Приятелката ми ме заряза,защото аз не искам дете.
Здравейте на всички. С приятелката ми живеехме заедно от около две години, като възраст аз съм на 28, тя на 25, запознахме се два месеца, преди да заживеем заедно... Винаги съм се държал добре с нея, както и тя с мен. Много красива, възпитана, обичлива, помага на родителите си, винаги се е отнасяла и с уважение към моите родители, за мен това е много важно. Поддържа се, ходи на фитнес три пъти седмично, никога не съм я чул да псува, да крещи, да обижда някого... Понякога се караме и си викаме помежду си, но умерено и после винаги се сдобряваме. Сексът също беше много добър, макар, че тя няма опит, защото преди мен е била само с един партньор, който й е бил първият... Знам, че беше неизбежно, още от началото тя ми каза, че иска деца и семейство и когато обикне един мъж и той нея, най-важното в живота й било появата на бебе и искала бебето повече от всичко. Детето й, било по-важно и от мъжа даже. Категорична беше, което малко ме раздразни, защото прозвучава така, сякаш не ме обича и ме използва, за да стане майка. Тогава, в началото на връзката ни и й бях казал, че като цяло никога не съм искал деца, но ако си живеем добре, може да се промени и да заискам. Така мислех, може би съм бил заблуден или пък мирогледа ми се е сменил през тези две години. За това й казах, че ако изчакаме да поживеем заедно и видим как се развият нещата, може да имаме дете. Но времето минава и в един момент осъзнах, че не искам деца и тя започна да ме пита за детето, да ме притиска, да казва, че това й е най-огромната мечта, да има жива и здрава рожба, да имала дете, да бъдела майка, да обичала това дете и да отдаде живота си на него, както всички други нормални майки и жени имали деца... И се започна - ти не ме обичаш, щом не искаш деца и дрън та пляс, напротив обичам я, просто не искам деца засега. Точка. Защо не съм се съобразил с нейното решение и желанние, нали съм я обичал? Попитах я, нали и ти ме обичаш, защо не се съобразиш с моето решение тогава? Нямало начин да се откаже от детето и от женската съдба и мисия да стане майка, това било нейно желание, не на родителите й, които също я чакат за внуци, не на обществото, където казва, че всяка жена имала деца, ми нейно било... Станала на 25 години, стара, закъсняла за деца, събра си багажа и си тръгна... Щяла да си търси щастието другаде, мъж който отчаяно искал да стане баща, както тя майка. Вече не била млада и нямала време. Всеки път, когато правим секс с презерватив, виждам влажност в очите й, всеки един път напоследък, когато го слагам и после го махам и хвърлям пълен... Много ми липсва, защото бях свикнал с нея и наистина я харесвам, дори я обичам, така го чувствам и искам да си я върна, но не искам деца... Не мога просто, да направя така крачка в живота си, дори и да няма жена до мен, за дете не мога и не смятам да се грижа. Дайте ми съвет, защото наистина се чувствам кофти и много празно в апартамента, без нея... И сам всяка нощ, откакто тя ме напусна... Чувствам се унижен и излъган, аз който, според нея съм я излъгал много повече...

Коментари

1.   Тя ли те е излъгала? Или ти не си оправдал очакванията й? А ти какво си мислеше като започна връзка с тази жена? Че ще си живуркате само двамцата, тя ще се грижи за маминото детенце, сиреч за тебе и така, докато сте живи? Наистина ли си мислеше така? Ти си напълно незрял на 28 години, а тя е рядко свястна жена в днешно време. Е, поздравления! Успя да отблъснеш тази жена, защото си завършен егоист, мислейки само за собственото си удоволствие. Кой те възпита така? Разбира се, че детето ще е по-важно от мъжа. Това е нормалното. Ненормално е да казваш като Илиана Раева, че обича Наско Сираков повече от дъщерите си. Кога ще ,,заискаш'' деца? Когато тя стане на 45? Разбира се, че ще избяга. Знаеш ли какво си мисли сега? Че е пропиляла две години от живота си с теб. И е напълно права. Мислиш си, че никога няма да остарееш? Само след съвсем малко време, ще си на 65 и обръщайки се назад, ще видиш какво? Самота. Мъж съм, но изцяло подкрепям бившата ти. Дано има ум в главата и никога да не помисли за теб.

2.   Радвай се, че си се отървал. Много е тъпа.

Ж22

3.   Ти се чувстваш излъган? Хаха. В началото си й дал надежда за деца, а после категорично си я отрязал. Мисия на всяка нормална жена е да има деца и твоята бивша е постъпила съвсем разбираемо. И аз съм зарязвала всички, които не са искали семейство. Остави момичето намира да си намери свестен мъж, а ти ди продължавай с чайлд фрий живота. Но следващия път не залъгвай някоя жена, която мечтае да стане майка. Както ти не можеш с дете, така има хора, които не могат без. Уважавай избора им.

4.   Ти си очаквал ,че ще си живеете годинки само със секс и ще и е гот да ти слугува, да те търпи, а ти да я моткаш.
Не си на 18-20 отдавна, че да не те е бъз толкова.
За какво и да се връща, да се възползваш само и да си губи времето? Дете няма да поискаш и на 60 да си. Явно е била по-зрялата от двама ви.

5.   Не си излъган, станало е така, както сте се уговорили. Поживели сте, тя те е чакала, за да решиш дали ще поискаш деца.Ти решаваш, че не искаш, и тя съвсем естествено си търси друг, с когото да има деца. Няма лъжи, всеки си преследва неговите цели.

6.   Отървала се е жената, а ти си гледай собствения егоистичен живот. Държа да отбележа, че поне си ппстъпил коректно. То, че мъже вече няма, ама ти поне не си направил едно дете нещастно. Поздравления:)

7.   Какво те е излъгала, че не разбрах? Жената ти е казала ясно и категорично, че иска семейство и деца. Така го разбира живота, така иска да го живее. По-скоро ти си я мотал , за да я задържиш, че можело да стане, ама някога , по-късно и т.н. Тя е права за себе си, 25 г е добра възраст да роди, за кога да те чака теб, докато стане на 40 ли? Правилно е постъпила.

8.   Бате не слушай какво ти говорят тука. Жените ни използват за деца и пари и секс. Сори, ама това е истината. Почне ли да дава зор, а не да обсъждате значи трябва да се спасяваш с 200. Едно е да тв пита и заедно да вземете решение, друго е да иска на всяка цена. Аз писах тема, ама не знам дали ще я качат.
Чух една да казва на мъжа си- е нали ти родих две деца, дай ми сега пари. Та така е и с тяойта жена и с всички. По добре да ти е гадно сега, отколкото да живееш живот, който не искаш.
Нищо не си загубил. Щом на всяка цена иска дете значи има бая комплекси в главата си.

9.   Виждаш ли как веднага те наричат егоист. Жените са свикнали, че трябва да им слугуваш цял живот само щото имаш двте с тях. Търсят си прояайдър, а не мъж за детето, провайдър.
А чрез детето ще го задържат. Сама ти го е казала в преносен смисъл. За нея не си нищо друго освен банка за сперма.
Точно така разсъждават и ги е яд, като има готин мъж, който не могат да го вържат.
Тогава ще чуеш, че си егоист, недорасъл.
А че жената опява за дете на всяка цена не е егоистично. Айде стига лицемерие. Да има детв е висша форма на егоизъм. Ти определящ всичко и целия му живот, за да си начешаш крастата да си майка.
А от такива псевдомъжленца, симпове, като номер 1 ми се драйфа. Цял живот мазнене на жените и плюене по собствения пол, смехория.

10.   Казала ти е какво иска. Имал си право на избор. Тя също.

11.   Разбирам те, млад си още, тя също, но щом мислиш, че няма да искаш никога деца, не е редно да те чака.
А, ти може да не срещнеш друга подобна жена. Много мъже остават сами. Опитнямала, щото била само с един, а ти с колко искаш да е била.
Браво на момичето, знае какво иска.
Семейният живот е труден, децата са изнервящи и щом не го искаш, намери жена със същите желания.

12.   Който не иска деца да се събира с партньор, който също не иска. А който иска - с такъв, който също иска. Успешните двойки гледат в една посока.
Ж

13.   Нито ти си длъжен да имаш деца, нито тя е длъжна да се лишава от това заради теб. В тоя живот никой на никого не е длъжен. Стига си циврил като жена, че няма вече вечер кой да те гушка, а ми се стегни и продължи. Живота в по-голямата си част е борба. Силните оцеляват, слабите се давят.

Чингис Хан

14.   Виж сега след време партньорите се разделят ако единият иска дете, ач другият не. Ти не можеш да я накараш да се откаже от мечтата й, както тя не може да те накара да искаш да имаш дете. И от двете страни на палачинката бях, разбирам те и теб, ч малко наивно го е казала, че детето е по-важно от мъжа, но поне е откровена. Ако беше някоя злобарка щеше насила да забременее от теб от сперма след половия акт и да задържи детето, и да така правят много жени затова мили мъже ползвайте презерватив ако не искате дете.

15.   Вие пък кои сте, че да държите сметка и да обиждате автора, задето не искал деца? Човека ще си реши кога да има деца. А номер 1, е пълен нещастник затова, че едва ли не вменява вина на автора.

П. П. Голямо плюене пада напоследък по мъжете в Бг, а нашенките ги издигате на пиедестал, само че не осъзнавате колко сте жалки всички. Много малко са жените в България, които стават за нещо. Престанете да ги величаете толкова.

16.   Двамата сте искали/неискали различни неща. Хубавото е, че сте били честни и коректни. Ти си й заявил, че не искаш деца /много млади хора днес вземат такова решение и не мога да ги упрекна, гледайки геополитическите катаклизми в световен мащаб/. Тя е можело "случайно" да забременее и да те "върже", но не го е направила.
Две години съжителство са доста време и е нормално да ти липсва много, след като е отговаряла на всички други критерии. Ако тя се върне при теб с условието да имате дете в най-скоро време как ще се чувстваш? Ако се чувстваш изнуден, няма да си щастлив.

Ж 45, която също би искала да има внуче един ден, но би приела и решението на младите да нямат дете

17.   Не съжалявам за нея. Поредната глупачка, която е превърнала детето в идея-фикс. Сега ще се хване с първия срещнат, ще й направи дете и после ще пропищи от него и набързо ще се разведе. Имах няколко такива приятелки. Всички до една, които имаха тази мания за дете, се разведоха. Била стара на 25 г.! Моля? Ти от кое село я намери?
Бъди спокоен, на възрастта, на която си е съвсем нормално да не искаш деца, независимо дали си мъж и ли жена, тя е тази, на която нещо не й е в ред. Тя не държи на теб, щомте е зарязала, аслугувана егоизма си. Ако не беше така, в един момент ти сам щеше да поискаш деца. Да пришпорваш така някого е ужасно! Радвай се, че си се отървал от нея. Тя и в други ситуации щеше да постъпва така ултимативно.
И аз бях като теб и не исках да имам деца, просто съм по-свободолюбива по природа и смятам, че мъжът и жената, ако се обичат връзката им ще просъществува дълго. Децата са следствие от една стабилна връзка и могат да се появят, когато и двамата партньори са готови за тях.
Рано ти е още за деца, не си готов, радвай се, че си свободен и си живей живота. Някой ден ще имаш деца, но не с такова изнудване и пришпорване. Отървал си се, не ти трябва такова обсебващо, натякващо женище.
Жена, 42 г.

18.   Кой кого е излъгал няма значение, но защо тя да бъде с теб, щом ѝ пречиш да изпълни най-голямата си мечта? ! Ти би ли бил с нея, ако тя спъва твоите най-искрени копнежи? !

19.   Казала ти е истината-" Щяла да си търси щастието другаде, мъж който отчаяно искал да стане баща, както тя майка. Вече не била млада и нямала време. "!? Да, това е изхода, а ти гони дивото, щом не искаш питомното!

20.   Е то тя си го е казала. Отчаяна. Според мене е адски консервативна. Като поколенивто на наще е. Нейните родили на 20, трябва и тя. Оттука идва всичко. Фактът че е спала само с 1 е показателен. Задръстена е.

21.   Не мога да разбера как хората решават, че си консервативен когато искаш да имаш потомство. Нали и вас нямаше да ви има ако родителите ви не ви бяха раждали? !

Колкото до случая според мен и двамата трябва да продължите в различни посоки. Все пак, да за си във връзка с един човек, трябва да имате сходни виждания в живота.

22.   И аз съм на 28, но все още нямам приятелка, обаче горе са ти казали, че си егоист. Не са прави, ама тя пък жената вика, че на 25 била стара. Моля? стара мома на 25. Тя луда ли е? Поне си се отървал. Намери си някоя, по свястна.