За материалните ''МЪЖЕ''!!
Здравейте :))))),

Бих искала да ви попитам мили хора нещо върху ,което се чудя от доста време,а именно,Защо мъжете станаха такива материалисти и гледат само парите,дрехите и колата на жената.
Според мен и за жена е грозно да е материалистка,а за мъж просто нямам думи,как може да има такива хора.
Случвало ми се е да попадам на някакви места и да ме оглеждат цялата,с какво съм облечена,с какво съм обута,според вас това нормално поведение ли е от мъж.Има толкова примери как мъже си хващат някакви богати жени и ги издържат при положение,че дори и въпросните''мъже'' имат някакви възможности.Къде отива тогава любовта и всичко истинско,къде???? Защото никой не може да ме убеди,че една много готина мацка,която не е богата има шанс с някой,по голям от тази с колата,дрешките и скъпарския апартамент,да не говорим,че дори понякога и тия с парите са толкова зле изглеждащи и похабени женици,че ако не са парите ..не ми се мисли.

Моля ви наистина да коментирате и да си изкажете мнението!

Благодаря!

Коментари

1.   Паразити има и от двата пола. Даже мисля, че сред жените са повече.

2.   Като мъж (момче) на 19 мога да кажа че за мен неща като дрехи, пари, имоти, коли нямат значение за това да харесам и да се влюбя в момиче/жена. Първо защото аз не гледам дрехите и парите и така нататък, прави ми впечатление тялото, характера, очите, погледа, косата ако искате. Това пари, коли, апартаменти, дрехи, мисля че не е от значение, а и според мен мъжа трябва да ги осигури тия неща

3.   Няма вечна любов, има вечни интереси. От както свят светува, парите са водещи, а не любовта. Тодор Живков го каза, който има пари, той командва, нямаш ли пари, значи си никой. Хубава жена без пари е просто Пепеляшка, чака си късмета!?

4.   Тази тема е като контра на няколко други подобни за материалните жени.
Не знам за кои мъже става дума, но материалносста при мъжете и жените се изразява различно в обществото.
Често заможните жени са фокусирани изцяло в/у мъже от тяхната черга. Обратното обаче в повечето случаи не е така. Доста заможни мъже се възползват от това си положение и искат да са с красиви жени, по възможност повече и то често се случва, като там не играе особена роля финансовото положение на жената. Някои от тях са видимо грозни, но все пак около тях се въртят дългокраки госпожици с визия на манекенки.
Заможните жени, които не са красавици, полагат много грижи за да бъдат привлекателни и така да се каже да хващат окото.
Рядко може да се срещне комбинация от двете красота и богатство на едно.
Такива жени излъчват изисканост и стил и няма нищо чудно в това да привличат такова внимание.
Но те са твърде малко а описанието в текста на темата звучи, като позьорщината от интернет, на която всички сме свидетели.
Ако жената е видимо непривлекателна а доста заможна и има много обожатели, само тогава може да говорим, че мъже гледат парите и са масово материалист и използвачи.
Има и такива, но я да направим съпоставка с обратния вариант.
Преди години, като студент имах колежка, която беше много богата(на 20г с 2 бизнеса, които въртрше успешно и още кой знае какви пари всички от родителите и разбира се). Милионери от класа както се казва.
Не беше никак красива, не беше и чак грозна и нямаше опашка от мъже, които да се редят за нея.
За сметка на това пък друга колежка с визия на кукла барби с нисък социален статус гола като пушка в финансово отношение не можеше да се отърве от обожатели. Даже и половината преподаватели точеха лиги по нея.
Те двете бяха приятелки. В средата на следването красавицата се поизгуби за известно време, докато един слънчев ден цъфна на лекции с надут корем. Голямо шушукане имаше разбира се зад гърба и.
Накрая се разбра, че богаташката я е запознала с млад мъж със страшно богати родител от техните милионерски среди.
Доста бързо е забременеяла от него а сватба са направили почти в 9я месец.
Това са събития от преди 13г не е толкова много.
Богата също се омъжи 6-7г по-късно за мъж, който не е от нейния финансов ранг, но с възможности много над средните за страната ни.
Е какво заключение може да направим от това?

5.   Мъжете оглеждат тялото на жената дали става за секс. Наконтена жена е по- голяма примамка за мъжете- ловци. Не съм срещнала мъж или жена, за които материалните придобивки да нямат значение. Но съм срещала хора, които нямат възможност да имат такива и решават, че друг може да им ги осигури.
За мъжете любовта е сексуалният обект, жената изживява любовта по друг начин. Естествено и от двата пола има настървени хора, които искат да се сдобият с материални придобивки на почти всяка цена.

6.   Сега всеки ден, всеки час, навсякъде има матрял. Само не знам къде ги намираш такива хю*нета? Като мъж мога да ти кажа, че грам не забелязваме дрехи, обувки и т.н., освен ако не разкриват разни работи от сорта на деколте, крака и т.н. Но хубавият кон си личи и под скъсан чул.

Ако направя комплимент за нещо такова е просто от кавалерство - грам, ама грам не ми пука за тия неща хаха. Вниманието ни се върти около гърди, задници, глезени, вратлета, талии, устни и все в тоя дух. Ако освен това имаш поне 28-30 зъба в устата, над 50 IQ и под 150 кила, и не си много злобна (с тоя пункт ви е най-трудно), си направо мечта. Но все тая, има ли дупка е злато.

Може би си въобразяваш? Или това са момчета, които искат жена с повече възможности от тях, на които им е удобно под чехъла? Ако има много такива около теб смени средата...

8.   Да е поддържана - да.
Но никой по-нормален мъж не гледа пари и коли на жената.
Все пак ако е над 20 вече трябва да почват да й минават мисли за живота по просока жилище, деца, а не само как да лапне патката на поредният, малко по-добре изглеждащ, който и е обърнал внимание .

10.   2, миличък, за мъжът е важно жената да има дупка..
А за жената е важно мъжът да няма дупка в джоба, а дупката да е в нейния...

11.   Ако темата не е поредната партенка, ще споделя следното:

Нормалните мъже гледат жената, не защото целта им е да оценяват паричната стойност на дрехите ѝ, а защото си я представят как би изглеждала гола без дрехите. Почти всички мъже биха приели жената без дрехи, без коли и имоти, без нито една стотинка да има дори. С лекота биха се обвързвали сериозно с такава жена, защото те просто искат Жената - стига да е поне средна хубост - и въобще не им пука дали и какво тя има в материално отношение.

От друга страна, повечето жени НЕ биха се събрали с гол и бос мъж без пукната стотинка. Нещо повече - повечето жени не биха били дори с мъж със средна за страната заплата, а някои жени дори не биха били и с мъж с два пъти по-висока от средната заплата, тъй като те считат и това за малко! И обикновено в тези случаи твърде изискващата жена е безработна поради мързел и нищо не е постигнала в живота.

В България на един мъж материалист, който търси жена да го издържа като някакъв паразит, вероятно се падат по сто материалистки, търсещи мъж да ги издържат като паразит. В най-добрия случай.

- Кифлоприземител

12.   До номер 2 - браво,ако наистина го мислиш това,младо момче си и си на прав път,да бяха всички като теб!!!

Авторката

13.   И кои точно са тия, които гледат това? Не и средностатистическият мъж. Мога да ти кажа какво би изисквал от теб най-вече - да не го тормозиш на първо място. :)

14.   Пари при пари отиват и богатите отиват на едни места и посещават едни сайтове, а бедните като нас други места, защото средна класа не съществува. Все повече мъже търсят жена да ги издържа, или жена, която ще е много добричка, ще си покрива до стотинка сметките вкъщи, че и детето ще поема, а той ще си пести за курви или за майка си. Имах колега в университета, който открито и не на шега си търсеше богата софиянка и даже офертираше другите колеги да са държанки и то не на шега. Примери имам много. И сред жените го има, но е по-прието слабият пол и особено млади майки в майчинство да са подкрепяни материално от мъжете си.

15.   "Защо мъжете станаха такива материалисти и гледат само парите,дрехите и колата на жената."

Миличка, мога да те убедя, че последното нещо което мъжете гледат, е колата на жената :)

По надолу не дочетох. В интерес на истината, мъжете чисто първосигнално гледат бюст и задник, които честичко са по скоро подчертани , отколкото прикрити. Което пък ни напомня, че щом толкова отчетливо една жена подчертава тези си атрибути, значи смята, че са най големият и коз в борбата за внимание. Разбира се, има нерези които ще изплезят език и ще тръгнат да припкат зад вас с идеята да ви го сложат. Вие много добре го знаете, затова и играете този глупав първосигнален танц. Нормалните мъже знаят тези неща и не ви отделят повече от секунда поглед който даже и не стига до горните очи и след това на секундата ви забравят.

18.   Май четох тема за материалистките. Някоя се е засегнала и връща жеста. На мястото на модераторът нямаше да я одобря - отдавна някои хора решиха, че сайтът е за война между половете и да си го изкарваме на другарчето вместо да споделиш нещо, което е важно за теб и да те изслушат. Не приемате ли нови модератори? Да взема да поразчистя малко от кифли, Кифлоприземители и всякакви там... юнаци!

19.   Преди 5-6 години живях в София.Бях на 26. Срещах се с внучка на някакъв комунистически лидер от миналото. Имаше възможности, макар да го буташе скромна. И аз я харесвах, но вече бях планирал гурбет. Не си промених плановете и заминах, бях гол като пушка. Спиралата на живота така ме завъртя,че от физическата работа изгубих и здраве, но не изгубих принципите си. А те са да постигна всичко сам в живота. Зарязах 3 къщи и малък разработен бизнес от нашите, и съм спал с цигани, пияни латвийци, 6 човека в една стая и всякакви др, докато се ориентирам. Не дадох задна. Не забогатях, но понаредих нещата и тепърва ще изплувам.
Всичкото това блъскане ми дава утеха, че утре ако имам деца ще направя и тях борци. Имал съм периоди, в които ме е било яд че съм неразбран за идеите ми, че не мога да стъпя на основата на предното поколение за да ги постигна. Но имам търпението и вървя гордо с вдигната глава,че не съм си продал душата и морала, за едните пари.

20.   От авторката:

Вълнува ме и затова я пуснах темата, не съм и чела темата за Материалистките. Не съм се обидила и не съм пуснала тази тема, заради това. Ясно? Просто ми прави впечатление, че има много мъже, които са готови да изберат парите пред любовта и нещо истински, просто за да имат някакви вещи и възможности, в много от тези случай дори тези мъже, самите те са с възможности и въпреки това искат жена с пари, за да могат тя да плаюа, а те да си ги кътат, Познавам такава двойка и ми е странно, затова и пуснах темата, ако някой се засяга от нея си е негов проблем!