Каква е тази любов?
Като малки ни учат да бъдем добри, учат ни да се отнасяме с хората така, както искаме ТЕ да се отнасят с нас.
Порастваме и излиза, че всичко научено в детските години просто не ти служи за нищо.

Добрите срещат само и единствено трудности... Истината е, че колкото по-добре се държиш с хората, толкова повече те мачкат!
Ужасена съм от всичко, което ми се случва напоследък...

Аз... тази, която дава мило и драго за любимите си хора! Аз, която съм готова да обърна света заради хората, които ценя... Аз, която пренебрегвам себе си заради любовта си! Същата тази АЗ, която изгуби и последната капчица достойнство...

А може би съм глупава. За всички тея години толкова ли не се научих да преценям хората правилно, толкова ли не разбрах, че има хора, които просто лъжат и мамят, защото природата им е такава. Каква е тази моя грешна преценка, която ме кара да мисля, че всички са с добри и искрени намерения към мен?

Кое е това нещо у мен, което ме кара заради една мила дума, да забравя болката трупана с години? И кое е онова, което ме държи години наред при един и същ човек... човек, който очевидно "пукната пара" не дава за мен...

Любов?! Каква е тая любов равна на саморазрушение?
И в онея детски години не ни ли учат, че е редно любовта да ни носи щастие, а не негативизъм и куп ужасяващи въпроси без отговор?

Коментари

1.   Жалката истина! Аз съм същата и все пак Лошите неща ме правят по-добър човек!

2.   За съжаление отношения между двама души се възприемат различно. За единия може да е любов, за другия забавление. Трудно ще различиш кой е с истински чувства и кой с маска. Това ще стане с опита, тогава и ще познаеш истинската любов и ще можеш да и се насладиш напълно. Пожелавам ти да стане скоро.

Ale

3.   Ами ти сама си отговаряш на въпросите: заради една "мила" дума губиш и последната си капчица достойнство... Ами дръж се достойно, не предавай себе си, това, което описваш, не е доброта. И не са виновни детските ни години и това, което са ни учили - правилно са ни учили.
Всеки /или почти/ е преживял това, за което говориш, включително и аз. Живота идва да ни покаже да отстояваме себе си, защото когато правим компромиси, губим.

Защо трупаш болка? Защо се занимаваш с хора, които те лъжат и с които нямаш добри отношения? Това си е твоя избор. Не обвинявай хората, и че така са ни учили, недей да обвиняваш и себе си и да казваш "толкова ли не се научих"... да, това са уроци... как иначе ще се научим, ако не го преживеем... добрата новина е, че можеш да промениш това, ако искаш.

4.   "6-те грешки на човека:
1. Заблудата, че личния напредък се постига чрез потъпкване на другите....
...6. Опитите да натрапваме на другите своите убеждения и своя начин на живот."
Марк Тулий Цицерон (106 г. пр. Хр. - 43 г. пр. Хр.)

Това е всичко, което ще кажа по темата.
Лола

5.   Представете си хора, всеки със всеки да си съвпада. Говорим физически и душевно. Тогава какво ще се получи? Тази дума "любов" ще се сравнява ли с нейната противоположност. Няма как да я разберем без да сме опитали противоположното на нея. За това всеки един човек има собствено разбиране за влюбването. И да не ми казват хората, че не съществува, че нямало чувства.

Правим се на студени, хладни и на не това което сме. И в същото време ще чакаме щастието и искаме да ни разберат. Сега са такива времената, да се наслаждаваме на момента. Да правим всеки един момент красив, всеки ден различен и разнообразен и нека да не пренебрегваме малките жестове.

Познавам хора, които се преструват, слагат маски, прикриват се, само по погледа ги усещам и после какво? Оплетени в собствените си мрежи. Нали не искаш да срещнеш човек, който си казва "какво е това любов, няма любов" и ти съответно "да, дали съществува, измислици само". До тук е разрушена връзката ви и остава само секса, че дори и желанието за него ще изчезне.
trakdata