тялото и много е важно да са феминизирани мъже и да обичат равнопоставеност в отношенията ни, ако аз каня мъж на среща аз плащам, който кани той плаща, ако някой иска да ми плати сметката го режа и така имам критерии. "
Принцесо,
1, 80 не е нисък, въпросния ти дриймбой прилича на латино-Асмонголд (но ме съмнява и да е на 1/3 от интелекта му), а феминизиран мъж = симп... Не знам и какъв мъж би ти дал да му платиш сметката? Може би някой нърд от мазето на родителите си дето не е говорил с представител от другия пол или просто пиявица, но най-добрият вариант би бил 50-50 (поне за мен) или който каквото си поръча - и аз се дразня някой/я да флексва със сметките. От цялата ти описвация ми става ясно, че си много повърхностна и горкия пухчо не по-малко, за да те хареса... Поне го отрежи, както те посъветва №2, без да влизате в късната емисия новини за "сексуален" тормоз. Малко ли му е да хареса такава, че да си загубва и работата - съвременната любов не е само сляпа, а си е много сакато и уродливо същество.