кожата на главата ми се лющи
Някой дали знае какво може да ми помогне-кожата на главата ми се бели на люспи.На какво се дължи и как се лекува?Благодаря предварително на отзовалите се.

Коментари

1.   Иди на дерматолог колкото се може по-скоро.Възможно е да са гъбички и дори да се стигне до косопад.Какъвто и да е проблемът медицината вече е толкова напреднала, че добрият дерматолог веднага ще ти предпише подходящото лечение и бързо ще реши проблема. Има сайтове в Интернет с лекари, в които имат рейтинг, в зависимост от доволните пациенти.

2.   Диагнозата не може да се постави само по описание на проблема, има няколко диагнози за подобно "лющене", като се започне от обикновен пърхот, през себореен дерматит до псориазис. Само лекар дерматолог може да Ви я постави с точност и също така само той може да предпише необходимото лечение.
Различните диагнози имат и различно лечение.
Нищо не споменавати за възрастта си, за това дали сте преживял/а някаква стресова ситуация, дали генетично някой Ваш близък е имал подобни проблеми. Така поставянето на диагнозата ще се улесни.

3.   Опитай с маска от свинска мас- втривай в скалпа вечер преди лягане. Масажирай добре, така че да раздвижиш скалпа с кръгови движения 10 м. После сложи найнолова шапка или чантичка, отгоре топла хавлия и преспи така. На сутринта след измиване полей със запарка от коприва- корени и листа. Не отмивай запарката. Повтори три пъти поне.
Друг вариант е със сока от настърган лук и на сутринта след измиване първо да полееш със сока на един прясно изцеден лимон в 0.500 мл вода за да отнеме миризмата на лук и после запарката от коприва.

4.   Себореен дерматит се казва мий се с низорал и ще мине..

5.   Отиваш в някоя аптека и казваш ,че ти трябва мазило за суха кожа на главата и готово ...

6.   Себореен дерматит. Аз мъчих да го лекувам две години - нищо не помагале до скоро. Тялото се окислява от стрес и се разваля алкално-киселинния баланс. Разведи се, ако трябва напусни работа, града, държвата, каквото от изредените ти го причинява този стрес. След това - оксибио и пробиотик панда. На мен само това ми помогна. Ползвам и низорал, колкото да не ме сърби и да поотмие люспите, но шампоаните не лекуват.

7.   Възможно е да е от слънцето. Ако си си ходил/а на плаж или си се излагал/а на слънце, може да ти се лющи скалпа, точно като кожата на тялото. Приятеля ми имаше същия проблем, защото беше по цял ден на слънце, и беше подстриган първи номер.

Възможно е и да е пърхот,сменял/а ли си шампоана на скоро?

8.   Отиваш ня кожен лекар и го лекуваш. Така се лекува. Най - вероятно имаш себореен дерматит като мене. Но това без лекар трудно да се лекува. То аз още не мога да се справя с това даже. Защото просто мн трудно се лекува